Som bez vaječníkov. Má niekto podobný problém?

amal2
29. feb 2008

Ahojte,má niekto podobný problém?Mám jeden vaječník už vyoperovaný a druhý je údajne k ničomu.Rada by som len vedieť,či má niekto podobný problém a ako to rieši.my sme boli na IVF,ale žiaľ neúspešne,takže sa chystáme na KET.Budem veľmi rada,ak niekto napíše.Ďakujem.

amal2
autor
23. apr 2008

nebuď smutná,ja verím,že sa nám to podarí.Hlavu hore a pozitívne myslieť 🙂
Idem si ľahnúť,ale zajtra písnem.Drž sa moja a preč s čiernými myšlienkami 🙂
pekný večer,papa a dobrú nôcku

saralinda
23. apr 2008

Amal, to je super, že je ti líp a líp. Děláš mi radost.
Ulrika, to mě mrzí, že hned první výsledky nejou dobré, ale alespoň sis vybrala smůlu na začátku. Podle toho co píšeš, mi přijde, že ta srážlivostnení až takový problém, pokud to řeší i v těhotenství. Tak je super, že to víš předem a třeba ti to nějako srovnají a když ne, tak budou vědět, až budeš těhu, co dělat a mimi se u tebe bude líbit.
Holky dobrounoc.

ulrika
23. apr 2008

dakujem ahojte dobrú nôcku

amal2
autor
24. apr 2008

Saralinda 🙂 som rada,že ti robím rados´t 🙂 milé,ďakujem.A ako sa máš ty?Stále čakáš na výsledky?Dúfam,že všetko dobre dopadne,ale ja by som sa genetiky nebála,to bude ok 🙂

Ulrika,dúfam,že je ti dnes lepšie,ono je to ako s počasím,raz fajn a raz naopak,ale bude dobre🙂
Buďme radi,že vôbec neaké IVF existuje 🙂
Dnes na endoške všetko ok,tak som rada,že aspoň tá štítna je ok.

saralinda
24. apr 2008

Amal, tak to je super, že endokrinologie vpořádku.
Já se mám dobře. Na genetiku jdu až v půlce května. Nijak se nestresuju. Nevím, co od toho čekat, tak to zatím nijak neřeším. Výsledky bych měla mít na konci května.

amal2
autor
24. apr 2008

Ja som myslela,že už si bola.určite sa nestresuj,nič sa tým nezmení,ale určite to bude ok.Oni skôr zisťujú,či v tom,že neviete otehotnieť nie je genetická vada,ale to si myslím,že nie je váš prípad.Najhoršie je to čakanie.
Trošku som sa bála tých výsledkov,neviem,ale neak to tam na mňa nepôsobilo moc príjemne,takže by som tam nerada začala chodiť,ale chvála Bohu,že je to ok.Ešte pôjdem na sono,ale to až 3.7.2008.teraz sa len neviem rozhodnúť,či ísť na KET už teraz až dostanem mrchu,alebo ešte počkať na ďalšiu 🙂

ulrika
24. apr 2008

ahojte amal tak to je dobreé že sa ti polepšili výsledky
ja sa ukludním asi až ked tam pôjdem a povedia mi čo to vlastne je takže musím vydžat do stredy
saralinda aj mi sme boli na genetike a čakáme na výsledky už mesiac a pol a stále nič
tak sa držte kočky

amal2
autor
24. apr 2008

Ahojky Ulrika 🙂
Ja viem,je to na nervy,ale nesmieš na to moc myslieť,lebo psychika je fakt dos´t dôležitá.Mám zo seba desný pocit,keď tak kážem a radím 🙂 😝 Ľahko sa to hovorí.
Dr.mi povedala,že tie výsledky neboli tak hrozné a že je tam neaká hodnota dôležitá,ktorú si mám sledova´t a tá bola aj predtým ok a aj teraz.Mám v tom chaos,ale podstatné je,že tam nebudem musie´t chodiť.To sa mi uľavilo.Inak keď som bola na JIPke po operácii,tak tam doniesli babu,musela rodiť císarským,lebo sa jej pár dní pred pôrodom neskutočne dvyhol tlak(detaily neviem),ale doniesli jej miminko a ja som v kútiku ronila slzy,bolo mi hrozne a neskutočne som túžila po niečom takom.Ubolená,neubolená,proste už po ňom neskutočne túžim.Chce to niekam vypadnúť k moru a trošku prevetrať hlavu. 🙂 Bolo mi tej holky ľúto,lebo jej tam cpali to malé,aby ho kojila(ešte nemala mlieko),ale predstavovala som si ako jej musí by´t hrozne,že vlastne v takom stave ani nie je schopná vnímať,že tam má mimčo.Máme sa na čo tešiť holky 🙂 Ja sa teda teším 😀 😉

