Som bez vaječníkov. Má niekto podobný problém?

amal2
29. feb 2008

Ahojte,má niekto podobný problém?Mám jeden vaječník už vyoperovaný a druhý je údajne k ničomu.Rada by som len vedieť,či má niekto podobný problém a ako to rieši.my sme boli na IVF,ale žiaľ neúspešne,takže sa chystáme na KET.Budem veľmi rada,ak niekto napíše.Ďakujem.

skoda
22. máj 2008

🙂Ahoj Saralinda.Som rada, že si zatiaľ dopadla dobre.Zároveň som aj rada, že si na mňa nezabudla,ako sa mám?
Teraz mam pauzu, nechodim nikam.Po prázdninach sa chystam na IVF, takže zatiaľ len toto. Mám už lekárov plné zuby,chcem trochu pokoja aj po psych.stránke.maj sa a ďakujem.

skoda
3. jún 2008

🙂 ahojte dievčatá ,niejak sme sa odmlčali, čo? ako sa mate, ja tak ako som písala predtým, teraz momentalne nič nevykonávam na sebe, oddychujem.a vy? chystate sa na niečo. Neviete, čo je s Amal , naša akterka sa neozýva a ani ostatné holky.

amal2
autor
4. jún 2008

Ahojky dievčatká moje,
ani neviete ako ste mi chýbali.je mi ľúto,že som sa neprihlásila skôr,ale nešlo to.Boli sme u našich a neak tam blbol internet,ale neustále som na vás myslela.
Saralinda,dúfam,že výsledky dopadnú na výbornú a že to utečie ako voda.Držím ti moc palečkyy.

Skoda,nehnevaj sa,že som nebola na skype,ale ako som už písala,nemohla som sa pripojiť.Sem-tam to šlo,ale po chvílke to spadlo a mňa to nebavilo to znova a znova nahadzovať.Dúfam,že si v poriadku a taktiež ti želám,aby ti to utieklo ako voda. 🙂

Ulrika a ako sa máš ty?máš niečo nové?

Ja zatiaľ nič,čakám na MS a pak budem volať a objednávať sa na KET.Zajtra by sme mali odchádzať na dovču,takže ak by sme naozaj odišli,tak sa zase neukážem pár dní ☹ ,ale potom som tu a budem tu 🙂

Držte sa holky moje a pekný deň vám prajem.Myslím na vás.
papa

ulrika
4. jún 2008

ahojte veru už sa tu dávno nepísalo 😒
ja mám už žiadost schválenú ale musím íst ešte zajtra na jedno vyšetrenie na hematologiu lebo mi prišli zlé výsl. aby mi vedeli predpísat liečbu a potom môžem íst nato 😉 už sa neviem dočkat
pozdravujem vás všetky držte sa!!!!! 😀

saralinda
4. jún 2008

Ahojky holčiny, to jsem ráda, že jste se zase ozvaly. Amal užij si dovolenou.
Skoda - jj oddychovat, to je třeba.
Ulrika - ať se ti výsledky brzy zpraví a a brzy tě objednají.
U mě nic nového - výsledky z genetiky měli být minulý čtvrtek a toto úterý ještě nebyly ☹. No zítra tam zavolám zase.

saralinda
5. jún 2008

Ahojky holky, tak už mám výsledky z genetiky (no prý už byly minulý týden, tak nevím kam ta sestra v úterý koukala). A mně i příteli dopadlo vše na výbornou. Hurraaa 🙂 Tak mám velikananánskou radost.Ale další genetické výsledky, týkající se mého nádoru na vaječníku, budou asi až v září ☹ Volala jsem hnedka paní doktorce z onkologie (ta se mi teď věnuje nejvíce a posílá mě po vyšetřeních) a příští středu se k ní mám stavit pro všechny papíry a napíše mi doporučení do CARu (k Apolináři). Tak jsem ráda, že se to zase nějak pohne. No, uvidím, zda mě vezmou ještě před prázdninama (o prázdninách prý moc nefungují). Někde na MK jsem četla, že se čeká 2 měsíce. Ale paní doktorka mi to už někdy v dubnu předdohodla, tak to třeba dopadne. No, uvidím, když ne, tak září je taky měsíc 😀
Mějte se pěkě a i vám přeji samé dobré výsledky.

