Spermie od priateľovho brata

neznama801
15. dec 2014

Ahojte. Som tu nová. A rada by som sa s Vami podelila o moje myšlienky za posledné mesiace (roky). S priateľom sa snažíme o dieťa 3 roky a nič. Nechce ísť na spermiogram, stále vraví, že máme čas. To znamená, že ani nevieme kde je problém, a ani ho neriešime.
Napadla mi však veľmi "zlá" myšlienka. Spermie od priateľovho brata. Nie sex, proste "len" ten materiál.
Prosím, neodsudzujte ma hneď, ja sama nechápem ako ma to mohlo napadnúť. Ale ak by som otehotnela, priateľ by sa nikdy nemôže dozvedieť pravdu.
Čo na to hovoríte? Čisté zúfalstvo?

lenz
16. dec 2014

Tak sprav priatela rucne strucne a dones ten kelinok s materialom do 1hod do centra asist. reprodukcie chlap tam ani nemusi ist

lina129
16. dec 2014

@ervenka v ktorej knihe Maxima E. Matkina? to by som si rada precitala... mam ho celkom rada 🙂

pepca28
16. dec 2014

@neznama801 boze toto je jak z telenovely...-DDDD....nevymyslaj sprostosti,toto nikdy nedopadne dobre...ale necudujem sa ti,clovek v zufalstve spravi cokolvek...inak moja,tvoj priatel na vysetrenie vlastne nemusi...treba sa objednat na spg,4-5dni pred testom nech ma pôst,potom ho doma "podojis" a odnesies to doktorovi...a hotovo...a ked uz ani s touto alternativou nebude suhlasit kopni ho do riti,je to sebecky debil..prepac za vyraz...ale ziadny gynekolog ti nebude robit ziadne vysetrenia,kym nebudes mat aspon spermiogram...tot vravim z vlastnejskusenosti...tiez som bola u gyndosa,ze tri roky sa nam nedari,a prva otazka bola ci bol manzel na vysetreni...ze skor ako nebude mat vysledky,nebude do mna zbytocne "rypat!

ervenka
16. dec 2014

@lina129 Ak si dobre pamatam, bolo to v knihe Polnocny dennik. 😉

nasta55
16. dec 2014

@neznama801 hahahaha vsak to povec priatelovi by som chcela vidiet tu reakciu, myslim si ze keby moja partnerka tak zmyslala aja by som bol jej chlap konec, ty lubis svojho chlapa, urcite nie, radsej si prehodnot vztah, usudzujem ze asi by si mala radsej dieta s jeho bratom ako s tvojim milovanym.

maddalenka
16. dec 2014

@ervenka
@lina129 bola to kniha mexicka vlna 😉

kiki68
17. dec 2014

mal by ist na spermiogram, to ho zabije si vyhonit niekde? sak tam mozes byt aj Ty,tak co....mu tam vyfajcis a pojde to do kelimka a nie do pusy. Cela veda. Myslim,ze sa rozidete,lebo tebe zacnu tikat biologicke hodiny (co uz asi aj zacali) a on sa nebude k nicomu mat. Jeho brat ak by to bolo nieco sposobene genetikou by na tom nemusel byt o nic lepsie. A osobne si neviem predstavit ako by si sa k tomu materialu dostala,navyse uspech po zavedeni by bol dost maly. Takze zly napad. Radsej si zacni riesit chlapa, nemysli si,ze vztah ak to ma taketo trhliny vydrzi neviem co.
A povedala si gyndosovi,ze mas tvrdohlaveho chlapa,co sa boji pravdy? ze nech gyndos spravi nejake zakladne veci,nejaky ten hormonalny profil, odsledovat ovulaciu, USG...sak to ziadne velke rypanie neni.

ervenka
17. dec 2014

@maddalenka @lina129 v mojom veku mi uz pamat tak velmi nesluzi. 😀 vsetky knihy od M.E.M. stoja za precitanie. Znovu a znovu a znovu. 😉

maddalenka
17. dec 2014

@ervenka to je pravda, vsetky su super 🙂

atrami
17. dec 2014

@neznama801 to čo je za hlúposť, že lekár nechce urobiť vyšetrenia. Neplodnosť ženy rieši gynekológ. Základ je meranie bazálnej teploty, aby sa zistilo kedy je ovulácia. Potom sa robí sono, či dozrievajú vajíčka. Ty máš právo vedieť, či si schopná otehotnieť bez toho, aby išiel muž na spermiogram. Ak budeš v poriadku, je na rade partner. Tu problém určite nevyriešiš.