ulrika
25. apr 2008

amal, ja sa už tiež neviem dočkat a velmi sa teším 🙂
to more ti určite prospeje a potom sa to podarí uvidíš more robí zázraky 😉
musíme len verit ja len dúfam, že tie výsledky z bratislavy mi stihnú príst do stredy aby som ich mohla zobrat ukázat do martina lebo v stredu tam idem 😒

amal2
autor
29. apr 2008

Ahojky holky,
mala som doma návštevu,tak som vôbec nestíhala ☹
Ulrika ako?Došli ti výsledky?Zajtra určite napíš ako si dopadla,držím palečky 🙂

ulrika
29. apr 2008

ahoj amal ani ja teraz akosi moc nestíham ale výsledky neprišli budem ich musiet zaniest dodatočne
dakujem uvidím čo zajtra bude

amal2
autor
29. apr 2008

tak to je škoda,ale hlavné je,aby to všetko dobre dopadlo.Určite napíš ako si dopadla a držím palce.papa a pekný večer 🙂

ulrika
29. apr 2008

dakujem dám vediet

amal2
autor
29. apr 2008

ty si ale rýchlik 🙂

ulrika
29. apr 2008

😀 😀 😀
práve som sa dočítala že stery na chlamídie sú dost bolestivé zajtra mi to majú robit tak hádam to prežijem

amal2
autor
29. apr 2008

bolestivé?To je divné.nechápem prečo by mali byť bolestivé.Podľa mňa je to klasický výter.hmm

ulrika
29. apr 2008

teraz mám len zbytočný strach ale ved ja niečo vydržím už som si prešla aj horším uvidíme zajtra

amal2
autor
29. apr 2008

neboj,určite to zvládneš a som si istá,že bolestivé to nebude.Drž sa holka a zajtra určite napíš

ulrika
29. apr 2008

jasné 😉

saralinda
29. apr 2008

Ahojky holky, moc Vás zdravím.
Já dneska dostala mršku, takže zase nic. Ráno už jsem měla nízké teploty (měřím bazální teplotu), tak jsem z toho měla špatnou náladu. Mylsela jsem si, že to tentokrát vyjde. Už mě totiž víc jak týden bolelo chvílema v podbříšku, a to se mi ještě nikdy nestalo. No, ale když to tak vezmu, tak mám snad každý cyklus nějaký těhu přízna 🙂 Ale už netruchlím a brzy začneme nanovo.
Myslím na Vás a dobrou noc.

mimina
30. apr 2008

ahojte pisem prvy krat a chcela by som vam odkazat ze aj s jednym vajecnikom sa da otehotniet.Mne ho jeden lajdacky doktor vyoperoval,lebo sa mu nechcelo piplat s vyrezavanim cysty a zo slovamy "ved mate uz jedno dieta!"mi ho vyoperoval.ale po 4 mesiacoch som otehotnela a teraz mam krasneho syna.predtym som bola s toho nestastna ale moj doktor my povedal ze vela robi aj psychika a netreba sa deprimovat a mozno to pride samo 🙂prajem vam vela stastia. 🙂

skoda
30. apr 2008

🙂 Ahojte.Vďaka mimina za príspevok a nádej. Viem to pochopiť, lebo aj mne pre cystu vyoperovali jeden a tiež podobne ako tebe, nechcel sa s tym baviť.
Ulrika, tak ako si dopadla s výterom, bolelo?Lebo ja som bola asi 2 x na výter na chlamydie, ešte pred narodením syna a išlo tu o normálny výter, nič ma nebolelo. Robili ti niejaký špecialný?
Ahoj Amalik moja. Nehlásiš sa, viac x som ti písala , ale neodpovedala, stalo sa niečo? ozvi sa, prosim, budem čakať.
Pa, majte sa a zajtra vám prajem pekný slnečný deň, aby ste si ho prežili v pohode v kruhu svojich najbližších.

amal2
autor
30. apr 2008

Ahojky holky,
ako sa máte?Dúfam,že fajn.Mňa dnes neak pobolieva v podbrušku,tak dúfam,že to prejde.