skoda
9. jún 2008

🙂 😵 ahoj Saralinda.Som veľmi rada, že maš dobre správy.No vidíš, už sa ľady pohli k pozitívnemu a hlavne dopredu,len treba veriť.Mam z toho radosť. Sú to ťažké skušky, ale človek to musí niejak zvládnuť, lebo za všetkým stojí krásny výsledok.Že? Veľa zdaru.

saralinda
9. jún 2008

skoda, moc ti dekuji za povzbbuzeni. Mám radot, že to dobře dopadlo. Teď ještě aby bylo dobré spermio a průchodné vejcovody. JJ, jednou to vyjde.
Ve středu (jdu si pro výsledky z genetiky a pro doporučení do CARu) budu snad zase o kousilíneček dále.
Holky držím pěsti a ozvěte se, jak se máte.

saralinda
11. jún 2008

Ahojky holky, do do CARu ( k Apolináři) jsme objednaní na konec července. Tak to není tak hrozné. A to mi doktorka na onkologii říkala, že o prázdninách nevyšetřují. To je dobře, že neměla pravdu. Tak na konci července se to zase nějako pohne. Vezmou nám krev a přiteli udělají spermio. TAk doufám, že bude vše OK.
A co vy?

ulrika
11. jún 2008

ahoj saralinda tak vidíš všetko sa nakoniec nadobre obráti 😉 už to pôjde 🙂
ja idem na druhý piatok do car už by mi mali dat nejaké lieky

saralinda
11. jún 2008

Ulrika, tak to gratuluji, že se ti to taky posouvá kupředu. Držím pěstičky!!!!

amal2
autor
24. jún 2008

Ahojky holky moje 🙂
Tak to tu čítam samé dobré novinky,som rada,že sa vám to kráti.

Saralinda,som nesmierne rada,že výsledky vám dopadli dobre a taky si myslím,že aj tie druhé výsledky budú len a len dobré.Moc ti držím palečky a myslím na teba.

Ulrika,tak to je super,no som fakt zvedavá ako to bude prebiehať.tebe samozrejme taky držím palečky,nech sa tam miminku páči a neopustí ťa ako to moje 🙂

Ja som bola na dovolenke,takže som sa trošku odmlčala,cítila som sa tam hrozne fajn,hlavne po fyzickej stránke,no ale po prílete do tohoto počasia ma zase pobolievajú ženské veci.

😖 Bola som na ultrazvuku v nedeľu,tak maternica ešte nie je ok,takže idem dnes a asi sa aj dozviem dátum transferu (KET),takže vám hneď podám hlásenie.
Chýbali ste mi dievčatá a som rada,že ste ok a dúfam,že tento rok bude skutočne plodný 🙂
Zatiaľ papa a pekný deň.

saralinda
24. jún 2008

Amal, tak to je super, že jdeš na KET. PAk dej vědět termín, budu ti držet pěsti, aby se miminku u tebe líbilo.

amal2
autor
25. jún 2008

Ahojky Saralinda 🙂
no,tento mesiac z toho nič nebude. ☹
včera som bola na ultrazvuku a vraj mi sliznica maternice nedorástla na potrbnú veľkosť.Neak to nechápem,ale snáď budúci mesiac to bude ok.každopádne ďakujem.Som z toho neak mimo,toto som nečakala.Ale je pravda,že som celá neak ubolená,takže na jednej strane je to fajn,že až budúci mesiac.Hlavu nevešám,nádej umiera posledná 🙂
Som rada,že vás tu mám a ďakujem.
A čo ty?Ako sa máš?

