Som bez vaječníkov. Má niekto podobný problém?

amal2
29. feb 2008

Ahojte,má niekto podobný problém?Mám jeden vaječník už vyoperovaný a druhý je údajne k ničomu.Rada by som len vedieť,či má niekto podobný problém a ako to rieši.my sme boli na IVF,ale žiaľ neúspešne,takže sa chystáme na KET.Budem veľmi rada,ak niekto napíše.Ďakujem.

amal2
autor
29. feb 2008

Ahoj Katko,ďakujem za odkazy,ale to sú bez vaječníkov.Ja som sa špatne vyjadrila,v češtine som to napísala správne,ale vo svojom rodnnom jazyku blbě 😒 Som proste len zmätená,čítala som si neaké príspevky a je mi jasné,že sú na tom baby oveľa horšie ako ja,ale ja len začínam a tak som sa chcela s niekým poradiť,s niekým pokeca´t.Ďakujem ti za tvoje odkazy 🙂

skoda
29. feb 2008

Ahoj amal2. Zvládneme to, neboj sa. Aj ja mám jeden vaječník vyoperovaný a druhý bol tiež v zlom stave, lebo sa objavila cysta, ale po antikoncep. tbl,kt. som musela užívať 4 mes.,tak mi zmizla.Tiež neviem ako to bude, lebo pôjdem pravdepodobne ešte na laparku, a tam sa všetko dozviem, ale musíme si veriť.Pekný večer.

amal2
autor
29. feb 2008

Ahojky "skoda" 🙂 Si zlatá,ďakujem ti za odpoveď.Mńa tiež čaká laparka,ale to mi asi budú bra´t aj ten druhý.Tebe držím palečky,nech si úplne ok a nech máš čoskoro miminko .

skoda
29. feb 2008

🙂 Amal2.Či jeden, či dva vaječníky......stále je šanca na tehotenstvo,nič nie je nemožné!Sú rôzne spôsoby ako to vyriešiť: Ja chodím do centra v KE a ty?

amal2
autor
29. feb 2008

Ja som sa trošku sekla,mám v tom bordel.Ja nemám vajcovody 🙂 Jasne ,nádej je vždy a veriť treba.Ja žijem v Prahe a chodím tu do Pronatalu.A aké to je v KE?Ja som totiž z KE 🙂

amal2
autor
29. feb 2008

A ak nemáš vaječník,tak to ti vzali aj vajcovod?Cítim sa ako tupec.fakt nemám šajn čo a ako 😖

skoda
29. feb 2008

🙂 Mne vzali ľavý vaječník aj s vajcovodom. V niektorých prípadoch môže ostať samotný vajcovod alebo vaječník, nemusí isť všetko von. Mne urobil chybu lekár, veď najlepšie pri operácii je fiknúť všetko.Veď vieš, ako to je. 😔

amal2
autor
29. feb 2008

To je kretén.takým doktorom by som fakt odrezala ruky .To ma mrzí.A ako dĺho sa snažíte o mimčo?

skoda
29. feb 2008

🙂 🙂 🙂 Jedno dieťa už máme ,syna-má 3,5r.Predtým som mala ešte 2 vaječ.Ale v máji minul.r. som mala gyn. operáciu, kde to vyoperovali.A pokúšame sa znovu o druhé dieťatko.Veď je už čas, mám 30r. a ty?
Ja som z PO a chodím do KE - gyncare- Dr.Herman.

skoda
29. feb 2008

🙂 😉 Prajem príjemnú nocku a pekný víkend. 😅

amal2
autor
1. mar 2008

Ahojky.Včera mi neak padol net.Ja mám 28 a zatiaľ deti nemáme.Dr.Hermen je dobrý,pamätám sa,že ešte v dobe keď som žila na SR,tak som u neho bola a už v tej dobe sa o Ňom hovorilo,že je super,tak držím palce,nech vám do klapne.Aj ja ti prajem pekný víkend. 🙂

m311293
1. mar 2008

Ahoj holky. dovolte mi se přidat. Po mimoděložním těhotenství mi odstranili jeden vejcovod a část vaječníku. neuspěšně jsem absolvovala IVF, IUI mi ani nedělalil. 3 měsíce po IVF jsem otěhotněla přirozenou cestou a porodila zdravé 5 kg miminko. takže i s jedním vejcovodem to jde.