Saralinda-viem ako ti je,nebuď smutná,ono to určite klapne.Nesmieš sa na to tak sústrediť.Kedysi som to tiež riešila,mesiac čo mesiac riešila a bolo mi z toho desne.Takže hlavu hore holka zlatá a ver,že sa to podarí. 🙂

Ulrika-ako si dopadla?Dúfam,že ťa nič nebolelo a že to prebehlo v pohode.Určite napíš

Mimina-ahojky.Vďaka za tvoj príspevok.Vždy takéto slová povzbudia,aj keď mňa už teda nie ☹ 🙂 ,ale aspoň to poteší holky,ktoré sú na tom podobne ako ty.Nádej je dôležitá 🙂
Taktiež ti gratulujem k miminku🙂

Skoda,ahojky .Nič sa nestalo moja zlatá,len som toho mala veľa,mali sme návštevu a ja som sa vôbec nezastavila a tak som nemala čas ani na internet.Prepáč.Dnes máš asi nočnú,takže zajtra napíš.Ja budem doma doobedu,okolo 12tej idem mimo a pak budem doma večer.

Papa holky a pekný večer 🙂

ulrika
30. apr 2008

ahojte tak som v pohode nič ma nebolelo troška viac krvi mi odobrali lebo viac vyšetrení ale inak v pohode vyzeraá to dobre zatial už som vypísala aj žiadost uvidíme kolko bude trvat
dúfam že budú výsledky dobré a na tie chlamídie mi nebrali žiadne stery ale krv tak neviem

mimina
1. máj 2008

ahojte predtym ako my ten "skvely"lekar vyoperoval vajecnik som aj ja mala problemy s otehotnenim 😢 bola som 2krat na inseminacii ale nic nepomohlo 😢 tymto vas nechcem odradit 🙂 po tej operacii, ked som sa ako tak pozviechala ,lebo doktor mi spravil reznu ranu cez celi spodok brucha som skusila nieco podobne co mi robili na inseminacii.po kazdom styku som si pod zadok dala vankus a tak som vydrzala aspon 5-10minut.mozno sa vam to zda smiesne ale ja si myslim ze aj to pomohlo ze som zostala tehotna.ak chcete vyskusajte a mozno tato drobnost aj vam pomoze.drzim vam palce 🙂

amal2
autor
6. máj 2008

Ahojte,
ako sa máte?Dúfam,že ste v poriadku a že sa všetko vyvíja tak ako má 🙂 .U mňa nič nové.Dĺho som tu nebola,neak mi to časovo nevychádzalo.

Mimina,to je super,že sa ti to podarilo.Myslím si,že každá z nás už vyskúšala vankúš pod zadok a nohy hore a kadeaké kreácie 🙂 ,ale nám to žiaľ nepomohlo,ale samozrejme nestrácame nádej 🙂
každopádne dík,že si napísala

pekný deń dievčatá

saralinda
6. máj 2008

Ahojky holky,
u mě taky nic nového. Jen ten prodloužený víkend (měla jsem v pátek volno) byl úplně super. A tento týden si to opět zopakuji. Mohlo by to tak být furt - 4 dny volna a 3 dny práce 🙂
Mimima, to je super, že se ti podařilo a díky za povzbuzení. Já jsem totiž přesně tvůj případ - bez 1 vaječníku.

Hončiny moje, mějte se krásně.

saralinda
12. máj 2008

Ahojky holky,
jak se máte? Amal2, už ti je dobře po té laparce? Ulrika, jak ty jsi dopadla v CARu? Skoda a co ty?
U mě nic nového, ve čtvrtek se chystáme na tu genetiku. Jinak prodloužené víkendy byly super. To pačasíčko-jedna báseň.

ulrika
13. máj 2008

ahojte ja idem teraz stredu na hormonálny profil a som zvedavá aké budú výsledky z tých vyšetrení čo mi minule brali /chlamídie, protilátky/ ale inak mi prišli dobré výsledky z genetiky tak ja sa mám zatial celkom dobre a čakám na schválenie žiadosti
tak sa držte 🙂

saralinda
15. máj 2008

Ahojky holky,
tak jsme dneska byli s přítelem na té genetice. Výsledky mají být cca za 2 týdny, tak doufám, že bude vše vpořádku. Mně navíc brali krev na zjištění, zda ten můj nádor na vaječníku není geneticky podmíněný (přestože to nikdy nikdo v rodině neměl). No, ale výsledky budou až tak za 2-3 měsíce a jelikož do toho přijdou prázdniny, tak možná až v září. No, hlavně aby to bylo OK. Doufám, že budeanemíním se tím stresovat.

A co vy? Jak se máte? užíváte tepla a sluníčka?