Som bez vaječníkov. Má niekto podobný problém?

amal2
29. feb 2008

Ahojte,má niekto podobný problém?Mám jeden vaječník už vyoperovaný a druhý je údajne k ničomu.Rada by som len vedieť,či má niekto podobný problém a ako to rieši.my sme boli na IVF,ale žiaľ neúspešne,takže sa chystáme na KET.Budem veľmi rada,ak niekto napíše.Ďakujem.

poleva
6. mar 2008

no poznám jednu kočku čo má 1 vaječník
a je tehu, v máji má termín

miruskab
6. mar 2008

skoda..... zatial to riesime len s mojim gynekologom.......inak ved aj ty mozes trvat ze chces ist na laparku..... ja som teda musela - koli predchadzajucim operaciam 😒 .......lekar mi dava este pol roka....ak dovtedy neotehotniem, tak ma asi poslu do centra......dufam ze uz nebude treba 😉

amal2
autor
6. mar 2008

Ahojte dievčatá.Vítam ťa scarlette a poleva. 🙂 Neviem z čoho sa tie prekliate zrasty robia.Mám to podobné ako ty,len mne nevybrali aj vaječník,ale s najväčšou pravdepodobnosťou prídem aj o druhý vajcovod.Sme tu asi všetky s podobným osudom.Dôležité je sa nevzdáva´t a veriť.Čítala som o neakej babe ,čo bola 8 krát na IVF až sa to nakoniec podarilo.No neviem,neviem,ale to by som už asi bola na psycho.Ach jo.Nádej ale umiera posledná. 🙂 Držím vám všetkým palce,nech sa nám to podarí.
Ahojky skoda 🙂 ako sa máš?KET je transfer zmrazených embií.odobrali mi 10 vajíčok a z toho mi 2 trnasferovali a 8 zamrazili,takže si v marci pôjdem pre dvoch mrazáčikov,snáď sa tam konečne uhniezdia.Pri KET je menšia šanca,ale ja som sa pri ET,pri prvom transfere vôec necítila dobre,nebola som pripravená.Telo je zhumpľované po tej stimulačke a po tom odbere,ktorý sa robí pod slabou narkózou.Drž sa moja,neboj určite to zvládneme. 😉
Ahoj poleva,dík moc za povzbudzujúci príspevok 🙂 Nič nie je nemožné.A tá tvoja kamarátka má len jeden vaječník a nemá vajcovody?Ďakujem za odpoveď.
Ahoj miruskab - taky pevne dúfam,že sa vám to podarí bez pomoci.Držím vám moc,moc,moc palečky!!!!

fedra
6. mar 2008

Ahojte,
tak ja sa tiez pridavam, po mimomaternicovom mi museli odstranit lavy vajcovod. Takze funkcnu mam uz iba pravu stranu. A kedze u nas je este problem v tom, ze mam nepriechodny krcok, zatial skusame IUI. Uvidime, ci sa to podari touto cestou 😉

amal2
autor
6. mar 2008

Ahojky fedra,vitaj v našom klube.ďakujeme za príspevok.A už ste boli na IUI?

fedra
6. mar 2008

no moje mimo maternicove bolo vysledkom druheho IUI. Potom sme mali povinnu pauzu 3 meciase a potom dalsi mesiac, lebo som bola na HSG, kde zistili, ze pravy vajickovod je uplne priechodny /aspon nieco/. A teraz 28/02 sme boli na dalsej IUI ... vysledok bude buduci stvrtok. Tak uvidime.
nastasie aj na tej dobre stane sa mi robia foliky a tak IUI mozeme skusat, inak by sme museli hned na IVF. Mozno nas to neminie ale este to chceme par krat skusit aj takto, mozno sa predsa len podari 🙂

amal2
autor
6. mar 2008

to ma mrzí-to mimomaternicové :( určite sa to podarí,netreba sa vzdávať!!!!!Držím ti strašne moc palce,nech to teraz klapne!!!Budem na teba myslieť.Hlavne odpočívaj,nenamáhaj sa a kľud!! 🙂

fedra
6. mar 2008

uz je to za nami ... dufam,ze tento rok bude o nieco stastnejsi.
A co vy ? Preco ti chcu vziat aj druhy vajickovod /teda ak som dobre citala/ ?

