Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

estrellita
25. okt 2009

ahoj holky,

jak pise strouzek, kazde telo reaguje jinak. ja mela TSH 100 😅 , prvni cxyklus po vysazeni 45 dni (ale i s ovu - merim bazelni teplotu). no a uz v poloine tohoto cyklu jsem dostala euthyrox 100 a zabral skvele, prave pak prisla iovu. co se tyce leku, tak mi lekarka rekla, ze se mysli, ze mi je bude muset po tech dvou mesicich jeste zvysit. no a ja jsem zareagovala tak, ze mi musela o trochu ubrat (beru ted 6krat tydne 100). a 17.11. jdu na dalsi kontorlu. jinak i v predchozim cyklu jsem meal ovu a dokonce delky byla29 dni. tak jsem zvedava na treti cyklus 😉

shandy: posledni odstavec, ze nejlepsi je na to nemyslet ........... za to bych zabijela 🙂))

jerrymona
25. okt 2009

ahoj estrellita.

to som tiez este nepocula aby mal niekto TSH 100, to mi pripada uz strasne vela. takze ty beries euthyrox uz treti mesiac? aka velka je pravdepodobnost na skore otehotnenie?
ja dufam, ze mi to tiez pomoze a obidve budeme tehulky.

estrellita
25. okt 2009

jerry: no lekarka byla hodne prekvapena z tech vylsedku a endokr. si me objednala hned na duhy den, co jsem ji volala, ze mam takove vyslekdy a jesli bych mohla chodit k ni.
okamzite zakazala snazit se o otehotneni. teda ted uz nam to zas povolila 🙂

no ja jsem mela vic jak 100, ale laborka meri jen do 100, takze jsem mela napsano nad 100 (nemeritelne) 😔

ale mela jsem to asi kratsi dobu, a dle doktorky z velke pravdepodobnosti stresem - mela jsem hodne vycerpavajici pul rok jak fyzisky, tak psychicky ............ jinak dlouhe cykly jsem pred tim nemela, protoze jsem brala HA (8 let ....)

ona mi rekla, ze ted bych otehotnet mela........... ale manzel tenhle mesic jede pryc 😀 😀 tak tomu nechvaame volny prubeh, uvidime, jak se vse vyvrbi 😉

tak doufam, ze se nam vsem zadari co nejdriv, optimisticky vzhlizim ke strouzkovi 😉

jerrymona
25. okt 2009

estrellita, ja som predtym tiez mala normalne cykly, lebo som brala ha skoro 8 rokov. pred 11 mesiacmi som prestala a odvtedy ich mam velmi nepravidelne. som zvedava, ako dlho to este potrva, kym sa mi ta hladina upravi, ak vobec. 😖

blanula
25. okt 2009

ahojky holky jdu vás povzbudit že i se špatnou štítnou žlázou to jde já mám sníženou funkci a mám dvě princezny. 🙂
estrellita úplně žasnu nad tvýma hodnotama TSH a ty jsi neměla žádné příznaky? mě by při 100 kleplo. 😲 😖 😝

lusinkaj
25. okt 2009

ahojte,baby ja mam tsh 40 a dr.mi zakala ivf co som smutna,beriem 100 euthyrox ale verim ze teraz to bude ok na najblizsej kontrole...

blanula ty mas dcery prirodzene?alebo ivf?

strouzek
25. okt 2009

krásnou neděli holky

jerrymona no jestli máš ŠŽ zvýšenou tak je fakt divný že máš tak dlouhý cyklus, většinou to bývá naopak. nedělal ti dr. kompletní hormonální profil?? třeba ten dlouhý cyklus není štítnou žlázou ale něčím jiným.

