Som bez vaječníkov. Má niekto podobný problém?

amal2
29. feb 2008

Ahojte,má niekto podobný problém?Mám jeden vaječník už vyoperovaný a druhý je údajne k ničomu.Rada by som len vedieť,či má niekto podobný problém a ako to rieši.my sme boli na IVF,ale žiaľ neúspešne,takže sa chystáme na KET.Budem veľmi rada,ak niekto napíše.Ďakujem.

vladimira1
23. mar 2008

Muži zo žien vyháňali metlami choroby, polievali ich živou vodou. Za túto službu sa im ženy odmeňovali zdobenými vajcami ako prísľub skrytého, budúceho života. Niektorí odborníci sa domnievajú, že šľahanie a polievanie žien je vlastne symbolický akt oplodnenia.

zajtra necham manzela nech ma postavi pod sprchu............a hodiny sa budem macat vo vode 🙂 🙂 🙂 🙂 nemam odvahu na slahanie metlou............ ☹

skoda
23. mar 2008

🙂 Jej, to si pekne napísala.Ja by som radšej len voňavku. Nemám rada také praktiky.

skoda
23. mar 2008

😉Ahojte. Prajem vám pekné sníčky a zajtrajší deň prežite bez ujmy na zdraví. Pa,pa.

skoda
24. mar 2008

😀 Ahojte dievčence. Tak už ste po ....... Mňa manžel stihol obliať ešte pred odchodom do práce. Dnes máme u nás vianočný čas, sype sa sneh a je biela prikrývka. Pekný deň prajem . Do skorého zdaru.

amal2
autor
24. mar 2008

Ahojky dievčatá 🙂
Vitaj Alias medzi nami,som rada,že si sa pridala.
Mňa manžel ešte neoblial,ešte chrní 🙂 takže aspoň nebudem musieť prezliekať postelné.Som teda zvedavá.Každý rok si dal tu námahu a privstal si a bola mokrá celá posteľ. 😀 Neviem či by som chcela voňavku 🙂
Pamätám si,ke´d som ešte bývala u našich a chodili chlapci polievať a každý mal inú voňavku,no to bol des. 😀
Chudák príroda,to počasie je neskutočné.Prvé jarné kvietky už vykvetli a ono sneží.Aj tu trošku padá,ale nie tak husto ako predvčerom.Prajem vám pekný deń 🙂

amal2
autor
24. mar 2008

skoda,ešte k tomu koláču,ešte som neupiekla 😝 ,lebo som si po tých bohatých raňajkách nevedela predstaviť kam by sa to do mňa vošlo a to si píš,že miesto by som hľadala 🙂
Tvarohové koláče milujem,takže som nechcela riskova´t,že mi bude špatne.Ale upečiem a hneď ti nahlásim ako som dopadla 🙂

vladimira1
24. mar 2008

ahojte 🙂 takze pondelkove dopoludnie je za nami......som pekne obliata, uslo sa i nasej macicke -ma smolu ze je zenskeho rodu 🙂
predpokladam ze i vy ste si uzili 🙂

michelina
24. mar 2008

Ahojte dievčatká, dúfam, že ste prežili pekné sviatky! Ozývam sa po dlhšej dobe a pozerám, koľko je tu nových príspevkov!
amal2 ešte ti odpoviem, bývame v ČR v Prostějove, predtým sme boli 2 roky pri Prahe.
Ináč dnes som čítala v jednej knihe ako choroby súvisia s psychikou človeka.Tak som hneď študovala, čo znamená keď má žena zrasty. Vraj táto žena je plná obáv z budúcnosti a o ešte nenarodené dieťatko, aby bolo v poriadku, ako všetko zvládne, aby mu mohla poskytnúť pekný život a podobne. Treba sa vraj odprostiť od takýchto myšlienok a veriť, že všetko bude v poriadku. A ženy, čo majú cystické vaječníky si vraj na seba nakladajú veľa, po psychickej aj fyzickej stránke a potom za to, že sa im nedarí všetko zvládať tak ako by chceli, nechtiac obviňujú svoje okolie (najčastejšie partnera). Treba sa tešiť zo života a nestresovať sa, že nemám vyluxované 🙂 Je to zaujímavé a čo sa mňa týka, tak musím (aj keď nerada) bohužiaľ priznať, že niečo na tom bude. Čo si o tom myslíte? Želám vám krásny zvyšok sviatkov. My sme u našich na SVK a zachvíľu vyrážame naspäť do ČR.

