Som bez vaječníkov. Má niekto podobný problém?

amal2
29. feb 2008

Ahojte,má niekto podobný problém?Mám jeden vaječník už vyoperovaný a druhý je údajne k ničomu.Rada by som len vedieť,či má niekto podobný problém a ako to rieši.my sme boli na IVF,ale žiaľ neúspešne,takže sa chystáme na KET.Budem veľmi rada,ak niekto napíše.Ďakujem.

ulrika
15. apr 2008

jasné dám vediet ja v piatok idem ale ty sa ozvi ked ta pustia dúfam že s dobrou správou 🙂
ale nech to už dopadne akokolvek ver že každá správa bude dobrá

amal2
autor
15. apr 2008

jéé ty si tu 🙂 To som nečakala.Ja viem,že ideš v piatok,snáď už v piatok budem doma,ale skôr to vidím na sobotu 😒 Hlavou mi behajú rôzne myšlienky,nebojím sa operácie,ale toho záveru po prebudení.Nebudem ale predbiehať,uvidíme.Určite napíšem hneď ako budem schopná 🙂

ulrika
15. apr 2008

tak budem čakat a moooooc držat palce idem niečo uvarit

amal2
autor
15. apr 2008

ok 🙂 ďakujem za palečky a ja ti taky moc držím palce,aby vše dobre dopadlo.Papa a pekný deň

skoda
15. apr 2008

☹Ahoj Vladi, ďakujem , že na mňa myslíš. Ja som na laparke nebola, a asi ani nepôjdem. ja idem k hernimu v pondelok.

saralinda
17. apr 2008

Ahojky děvčata, Amal, doufám, že ti to dobře dopadlo...dnes byl dobrý den (mnoha lidem kolem mě se vyjímečně podařil), tak doufám, že i tobě je teď lépe.
Ulrika - zítra Ti budu taky držet palečky.

Jinak já byla včera na té genetice. No, o moc chytřejší nejsem, ale jsem ráda, že se to někam posouvá. V podstatě jsem jmenovala choroby širokého příbuzenstva mého i přítelova. Paní doktorka říkala, že ten můj nádor nevypadá, že by byl geneticky podmíněn (to taky vím, když ho nikdo v rodině neměl). Ale ještě se poradí, zda má význam mi dělat nějaký genetický rozbor.
Poslala mě i přítele na krev (jdeme v půlce května) - jestli nejsou nějaké genetické příčiny, proč se nám nedaří. A mě navíc zjistí srážlivost krve. Výsledky prý budou po 2 týdnech. Tak to docela rychle, četla jsem na MK, že lidi čekají 2-3 měsíce. No a v červnu do CARu. Doufám, že to během června stihneme (o prázninách moc neplodnost nevyšetřují). Doktorka z nemocnice tvrdí, že do CARu mám jít, až bude hotová ta genetika. Už mmi to prý zařídila, aby mě v červnu vzali. Tak doufám, že jo.
Mějte se hezky.

ulrika
17. apr 2008

saralinda dakujem práve som študovala moju gyn. kartu aby som mu to vedela zajtra všetko porozprávat poporiadku 😉
aj myi čakáme na výsl. z genetiky robili nám ich ešte v tom predchádzajúcom car, ale na druhý týžden tam už zavolám lebo to už je vyše mesiaca a nič
tak aj ja tebe budem držat palce velmi

amal to už má zasebou chúdatko dúfam že sa má dobre 😒

amal2
autor
19. apr 2008

Ahojky zlatíčka moje 🙂
už som konečen domka,pusili ma teda na moje žobranie už včera (nie radi,ale ako správny tvrdohlavý baran som si to vydupala) 😀
Je mi ešte na figu,ale pán doktor ma poriadne vymačkal od vzduchu,takže bolesti nemám tak desné,no dnes som začala "krvácať" ,myslím,že som to dostala,aj keď som to teda čakala až druhý týždeň 24.4 takže neviem,ale volala som mu,tak je to vraj možné,alebo proste špiním po tom zákroku.Boh vie.každopádne som bez vajcovodu ☹ ☹ ☹ ,ale čo už.Nedalo sa vraj už s ním nič robiť a mala som tam aj hnis,takže tak to bude snáď lepšie a snáď sa tie miminka uchytia 🙂 Ďakujem vám vy moje slniečka,že ste na mňa mysleli,aj ja na vás ako ste dopadli Saralinda na genetike a Ulrika v novom care 🙂 a skoda neviem teda ako dopadla a čo výsledky,ale snáď napíše 🙂
Saralinda to je fajn,že ti to tak rýchlo urobia,lebo to čakanie na výsledky je fakt desné,tak držím palce,aby to šlo šup-šup a už si bola v tom 🙂
Ulrika a ako si dopadla?
Musela som vám napísa´t,lebo som sa na vás hrozne tešila.Ste moje bútľavé vŕby 🙂
Holky moje zlaté,idem si ja ľahnúť,ale zajtra som tu 🙂
papa a ďakuje, za palečky a za vaše písmenká