co se týče sarapisu tak určo neovlivňuje, já o něm říkala štítkaři, nebo spíš pokaždé se ptá co baštím kromě euthyroxu a těhuvitamínů, no a zrovna na té poslední kontrole před otěhu kdy mi řekl že mám krásně srovnané hormony jsem mu řekla že beru sarapis že mi tak krásně rychle pomohl. no a dr. se usmíval a říkal no že on takovým věcem moc nevěří že on věří euthyroxu ale hlavně že prej mám hormony okej a je fuk kdo za to může 😀 stejně tak jsem mu říkala o těch bylinkových čajích na otěhu a kapkách jeřábu ptačího které jsem taky brala tak reagoval stejně, prej ať si piju co chci když tomu věřím že to zabere a mám takový kachní žaludek když zvládnu takový hnusy vypít 😉

estrelito to je super že ti euthyrox tak brzo zabral, teď už jenom uvázat manžu k posteli a je hotovo 😀

holky já jsem na kecy typu nemyslet na to aj. nesmysli taky alergická a to doteď, hlavně mě pokaždé rozčílilo když mi to řekla holka se zdravou štítkou a která otěhu první měsíc snažení z 1 sexu za cyklus 😠 ta nikdy nezažila ten šílený pocit beznaděje když sedíte každý měsíc na negatestem,vytahujete ho s nadějí z koše, počítáte jak blázni plodné dny, snažíte se až už vás to nebaví a nic z toho, všude kolem těhule do měsíce a do téhle šílené depky do vás ještě začne rýpat okolí kdy už teda budete těhotná a má připomínky typu že nemáme u toho kecat ale dělat aj. 😠 mě nejvíc porazila kámoška která otěhu na první šup a pak mi přišla do té největší depky vykládat o tom jak si ani snažení neužila jak jí to štve a začla mi odborně radit že si mám koupit vitamíny a po těch budu těhu hned, přitom jsme vitamíny s manžou brali vrchem spodem skoro 2 roky 😠

já jsem jasný příklad toho že o myšlení to nebylo,protože můžu odpřísáhnout že takový depky a nervy jaké jsem měla ten měsíc co jsem otěhu jsem neměla snad nikdy. lítání po doktorech, v práci hrozil vyhazov, do toho porodila švagrovka a celá rodina z toho happy a bombardovala mě zprávama jak je mimčo roztomiloučké a jak je brácha šťastný a dojatý. když jsem viděla svého smutného manžu jak je mu to líto že nebýt hnusného osudu máme už několikaměsíčního prcka tak jsem byla fakt zralá na psychinu. dokonce v den kdy jsem otěhu jsem seděla na vaně s vodkou v totální depce a brečela jsem že na děcka kašlu a budu chovat kočky, protože v ten den do mě rýpal můj taťka jakto že švagrovka už má děti 2 a já pořád nic a umím o tom akorát mluvit teoreticky.
takže fakt kašlete na ostatní lidi, ti tomu nerozumí a nikdy rozumět nebudou protože nejsou ve vaši kůži, mě měla za blázna kompletně celá rodina a okolí, hlavní je abyste byli po tělesné stránce v pořádku, u mě nepřijít na tu bakterii a nesrovnat štítku tak čekám na mimi možná ještě roky.

blanula
25. okt 2009

lusinkaj přirozeně

strouzek
25. okt 2009

lusinkaj to mě mrzí že TSH je pořád vysoké, já vím zase další čekání to je fakt děs, ale musíš si říkat že je dobře že na to přišli, protože s takovým TSH by se ivf nepodařilo tělo by se bránilo a nebo by se podařilo ale mohlo by těhu dopadnout špatně.určitě to teď už zabere a příště půjdeš z kontroly v lepší náladě 😉

lusinkaj
25. okt 2009

strouzek,presne to mi povedala dr.tak som sa utesila,verim ze to bude ok a mne sa podari ivf

blanula
25. okt 2009

stroužku moje slova kdo to nepoznal každý měsíc ořvat mrchu i já jsem byla zralá na psychiatrii a o snažení mi ani nemluv už mě to ani nebavilo obden na to vlítnout to už člověk nedělá z lásky ale že musí. Taky jsem si měřila teplotu a psla do grafu a sleovala se jak hňup
lusinkaj kdy jde na ivf budu ti moc držet palce

