Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

shandy
24. sep 2009

strouzek, to potvrdzuje aj tvoju skusenost s poklesom TSH na zaciatku tehu 🙂 , toto je super matros, ktory zoberiem mojmu dokimu 🙂

strouzek
24. sep 2009

shandy já jsem po operaci štítky takže už nemám autoimunitu poněvaž se není proti čemu bránit,před operaci jsem měla autoimunitní hyperfunkci(hodnoty kolem 0,02) no a po operaci mi to uměle převedli do hypo, TSH 12 pár týdnů po operaci, půl roku jsem po operaci měla silnou hypo a snažili se mi to snížit, pak se hodnoty srovnali a dostala jsem povolení otěhu. no takže jsem otěhotněla a buch tělo zareagovalo snížením TSH takže zase se to blížilo k hyper no a tak se doktor snažil abych se dostala víc nahoru do normy, jenže tělo se to zase dostalo mimo normu, teď jsem měla minulý týden na kontrole hodnotu TSH nad 5 ale prý žádná hrůza. prý je v těhu lepší mít hypo než hyper. takže abych to shrnula při otěhu v normě, hned po otěhu na spodní normě spíš k hyper a ve 14 tt zase hypo. takže moje zkušenost lepší být při otěhu kolem hodnoty 3 kdyby náhodou to vyletělo dolů či nahoru aby tam pořád byla rezerva.

strouzek
24. sep 2009

sakra nefunguje mi pdf mrknu na to v práci. 😉

bondy1
24. sep 2009

super článok, ďakujem Shandy 🙂

shandy
25. sep 2009

jasne strousek uz rozumiem, takze ty si mala Gravesa 😔 , no ale hlavne, ze sa ti podarilo otehu. Jo to je pravda, co ty pises, ze vzhladom k tomu, ako sa chova telo v tehu, ze ide skor do hyper by bolo lepsie mat TSH vyssie, ale zial s Hashimotom je problem otehotniet pri TSH vyssom, idealne by malo byt okolo 1 prave kvoli tym existujucim protilatkam. aspon podla toho co som citala...ja by som rada otehotnela aj s TSH 5, ale ako vidim, neda sa 😔 🙄 , no ved darmo spekulovat, uvidime co mi povie endo a ake budem mat v stredu vysledky. sama som zvedava...
bondy nemas za co, budem rada, ked to niekomu pomoze a gratulujem k tehu + zelam len vsetko dobre, nech sa ti narodi zdrave mimi 😵 😵

bondy1
25. sep 2009

Ďakujem Shandy, ja mám hypotyreózu - beriem 125 Euthyrox, v tom článku uvádzajú 4 hodinovú pauzu medzi jednotlivými liekmi - to je pre mňa nová a veľmi dôležitá informácia, beriem 2 x denne duphaston a 1 x acidofolan - to je kyselina listová, B vitamín a železo - a práve železo a iné stopové prvky spomínali ako možnú interakciu s liekmi na štitku - takže upravujem branie ďalších liekov minim. po 4 hodinách... Som ešte len na začiatku - takže hádam sa nič zlé nestalo...

takyna
25. sep 2009

Ahojte baby 🙂 , tak doktor mi napísal v meily, že štítna žlaza je TSH 4,15 odporučil by zvýšiť dávku na 100ku, ale v podstate by som mohla začať stimulku či? 😕

zuuuzana7
25. sep 2009

takynka ja si myslim, ze ano.

