Som v 29 týždni a trpím úzkosťou

iskierka
4. mar 2012

Dobre rano, som v 29tt a trpim strasnou uzkostou, bojim sa o babatko ako to zvladnem pokracovat v tehotenstve ako zvladnem porod, mavam strasne stavy uzkosti, busenie srdiecka, chvenie, uz poriadne ani nespavam, bojim sa ze mojmu malinkemu tieto moje stavy mozu ublzit, snazim sa nejako nato nemysliet ale to nejde ked ma prepadne uzkost hned sa mi rozbucha srdce a ja mam strach o babatko ze mu skodim a ze samu nieco stane ze mi umre v b rusku idem sa zblaznit. Na gynekonlogii som spomnala ze mam panicky strach o babatko, ale lekar dal iba magnezium to mi vobec nepomaha☹Povedal, mi aby sm sa tolko nestrachvala, lebo sa zblaznimz toho, ale ja mam pocit ze mi to prerasta cez hlavu☹ Zacala som chodit aj na psychoterapiu, ale to mi tiez nepomaha proste si svoje vsugerujem, zacnem sa o malinke bat ze samu nieco stane a uz je moja panka busenie srdiecka na mieste. Bola som aj na internom ale vsetko je zevraj v moej have dali mi na ukludnenie srdiecka lieky, ale neberem ich kedze viem, ze to mam zo strachu o malinke Prosim poradte, nemoze sa mu nic stat ked mavam tieto stavy? Bojim sa o jeho zivot a jedine moje zelanie je aby sa narodilo zive a zdrave idem zosaliet ked si predstavim, ze ma caka este tolko tyzdnov do porodu ☹

muca1212
4. mar 2012

@iskierka ale nebooooooooooooj, aj ja som furt stresovala, furt rozmýšlala nad kravinami, vieš čo to všetko znamená?? že budeš úžasná milujúca maminka, je prirodzené že sa bojíš o miminkoo ved to je to nakrajšie čo sa ti môže stať. Strach budeš mať už navždy 🙂 takže si na to zvykni, ale je to taký iný strach ako máš teraz, teraz si si to nechala asi až moc pripustiť k srdcu. Neboj sa miminku neublížiš, tvoj strach plynie z lásky ku nemu a ono to určite cíti, takže holka hlavu hore, hladkaj si bruško a hlavne sa USMIEVAJ, vždy keď ťa prepadne úzkosť (poznám to) niekomu zavolaj a rozprávaj sa s ním o niečom úplne inom.. proste zavolaj kamoške: ako sa máš? čo robíš? a kecaj s inými o ich problémoch a radosiach, potom na to ani nebudeš myslieť. Ono sa ti to bude vracať, tie stavy ale ty sa musíš naučiť niečo čo ťa ich zbaví a to je určo komunikácia. ale nie o len o TOM ale o inom.. strach je úplne normálny a čím bude bruško väščie bude ten strach menší, lebo ho budeš cítiť, uvidíš na ultzrazvuku.. takže sa NEBOOOOOOOOOOOOOj budeš maminka a budeš mať nádherné miminkooooooooooooo ( PS: nakupovanie vecičiek pomáhaaaaaa 🙂

vejula
4. mar 2012

@iskierka a tieto uzkosti si začala mať už teraz či ich maš už dlhšie?? Ja viem presne o čom hovoriš.... Pokial ma človek sklon ku depresiam alebo prehnanemu strachu a potom do toho tieto hormony, ťažko sa to zvlada, a ani ti neviem poradiť čo maš robiť. Neviem či si veriaca alebo nie, ak ano môže ti pomôcť skladanie tvojho strachu na Boha, i ked sa nejdem tvariť že sa to da vdž a za každych okolnosti, ale myslim že to pomaha... Rada by som s tebou vymenila aj IP ak by si mala zaujem 🙂

iskierka
autor
4. mar 2012

@vejula
@muca1212 Dakujem baby, muz mi je oporou, zakazuje mi aj citat internet a chodit sem na konika, lebo ze vzdy sa tu dozviem veci zle a potom sa bojim.
Je pravda, ze jakmile som mimo domu napr. u nasich tak mi nic nieje ale hned ako pridem domov sa mi rozbusi srdce a zacnem sa bat Este raz Vam dakujem verim, ze to vydrzime do konca a v maji sa nam narodi krasna zdrava dcerka

milankovazuzana
4. mar 2012

@iskierka Jaj moja, nebojkaj sa.Tvoj manžel Ti dobre radí, ja som veľmi na MK nechodila, ani som tu vtedy ešte nebola registrovaná.Aj ja som sa bála, nie toľko ako Ty, ale strach bol.Ale vždy u mňa zvíťazila myšlienka na to, že strachom babatku určite nerobím dobre, lebo je to fakt-ste spolu prepojení a keď je s Tebou niečo, malé to cíti.Ja som si sama naordinovala pokoj a kľud , veľa ale fakt veľa prechádzok na dennom svetle, pohodičku a veselú náladu.V konečnom dôsledku som vďaka tomu mala úžasné tehotenstvo a verím, že preto aj môj maličký je nenormálne pokojný a kľudný.Verím, že sa čoskoro prestaneš báť, a budeš si bruškovanie už iba užívať.Prajem ti všetko len to naj...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre