Som bez vaječníkov. Má niekto podobný problém?

amal2
29. feb 2008

Ahojte,má niekto podobný problém?Mám jeden vaječník už vyoperovaný a druhý je údajne k ničomu.Rada by som len vedieť,či má niekto podobný problém a ako to rieši.my sme boli na IVF,ale žiaľ neúspešne,takže sa chystáme na KET.Budem veľmi rada,ak niekto napíše.Ďakujem.

amal2
autor
7. apr 2008

ja kvôli tomu dosť trpím.nedávam to najavo,ale moc krtá si pobrečím.Mám brata a okolo toho skáče,ale ja som niekde stranou.nechápem.keď som vtedy bola po laparke,tak som našich prosila nech zavolajú doktorovi a poďakujú mu,lebo je ich kamarát (to je iný gynekológ),ale nezavolali,ale ke´d mal brat problém so zubom,tak otec volal do Blavy a boli z toho hotvý,že chudáčik ide so zubom.keď som sa pýtala na to otca,tak mi povedal,že zuby sú vidie´t,ale vajcovody nie.Skoro som tam padla na zem.Bolo mi desne,ale čo ťa nezabije,to ťa posilní . 🙂

saralinda
7. apr 2008

Tak to je drsné. Zuby jesli udělají pěkně či ošklivě zuby, je to jen esetické, ale vaječníky/vejcovody, to hodně ovlivní život. To teda vaše nechápu. Ale věřím, že ti pomůže přítel. Já na tebe budu taky myslet.
Je pravda, že moje mamka je zlatá, možná až moc. Nejlepší bylo, když jsem byla po laparce a marodila u přítelových rodičů (byla jsem v nemocnici blízko jim a daleko, asi 300km od našich). To moje mamka taky přijela, aby prý se mnou neměli starosti. Bylo to blbé období, kdy jsem čekala, zda to byla rakovina nebo ne. Když jsme se dozvěděli, že ne, tak se moje mamka, která skoro vůbec nepije, opila s přitelovou maminkou a zpívala a zpívala. Byla to fakt sranda. 😀

saralinda
7. apr 2008

Jo, a to se mamka viděla s přítelovými rodiči podruhé v životě 🙂

amal2
autor
7. apr 2008

😀 to verím.veď jej musel spadnúť kameň zo srdiečka a samozrejme aj tebe.To nie je sranda,ale chvála Bohu to dobre dopadlo.je smutné,čím musíme prechádzať.ja neviem čím to je.A keď vidm v správach ako ženské strkajú miminka do baby boxu,tak ma ide vystrieť.
neboj sa moja,všetko dobre dopadne a každá z nás sa bude snáď čoskoro tešiť prírastku 🙂

"oprava pravopisu 😝 ( boli z toho hotoví ) 😀

amal2
autor
7. apr 2008

😀 myslím si,že jej to bolo v tú chvíľu úplne jedno,čo si o nej pomyslia,hlavne ,že jej dieťa je zdravé a v poriadku 🙂
Správna ženská 🙂

saralinda
7. apr 2008

To víš, že se dočkáme.
Taky mě je vždycky líto, když vidím, některá odložená miminka. Když jsem ležela na JIPce, tak tam byla holčina, 26 roků, byla po císařském řezu, už měla druhé dítě a rozhodla se ho dát k adopci (o prvním nic nevím). Jediné co ji zajímalo, aby šla domů (chtěla odejít přímo z JIPky) a aby si šla zakouřit. To mě bylo opravdu líto, že takovým se děti rodí a nám to nejde. Taky jsem si uvědomila, děti jakých matek jsou v dětských domovech a tedy k adopci. Ta ženská určitě kouřila celé těhotenství a bůhví co ještě (věřím, že i pila, možná i fetovala). ☹

saralinda
7. apr 2008

Jo, Jo, mamina je super.

amal2
autor
7. apr 2008

to je desné:( je to nefér.Tu nás je niekoľko set a túžime po mimnku neskutočne a takové ženské rodia ako na bežiacom páse.Ja by som si asi nechcela adpotova´t dieťa.neviem,je mi tých detí strašne moc ľúto,ale ako píšeš,že Boh vie,čo tie matky boli zač a aj muži.No neviem,do toho sa mi moc nechcem,ale snáď to ani jedna z nás nebude potrebova´T a budeme ma´t svoje nádherné miminka 🙂

saralinda
7. apr 2008

Přesně jak píšeš. Vyjde nám to.
Tam jsem si opravdu uvědomila, co si ty chudinky miminka od svých "matek" přinesou (zdravotně i geneticky) ☹

amal2
autor
7. apr 2008

ach jo holka zlatá,čo nás to ešte čaká?!?Chcela by som to dostať z hlavy a myslie´t na niečo iné,ale neak sa mi nedarí.Hlavy ale hore 🙂 Už aby bolo vonku pekne,to ma nabíja pozitívnou energiou. 🙂
A prečo idete na genetiku?

saralinda
7. apr 2008

Na vaječníku jsem měla nádor-nezhoubný, ale i tak blbý. Říkají tomu nádor hraniční povahy - není to rakovina, ale může dělat metastázy a léčí se pak chemoterapií. Já naštěstí metastázy neměla, a tak sjem nemusela ani na chemoterapii. Hurraaa. 🙂 Nikdo neví ale příčinu. A teď mi doktorka u Apolináře (na onkologii, kam chodím na kontroly) řekla, že mě (jen mě a přítele ne) pošle na tu genetiiku, aby se zjistilo, zda to, že jsem měla ten nádor, není dáno už nějako geneticky a aby se prý vyloučily genetické příčiny, proč se nám nedaří. Víc ale nevím. Už zak jsem u ní byla dlouho a když jsem vyšla tak na mě všechny důchodkyně (to víš, na ongologii 🙂 ) koukaly nevraživě.

