Som bez vaječníkov. Má niekto podobný problém?

amal2
29. feb 2008

Ahojte,má niekto podobný problém?Mám jeden vaječník už vyoperovaný a druhý je údajne k ničomu.Rada by som len vedieť,či má niekto podobný problém a ako to rieši.my sme boli na IVF,ale žiaľ neúspešne,takže sa chystáme na KET.Budem veľmi rada,ak niekto napíše.Ďakujem.

vladimira1
21. mar 2008

prajem pekne sviatky 🙂 🙂 🙂 a neprejedat sa 🙂

nensy
21. mar 2008

nemám jeden vejcovod a vaječník a kolem druhého se mi dělá breanka že mi neprostoupí vajíčko.doktor říkal že normálně neotěhotním jedině uměle.a není to pravda.jezdili jsme na umělí oplodnění a mezitím co jsem čekala na schválení tak jsem otěhotněla.prostě jsem na to přestala myslet

vladimira1
21. mar 2008

nenesy to je uzasne........blahozelam 🙂

nensy
21. mar 2008

díky .já už mám jedno dítě kluka lukáše.ale dlouho se mi nedařilo otěhotnět a zadařilo se máme nelinku měla 48cm a 3200

vladimira1
21. mar 2008

nemam dieta.......ale rada by som verila na zazrak

nensy
21. mar 2008

určitě se ti to povede já už taky nedoufala a záyraky se dějí.jenom vím že když se nedaří otěhotnět tak je to náročný na psichiku ale já mám perfektního manžela a ten mě hodně podržel

atima
21. mar 2008

ahojte baby možte mi niektora povedať čo je to za zakrok laparka?

amal2
autor
21. mar 2008

Ahojky, prajem pekný večer.

Vitaj Nensy,pripájam sa ku komentáru Vladky,je fakt skvelé,úžasné(gratulujem 🙂 ) a potvrdzuje to,že zázraky sa dejú 🙂 a doktor nemusí ma´T vždy pravdu a hlavne ti ďakujeme a tvoje slová,lebo každá z nás je tak trošku neveriaci "Tomáš" a ako si písala,tak psychika robí svoje.Doktor ťa vydeptá,tebe sa nedarí a psychika padá.Snažíme sa tu dodáva´t si silu a veriť a takéto príspevky sú balzam na duši 🙂 dík moc.

Ahojky Atima ,
laparoskopia je oprerácia pod celkovou narkózou,rozdiel je len v tom,že pri normálnej operácii ťa rozrežú celú ( znie to nechutne,ale je to tak) a pri laparke ti urobia malé tri dierky,cez ktoré sa dostanú dnu a urobia ,čo je potrebné.Je to pod narkózou ,takže v pohode.Potom je to trošku nepríjemné(moja skúsenosť) ,mala som bolesti,ale od vzduchu,ktorý vo mne ostal(čo je normálne),lebo pri tej laparke, ťa naplnia vzduchom,aby sa tam mohli bez problémov orientovať.Mňa prepustili po 3 dňoch,nemusíš sa toho báť,ak ťa to teda čaká.

amal2
autor
21. mar 2008

Zabudla som vám napísať,že dnes som bola u gyndoša a povedal,že nevidí dôvod,prečo by mi mali odoberať vajcovod. 😕
Skutočne som mimo a nechápem.Takže som volala do Pronatalu,kde mi povedali,že mám prísť 16.4 😖 ,ale ukecala som ich na 2.4 a uvidíme.Gyndoš mi vravel o neakom vyšetrení,ale ja trdlo som zabudla ako sa to volá,niečo by mi vsunuli do maternice a nafúkli to tam a pak pustili tekutinu a videlo by sa,čo je s tým vajcovodom,tak si myslím,že to nie je špatný nápad.Hmm,takže toľko k novinkám.Človeka zblbnú až do zúfalstva .No ale KETU sa nevzdám.Mojích 8 mrazáčikocv im nenechám 🙂

amal2
autor
21. mar 2008

a ešte niečo 🙂
Vladi toto nie je správne "nemam dieta.......ale rada by som verila na zazrak"
my veríme 🙂

vladimira1
21. mar 2008

amal2 🙂 🙂 🙂 to je skvela sprava -to ze nie je potrebne odobrat vajcovod....pamateam sa pred par rokmi ako velmi mudra som lekarovi potom ako som mala kazdy rok hrozne anginy navrhla ze si dam vybrat mandle krcne, a ked sa ma udiveme pytal preco tak som mu povedala ze je to jediny organ v mojom tele bez ktoreho som schopna existovat.........../nepochopil, inej lekarke ktora mi robila preventivnu prehliadku ultrazvuk a pytala sa ci si nechcem dat prec slepe crevo, nema vraj v tele ziadnu funkciu - povedala som jej ze mam rada svoje organy v tele a nech mi ho tam necha 🙂
a este k tomu zazraku- v podlednej dobe toho bolo na mna vela, a v okoli musim vyvolavat dojem ze som v pohode, nic sa nedeje, som nad vecou. len tu si dovolim byt v pochmurnejsej nalade
ono ma to pomaly preboli, vy mi pomozete dufam 🙂 🙂

skoda
21. mar 2008

🙂 ahojte. Ďakujem všetkým za pozitíva,dobre sa to číta.Všetkých Vás pozdravujem. 😉 😉 😀
Amal...nemyslel tým dr.HSG/hysterosalpingografia/,lebo aj pri tomto RTG výkone dávajú tekutinu, aby zistili stav vajíčkovodov.Mne to robili asi pred 6r. v nemoc.na terase v KE.