strouzek
25. okt 2009

lusinko já prožívala to samé, teda ne úplně to je jasný,já šla na operaci a pořád jsem si myslela že půjdu z nemocnice a rovnou půjdeme plodit. jenže hormony vyskočili vysoko, já si tehdy přečetla na netu že v takovém případě tedy v tak vysokých číslech je možnost že se vajíčko ujme malinké a hrozí zase potrat tak jsem brečela hrozně a rychle jsem psala doktorovi jestli je to pravda proč mi to neřekl že to tak potrvá a že se snažíme zbytečně atd. uklidnil mě úplně stejně, říkal že radši si počkat o pár týdnů měsíců navíc ale vědět že je vše v pořádku. a měl pravdu, snažili jsme se každý měsíc i když jsem věděla že je možnost na otěhu malá ale stejně se zadařilo až ve chvíli kdy se TSH srovnalo a pak v těhu jsem byla za to ráda, i tak jsem měla nervy v 1. trimestru jak zareaguje štítka a jestli se nebude potrat opakovat a říkala jsem si že takhle když to nedopadne aspoň budu vědět že jsem nic nepodcenila.

lusinkaj
25. okt 2009

blanula chcela som uz ist teraz v oktobri,ale dr.zakazala tak dufam ze teraz uz pojdem...dakujem pekne

strouzek
25. okt 2009

blanule přesně, každý měsíc navíc byl horší a horší, manža už nevěděl co se mnou, každý měsíc to stejné, přišla mrcha a neskutečná depka , pak dny utíkali blížila se ovule a já byla jako šílená počítala plodné dny,měřila BT, kupovala ovutesty a řvala po manžovi jen při zmínce že by v době plodných dnů šel třeba na pivko. byla jsem úplně šílená z představy že by mi utekl další měsíc. z milování pak nezbylo už vůbec nic, cítili jsme se jako chovní králíci. vždycky po ovulaci jsem byla šťastná a přesvědčená že se povedlo tak jsem kupovala věcičky na mimčo a ukazovala je manžovi a nakupovala těhutesty. ještě na nich nic, takže stání u okna otáčela testy do všech poloh jestl stínek neprosvítne a večer pak řvala v koupelně a po manžovi ať se rozvede že jsem neschopná neplodná. a tak furt dokola.

estrellita
25. okt 2009

jerry: mela jsem priznaky, ale ja porad myslela, ze to je z toho narocneho pul roku. v praci jsem odpoledne usinala, v metru pri ceste domu jsem vzdy usla, nebyla jsem schopna se soustredit, dost casto se mi rozostrovalo videni, nemohla jsem poradne cist. spatne jsem spala, treba 4 krat za noc jsem se probouzela, strasnm erada sportuju a v tu dobu jsem nemela chut delat vubec nic, jen lezet a nehybat se atd. ......... bylo toho dost, ale ja porad myslela, ze je to stale unava z tech predchazejicich mesicu, protoze jsem telu dala neuveritelne zabrat 😔 no a ono ne, nepreslo to. udelaly se mi uzliny na krku, tak jsem myslela, ze budu mit chripku (nemam totiz mandle, tak mi nemoc vzdy signalizuji uzliny)........takze jsem sla na krev, no a z toho vypadlo TSH nad 100.

