Som bez vaječníkov. Má niekto podobný problém?

amal2
29. feb 2008

Ahojte,má niekto podobný problém?Mám jeden vaječník už vyoperovaný a druhý je údajne k ničomu.Rada by som len vedieť,či má niekto podobný problém a ako to rieši.my sme boli na IVF,ale žiaľ neúspešne,takže sa chystáme na KET.Budem veľmi rada,ak niekto napíše.Ďakujem.

amal2
autor
7. mar 2008

Ahojky saralinda.Ja som si ani nezisťovala aké centrá v Prahe sú,len som o pronatale počula a moja kamarátka z práce mi vravela,že má dve kámošky,ktoré tam chodili a hneď otehotneli,takže som ani neváhala.Myslím si,že cenovo to bude asi všade rovanko.
ICSI do 10 oocytov 7000,- (každý ďalší 500,-)
Predĺžená kultivace 2500,-
Kryokonzervace 5000,-
Kryoembryotransfer 5000,-
Katetr pre ET a KET 500,-
Lieky boli okolo 4000,-

čiže cca 20000,- je to pálka,ale čo by človek neurobil pre mimčo 🙂
Čo sa týka pronatalu,tak je to tam fakt veľmi pekné,prístu doktorov je naprosto profesionálny a dobrý.O apolináři som len niekde čítala,že nebolo to celkom fajn,ale ak ty máš dobré skúsenosti,tak kľudne.nespomeniem si kde som o tom čítala,ale tu niekde v neakej diskusii

amal2
autor
7. mar 2008

skoda,super,že si otvorila tretiu stranu. 🙂 Idem hneď mrknúť na tú tvoju a pridať ti tam neaký príspevok 😉
Prajem ti nech ti nočná ubehne ako voda a pekný víkend.pa

amal2
autor
7. mar 2008

saralindo,našla som ešte cenník v Motole http://www.ivf-motol.cz/cenik.aspx a mrkni aj na stránku
http://www.neplodnost.cz/web/verejnost/kontakty... tam sú rozpísané veškeré centrá asistovanej reprodukcie.Pozerala som si aj Apolinára,ale neak nič moc tam nepíšu.Pekný večer a pekný víkend.papa 🙂

skoda
8. mar 2008

🙂 😒 Ahojte. Dnes máme upršaný čas,a vy? Idem si trochu ľahnúť, lebo bola zlá nočná.Tatik sa hreje so synom.
Idem sa ešte pozrieť na tú moju stránku, či sa tiež rozrastla.Večer si vás ešte naladím, ha,ha.....

amal2
autor
8. mar 2008

Ahojky dievčence 🙂 Ako sa máme?
Skoda,aj tu to dnes stálo za prd,počasie pod psa 😖 A čo sa stalo,že máš zámok na téme?

skoda
9. mar 2008

😉 Táto tema je uzamknutá, lebo už je vytvorená skôr s podobným názvom. Tam som sa veľa nedočítala, lebo sú rozdielne kombinácie krv. skupín s Rh. faktorom. Ja som chcela práve tu moju, čo máme s manželom, lebo pri každej je iný ortieľ.Dnes je tiež čas nafigu 😠 , som jak zbitý pes.
A vy, ako sa máte? Nič nové?

amal2
autor
9. mar 2008

Ahojky.Si tu,alebo si už zdúchla? 🙂 A kto ti ju uzamkol?nechápem.Keď som vytvorila túto tému,tak tam bola neaká baba,ktorá napísala,že takáto téma už je,ale nechápem,prečo by ju mal niekto uzamykať.hmm.Aj tu je počasie hnusné,chce to niekam vypadnúť.Niekde za slniečkom ,načerpať novú energiu a silu. 🙂 U mňa nič nové,čakám až sa mi vráti Dr.z dovolenky a uvidí sa,či pôjdem na laparku,alebo nie.Na jednej strane by mi laparka nevadila,aspoň by videl,či je tam všetko ok,ale nie som nadšená ďalšiemu zásahu do organizmu.No uvidíme.A čo ty?