jankik
17. dec 2014

@neznama801 prepáč, ale raz ked sa to dozvie tvoj priateľ, ťa znenavidí,, uz nikdy nebudete rodina a to dieta uz nikdy nebude mať rád.. druha otázka je, čo máš s jeho bratom, ked ti je ochotny poskytnúť spermie? zbytočne rozvratiš rodinu, bratia sa budu nenavidieť, rodina ta odsúdi, dieta stratí otca a kopec dalších problémov, ked sa to prevali.....moj nazor

kubena
17. dec 2014

@atrami keby si to cele citala 🙂 tak pise ze jej robil vysetrenia hormonalny, priechodnost ,.....

atrami
17. dec 2014

@kubena ja som len reagovala na to, že jej lekár odmieta robiť vyšetrenia. A nemám chuť to celé čítať 😉 , aj tak si myslím, že sa len nudí.

ivia25
17. dec 2014

@neznama801 dievča zamysli sa nad tým čo si napísala 😉

lubiduch
17. dec 2014

Napad to nie je idealny a uz vobec nie aplikovatelny.

Takze ako pises nechces mat so svagrom sex, chces len ejakulat. To ti donesie akoye v skumavke a co s tym dalej? ak premyslas nad centrom asistovanej reprodukcie, tak to nejde, nemozes prist na recepciu prosim vas tu mam spermie a dajte to do mna?
V centre asistovanej reprodukcie by ste museli obaja absolvovat vysetrenia, vratane spermiogramu a oni nasledne rozhodnu o najlepsej metode oplodnenia. Musia poslat ziadost na poistovnu a pod. Bez manzelovo vedomia to proste nejde a musi aj on tie vysetrenia absolvovat. A teda tie spermie na umele oplodnenie odoberu v tom centre, ziadne take ze doma naberiem...musi tam byt vsetko sterilne.

No a ziadne podomacke riesenie aplikacie ma nenapada...
A druha vec, nie je to fer voci muzovi ci priatelovi ani voci svagrovi...
Svagor by to vedel, ako by sa citil keby videl vyrastat svoje dieta u brata? nevies ako silne city by sa v nom prebudili...a z priatela by si tiez riadneho hlupaka spravila....

Vezmi draheho do centra, povedz ze na konzultaciu musis ist ty, ale kvoli podpisom do poistovne a podobne tam musi ist s tebou a oni mu to pekne vysvetlia a snad ho aj na spermiogram presvedcia. drzim palce!

kitti0503
17. dec 2014

@neznama801 chápem ťa prečo ťa práve takéto napadlo a ešte k tomu jeho brat..za prvé je to v rodine a za druhé aby sa podobalo to dieťa trocha nanho...lenže zas ked to urobíš za jeho chrbtom stratíš aj jeho možno aj brata nakolko ten si ťa nemusí prijať....čiže bud sa s ním na takomto dohodnúť ale samozrejme len vtedy ak je neplodní aby sa neurazil....alebo jednoducho mu dať na výber...ak to s tebou myslí naozaj vážne nadalej tak odíde ak nie tak zbohom..viem je to ťažké ale spravíš aspon krok dopredu......mysli aj nato že čo ak nechce mať s tebou bábo ste spolu už 8 rokov a dajme tomu po 10 rokoch ťa pekne opustí....vieš čo bude??? budšš lutovať do konca života že si neurobila krok dopredu.....jednoducho sadnite si a povedz mu to narovinu nech si vybere...ty a spoločné dieťa alebo nič......a tam vyjde potom najavo čo chce...ale musíš byť silná...a ked bude vymyšlať proste ho tam nechaj a odíd....uvidíš čo nastane zatym....pojde za tebou max do troch dní alebo bude mať čas...ten kto ťa lúbi ver že bude s tebou riešiť aj tie najhoršie veci ale toto je minimum...otazka prečo nechce ísť?????? nemá čas??? výhovorka....na všetko sa dá urobiť čas.... ale toto bol môj názor len ale porozmýšlaj nad tým.....chod niekde von kde budeš sama a davaj si otázky ...vela šťastia 😉

luciacv
12. jan 2015

@neznama801 Dva roky som žila s predchádzajúcim partnerom a nezadarilo sa. Dobre je tak. Keď sme sa rozišli, našiel si inú partnerku a dnes má s ňou škôlkarku. Ja som si našla iného partnera, ktorý riešil so svojou, dnes už bývalou manželkou, ten istý problém, ako Tvoj partner. Napokon sa po bezdetnom manželstve rozviedli a so mnou čaká druhé dietko, obe sme si urobili doma na gauči. Jeho bývalá žena má tiež dve deti, ale s iným mužom. Možno sa k sebe jednoducho rodičovsky nehodíte. Ako si napísala, ak Boh zatvorí lono, má to svoj dôvod. Netreba tlačiť na pílu.