amal2
autor
1. mar 2008

Ahojky.Som rada,že si sa pridala a pozitívne nás naladila 🙂 . Ja si myslím,že je to osud.Čo je dané,je dané,človek musí veriť a nestrácať nádej.Som rada,že ti to vyšlo.Super !!!Gratulujem k zdravému miminku!!!Ja som momentálne po IVF,ale dostala som ms,ale aj tak skúsim test,ktorý mám urobiť 4.3,ale som skôr pesimistická.Dr.Mi povedala,že pred ďalším KET by bolo dobré,aby mi odobrali aj druhý vajcovod,takže moja šanca na normálnu cestu už nebude,ale nevzdám to 🙂

m311293
1. mar 2008

Po té IVf jsem byla tak hormonálně nabuzená, že jsem otěhotněla v době, kdy měla přijít ms, bylo to velmi nepravděpodobné, a můj novej gyndoš, tomu taky neveřil, ale je to tak. A nerozumím proč ti chtěji před KEt vzít i druhý vejcocod, nevidím v tom souvislost.

amal2
autor
1. mar 2008

Mne to tiež nie je celkom jasné,ale Dr. povedala,že ho mám zdeformovaný a bolo by lepšie ak by sa dal von.Neteší ma to a chcem to konzultovať ešte s iným Dr a uvidíme.

saralinda
1. mar 2008

Ahojky holky, děkuji za povzbuzení. Taky mám jen jeden vaječním (a dva vejcovody). Jeden vaječník mi byl při operaci odstaněn, protože byl zdeformovaný nádorem (naštěstí nezhoubným). O mimi se snažíme od září 2007 a zatím nic. ☹ Doktorka mě upozornila na možnost srůstu na vejcovodu (po operaci).
Ráda bych se Vás zeptala, co s vámi jednoveječníkovkami 🙂 doktoři dělali, když se nedařilo. Nechce se mi jako první vyšetření absolvovat zjištění průchodnosti vejcovodu. Příjde mi to dost drsné. Neměly by nejdříve dělat spermio či zjišťovat hladiny hormonů? prosím poraďte.

amal2
autor
2. mar 2008

Ahoj Saralinda,ja si myslím,že by sa určite mal v prvom rade vyšetrova´t muž,pretože je to najjednoduchšie vyšetrenie.U ženy je to obsiahlejšie.Je ale podľa mňa priskoro,aby si si zúfala a bola smutná,hlavné je na to nemyslieť.Psychika robí svoje.My sme sa s mužom snažili cca 6 rokov,nie intenzívne,ale nebránili sme sa tomu a výsledok - nič ☹ . Ja by som ti poradila ešte počkať,alebo urobiť vyšetrenie manželovi.Jeden vaječník máš chvála Bohu v poriadku,tak nezúfaj. Držím palečky,nech sa vám to čoskoro podarí.Pekný deń

skoda
2. mar 2008

🙂 Ahojte. Už sa hlásim aj ja, nebola som cez víkend doma. Som rada, že naša stránka sa rozrásta.
Amal2 - ďakujem za povzbudenie, že doki je dobrý. Som rada, že existuje táto stránka, lebo isto človek sa má s kým poradiť alebo povzbudiť.
m311293- prekvapila si ma, že po neúspeš.IVf sa ti podarilo otehot. Zázraky sa isto dejú. Je to super.
Pokúšate sa aj o druhé?
saralinda- pripájam sa k názoru amal2. Netreba zúfať.a s tehotenstvom,asi tiež počkať, je to ešte krátka doba. Potom prv by som sa asi podrobila laparke, či nie je tam koreň problému a až potom ostatné, ale so všetkým pomaly, lebo ako som spomínala, je to krátka doba.
Pa,Pa, 🙂 🙂 🙂 😵