michelina
24. mar 2008

skoda, ešte tebe som zabudla odpovedať. Keď som mala stále dokola cysty, tak mi doktor nedoporučil otehotnieť. Až keď mi zmizli, tak vtedy sme začali konečne plánovať drobčeka. A na najbližšiu kontrolu mám prísť v čase ovulácie aby zistil, či mi vaječníky fungujú normálne.
Niekde som čítala, že pokiaľ je diagnóza vážna a gyn. chce odstraňovať vaječník, alebo vajcovod, má sa žena ísť poradiť aj s iným gyn., lebo ako ste tu už spomínali, tisíc ľudí, tisíc názorov. Boli ste sa tiež radiť ešte s iným doktorom? Ja tomu svojmu celkom verím a zdá sa mi pokrokový a dobrý odborník. A keď...ja ako laik to zrejme nedokážem posúdiť či mi radí dobre. Môžem dať len na pocit.

amal2
autor
24. mar 2008

Ahojky michelina 🙂
Niečo na tom teda bude,je to každopádne zaujímavé.Mne bolo povedané,že zrasty sa tvoria z neustálych zápalov,alebo z pohlavných nemocí.Ale je mi jasné,že psychika je schpná porobiť s telom čokoľvek.Čo si píslala o doktoroch a diagnózach,tak u mňa sa to teraz potvrdilo,čo lekár to iný nález,neak tomu nerozumiem.
Dúfam,že ste si užili pobytu na SK a že budete mať dobré počasie na ceste.Šťastnú cestu.papa

skoda
24. mar 2008

🙂 Ahojte. Cez deň som nemala veľa času , samé návštevy, chystania.Prišli aj tí, čo nemala. Takže si to viete predstaviť. Bolo nás veľa,až ma z toho frmolu rozbolela hlava. Keby aspoň manžel bol doma a nie na všetko sama. Chvála, je to už za mnou. Zliata som bola dosť, dúfam, že sa to na zdraví neodzrkadli.

amal2
autor
24. mar 2008

vie si to predstaviť.Skutočne nemám rada nepozvané návštevy.Mňa manžel skoro hodil do vane,mám pocit ,že má veľmi rád tento deń a že ma môže konečne zmlátiť 🙂 😀
nemal ale korbáč,tak ma vyšľahal s neakou hadicou 🙂🙂🙂 ale nebolelo,bol nežný 🙂

amal2
autor
24. mar 2008

skoda,ešte som sa ťa chcela opýtať,prečo teda posielajú na laprku,keď je možné to riešiť tým hsg?Neak mit o nie je jasné.napríklad,keď som bola na prvej laparke kvôli ženským veciam,tak ma tam doktor poslal v podstate preto,lebo nechápal čo mi je.Furt ma tam niečo pobolievalo,tvrdil mi,že tam mám cystu,ale že tá ma bolie´t nemôže.Z toho mi vyplýva,že asi to hsg je vyložene len na zistenie priechodnosti vajcovodov.

skoda
27. mar 2008

😉 ☹ 😅 😕 Ahojte! Nechce sa Vám,čo? Asi to robí čas. Na východe je zima, sem tam poletuje sneh. Už keby bolo leto. 😝

vladimira1
27. mar 2008

ahoj.........i ja sa tesim na lepsie obdobie 🙂 zatial posielam kocka vela pozdravou, a dufam ze ti bude ten kolac chutit 🙂

saralinda
27. mar 2008

Ahojky holčiny, sníh poletuje nejan na východě, ale i v Praze 🙂
Michelina - když mi moje dokorka našla nádor na vaječníku, tak mě sama poslala ještš na konziliární (ověřující) ultrazvuk di nemocnice a dokonce i na CT. Pak už nikdo neměl pochyb, že na operaci musím. Možná to tak ale žešila proto, že jsem se zrovna chystala na do zahraničí (na několik měsíců). No, vlastně už jsme měli za pár dní letět, tak jsem si potřebovala být jistá, zda odlet zrušit, či je možné operaci odložit. Přeci jenom, často cysty s menstruací zmizí.

amal 2, myslím, že HSG je opravdu jen na zjištění průchodnosti vejcovodů. A laparkou se zjistí včechno (skoro).

jinak já se mám dobře, i když havně pracovně.