😅 😅 Pekné sviatky, dobrú zhodu, ženám čerstvú, sviežu vodu, mužom tiež nech sladko je, nech si príjdu na svoje. Príjemne a pokojné sviatky.

amal2
autor
21. mar 2008

dobrý večer 🙂

Vladi,ja viem ako ti je.teraz som volala s jednou kamarátkou a povedala mi,že čaká 4 dieťa,ale že to nebolo v pláne a bolo z nej cítiť,že to nechce.No ,viem aké to je hra´t sa pre každým na hrdinku a tváriť sa ,že si v poho a srdce ti pritom krváca.ver,že aj ja si mnoho krát poplačem,vidím neaké bábo a hrnú sa mi slzy do očí,ale nechcem aby toto vo mne prevládlo,lebo by som fakt skončila na psyche.Môj manžel je zahraničký,má 7 súrodencov a všetci už majú po 4 deti.Môj manžel je najstarší a nemá nič.O mojom umelom oplodnení nevedel nikto,len mojej mame som to povedala,lebo nie som pripravená na neaké reči.
A k tým mandliam,tak poznám ma´t furt zapalené hrdlo 🙂 a tiež mi ich chceli vybra´t,ale môj otec povedal,že všetko čo telo má je k niečomu,takže to zatrhol:mne to bolo v 18tich šuma fuk 🙂Tak sa to zachytáva na mandlách a nejde to ďalej.takže všetko je k niečomu. 🙂
Neboj sa ,mi to zvládneme.Preto sme tu,lebo potrebujeme jedna druhú,počuť pozitíva a nie neaké blbé reči, " ešte nemáte dieťa?" Som alergická na tieto otázky.Čas je najlepší lekár,každá rana sa zahojí a aj tie naše. 🙂
Ak je vonku škarede,tak sme apatickí,bez nálady,smutní,ale ak je slnko,tak to do nás vlieva energiu a práve preto musíme vidieť.No neviem,či toto niekto pochopí 😀 😀 😀
Chcela som tým poveda´t,že musíme veriť aj keď to nie je ľahké a vidie´T slnko aj tam,kde nie je.
Nádej a viera je to,čo máme a ja verím,že sa tu onedĺho stretneme a budú z nás maminy 🙂

Skoda nazdar 🙂
čo tým myslel ,to netuším,ale pravdepodobne to bude to,čo píšeš,lebo ak by to bol neaký ľahší názov,tak by som si ho asi aj zapametala 😀
A myslíš si,že to mám podstúpiť?Potešil ma dnešný ultrazvuk a dos´T prekvapil a dúfam,že je to tak,že je to v poho,lebo to je taká moja malá nádej,že by som mohla otehotnie´t aj normálnou cestou.

som fakt rada,že sme sa tu tak zišli.
Holky zlaté prajem vám krásne sviatky,básničku pre vás nemám 😀

Pekný večer a dobrú nôcku
pa

skoda
22. mar 2008

🙂 zdravím Vás. Amal- myslím si, že by si toto vyš. mala podstúpiť.Keď to je ono.Cez rengen sa ti sníma všetko/cez monitor/ a vstrekuje sa kontrasná látka, aby sa zistil , aký je stav vajíčkovodov. Nebolí to a si pri vedomí. Bolelo by, vraj, keby si mala zrasty, tak je tam ten tlak. Ja som bolesti nemala, lebo bolo všetko OK.
Keby som sa mala rozhodnúť ja, išla by som do toho. Veď pre bábo, čo žena nespraví, nie?

amal2
autor
22. mar 2008

Ahojky,
ďakujem skoda,máš pravdu,myslím,že je to to vyšetrenie,bolesti sa nebojím,len tej tekutiny 🙂
Bola by som radšej,lebo by som aspoň vedela na čom som.Uvidíme,čo bude.2.4 mám ísť k tej doktorke,čo povedala,že vajcovod von,tak som zvedavá.Ako sa inak máš?Máš cez sviatky voľno?
Dík za recept,idem sa na to vrhnúť 🙂

skoda
22. mar 2008

😅 Ahojky.Mám sa dobre, chystám sa do nočnej a čakám MC.Mal by prísť zajtra, ale pochybujem, že príde presne, lebo vraj po HA robí šarapatu. Chrbát, kríže ma už bolia, tak možno len zdanie klame.
Dúfam,že sa ti podarí, a hlavne, že vám bude chutiť. Nášho toho koláča je len štvrtina.