amal2
autor
2. mar 2008

🙂 Ahojky skoda .Aj ja som rada,že tu pribúdajú príspevky.D´fam,že si mala pekný víkend.ja som si dnes kúpila alchemilkový čaj,v lekárni na mňa dosť divne čumeli,že čo vlastne chcem 🙂 v češtine je to kontryhel 🙂,niekde som čítala,že je dobrý na ženské orgány,tak uvidíme.A čo sa týka Dr.,tak vrámci KE je asi fakt naj.Takže určite žiadne zúfanie a veriť!!!!!
papa a pekný večer

saralinda
2. mar 2008

Ahojky amal2 a skoda, moc Vám děkuji za povzbuzení. Vím, že je to ještě krátké snažílkování. Ale doktori mi doporučoval, při propouštění z nemocnice, ať o ozačnu řešit, pokud se mi nezadaří otěhotnět do půl roka. Že je přece jen určitá šance, že se mi udělá stejný nádor i na druhém vaječníku. Ale co doktor, to názor. Tak asi budu doufat, že se mi nádor znovu neudělá a budu se snažilkovat bez doktorů dál. No, v dubnu jdu na kontrolu do nemocnice, tak se lehce zeptám, co mi řeknou....ale jiný doktor, jiný názor, už to vidím.
Jj, je super, že toto téma je. Docela mě překvapilo, kolik nás je. Myslela jsem si, že jsem opravdu vyjímka v mém věku (26).
Holky, tak ať se nám to vrzičky povede.

amal2
autor
2. mar 2008

Ahoj saralinda,som rada,že si rada,že je tu táto téme a ja som rada,že sa to ujalo.To je fakt,že čo doktor to iný názor.Ja nemám dobré skúsenosti,vždy ma pobolievalo v podbrušku,vždy som mala neaké ťažkosti a doktor (ktorý je kamarát mojích rodičov) ma posielal na "psychiatriu",že nechápe,čo ma tam bolí,neveril mi ,ale aj tak ma poslal na laparoskopiu a zobudila som sa bez vajcovodu.Tak takto to je s doktormi.Snažiť sa samozrejme snažte,ale ak chceš niečo zača´t riešiť,tak ako som ti už písala,najprv manžela.Ak je on ok,tak potom začni riešiť seba.každopádne ti držím palce a dúfam,že problém nebudeš mať žiadny a že sa čoskoro budete s manželom tešiť bábätku. 🙂
Drž sa moja a nezúfaj.Hlavné je myslieť pozitívne a veriť.
Prajem pekný večer

skoda
3. mar 2008

Ahojte. Víkend som prežila v pohode, mala som voľno, tak sme zašli k svokre na dedinu.Alchemil. čaj som tiež pila, lebo je dobrý pri nepravid.MC a tiež v prvých 3 mes. tehot. takže som sa ho upila, až sa mi neskôr sprotivil.
Saralinda-s tým nádorom je to podobne ako s cystou, tiež je strach sa prejde inde.Lebo ja som mala k tomu zase cystu a tiež dr. kázali, čím skôr otehot., lebo sa môže zopakovať . Takže tak to je. Človek isto nevie, čo má robiť, a hlavne koho počúvať.

miruskab
3. mar 2008

ahojte.....pridam svoju skusenost......snazime sa uz 6 mesiacov......zda sa to kratko, ale ja som musela koli tomu vysadit HA, ktora ma chrani pred cystami......ako 17 a 21 rocna som bola operovana (prasknuty vajecnik -P, prasknuta ovarialna cysta -L).....uz v 17tich mi kazali otehotniet......co bolo pravdaze pre mna nepredstavitelne!!.... teraz moj gynekolog povedal, ze je zbytocne experimentovat s liekmi (kedze moj manzel ma spermiogram na 1*), kym nevie co mam vlastne v bruchu......preto som pred par dnami absolvovala laparoskopiu.....vysledok: vajcovody priechodne, pravy vajecnik Ok, lavy nevidno - je vo velkom zraste s brusnou dutinou a crevami........konecny verdikt mi povedia az o tyzden.......predbezne sa vraj mame snazit este aspon pol roka a potom to isti IVF ☹

m311293
3. mar 2008

skoda, tohle bylo moje druhé dítě, dnes už má 5 roků a doma mám ještě 14letou slečnu

skoda
4. mar 2008

Ahojte holky.Srdečne vás pozdravujem.Vitaj v našej stránke miruskab. Aj ja som uživala pár mes. HA pre cystu, kt. vraj zabrali, lebo zmizla. Teraz čakám ako bude prebiehať cyklus, či nebudem mať kvôli HA porušaný menzes.
Ak si s Prešova, smiem sa spýtať, kde si mala robenú laparku? Aj ja som z PO a tiež asi pôjdem na laparku.