Holky, dneska jsem byla na Karláku na odběru krve a tam bylo těhulek. Těm to taaak skušelo. 🙂 Já chci taky.

Holk\, mějte se krásně a myslím na vás. Už to některá z nás musí prorazit a být těhule. A nejlepší by bylo, kdybychom všechny. To by bylo super!!!!

amal2
autor
28. mar 2008

Ahojky holky,
ako sa máte?V Prahe sa počasie trošku umudruje,začína by´t pekne a aj na víkend hlásia slniečko-konečne.Už ma to deprimovalo.Jar a sneh.
Saralinda,asi máš pravdu s tým HSG,aj keď niekde som čítala,že pri laparke sa nezistí to,čo pri HSG,tak neviem.Každopádne som to neak nedostala,takže som ako na ihlách,že čo sa deje a 2.4 mám ísť na gyndu.Myslím si,že sa mi to po tej stimulačke neak asi rozhhodilo.Uvidíme.Keď vidím mamičky s deťmi,alebo tehotné,tak sa mi hrnú slzy do očí,myslela som si,žesom na tom len ja takto,ale ako vidím ,tak nie.🙂Verím,že budeme tehulky,kto by si to viac zaslúžil než my? 🙂
Držte sa dievčatá a prajem vám pekný deň

saralinda
28. mar 2008

Ahojk holčiny.
Amal, taky na mě někdy padají chmury, hlavně když přijde MS. Teď čeká miminko bráška, moc jim to přeju. Když jsem se to ale dozvěděla, bylo mi ale i líto, že ne i já. My se snažíme a navíc jsem, alespoň myslím, relativně mladá - je mi 26. Bráška se švagrovou se nesnažili, chtěli by miminko až tak za rok (až dodělají barák). A to je švagrové už 34. Tomu říkám plodnost. 🙂
Navíc moje nejlepří kámoška je taky těhulka. Moc jim o přeju, ale jak píšeše, někdy je to těžké. Ale jednou to dopadne a všechny naše chmury a slzičky to vynahradí.
Přeji krásný víkend.

amal2
autor
28. mar 2008

Ahojky,
ja viem,nie je to ľahké.Niekedy máš až pocit,že si neaká zlá,že ti je z toho smutno a máš slzy v očiach keď niekto je v tom,alebo už má v kočiariku práve narodené bábo,ale to nie sme schopné ovplyvniť.Sme len smutné a bezradné a moc,moc ,moc túžime.Kto si týmto neprejde,tak to žiaĺ nevie pochopiť.Ono je to práve o tom,že niekto nechce a bum je to tu.nechce,nerieši,nepremýšľa a otehotní.Mám kamarátku,ktorá odmieta ,že by mala dievčatko a ja som si istá,že až raz otehotnie,tak bude ma´t dievčatko.je to zákon schválnosti.My by sme brali všetko,len nech to je zdravé.A ono to príde 🙂 Byť obklopený tým všetkým je viac ako deprimujúce,keď mi sa snažíme ako besné.
Ale neboj sa,aj na nás dôjde a dúfam,že už čoskoro tu budeme tehulky 🙂
Taktiež prajem krásny víkend,snáď bude slnečný 🙂
papa a drž sa a žiadne slzičky 🙂

skoda
28. mar 2008

🙂 😀 😵 Ahojte dievčence. Určite už tam nie ste, ale aj tak. Buďme optimistky a žiadne slzy.Veriť, veriť a veriť.
Amal - aj mne ešte mešká MC.

saralinda
29. mar 2008

Ahojky děvčata, přeji krásný víkend. Přesně, jak škoda píše - hodně optimismu. jak říká přítel - jednou to vyjde, jen je tázka kdy a co všechno pro to budeme muset udělat. Ale vyjde to a to je to hlavní. 🙂 Jo, Jo je super. ještě, že ty naše chlapi máme, že při nás tak stojí a umí povzbudit.