saralinda
19. apr 2008

Ahojky Amal, to je super, že už jsi doma. To krvácení si myslí, že je normální. Taky jsem polaparce trochu krvácela a špinila ( a to jsem ještě brala antikoncepci). Podle mě je to krev, která v tobě zůstala z operace. Přece jenom Tě řezali ☹ . A může to být i mrška - přece jenom ten stres a léky proti belesti, narkóza, to určitě udělá své. A s tim vejcovodem - pokud tam byl i hnis...tak je asi dobře, že je venku a nebude zlobit. Uvidíš, teď se mimískům bude u tebe v bříšku líbit 🙂
Pořádně odpočívej (ono v tomto počasí ani nic jiného dělat nejde), ať máš brzy síly na mimísky.I když teď ti doporučí asi nějakou pauzičku, aby tělo nabralodo dalších zákroků sílu. Myslím na tebe, holka naše, a jsem moc ráda, že to máš za sebou. Přeji hodně sil (fyzických i psychických).

ulrika
20. apr 2008

ahoj amal, tak už to máš za sebou? konečne to mi je lúto že je preč ale ako ja hovorím všetko zlé je naniečo dobré, nakoniec si tam mala hnis a mohlo sa ti to zaniest ešte aj niekde inde a teraz budeš mat vačšie šance uvidíš 😲 len sa teraz šetri
mne sa v novom car velmi lúbilo idem teraz na všetky možné vyšetrenia o akých som ešte ani nepočula tak snád to bude už teraz dobré a výde to
tak sa pekne lieč 🙂 nech aj ty môžeš íst rýchlo dotoho

ikuska
20. apr 2008

ahoj Amal,

srdecne ta pozdravujem a som velmi rada, ze ti to dobre dopadlo, ako uz spominali ulrika a saralinda, bol asi najlepsie, ze ti ho vybrali, ked tam bol aj hnis.
Oddychuj, zregeneruj sa a potom uz pride ten cas na nase babetka.

Ja tiez teraz uz skoro dva mesiace cakam na schvalenie ziadosti o IVF a tiez sa mi to len predlzuje, uz som volala do Heliosu, ze v poslednej dobe nedodrzuju lehotu 30 dni, tak dufam, ze uz sa na buduci tyzden ozvu, lebo som z toho uz na nervy, uz by som rada zacala so stimulaciou, ale nemozem.

Prajem ti coskore uzdravenie a nech sme coskoro uz tehu.

ulrika
20. apr 2008

ikuska ty čakáš v heliose tak dlho na žiadost? ani ma nestraš mne ju ešte ani nevypísal tak načo čaká ked to tak dlho trvá 😠 budem sa musiet nato spýtat

ikuska
20. apr 2008

Uz som to pisala aj v teme helios, ja na nu cakam od 26.2.08 kedy sme boli v centre a vypisali sme ju. Od vtedy som bola aj na laparoskopii, ktoru som chcela absolvovat a odvtedy cakam, uz som dva krat volala do centra, aj som pisala krajkovicovi aj som pisala do VsZp, ved ked je to podla zakona tak nech to dodrzuju, ked mi nezaplatime nejaky poplatok, dane, tak nas hned penalizuju.
Do VsZp som pisala vo stvrtok a napisali mi ze mi odpovedia do 30 dni, ze to postupili konkretnej VsZP. Tak uvidim co sa stane na buduci tyzden.