amal2
autor
6. mar 2008

neboj sa,určite bude.najhoršie je na tom tá psychika.Ja som mala obdobie,že som myslela,že umriem.Manžel je cudzinec a jeho rodina na mňa hrozne tlačila,bolo to fakt neúnosné.jeho bratia a sestry maju po 4 deti,manžel je najstraší a my stále nič.Hrúza.myslím si,že čím viac človek chce,tak je to na prd.Ale verím a dúfam,že sa nám to všetkým podarí a tebe držím palce,nech máš testík pozitívny.Prečo druhý vajcovod?Hmm,na ultrazvuku mi Dr.povedala,že ho mám zdeformovaný,takže bude lepšie ho dať von.Chcem ale ísť k známemu a ak to nie je nutné,tak nechcem aby sa mi tam zbytočne hrabali a otvárali ma.Každý zásah do organizmu nie je nič moc.takže uvidíme.Každopádne som sa vzdala nádeje,že by som mohla normálne otehotnieť.Ešteže existujú takéto centrá. 🙂

fedra
6. mar 2008

No jasne ... poznam dokonale o com hovoris. Aj ked manzelova mamka je skvela, aj tak sa uz tak tesi na vnucatka 😒
Postavili sme minuly rok domcek a od tej doby nepocuvam nic ine, ze do noveho domu treba uz babiku,ze naco cakame .... no na ho... Je tazke sa s tym nejako vysporiadat a tieto reci tomu vobec nepomahaju,prave naopak.
Chapem,ze ak je ten vajcovod zdeformovany,tak zrejme nebude velmi funkcny, ale hned ist pod noz ? Je to nutne ?

amal2
autor
6. mar 2008

je to teda des na psychiku 😒 Ja som už jedného dňa explodovala a povedala som,že ešte raz budem počuť neaké reči o dieťati,takže sa balím.Už som bola fakt na dne.Potom to umĺklo a ja som zase bola v pohode,ale žiaĺ nešlo to a teraz mi je jasné prečo.Neviem moja či je to nutné,preto chcem ísť k známemu a uvidím.V podstate mi to je jedno ,či ho tam mám,alebo nie,ak je k ničomu a poškodený,ale ak nie je nutné ho vybera´t,tak si ho nechám,len neviem či by to potom nemalo vplyv na ostatné veci,takže to nechám na odborníkoch.pozerala som si tvoje fotky,tak je vidieť,že už je najvyšší čas na dve čiarky na TT.budem sa opakova´T,ale držím ti všetky prsty!

fedra
6. mar 2008

dakujem ... a aj tebe nech sa dari.
Idete na KET, vsak ?

amal2
autor
6. mar 2008

ďakujem.Áno na kET,som zvedavá ako to bude prebiehať a koľko mi ostane mrazáčikov ok.Akurát pozerám neaký zájazd,chcela by som ísť pre tým k moru,trochu sa odreagovať a pripraviť telo na transfer.Začala som brať kyselinu listovú a kúpila som si aj alchemilkový čaj,ale nerada experimentujem,bojím sa ,aby som niečo nedobabrala 🙂 Nemáš s tým skúsenosti?

fedra
6. mar 2008

kyselinu listovu beriem aj ja ... tym myslim nic nepokazis. Je to dobre na rast sliznice /mne to dokonca odporucil lekar/ a tu budes potrebovat peknu pri ET 😉
S alchimilkou skusenost nemem

amal2
autor
6. mar 2008

tak to je fajn,mne to síce nikto nedoporučil,ale čítala som,že ju berie hodne báb,tak to skúsim 🙂 dík za radu.