amal2
autor
30. mar 2008

Dobré ránko vám všem 🙂
ako sa dnes máte?Zdá sa mi to,alebo nastala zmena času?Inteligentné prístroje sa už naladili na nový čas,takže sa mi to asi nezdá.🙂

skoda-už tú mrchu (MS) mám,neskutočne ma bolí brucho.Bola by som veľmi rada,keby si bola v tom,moc,moc,moc ti to prajem.🙂

saralinda - to máš pravdu,že máme fajn mužov.Neviem si predstaviť,že by mi nebol oporou a niečo by mi vyčítal.to by som rovno skončila v Bohniciach 🙂

Prajem vám krásny deň,užite si konečne slniečka,lebo predpoveď na ďalší týždeŃ neznie moc pozitívne.
papa

skoda
30. mar 2008

🙂Amalik, hlavne že tu mrchu máš, to je základ, vyrieš to analgetikami a hotovo. Ja zatiaľ čakám,kedy príde.
Dievčatá, prajem pekný zbytok nedele a pokojný začiatok nového týždňa.

skoda
31. mar 2008

😉Ahoj Vladimíra, už sa pripravuješ na apríl? kedy ideš za Dr. Hermanom, si už objednaná?
Ja čakám za mrchou/MC/ a tak sa objenam na vyšetrenie, len zatiaľ nič.

saralinda
31. mar 2008

Ahojky, tak jak se daří? Michelina, Vladimira...co vy, dlouho jste se neozvaly. JAk se vám daří? Myslím na vás všechny.
Já jdu ve středu na kontrolu do nemocnice (chodím tam každé 3-4 měsíce). Tentokrát jdu i na ultrazvuk. Tak doufám, že bude vše vpořádku. Ale netěším se tam. Nejhorší je snad to čekání. Neobjednávají na čas, tak se tam čeká několik hodin a navíc vesměs mezi důchodkyněmi, které koukají, co tak mladá holka na onkologii dělá. No, nějako to vydržím, hlavně aby bylo vše OK. Asi se jich rovnou zeptám, zda mi doporučí přihlásit se do CARu. Když mě propouštěli z nemocnice, tak mi doktor říkal, ať jdu do CARu po půl roce snažení a teď už je to 7 měsíců (8 cyklů) a než mě objednají (prý se u Apolináře čeká tak 2 měsíce ☹ ). no, uvidím, co mi řeknou. Jak jsme již zmiňovali - co doktor, to názor.
Pak písnu, jak to dopadlo.

saralinda
31. mar 2008

Amal - ve středu na tebe budu myslet, ať ti to v Pronatalu dobře dopadne 🙂 Pak dej vědět.

lora
31. mar 2008

Ahojte, babulky, rada by som sa k vám pridala, hoci neviem ako zapadnem a či niektorá z vás má už toľko rokov ako ja 🙂.
Mám práve 3 dni 40 rokov a snažíme sa už 1,5 roka o tretie dieťa. Posledný pôrod bol v 1999, tak som mala zlé tušenie, že sa medzitým niečo "pokazilo". Laparka nakoniec zistila jeden nepriechodný vajcovod, ktorý mi nechali /neviem na čo keď je k ničomu/ a k laparke bolo pripísané, že je tam "saktosalping". On ten jeden vajcovod je akýsi uzavretý a rozšírený na konci kde sa uzavrel na strane vaječníka a vraj tam môže pretrvávať tekutina, ktorá sa spätne vylieva do maternice (stav vznikol vraj akými prekonaným zápalom, o ktorom som nemala ani tušenia) a môže infikovať prostredie v maternici tak, že sa embryjko potom neudrží aj keď k oplodneniu z toho druhého zdravého vajcovodu príde (to mám z internetu, samozrejme Dr mi to poriadne nevysvetlil a ide ma už odbiť, akože čo v tomto veku a pri dvoch deťoch ešte chcem...) . Inak hormóny aj manžel, všetky ostatné výsledky sú OK. Máte niektorá aj s týmto "saktosalpingom" nejaké skúsenosti ? Neviem, či si nemám takto poškodený vajcovod radšej dať vybrať, alebo ešte počkať, lebo v mojom veku, že, a pri jednom vajcovode to asi môže potrvať dlhšie ako u mladšej baby (a fakt neviem či ten saktosalping teda vadí alebo nie). Ale už začínam byť zúfalá, nechcem rodiť v 45-ke a možno už ani nemám dosť kvalitných vajíčok a ani neviem, či sa dá zistiť, či v tomto veku ich žena ešte má alebo čo, aj keď menzes a ovulku mám pravidelne, predsa len, do predklimaktéria sa môže dostať aj baba v mojom veku, vraj...)... Ak mi viete niečo z vlastných skúseností poradiť alebo z počutia, budem vďačná. Inak držím palčeky a vy dievčence do 30-tky alebo krátko po nej nezúfajte, určite sa to podarí, máte pred sebou ešte dosť plodného času a dnešné IUI, IFK a spol účinkujú lepšie práve pri mladších ročníkoch ako som ja.