tak ja jsem na nas zvykla, zatim to oba bereme tak, ze tomu nechavame uplne volny prubeh, ale jestli sedo par mesicu nezadari, tak taky verim, ze tomu ty nase chute aspon malinko prizpusobime 😅

blanula
25. okt 2009

stroužku a víte co to bude jestli holčička nebo chlapeček, nebo jste si to nenechali říct. My jsme u provního to vjeděli a u druhého ne a každé má svoje, když jsme to věděli tak už jsme ji říkali jménem u druhého to bylo pokaždé jinak od berušky až po koblížka tak to bylo blbý, ale ten porod byl krásný když nám řekli že je to holka, nám to bylo jedno co to bude, ale Pavlínka chtěla sestřičku a tak jsme měli radost za ní že ji to vyšlo a žese stala velká sestra. 😉

strouzek
25. okt 2009

no už asi víme, bude to holčička. teda snad se dr. neplete. mě to bylo jedno nechtělä jsem si to nechat říct , chtěla jsem překvápko ale manža by to nevydržel, ten se pídil po pohlaví snad od najití pozit. těhutestu, počítal si to na čínském kalendáři, porovnával chutě a příznaky atd. takže nám to nakonec dr. řekla kvůli manžovi

blanula
25. okt 2009

stroužku tak to gratuluju k holčičce když ono je to nakonec jedno a my víme o čem mluvíme že jo holky. 🙂
dívala jsem se na tvoje album ta kopa testíku to je tedy něco to jsem ještě neviděla, ale člověk tomu nemůže pořád nějak uvěřit že se tam objevily ty nádherné vysněné dvě // vzpomínám si na sebe jak jsem byla mimo a na testík jsem se bála podívat aby náhodou ty čárky nezmizely.

strouzek
26. okt 2009

no jo plno testíků tím jsem na koníkovi byla proslulá i v době snažení, každý měsíc kupa ovutestů a ještě větší kupa těhutestů protože co kdyby že jo 😀 Když jsem letos otěhu bylo těch důvodů proč testovat jak cvok víc, nejdřív jsem tomu nevěřila, ten měsíc byl tak divnej že jsem si pořád myslela že nebyla ovulacie, pak když jsem tomu začla věřit tak jsem si je zase dělala kvůli strachu z mimoděložního, když čárky sílili tak jsem zase měla strach ze zamlklého potratu a tak jsem si pro uklidnění dělala neustále testy. I manža byl na tom závislí,mě samotné bylo hamba že tolik testuju ale prostě to nešlo jinak a když jsem třeba ráno test neudělala přiletěl manža a nutil mě test udělat. prostě ten strach byl hroznej a tohle nám pomáhalo se aspoň trošku veselit a věřit že to bude dobrý i když ani testy neukážou tento druh potratu. bylo to jako droga, já myslím že nezačít mi testy slábnout a nehodit si trapas na pohotovosti kam jsem letěla že je mám najednou slabé tak testuju asi i teď. naštěstí pro mou peněženku testy ukazují jen nějakou dobu pak hcq klesá takže pak bylo zbytečný denně očůrávat 10 testů 😀

shandy
26. okt 2009

ahojte babulky, co nove? 🙂
jerrymona podla mna ty mas hypofunkcnu SZ, cize znizenu funkciu, vela ludi sa tym pomyli, ale aj tie dlhe cykly, ako spominala strouzek su priznaky hypofunkcie + beries euthyrox nie? tak potom je to jasna hypo 😉
strouzek mam pocit, ze pises o mne, ked opisujes to tvoje snazilkovske obdobie 😀 😀 😀
strou a nemas niekde ten vitazny BT graf? by ma zaujimalo ako to vyzera tehu graf s liecbou 😀

strouzek
26. okt 2009

ahoj shandy, no mě to s jerry taky napadlo že má v tom zmatek, já ho měla taky, měla jsem nízké TSH a tak jsem si myslela že mám sníženou ale až pak na netu jsem zjistila že u štítky je to naopak, nízké TSH je hyper a vysoké zase hypo. 😉