saralinda
6. mar 2008

Ahojky holčiny, tak jsem se sem po delší době dostala. Moc na vás myslí, ať nám to brzy vyjde, a pokud možno bez doktorů. Některé píšete, že jste se po operaci probudily bez vaječníku či vejcovodu, Já to měla stejé, ale musím uznat, že mně na tuto variantu připravili. I když mi doktoři říkali, že "v nejhorším případě" mi vaječník budou muset vzít. A vzali. Dokonce jsem musela před operací vše podepsat. To bylo při laparce. Pak jsem šla ještě na normální operaci řezem (výsledky laparky nebyly dobré - nádor hraniční povahy - tak si mě chtěli ještě jednou prohlédnout, kvůli možným metastázám, které,a le naštěstí nebyly). Před tou jsem si nechala napsat do papírů, že i kdyby byl zasažený i ten můj zbývající vaječník, že ho chci nechat (doktoři se mě na to ptali, musela jsem se rozhodnout, hrůza). Dohodla jsem se, že mi ho nechají a co nejdříve bych pak šla na odebrání vajíček a přítel by dal spermie - aby mohli zamrazit embria. Ještě, že jsem si to umělé oplodnění trochu nastutovala předem, jinak by mi nic neřekli - jenom vyndat nebo nechat vaječník, je to na vás. Bylo to těžké a taky jsem si v ordinaci poplakala. Ale je to za mnou a jsem ráda. Teď už "jen" přijít do jiného stavu...
Holky držte se a hodně štěstíčka.

amal2
autor
6. mar 2008

Ahojky saralinda 🙂 ,som rada,že si sa tu dostala 🙂 To je fakt neskutočné s tým naším lekárstvom.Hrôza.Nechápem,že sa nedokážu do nás vžiť.Mne po odobratí vajcovodu dal Dr.čas rok a ak nič,tak potom už len umelé oplodnenie.Je pravda,že ja som si nikdy nemerala teplotu,neak som to neriešila,že kedy je ten správny čas a neak mi hrablo a zistila som si kam ísť a kde riešiť umelé oplodnenie a šli sme.tam ma Dr.prehliadla a povedala,že ja ani inú šancu nemám,lebo ten druhý vajcovod je zdeformovaný a tak to už šlo.Neaké testy,krv,výtery,genetika a pak stimulovanie,odobratie vajíčokmala som ich 10,oplodnenie vajíčok,(7 mi oplodnili formou ISCI a tie 3 nechali osudu),oplodnili sa mi všetky (chvála Bohu) a potom už sa šlo na vec,ale pre mňa žiaľ neúspešne.Takže teraz čakám 3 mesiace a uvidíme.Hlavne sa nestresuj.Neboj,všetko dobre dopadne,len treba veriť a nevzdávať to.

fedra
7. mar 2008

amal ... a preco cakate 3 mesaiace ?

amal2
autor
7. mar 2008

Ahoj fedra,to je dobrá otázka,ale netuším prečo.Tak to bolo písané v lekárskej správe a niekde som aj čítala,že je to vraj preto,aby si telo oddýchlo.Rady by som šla čo najskôr,ale ....

amal2
autor
7. mar 2008

fedra,chcela som sa ťa ešte opýtať na to mimomaternicové tehotenstvo.Robila si si test?Ja som si robila test a bol negatívny,takže som to neriešila,ale neviem ako by to bolo v prípade mimomaternicového.Či by som to poznala,alebo len na ultrazvuku.ďajkujem.

fedra
7. mar 2008

pri mimomaternicovom ti test ukaze // ako pri normalnom tehu. Babenko sa akurat usadi inde ako v maternici,ale vsetko ostatne je take iste. Krvny test je tiez pozitivny. Akurat na utz nie je v maternici neskor nic vidno a tak sa musi patrat, kde je drobec schovany. Ja som mala stastie,ze to bolo po IUI, takze som bola dost sledovana a nedoslo ku prasknutiu vajickovodu. Inak pri mimo mozes krvacat v case ak ma prist menstruacia a HCG stale stupa ...

amal2
autor
7. mar 2008

Aha,tak to sa ma asi netýka.Test som si robila 18 deň po transfere,takže ak by niečo bolo,to by sa ukázalo.Ach jo,keby tak existoval spôsob ako tam tých embrískov uchytiť.