saralinda
25. jún 2008

Ahojky Amal, to je dobře, že nevěšíš hlavu. Příští měsíc, to určitě vyjde. Bereš něco na růst sliznice (bylinky, kontryhel)?
Já se mám dobře. Jak jsem už psala - genetika nám dopadla dobře, alespoň co se plodnosti týká (na výsledky, proč jsem měla ten můj nádor, budu čekat asi až do září). A na konci července (Jula) jdeme do CARu. Takk snad nám řeknou, že jsme oba vpořádku.

amal2
autor
26. jún 2008

Ahojky Saralinda,
nie nevešám hlavu,neboj,musíme byť proste silné a veriť.Len ma to tak trochu sklamalo,toto som nečakala.Hlavne po tej operácií a zistení,že mojou jedinou šancou je už iba umelé oplodnenie.Neviem prečo mi sliznica nedorástla,ale dúfam,že budúci mesiac to bude už ok. 🙂
Ja som si čítala,že ti výsledky dopadli dobre a to ma nesmierne teší a verím,že aj tie druhé budú úplne v poriadku.
Držím ti moc palečky.
Čo sa týky byliniek a liekov,tak beriem len kyselinu listovú.Mám aj kontryhel,ale ja som hrozný lajdák.
Ja som sa pýtala doktora,či mám niečo užívať,povedal mi,že nie,že můžem jesť a piť čokoľvek,ale to nezmením.Že proste tento mesiac nedošlo k ovulácii.Neviem.Vajíčka tam boli,len sliznica nemala tú správnu veľkosť.Vieš,ja som sa pri mori cítila tak neskutočne dobre,cítila som,že to proste klapne,ale vrátili sme sa do zimy a asi som zase prechladla.Takže na jednej strane je aj fajn,že sa to odložilo,aspoň sa dám dokopy.
Moc na vás myslím holky zlaté a strašne moc vám držím palce.
Pekný deń

saralinda
26. jún 2008

Amal, to znám, člověk věří, myslí si, že tentokrát už to vyšlo/vyjde a ono zase nic. Naposled mi mrcha přišla po 28 dnech. Nortmálně chodí po 25-26. Tak jsem doufala, že už to vyšlo. I teploty se držely pěkně vysoko. A zase nic. Ale teď bude pěkně a teplo a půjde to určitě lépe a vyjde to. Uvidíš. Držím pěstičky. Pij pěkně ten kontryhel. Vždyť to za to stojí. Taky jsem lajdák, ale nedávno jsem si na louce natrhala pytel kontryhelu, a tak se mi pije něja lépe než ten kupovaný 🙂

amal2
autor
29. jún 2008

Ahojky Saralinda,
pijem,podstivo pijem 🙂 To je to najmešie ,čo můžem urobiť.Ako sa máš?Dnes je také všelijaké počasie,tak snáď sa nám rozjasní.Mám hrozne rada slnko,ako keby do mňa vlievalo energiu a hrialo ma na srdci 🙂 Svet hneď inak vyzerá.
Nechcem sa vraciať k naším sklamaním,ale je to žial tak,ako píšeš.Stále si hovorím,že to proste raz musí klapnúť.Len po každej takej rane to mám chuť už vzdať.Len chvála Bohu,že som baran a to s veľkým "B" 😀
neboj moja,určite sa nám to podarí.Mám poct ako keby sa roztrhol vak s deťmi.toho roku sú tehulky snáď všade,takže je to o to trošku ťahžie,ale my to zvládneme.Som rada,že tu máme jedná druhú,je to také povzbudzujúce.
Prajem ti pekný deň a som rada,že píšeš. 🙂
papa

saralinda
30. jún 2008

Ahojky Amal,
taky mi přijde, že jsou těhotné snad všechny okolo. O víkendu jsme byli kamarádům na svatbě a byly tam nejméně 3 těhulky (na nich už to bylo vidět) a 2 čerstvá miminka (do půl roku). Máš pravdu, není to lehké. Navíc už pomalu rodí kamarádky a známé, co se začaly snažit pozdějii než mi a já stále netěhulkuji. No, hlavně abychom byli oba zdraví.