Tak sa na to spytaj ty, co ti povedia. A kedy idete najblizsie do centra.

ulrika
20. apr 2008

to máš pravdu s tými poistovnami ☹ to je dojedu ked nemôžeš začat
ja som tam bola v piatok a o žiadosti zatial nič nehovoril teraz mi chce robit všelijaké vyšetrenia
ale mala by som tam íst 30. tak sa opýtam nech mi ju vypíše

skoda
20. apr 2008

😅 😵 🙂 Vitaj doma, Amal. Konečne si tu. Všetko zle je na niečo dobre, tal ako píšu dievčatá. Hlavne, že máš šance mať bábo, to je základ. Halvne, že si už v poriadku, mala som už strach, čo s tebou. Takže super, že si už medzi nami. Príjemnú nedeľu všetkým. Pa.

amal2
autor
20. apr 2008

Ahojky slniečka moje 🙂
neviem,čo by som si bez vaších slov a vašej podpory počala.Dodávate mi chuť bojovať,aj keď mi je samozrejme trochu smutno,že už to prirodzene nepôjde,ale je pravda,že teraz už mimnka nezaplaví hnis a tak sa im tam snáď bude páčiť 🙂 Mooooooooooooooooc vám ďakujem.Ešte furt krvácam(nie moc,ale myslím si ,že je to mrcha).ja som po prvej laparke vôbec nemala žiadne krvácania,všetko bolo úplne iné aj ten priebeh operácie a pooperačný stav.Je to ale lepšie a lepšie. 🙂

saralinda 🙂 v to dúfam a dúfam,že sa tu všetky stretneme už tehuľky,že sa všetky dočkáme toho nášho vytúženého miminka a náš sen sa stane skutočnosťou 🙂

ulrika -som veľmi rada,že sa ti v novom care páčilo,pozitívna energia je moc dôležitá,takže držím moc palce,nech to letí a ty už si po úspešnom transfere 🙂

ikuska,som rada,že si sa ukázala a aj tebe ďakujem za písmenká 🙂
nechápem ale ,prečo tak dĺho trvá to schválenie,ale ak ti môžem poradiť zavolaj do poisťovny a posúr ich,lebo vieš ako to na úradoch chodí.Dúfam,že sa to pohne a ty už pekne začneš stimulovať 🙂

Mám pocit,že sa na ten transfer budeme vrhať spoločne 🙂 Ja som myslela,že pôjdem už koncom mája/začiatkom júna,ale keďže som dostala mrchu.tak to na máj nevidím,ale až na koniec júna.Uvidíme.Ja mám len KET,takže čakať na nič nemusím,len sa zotaviť a čaka´t opäť na mrchu 🙂

Skoda,no vitaj ty jedna 🙂 🙂 🙂
ďakujem ti moc,neboj sa o mňa,ja som silák valibuk 😀
A čo ty?Ako ste na tom?Je niečo nové?Dúfam,že všetko dobre dopadlo a že sa už vrháte na "koníka" 😀

Prajem vám krásny večer a teším sa na vás
papa

saralinda
21. apr 2008

Ahojky Amal, to je super, že jsi "silák valibuk" 🙂 To je potřeba.
Holky, věřím, že s pozitivním myšlením jde všechnolíp. Tak je potřeba věřit, věřit, věřit, že to všechno dobře dopadne. A jednou se ta smůla musí prolomit a vše bude dobré. Uvidíte. Vždyť smůla lidi obchází a nemůže se moc dlouho zdržet u jednoho člověka. Alespoň doufám.
Minulý víkend jsem navštívila spolužačku z vejšky, je těhulka. Moc ji to sluší a je spokojená. Taky si chuděra vytrpěla. Loni měla zamlklé těhotenství, přišli jí na to až v 10 týdnu a musela ny výškrab. V létě jí operovali cystu na vaječníku (ale naštěstí ji vaječník nechali) a 3 měsíce po laparce...hups....je těhu. 🙂
Uvidíte, že nám to taky dopadne, i když to asi bude trvat déle, ale je přeci jedno kdy to vyjde, ale že to vyjde. 🙂
Takže buďme pozitivní!!!

skoda
22. apr 2008

Ahoj Saralinda. Vďaka za povzbudivé slová, všetko má svoj čas. Tak nechame sa prekvapiť.

blacklucka
22. apr 2008

ahoj holky, jdu vás trochu povzbudit, mě vzali levý vejcovod, na pravém rozrušili srůsty, ale prý to na oplození přirozenou cestou nebude ani náhodou. No a už čekáme druhé mimi, sice nám každé trvalo skoro rok ale podařilo se. přeju vám hodně štěstí..