len
25. sep 2009

Já myslím, že Strouzek je v trochu jiné situaci než lidi, kteří mají dlouhodobě hypo- Protože mně když to někam hapruje, vždycky je to ještě zhoršení (a prý to tak bude i v těhotenství - prostě ŠŽ téměř nefunguje, jak má, a není naděje, že by se to jen tak zlepšilo, ono mít ji sledovanou 11 let je prostě něco jiného než mít ji venku pár měsíců, v mém případě je to daleko předvídatelnější). A ono je hezký napsat, že při otěhotnění je lepší mít o trochu vyšší hodnoty, ale to je právě ten kámen úrazu - ty trochu vyšší hodnoty jsou pro spoustu lidí zásadní překážkou k otěhotnění 😀 Prostě je krásný mít na začátku těhotenství TSH 4,5, ale když s hladinou 4,5 prostě nedokážu otěhotnět, tak co s tím, že? 😉 Od tý doby, co se snažím otěhotnět, se zase doktoři snaží mi to dlouhodobě udržet na hladině 2-3.
Teď teda netvrdím, že nikdo s hladinou přes 3 neotěhotní, ALE že pokud má někdo problém s otěhotněním a zároveň problém se ŠŽ, tak je vhodné to držet na středu normy.

takyna
25. sep 2009

Júj aj mi už odpísal doktor , že ideme na to od mrchi 🙂 , som s toho vyhepená, snáď budeme úspešný 😵

zuuuzana7
25. sep 2009

taky drzim palce 😉

ja este trochu potrebujem, ja mam totiz tsh 0,1, ale myslim, ze to je zalezitost dvoch tyzdnov a supsa aj mi na ivf 😉

zuuuzana7
25. sep 2009

len a teba sa to teda pekne udrzi na hodnote 3?

len
25. sep 2009

Taky, když máš požehnání od doktora, tak hurá do toho! 🙂

takyna
25. sep 2009

Baby ďakujem ste zlaté 🙂 , veď aj ja myslím intenzívne na všetky a prajem vytúžené detičky všetkým 😵

začína sa to invázia jesenných stimulantiek v každej téme 😉

zuuuzana7
25. sep 2009

to teda hej jesen sa rozbieha v plnej stimulantskej nalade 😉 😀

takyna
25. sep 2009

Zuzi ty ideš cez ktoré centrum?

zuuuzana7
25. sep 2009

taky ja zijem v rakusku tak idem do viedne - je to partnerske centrum ferticentu.
ale ja rada citam vasu temu reprofitacku, lebo sa tam clovek vela veci dozvie 😉 a dokonca som si pozrela aj web reprofitu, vyzera to fakt super tam a hlavne ty fesaci 😀

takyna
25. sep 2009

júj veru tak doktori sú fešáci, až sa čudujem prečo sa dali na gynekológiu 😉

shandy
25. sep 2009

len mas pravdu a este vobec zistit, co je pre mna vlastne ta "spravna" hladina TSH na otehu, to je hotova veda 😅 😅 . ja uz nebudem spekulovat, pockam na najnovsie vysledky a s nimi pojdem praktickej lekarke, nech ma posle endokrinologicke...potom sa uvidi. 🙂
takyna a zuzana druzim palce pri stimulkach 😵

zuuuzana7
25. sep 2009

taky, no ja sa prinzipialne cudujem preco sa davaju muzi na gynekologiu 😀
ako ivf lekar je sam o sebe carovne zamestnanie nie? to musi byt super profesia povolanie: ivfkar 😀

zuuuzana7
25. sep 2009

shandy dakujeme, aj tebe vela stastia pri endokrinologicke 🙂

zuuuzana7
25. sep 2009

inac taky kukam ze si z bb, aj ja z toho okolia pochadzam 🙂 pozdravuj krasne stredne slovensko odo mna 😀

takyna
25. sep 2009

Shandy aj tebe držím palčoke 🙂 a ďakujem

Veru krásny stredného Slovenka ma čakajú v kuchyni, manžel dovliekol za kôš dubákov 😝 😀 a ide sa rezať

pá 😵

zuuuzana7
25. sep 2009

mnam prazenica s dubacikmi 😅
boze a taka vianocna kapustnica so sesenymi dubacikma 😲
no dost nejdem si robit chute, uvarit neviem, dubaky nemam, idem weekendovat juuuuuhuu.
taky tak rychlo narezat a taktiez weekendovat.