jinak ty snažilkovské příznaky si myslím má každá druhá snažilka akorát ne každá to přizná veřejně, já znám plno holek z netu co na veřejné diskuzi psávali jak jsou v pohodě, neřeší ovulaci, nemyslí na mimi a bla bla, a pak mi depkovali do IP že testujou o život, ořvou každou mrchu atd. 😀 shandy já říkám že moje dítě je rozhodně vybrečený, vyšousta**(protože o romantickém milování v době ovu a mé nepříčetnosti nemohla být řeč) a vydepkovaný 😀 už se fakt těším jak o tom budu jednou vyprávět vnoučatům co babka vyváděla 😅 😀
jinak ten BT graf asi nemám, já jsem pečlivě měřila tak nějak leden únor ale to jsem měla nízký teploty ze štítky,pak jsem spíš měřila až po ovuli abych věděla dřív než test jestli to mohlo vyjít nebo ne ale zrovna v ten měsíc otěhu jsem měla takový zmatek v ovutestech, sexech aj. že jsem měřila asi až jen od 18 dc do 26 dc, protože jsem pořád řešila že nemám ovuli 😀

shandy
26. okt 2009

no ano presne, je pravda, ze vela bab to neprizna 😀
hehe, strou tak som zvedava, hovoris, ze ste si to poctivo odmakali, co? 😀 😀 😀
tak my to iste, ale nejako ma to netrapi, po ovulke uz si uzivame 😀
drahy sa vzdy pyta ze a pracovat dnes netreba? 😀 😀 😀
chacha, ze rozpravka na dobru noc pre vnucata? 😀
no ja tiez este budem tento mesiac merat a mozno este dalsi. december budeme uz rozcestovani, takze to sa na to asi uplne vybodnem 🙂
mne sa to tiez kolkokrat stane, ze zabudnem na tie ovutesty a ze sa nema predtym dve hodky pit a pod. 😀 , vsak kto to ma stale vsetko sledovat, ze? 😝

strouzek
26. okt 2009

Shary tak to si piš že je dítko vymakaný, nejdřív jsme to tolik nehrotili teda myslím loni ale letos při tom novém snažení to bylo jako závody v plození.

Manžel mě jasně rozepsané dny kdy se budeme snažit a měl zákaz se v ty dny vzdalovat na služebky, pivka s kámošem atd. cpala jsem do něho vitamíny i čaje na plodnost chudák pil na hektolitry, od menzes po plodné období nebýval sex protože se šetřili spermoníci, jenom se mi objevila slabá čárka na ovutestu a manža musel být v pozoru,vyzkoušeli jsme všechny možné i nemožné babské rady (např. chlap před sexem vypije kafe nebo kofolu aby neměl ospalé spermoše, po sexu jsem dělala stojky, jednou ležela na břiše, jednou na boku, prstíková metoda atd. ) dokonce jsem vyzkoušela i rady typu že si máš dát pod polštář dětské bodýčko a milovat se při měsíci v úplňku a mít zapálenou svíčku a odříkávat modlitbu , prostě všechno všecičko co jsem kde zaslechla nebo vyčetla jsem hned nutila dělat manžu. Dokonce jsem mu zakázala i koupání v horké vodě a spaní na břichu aby si nezničil spermoše ….

Po několikadenním maratonu jsme zase až do mrchy nesexovali abychom případné oplodněné vajucho nezaplašili takže u nás a to můžu odpřísáhout neměla romantika a jiné nesmysli v době snažení vůbec uplatnění, my máme dítko vydepkovaný a vysexovaný 😀 jednou dokonce vyšla ovulace na svatbu jeho sestry tak jsem dostala hysterák že mě kvůli její svatbě zase uteče měsíc tak chudák manža narychlo zařizoval pokoj jen pro nás dva (původně měli být pokoje po více lidech) abychom mohli odbíhat plodit, myslím že celé svatbě to bylo jasný kam chodíme, chudák manža ten z toho byl vyřízený, byl tam zrovna jako svědek takže starat se o chod svatby a hosty a ještě stíhat moje požadavky 😀