skoda
9. mar 2008

😉 Ahoj, nezduchla som.Pozerám si stránky, a čítam si fóra, ktoré ma zaujali a niekedy sa aj pripájam.
Neviem, kto mi ju uzamkol.Lepšie povedané , neviem ako to chodí, kto má to na starosti a kto to uzatvára. Veď aj ja som čítala stránky, kt. sú podobné, a tak ako ty píšeš, nie sú uzamknuté, neviem.
Si na tom podobne, tak ako som už predtým písala, čakám za MC, aby som mohla navšťíviť dr. a potom sa tiež uvidí, či ma pošle alebo nie na tú laparku. Vieš, aj ja by som bola tiež radšej,i keď na druhej strane, je to zase zásah, ako ty spomínaš. Ale po tej mojej operácii sa mohlo všetko zmeniť,a asi by som bola kľudnejšia, ak by som vedela na čom som.

amal2
autor
9. mar 2008

tak to som rada,že si nezdúchla 🙂 . Ani ja netuším ako sa to uzamyká.Každopádne sa mi to nepáči,že to niekto urobil.Ja chápem,dúfam,že budeš úplne v poriadku.Ja som sa už myšlienky na prirodzené otehotnenie vzdala,aj keď zázraky sa občas dejú. 🙂 Neboj,všetko bude dobré.Držím palce.Aj ja sem-tam brázdim po tých témach a čítam si čo a ako a pravdu povediac si hovorím,že na tom ešte nie som tak blbo ako niektoré chudinky ☹ .Je to náročné na psychiku,ale my to zvládneme 🙂

skoda
9. mar 2008

🙂 Máš pravdu, ako vždy. Mi všetci to zvládneme. Čo je súdené, je súdené.

amal2
autor
9. mar 2008

ako to myslíš,že vždy? 😀

skoda
9. mar 2008

🙂 No tak, že s tvojimi názormi vždy súhlasím. Napr. aj ja by som tak odpísala alebo povedala. Keď ľudia majú podobný alebo skoro rovnaký probém, majú aj väčšinou spoločný názor. Tak preto. 😅 😝

amal2
autor
9. mar 2008

🙂 mne prišlo smiešne,lebo túto frázu "máš pravdu ako vždy" piočúvam od manžela dosť často 😀
U manžela ale neviem,či v tom nie je aj troška irónie 🙂 🙂 🙂 😝

skoda
9. mar 2008

"Máš pravdu, ako vždy, máš pravdu ako vždy".........., ha,ha. Neboj sa,už sa to odnaučim ,dobre.? Dnes lámeme rekordy, čo? Mám pravdu?ha,ha 😀

amal2
autor
9. mar 2008

určite máš pravdu 🙂 ,len neviem aké rekordy myslíš haha 😀

skoda
9. mar 2008

Aké rekordy? Tretiu stranku začala Saralinda, a zbytok sa rozkecala skoda s Amal2. 😎 Síce slnko nesvieti, ale sa mi páčil panáčik.

amal2
autor
9. mar 2008

🙂 no ja dúfam,že nebudeme len mi dve lámať rekordy 🙂 🙂 🙂
Čo porábaš?Tu sa začína hraba´t slniečko,ale neviem,neviem.Tie mraky sú dosť husté.Mne sa nič nechce,najradšej by som sa vrhla do postele a spala,ale to sa mne nepodarí 🙂

skoda
9. mar 2008

😉 Práve som doumývala riad a odbehujem k PC, čo nové.V prešove je slnka málo, ba priam vôbec. Malý spinká a ideme si dať pivo s manželom. Aj on rád číta príspevky a len čo príde, dá vedieť

luciik
9. mar 2008

Ahojte holky, ráda bych se s vámi podělila o svou zkušenoust a chtěla bych vám dodat naději. Téměř přes dvy roky se nám nedařilo otěhotnět. Podstoupila jsem několik IUI a jedno IVF, ovšem bez úspěchu. Kyždý cyklus provázený šíleným zklamáním a bolestí. O hormonech co jsem do sebe narvala ani mluvit nemusím. Následně jsem podstoupila teď v únoru laparo s hystreskopii, kde mi byla diagnostikováno, že mám pouze funkční jen jeden vejcovod a to v pravo a vlevo není vůbec vyvinutý. Navíc mám velmi malou dělohu. Myslela jsem, že mi skončil život. Ale věřte, že zázraky se dějí a ve čtvrtek jsem se dověděla z krve, že jsem těhotná. vyhráno nemáme, bude to dlouhá cesta, ale jsem opravdu šťastná. Proto hlavu vzhůru a naděje je vždycky, člověk jen potřebuje být trpělivý 😉
Držím vám všem palečky 😵 😵 😵