amal2
autor
4. mar 2008

Ahojky dievčatá. 🙂 Vitaj miruskab.Ako sa máte?Ja som si dnes robila test,ale ako som očakávala - negatívny ☹
Takže ma čaká za 3 mesiace KET a taktiež na laprku,takže dúfam,že nám to všetkým dobre dopadne.Miruskab,to je mi ľúto,že si mala také ťažkosti a plne chápem,že v 17 tich mať dieťa nebolo moc prijateľné.Držím palce nech sú výsledky len a len pozitívne.Skoda,som rada,že si tu 🙂

miruskab
5. mar 2008

skoda.......bola som v Gynstare....mne dal lekar na vyber - Gynstar alebo stara porodnica.......kedze to tu tak dobre nepoznam, tak som sa rozhodla pre to prve (uz som tam bola na sono prsnikov)......lekar ma objednal na zakrok o 11 dni - musia to robit mimo menstruacie - robili mi aj priechodnost vajcovodov........bolo to super - prisla som tam 12:45, cca 13:00 som uz bola na stole a 16:00 som lezala vo svojej posteli DOMA 😀

amal ☹

scarlette
5. mar 2008

ahojte, skusim pridat aj ja nieco... pred vyse rokom mi na sone nasli cystu na vajecniku, rozhodli sme sa to riesit HAK, nasledne nam uz odporucali otehotniet tak sme skusali, medzitym sme zbuchali svadbu a mimi stale nikde... nakoniec sa mi zhorsovali krvne vysledky a 4mesiace po svadbe som uz bola na operacke to sme sa uz snazili 8mesiacov o babo... skusili laparku ale kedze cysta pri zakroku praskla a znicila vajecnik aj vajcovod...... na druhom vajcovode mam zrasty takze sanca na prirodzene je vazne minimalna, nastastie mi dali doporiadku aspon ten jeden vajecnik co ostal lebo aj tam sa spravila mala cysta... po prebudeni z narkozy ma cakal sok ked som sa bavila s lekarkou a povedala mi o tom ze budeme musiet ist na IVF ☹

par krat som si poplakala a teraz sa snazim zamerat svoju pozornost aj inym smerom aby som z toho nezosalela... dufam ze na jesen uz pojdem na IVF 🙂

drzim aj vam vsetkym palce aby sa zadarili babatka 😉

skoda
5. mar 2008

Ahojte kámošky....Amal2- je mi ľúto, že to nevyšlo, že až o 3 mes. KET. Prosím ťa, čo je to vlastne KET?
A laparky sa nebojme, veď máme samé pozitíva . Zvládneme to. Aj ja som rada, že si tu 🙂
😎 ...Miruskab-ďakujem za odpoveď. Asi aj ja tam pôjdem, len neviem kedy, musí to Dr. rozhodnúť.Chcem sa spýtať, navštevuješ centrum As.rep. alebo zatiaľ stačí tvoj gynekolog?Snažte sa pokiaľ sa dá, je to ten najľahší spôsob, aj mi sa snažíme, tak uvidíme.
😅 ...Scarlette- vďaka za príspevok.Keď ho čítam,tak máš podobný osud ako ja. Okrem tých zrastoch. Aj ja som pre cystu uživala HAK, ale zmizla, zatiaľ:::Pravý vaječník aj vajcovod by som mala mať funkčný, len by som ešte mala isť na laparku, či je to zatiaľ pravda, či sa dovtedy nič nezmenilo, a ja dúfam ,musím dúfať,že všetko bude OK. Máš pravdu, treba myslieť pozitívne a na pekné veci, takže navzájom sa všetci budeme podporovať a veriť , že každá sa dočká svojho cieľa.Ahojte slovenky a češky, som rada, že ste tu. 🙂 😅 😵 😀 😝