fedra
7. mar 2008

hmmmm .... ale neboj, hadam sa to podari.
Musime tomu verit. A do akeho centra chodis ? ... aj tak sa mi zda dlha ta pauza 3 mesiace ak ti nerobili kyretaz ani nic ine.

amal2
autor
7. mar 2008

Nič iné nám ani neostáva 🙂 .Žijem v Prahe,takže chodím tu do sanatória pronatal.Je tu celkom fajn,všetci sú milí,zlatí,takže som rada.Nemám s tým skúsenosti,takže ma prekvapilo,že píšeš,že je to dlhá doba.Ako to funguje na SR?A kam chodíš ty?

fedra
7. mar 2008

ja som v heliose.
No mne po mimomaternicovom dali pauzu, ale to mi operacne odstranovali vajcovod a este mi museli aj robit kyretaz. To mi doktor hovoril, ze mame mat pauzu tak 2 menstruacie /my sme mali dlhsiu lebo sme cakali na termin na HSG vysetrenie/.
Viem,ze baby maju pauzu 3 mesiace po neuspesnom IVF ak potratia babenko a musia na kyret ... ale inak neviem
Sku sa opytay v teme IVF a KET

skoda
7. mar 2008

Ahojte.Včera som robila celý deň a nechcelo sa mi zapínať PC, ale dnes mi to už nedalo, a čo nevidím , rozrástli sme sa. Vitaj Fedra.Toľko ste sa upísali, že aspoň som mala čo čítať. Super. Aj ja užívam asi 3 týždne kys. listovú spolu s E-vit. Teraz pred pár dňami mi práve skončil MC po HA a čakám na ďalší cyklus a keď príde zavolám Dr. kedy môžem prísť a som zvedavá čo povie, či prv laparku, či prv odbery počas mes. spolu s ultrazvuk. vyšetrením.
A hlavne , čo povie na záver,či ako pri prvom , že je možnosť prirodz. oteh. či bude hľadať iné spôsoby, za pol roka, čo som tam nebola, sa mohlo hoc čo zmeniť- či zlepšiť, či zhoršiť. Pekný deň.
Ďakujem ti Amal za vysvetlenie, lebo ja v skrátkach nie som doma.

amal2
autor
7. mar 2008

Ahojky skoda 🙂 nemáš vôbec zač,to si menysli,ani mne mnoho vecí nič nehovorí 😉 Furt len na niečo čaka´t,to čakanie ma ubíja. 🙂 No snáď sa to porekadlo vyplní,že trpezlivosť ruže prináša.
fedra,písala som na IVF/KET a,le tam sa neak nechytám 🙂 ,písala som aj ale na sanatórium pronatal a atm baby píšu,že po troch mesiacoch.SR/ČR no bude v tom asi rozdiel 🙂

amal2
autor
7. mar 2008

skoda,dúfam,že ti vyšetrenie dopadne na výbornú a všetko pôjde prirodzene,čož je najlepšie!!!!Aj mňa teší,že sa to tu rozrástlo,ani som to nečakala 🙂

skoda
7. mar 2008

🙂 Píšem, aby sme začali už tretiu stranu. Pomaly sa chystám na nočnú, tak už si vás neprečítam. Aj ja som dnes začala novú tému o krv. skupinách a Rh faktoroch. Pekný večer a ešte krajší víkednd prajem všetkým .Pa,pa 😀

saralinda
7. mar 2008

Ahojhky děvčata, to je super, že se rozrůstáme.
Amal2 - píšeš, že chodíš do Pronatalu - je to tam hodně drahé? Doplácíš hodně, nebo je to stejné, jako v jiném zařízení. Vím, že Pronatal dost chválí. Já ale uvažuji i o Apolináři. Operovali meě tam, tak mají komplet dokumentaci. Ale bojím se přístupu státního zařízení.....furt někde čekat a čekat. Nevíte, jak je to u Apolináře?
Holčiny užijte si víkend 😉