Pekný večer.

Lora

amal2
autor
1. apr 2008

Ahojky dievčatá,dobré ránko všetkým,

skoda,dúfam,že ju čoskoro dostaneš,aj keď dúfam,že si tehulka a moc ti to z celého srdiečka želám 🙂

saralinda - ďakujem,že na mňa myslíš,určite dám vedie´T,no snáď mi mrcha skončí,lebo to inak bude dosti nepríjemné,s tým som teda nepočítala,že sa mi opozdí,ale uvidíme.A inak prečo chceš ís´t do apolinára?Nerozmyselala si si to?Ono aj v Pronatale sa čaká dosť dĺho,to bude asi všade,ale myslím si,že najlepšie výsledky majú práve v Pronatale ( čo sa prahy týka).Držím ti moc palce,nech si v poriadku a čoskoro bude miminko.Skúsi´t treba všetko a ak to zatiaĺ pojisˇgtovňa hradí,tak prečo nie.Údajne od buducého roku by mali preplácať len jeden pokus,čo mi teda pripadá neskutočne na hlavu a som z toho naštvaná,ale snáď to všetky stihneme. 🙂 Drž sa moja.

lora - vitaj medzi nami 🙂
ja osobne mám 29,ale s vajcovodmi mám svoje skúsenosti.Žiaľ.Na nete si sa dočítala správne,mne to teraz vysvetĺoval gyndoš,že aj je vajcovod upchatý,alebo sú na ňom zrásty,tak sa tekutina vylieva cez maternicu a tak je menšia šanca,že sa mimko udrží.Práve preto mi chcú vybra´t vajcovod( jeden už nemám).Prečo ti ho nevybrali,to neviem,nechápem.Možno je k tomu potrebný tvoj súhlas,ale neviem,pretože mne ho vybrali bez môjho vedomia,druhý mi nechali,ale ani to neviem v akom stave bol.Možno si myslia,že je to len neaký rozmar,že túžiš po miminku a ťe ťa to prejde,to oni žiaĺ nie sú schopný pochopiť ak žena túži.Ja by som na tvojom mieste skúsila neaké CAR a uvidíš.Alebo dala preč ten špatný vajcovod a snažila sa ďalej,lebo je dos´T možné,že ak ho máš v čudu robí tam neplechu a bráni počatiu.Je ťažké radiť,nerada by som poradila blbo 🙂 Ja som v CARE videla aj staršie,takže si myslím,že na veku nezáleží ak žena chce a ak môže.Držím palce,nech sa ti to podarí 🙂

papa a prajem vám krásny deń

lora
1. apr 2008

Amal,
ďakujem za odpoveď a tiež veľmi, veľmi držím palce. Bud.týždeň som sa objednala do GYN FIVu k Dr. Behunovej, tak dúfam, že som trafila lepšie. S tými lekármi, máš pravdu, určite si myslia, že len tak "kecám", ale my fakt tretie mimo chceme, aj keď už nemáme 20 ani 30. Niektorí lekári sú takí - môj svokor bol po rokoch u lekára a ani sa s ním poriadne nezaoberali, veď čo už chce, aby bol zdtavý v takom veku (!). A tak aj pri mne si asi povedal, že baba jedna dve deti už má, čo s ňou.. Preto práve zháňam aj nového gynekologa v BA, nevieš o niekom kvalitnom ?
Tak nech sa nám tovšetkým spoločne podarí, baby, držte sa 🙂

lora

amal2
autor
1. apr 2008

lora,
nemáš vôbec zač.Nedajte sa odradiť ak ho skutočne chcete.🙂 Držím palce.Čo sa týka gyndoša v BA,tak v tom ti skutočne neviem poradiť,lebo nie som z BA :(,ale možno v neakom inom fóre.
To tu my dievčatá dúfama a veríme,takže snáď nám to opravdu všetkým klapne. 🙂