saralinda
30. júl 2008

Ahojky holky, tak jsme byla dneska pprvé v CARu u Apolináře. Všichni byli moc milí. Zatím nabrali příteli krev a udělai spermio. To nevyšlo nejlépe, ale ani nijak špatně. 12 mil. spermií. orma je prý 20 mil., ale i tak se mi to zdá dost. No a jsou to trošku lenošky - 80% je těch líných a 20% sprinterů. Já mám jít 2. den cyklu na krev (hormony, chlamidie) a pak 10 den cyklu na ultrazvuk. No a přítel musí znova na spermio, zda to nebyla jen momentální indispozice. No, tak uvidíme. Ale zatím docela pozitivní.
Holky a koukejte se ozavt, jak se máte.

skoda
16. aug 2008

🙂 Ahojte holky.Po dlhšej prestávke sa ozývam aj ja.Niejak sa to spomalilo,nie? som rada, saralinda, že si už bola v CAEU, a hlavne že máš z toho dobrý pocit, že ste sa niekam už pohli.Ako ste na tom už teraz? vieš niečo nové? Ja mam momentálne pauzu, začnem chodiť až v 9-10mes.

skoda
5. sep 2008

🙂 ☹ Amal, ...? ozvi sa? Už dlhšiu dobu o tebe nič nevieme.Dievčatá, tak ako žijete, máte sa?Málo času, čo?

ikke
13. feb 2009

momani • snž • Dnes v 19:49
Najde se někdo kdo je na tom stejně jako já? 😕

spagatice • snž • Dnes v 19:52
Ahoj, já mám tedy vejcovody průchodné, ale moje známá nemá jeden snad vůbec a druhý má neprůchodný, hned jak zjistili, že nemá použitelný ani jeden, tak ji udělali IVF a povedlo se hned napoprvé, chlapečkovi už je pět 🙂

momani • snž • Dnes v 19:55
no já právě taky\ nemám jeden průchodný a druhý po mimoděložným těhotenství odstraněnej
a zatím ivf bylo už dvakrát a ještě se nezadařilo už mi z toho pěkně začíná hrabat

momani • snž • Dnes v 19:57
a nevíš prosímtě kam jezdila ta tvá kamarádka na ivf? 🙂

hancova1
19. feb 2009

ahojte neviete kolko stoji ten dominikansky pasik dakujem

marcelli
20. feb 2009

momani ahojky já jsem na tom stejně jako ty,po mimoděložním těhu mi vzali jeden vejcovod a na laparce zjistili,že ten druhý je srostlý.Takže jsem po 1.IVF a nepovedlo se.Dala jsem si zavést jen jedno embryo a je to asi málo.Teď čekám na KET,máme 3 mrazáčky,tak snad se to povede. 😒 Do jakého Caru chodíš?Já Apoli.

dahra
2. mar 2009

Ahojte,

mne pred necelymi dvomi mesiacmi vybrali vajecnik aj s vajcovodom. Mala som na nom cystu. Zistili, ze mam endometriozu. Zacali sme chodit d Car-u, ale cysta sa uz robi aj v druhom vajecniku. Uvidime...

martusa100
6. feb 2010

ahojte,neviem či sem niekto chodí,ale tiež mám len jeden vaječník,mám štvorročnú dcéerku a ked mala dva roky,vybrali mi kvôli cyste vaječník,no a teraz by sme chceli druhé bábo,....rada by som vedela či je možné otehotnieť priridzene a či sa to podarilo niekomu.....

martusa100
6. feb 2010

😉

adulikka
11. feb 2010

ahoj ja mám tri detičky a jeden vaječník. o druhý som som prišla ,keď som mala mimomaternicové tehu pred 14 rokmi
martusa ,tak mne sa to podarilo až trikrát 😀

dahra
5. apr 2010

Adulikka,
to si prisla o vajecnik kvoli mimomaternicovemu? Pokial viem, tak vtedy beru len vajcovod....