atima
22. mar 2008

amal2 dakujem veľmi pekne za odpoved čakama to na buduci mesiac, jasne že kvoly babatku to chcem podstupiť ale na druhej strane sa trocha bojím

amal2
autor
22. mar 2008

skoda ,ešte sa nepodaril,neak som zaspala 🙂
Chcela som ísť do obchodu a kúpiť ,čo mi treba,ale nedošla som .vyzerá,že ťažký nie je,ale podám ti hlásenie ako som dopadla.Možno HA robí šarapatu,ale u každého je to inak.Aj príznaky máš iné ako ja .Mńa väčšinou bolia prsia a podbruško.Prajem ti,nech ti rýchlo utečie nočná a nech nie je náročná.papa 🙂

Atina nemáš vôbec zač.Nepísala si,že prečo laparka a neboj sa,fakt je to úplne v pohode.Samozrejme vždy môžu nasta´t komplikácie ,ale preto sa robia predoperačné vyšetrenia,aby sa nič stať nemohlo a laparka je podľa mňa chvílková záležitosŤ a už po 2-3 dňoch ideš domov(no záleží,čo ti budú robiť).Ja by som aj brala ísť na laparku,nech viem,čo v sebe mám. 🙂 Takže hlavu hore. 🙂

skoda
23. mar 2008

Ahojte. 😀 Ako sa dnes máte.? Bude mať niekto čas dnes písať? Mne sa to niejak zapáčilo, vždy keď mám chvíľku, tak si k tomu sadnem. Takže až píšem často,tak sory.

amal2
autor
23. mar 2008

Ahojky 🙂
Dnes sa máme neak nestíhavo 🙂 Včera som ešte v noci robila šalát a šunku a dnes idem piecť biely chlieb a pripraviť veci.Desím sa predtsvy ako sa vrhnem na šalát 🙂 A čo ty?Už máš všetko hotové?Neviem teda ktorá z nás píše často 🙂,ale to je fajn.Ja som rada.

alias
23. mar 2008

😅 Ahojte. Som rada, že tato stránka existuje, lebo aj ja mám podobný problém- len jeden vaječník s vajičkovodom..... skoda- si priamo z Prešova, lebo ja bývam okr. Prešov.

skoda
23. mar 2008

😀 Ahoj alias, som rada, že si sa pridala k nám. Nie ,nie som priamo z Prešova, tiež okolie.
Všimla som si, že si otvorila novú tému. Som rada, lebo aj ja sa pravdepodobne chystám na laparku a tiež by som chcela ísť tam. Som zvedavá na názory.

skoda
23. mar 2008

🙂 Ahoj Amal. Tak čo piekla si ten koláč.? Mne ten recept dala kámoška z jednej kuch. knižky a sa mi vydaril. Piekla aj barackový a ja hneď po nej. Je skúsená pekárka, tak som sa nemala čoho bať.
Ja som mala oranžovú želatinu, lebo som mala kompot z baraciek,ale išlo to.

vladimira1
23. mar 2008

ahoj skoda........k tym kolacikom --------peciem vacsinou suche, dlhsie to vydrzi teraz som robila nepeceny kremes moj muz ho zboznuje
mali sme dnes navstevu-svokrovcov, takze bolo rusno , zajtra ma caka este nejaky ten kybel vody hned zrana aby som bola zdrava ako rybicka a dufam ze velka noc zdarne skonci 🙂

skoda
23. mar 2008

😉 Ahojky. ja suché nepečiem, lebo je s nimi babračka.Ale aj mne veľmi chutia a veľa sa z toho narobí.
Ja zajtra budem doma, lebo manžel bude v práci, tak som zvedavá, aký bude deň.

vladimira1
23. mar 2008

myslim ze den bude ako kazdy iny.... 🙂 sviatocny nieco na sposob nedele........nepracovnej 🙂 co zvyknes robievat ked si sama doma

alias
23. mar 2008

😀 Venujem sa synovi, keď je doma. To mi zaberie veľa času+varenie

skoda
23. mar 2008

🙂 Alias. koľko ma syn rokov.? Máš len jeho?
😅 Vladimíra. Sama nie som , mam teraz doma malého a majú prísť návštevy.

alias
23. mar 2008

😲 Och prepáčte, tá otázka od Vlad. patrila skode. Nie som v tom ešte dobrá.Len začínam.
Skoda- mám syna-4r.

vladimira1
23. mar 2008

alias.....nemusis sa ospravedlnovat...........je to v poriadku, kazdy sa o kazdom dozvie to co chce,..........forum je verejne....a nie su tu tajnosti ... 🙂 🙂 🙂 🙂 a ziaden rozhovor nie je omyl
som rada........ze som sa dozvedela ze mas synceka....... 🙂