skoda
22. apr 2008

Ahoj. ďakujem , že si k nám zavítala a doniesla si optimizmu. Blahoželám k prírastku do rodiny. Ak sa smiem spýtať, prirodzene si otehotnela?

kapunka
22. apr 2008

ahoj Black... díky za povzbuzení!!!! 😎

ulrika
22. apr 2008

ahojte amal ako ? liečiš sa ? aj stehy ti pomaly budú vyberat 😉
black to je fajn že sa vám to podarilo takže musíme bojovat aj mi 🙂 a kedy sa vám maličké narodí

amal2
autor
23. apr 2008

Ahojky holky 🙂 Ako sa mi máte?
pozitívnych slov a príspevkov nikdy nie je dosť,takže ďakujeme Blacklucka a blahoželáme k miminkám 🙂

Saralinda,ja viem,to je jasné,že musíme byť len a len pozitívne,len to občas zaškrípe a človek potrebuje povzbudenie a ja som veľmi rada,že tu máme jedna druhú a navzájom si dodávame síl. 🙂
Bol by v tom čert aby sme neboli čoskoro všetky tehulky 🙂 😉

Ulrika 🙂 už je mi fajn,ďakujem.Už aj mrcha odoznieva a stehy ma čakajú v sobotu 😖 🙂
zajtra idem na endokrinológiu,tak som zvedavá ako to tam dopadlo.
A ako ty?

ulrika
23. apr 2008

ahoj amal, ja zle dnes mi prišli zlé výsledky zo zrážanlivosti musím íst na hematologiu vraj ked budem tehotná musí sa to včas zachytit injekciami uvidím čo mi tam povedia ale som z toho neštastná ☹
tak ti už pomaly svitá na novú nádej 🙂 ked sa tak dobre zotavuješ

amal2
autor
23. apr 2008

Ahojky Ulrika,to ma moc mrzí. ☹ Nebuď smutná,určite je spôsob ako to vyliečiť.Ja som tiež mala slabšiu zrážanlivosť a brala som neaké tabletky a bolo to pak ok,neboj bude to dobré.Všetko dobre dopadne,len musíme veriť. 🙂
Mne je už lepšie,ale ešte to nie je ono,ale každým dňom naberám viac a viac sily,ktorú žiaĺ musím využiť na domáce práce 😠 😠 😠 🙂
Ale inak poho.uvažujem kedy na ten KET,uvidím ako zajtra dopadnem na endokrinológii a rozhodnem sa.
Ty nebuď smutná,bu´d rada,že je to len to,musíš sa na to pozerať pozitívne.Určite sa to liečiť dá a ak ti aj povedali,že by to v tehotenstve podchytili,tak aj to je super,len sa ničoho neboj.
Drž sa nám holka 🙂

ulrika
23. apr 2008

no práve to asi bude ten opačný problém že sa zráža prirýchlo aj ked som bola tehotná tak som tam mala dost velhý hematom ☹
ved uvidíme čo zistia na tých podrobnejších testoch
prvé vyšetrenie a hned zlé a to ma ich čaká ešte spústa dúfam, že toto bude jediný zlý výsl.
zajtra ti držím palce dúfam, že to bude dobré a budeš môct íst nato 😉

amal2
autor
23. apr 2008

neboj sa,určite to nie je tak zlé ako to znie🙂 a určite to bude len to jediné,čo nevyšlo až tak pozitívne.Hlavu hore.
To som neak nevedela,že si už bola tehuľka.Alebo mi to ušlo?Takže už jedno mimko máš?Alebo tam bol problém kvôli tej zrazenine?nehnevaj sa,že sa tak pýtam 😒

ulrika
23. apr 2008

práveže bol problém v 12t. som potratila ☹
nehnevám sa

amal2
autor
23. apr 2008

tak to ma mrzí ☹ ☹ ☹
nezúfaj moja,určite sa to podarí,musíme pozbierať veškeré síly a bojovať kým sa to nepodarí a ono sa to podarí 🙂
jediné čo ma na tom všetkom štve je,že už to nie je len na mne a manželovi,ale že sa musím spolieha´t na medicínu,ale myslím si,že to už tak pokročilo,že je umelé čím ďalej tým viac úspešnejšie a skôr či neskôr určite otehotnieme 🙂

ulrika
23. apr 2008

ano už musíme len dúfat raz to musí príst ani ja už nemám inú možnost len ivf ☹