amal2
autor
9. mar 2008

Ahojky Luciik,som veľmi rada,že si sa s nami podelila o svoju skúsenosť a držíme ti palečky,nech je všetko v poriadku a ste obaja v poriadku. 🙂 Zázraky sa dejú,tomu ja verím a ty si toho dôkazom!!! 🙂 Super,gratulujem a ďakujem za povzbudenie a dodanie nádeje. 🙂

amal2
autor
9. mar 2008

skoda-pozdrav manžela 🙂 To je super,že s tebou rád číta príspevky. 🙂 Ten môj,hmm len si poťukal na čelo,keď videl ,že píšem 😀 😀 😀

skoda
9. mar 2008

😉 Neuveriteľné,blahoželám a držím palce, aby bolo všetko OK.
Amal- manžela som pozdravila, a aj on ťa pozdravuje. Ako dlho žiješ v Čechách? Manžela máš čecha? Som zvedavá, čo?

skoda
9. mar 2008

😅 Práve som sa dočítala o čaji plodnosti, vyskúšam ho. Je v téme:čaj plodnosti.Hneď prvý príspevok. Poškodiť nemôže.

amal2
autor
9. mar 2008

ďakujem za pozdrav 🙂 Sme tu už dĺho,asi 6 rokov,manžel nie je čech.zvedavosť je fajn 🙂 nie si sama zvedavá 🙂
idem mrknúť na tej čajík.

amal2
autor
9. mar 2008

neak som nenašla tému "čaj plodnosti".ale ak myslíš alchemylku,tak tú som si zakúpila 🙂

skoda
9. mar 2008

😉 ČAJ PLODNOSTI: 100g vňate ľubovníka bodkovaného,100g listov žihľavy,100g vňate alchimilky,50g, kvetov hluchavky,30g kvetov nechtíka lekárskeho, 20g rebríčka obyčajného.
Všetko sa zamieša a pije sa prvý deň po ukončení MS, 3xdenne sa sparí pol lyžice 1/4l vody a nechá sa 15min. vyluhovať.Pozor:Nepiť počas MS! Po využívaní dávky necháme 14 dní kľud pre organizmus a potom sa ešte 2x opakuje.

amal2
autor
9. mar 2008

hmm,už len mať tie ingrediencie 🙂 uškodiť to určite nemôže.Ja som si kúpila tú alchemilku,je to na ženské veci,prečistenie,.....údajne sa nesmie piť v tehotenstve,ale tak ďaleko ešte nie som 🙂

skoda
9. mar 2008

🙂 A to máš odkiaľ, že sa alchimilka nesmie piť v tehotenstve. Veď mne odporúčali. Mám knihu od TREBENOVEJ, kt. je o týchto bylinách a tam práve do 3 mes. a pred tehot. odporúča piť 3xd šalku alchimilky.Preto v prvom trimestri ,lebo je dobrá na donosenie plodu- proti samovoľ. potratu. Ja som pila aj v tehotenstve,čaj bol OK.

skoda
9. mar 2008

😀 😅 Zajtra počas dňa písať nebudem, lebo budem celý deň v práci, ale dúfam, že si večer na vás najdem čas, tak preto som to využila dnes s tým pokecom.

amal2
autor
9. mar 2008

aha,no v neakej téme som o tom čítala,ale je možné,že som to špatne pochopila.Bolo tam ale určite písané,že v tehotenstve sa nesmie.Mám pocit,že to bolo v téme,čo sa smie a nesmie v tehotenstve,alebo neak tak.ja pijem len jednu šálku denne a začala som brať kyselinu listovú.