v kazdom pripade baby krasny weekend 😉

strouzek
25. sep 2009

len no to máš asi pravdu ale však já nepsala že je dobrá norma na otěhu kolem 4 a víc ale psala jsem že nejlepší je podle mě to držet kolem hodnoty 3 protože já měla 2 a prostě mi to sletělo dolů spíš do hyper. každopádně mi to řekl i doktor když jsem tam šla, ona mi totiž vždycky dá sestra do ruky kartu a nahoře je ten papír z posledního odběru a pak až jdu do ordinace a když jsem tam byla předminule už jako těhu a měla jsem hodnotu spíš k hyper tak jsem se lekla a hned jsem se ptala doktora jakto že to tak sletělo najednou a on říkal že v pohodě že to sletí nebo naopak vyletí vždycky u každé těhule (operace neoperace) že proto je dobrý přijít vždy hned po zjištění těhu aby se to pohlídalo, že někomu to sletí trošku jen o pár desetin a někomu o víc, že mě to teda sletělo víc že možná by bylo lepší abych byla předtím spíš ne na hodnotě 2 ale 3. to samé se teď stalo i jiné štítkařce kterou znám, na začátku těhu jí to sletělo tak jako mě spíš dolů k hyper takže fakt si myslím že ideál pro otěhu je hodnota 3 ale samozřejmě že každé tělo reaguje jinak, někdo v klidu otěhu při hodnotě 4-5 a někdo se musí dostat do 2.

strouzek
25. sep 2009

takyn já myslím že když ti to dovolil doktor tak hurá do toho. jestli máš hodnotu 4 a něco tak si myslím že zvýšení euthyroxu brzo zabere, tedy záleží na tvém organizmu ale třeba já měla v únoru TSH 12 a něco a vyšilovala jsem že to tak rychle dolů nestáhnu a za 3 měsíc vlastně ani ne za celé 3 měsíce jsem to měla na hodnotě 2, takže to fakt třeba u mě zabralo rychle to zvýšení dávky.

len
25. sep 2009

Strouzek, jasně, já jen počítám s tím, že s desetiletou hypotyreózou bez výkyvu mi to poletí nahoru (proto mi pak taky zvednou později dávky). Ale prostě - v prvé řadě srovnat hormony tak, aby se s tím dalo vůbec otěhotnět. V druhé ředě potom řešit, co s tím v těhotenství. Preventivně předpokládat, co bude, až budu těhotná, když se mi to jaksi čtyři roky nedaří, je u mě koukat se za dva rohy 😒
Ale mezi námi - jsem přesvědčená, že není doktora, kterej by dokázal pomocí prášků vyvážit hladinu tak, aby se dlouhodobě držela na nějakým přesným čísle 😀 Já beru pořád stejný dávky a pokud se pohybuju tak mezi 1,5 a 3,5 (povětšinou se motám kolm 2-2,5), tak je to nááádherně stabilní a nic mi neupravují. Vycházím tak z posledních desti odběrů asi.

lululiatko
25. sep 2009

ahooj strouzek, co to vidim? dlho som tu nebola a z teba je uz tehulka? gratulujem 😵 😵
teda, pokial si ma pamatas 🙂 vzdy sme sa tu striedali, ty rano, ja poobede 😀
vela zdravicka a potom krasne zdrave babatko ti prajem.
ja este stale bojujem.. stitka sa asi ukludnila, ale mam aj ine problemy 😒

strouzek
25. sep 2009

já vím len u tebe je to jiné, no vlastně u každé štítkařky je to jiné, záleží na tělíčku každé holčiny jak se s tím popere a to jak při otěhu a pak v těhu. je to případ od případu a nejde nikdy říct že to co zabralo u mě zabere u jiné.

jinak s těma hodnotama tak s tím souhlasím, taky myslím že úplně přesně to nedokáže udržet žádný doktor, já mám zkušenost s tím že jakmile je nějaký stres, špatně se vyspím nebo cokoliv už to vyletí.

jé ahoj lulu no jasně že pamatuju. díky moc no snad to bude dobrý, strach je pořád ale hold musíme bojovat.
škoda že u tebe zatím nic ale já věřím že jednou se štěstí usměje i na tebe 😉 budu ti držet pěsti

lululiatko
28. sep 2009

diki strouzek, urcite dam vediet, ked to vyjde. 🙂