amal2
autor
7. apr 2008

aha,ja som trdlo.Ja som zabudla,že vlastne kvôli zisteniu p§vodu toho nádoru.myslela som ale,že päjde aj manžel.tak to je jasné.radšej nech zistia čo vedia zistiť.Musela si si toho dosť vytrpieť.Chce to už miminko v brušku,aby sa všetko zlé,čo bolo vymazalo a už bolo len dobre 🙂

saralinda
7. apr 2008

Když na to koukám zpětně, tak to nebylo tak hrozné. Doufám, že už bude vše dobré. Furt si říkám, že toho špatnéhu jsem si už užila ndost a že už je čas, aby se zadařilo a vše bylo OK.
A ono bude vím to a u nás všech.

amal2
autor
7. apr 2008

drž sa moja zlatá,všetko bude fajn,musíme byť silné -a my sme 🙂
Idem ja požehliť nech mám kľud,zajtra ma čaká endokrinológia,tak som zvedavá ako to bude prebiehať.Prajem ti pekný večer,veĺa síl a len a len optimizmus🙂
Som rada,že si tu bola,ďakujem za písmenká 🙂

saralinda
7. apr 2008

Taky moc děkuji. Dobrou noc a zítra napiš, jak jsi dopadla (i když na výsledky budeš asi muset chvíli počkat). Držím pěstičky.

amal2
autor
7. apr 2008

🙂 pekne si to napísala.To je fakt,už stačilo bolesti a starostí,už to chce konečne to mimčo,po ktorom tak neskutočne túžime.Napíš ako si dopadla na genetike,aj keď asi tak skoro nebudú výsledky.my sme čakali asi 3 mesiace 😒 ,tak snáď to budeš ma´t skôr a konečne sa do toho pustíte 🙂

amal2
autor
7. apr 2008

Ďakujem 🙂 tobě taky dobrú nôcku a sladké sníčky.papa a ďakujem.Určite napíšem,neviem a ani netuším o čom to tam bude 😝 a ďakujem za pěstičky 🙂 tobě taky moc držím palečky aj pěstičky,tfuj,tfuj,tfuj 🙂
papa

skoda
7. apr 2008

🙂 Už som tu, Amal, sľub som splnila.Ha,ha
Zajtra sa držte nech sa vám darí na vyšetreniach. Aj ja zajtra idem k Dr. tak budeme na seba myslieť.
Pekný večer.

ulrika
8. apr 2008

baby a čo dnes sa nekoníkuje?

amal2
autor
8. apr 2008

Ahojky,ahojky holky zlaté 🙂

vitaj Ulrika 🙂 ,jasne ,že sa komunikuje.Akurát som si sadla za pc a hovorím si,že idem mrknúť na koníka a napísať ako som dnes dopadla.

Skoda - no kde sa ty loudaš? 🙂 Ako ste dopadli?Vidím,že si sĺub dodržala 😀 ,správne 🙂

Dnes teda na endokrinológii nič,len mi vzali opäť krv a budem čaka´t týždeň na výsledky,ale objednala som sa na kontrolu až po laparke,takže som sama zvedavá a pak vás tu zaplavím písmenkami 🙂
A čo vy dievčatká?Ako sa máte a čo nové?

amal2
autor
8. apr 2008

Ulrika Zuberská, 🙂 to je super,že si to dostala,teda nie je super,lebo bolo by úplne super,keby si bola tehu,ale fajn,že už nemusíš byť v strese.

ulrika
8. apr 2008

amal2, nemusíš ma vítat 😀 to som ja stará Ulrika len som si zmenila meno tak začínam od znova 😀 😀

ulrika
8. apr 2008

a načo sú dobré tie endokr. vyšetrenia?

amal2
autor
8. apr 2008

😀 😀 😀
tak to mi spadol kameń zo srdca 🙂
to by bola zapeklitá situácia ma´t tu dve Ulriky.Bolo mi to teda divné,lebo Ulrika nie je až tak bežné meno.
Tak to je super.No je fajn,že si to dostala. 🙂
Endokrinológia - štítna žľaza - mala som trošku vyšie hodnoty ako by mali byť ,tak ma poslali so sanatória na endokrinológiu,aby ma vyšetrili a ak je neaký problém,tak preliečili.Doktor povedal,že to nevypadá zle,ale počkáme na krv a uvidí sa.Ak by som opäť mala hodnoty výšie,tak mi nasadia tabletky.
Inak ak má žena problém so štítnou žľazou,tak to môže spôsobova´t aj problém s otehotnením

ulrika
8. apr 2008

no vidíš a mne také vyš. ešte nerobili ja ani neviem či mám štítnu v poriadku musím sa na to opýtat
zatial ahoj idem pozerat

amal2
autor
8. apr 2008

ja som si tiež myslela,že mi to nerobili,až teraz som zistila,že robili,ale nič mi nepovedali,lebo tie hodnoty nemám až tak hrozné.Ok,papa a pekný večer 🙂

amal2
autor
10. apr 2008

Ahojky dievčatká,
je tu niekto?Ako sa máte? 🙂

lindda
10. apr 2008

ahojte nieje to sice moj pripad ale svagrinna ma tento problem nema vajecniky teraz chodi do gyn finu ale na prvy krat sa im to nepodarilo dost je s toho smutna ☹

amal2
autor
10. apr 2008

Ahojky Linda 🙂 To je fajn,že to nie je tvoj prípad (chvála Bohu) a dík za príspevok.je to smutné,že tvoja švagrina má taký problém.A to má teda darované vajíčka?

amal2
autor
10. apr 2008

A gratulujem k tvojmu malému miminku 🙂 ,je krásne ,že sa narodil práve na valentína 🙂 super 🙂