strouzek
26. okt 2009

jinak s těma ovutestama já mám zkušenost že jestli fakt ta ovule je za dveřma tak je fuk jestli předtím piješ nebo v kolik hodit to děláš, protože jestli je ten hormon fakt na vrcholu ukáže ti superčáry i po vypití 2 litrů džusu 😉

blanula
26. okt 2009

ahoj holky, stroužku čtu tvoje články a řechcu se jak blbá 😀 😀 tak až tak bojový jsme to my neměli, klobouk dolů, hlavně před tvým manželem. Ženská může pořád, ale chlap ... 🙂

strouzek
26. okt 2009

blanule no jo ale vše je pravda bohužel 😔 😀 já za to manžu obdivuju že to se mnou tyhle stavy vydržel protože jsem byla fakt na zabití. naštěstí manža o mimčo taky moc stál a tak vlastně on šel dobrovolně a na vlastní žádost na spermiogram, chodil mi kupovat testy, měl sex jen podle kalednáře atd. proto já se moc a moc těším až porodím budeme rodina a konečně po té době skončí stresy, nucený sex atd. a budeme žít normálně jako manželé a jako rodiče

jerrymona
26. okt 2009

strouzek, zasnem nad tym, co vsetku tu opisujes. a mam velky respekt k tvojmu manzelovi. nie kazdy by bol ochotny, tolko zniest. ved je to aj prenho, ale aj tak. to vase babo je fakt vymodlene.

shandy, uz som z toho popletena. ja som si myslela, ze ths 18,6 je hyper. az v stredu idem k lekarke, tak uvidim, co mi na to povie. ten euthyrox 50 este neberiem. na labor.vysledkoch, ktore mi este len dosli domov je napisane, ze mi odporucaju liecbu s tym liekom. takze ho este len zacnem brat.
a neviem preco mam uz 60DC a ziadna menstruacia. mozno mam aj iny problem. najviac ma stve, ze kym ostatne meraju uz druhy cyklus a sleduju ovu, ja este nie som hotova ani s tym jednym. a neviem, ako dlho to este potrva. uz mi z toho zacina sibat.
a myslim, ze zeny, ktore hovoria, ze to nechavaju na osud a tak, klamu iba sami seba. ved ak nemozem otehotniet dlhsie, tak asi mi musi byt jasne - mam nejaky problem.
keby som mala 21 rokov, mozno by mi to bolo jedno, ale na buduci rok mam 30-tku na krku a tak si robim starosti.

estrellita, dufam, ze sa ti coskoro hodnoty znizia a budes moct oteh.

shandy
26. okt 2009

strou zasa si ma pobavila 😀 😀 😀 😀 😀
vidim, ze sa mam od teba este co ucit 😀 , moj drahy ma tiez v kalendari plodne dni, takze rovnako planuje podla toho, rovnako take ze nohy hore a pod., ale to s tou svieckou je super 😀
my sme tak odbiehali u svokrovcov ked sme boli na vikend 😀 , no co plodit sa musi. a aj na lyzovacku ked sme sli, tak sme museli mat separe izbu 😀
tak si ma potesila s tymi ovu testami, ze mozem dodrziavat pitny rezim 🙂
presne ako pises strou, mojmu drahemu tikaju biologicke hodiny rovnako ako mne, tak preto je ochotny urobit aj nemozne 😅
jerrymona, tak s tym TSH mas celko urcite hypotyreozu, preto mas tie dlhe cykly a nemas mrchu. tym, ze mas to TSH naozaj dost vysoke a mas nedostatok hormonov, blbne ti aj cyklus - zvykne byt dlhsi a moze chybat mrcha, kedze mozu byt tie cykly aj anovulacne. tak v stredu ti asi nasadi ten euthyrox, postupne by sa ti mal aj cyklus upravit a aj ty sa dockas ovulky, neboj 🙂
jerry ja mam autoimunitnu tyreoiditidu a ta sposobuje ze mam znizenu funkciu SZ. Toto je zatial jedina pricina o ktorej vieme, ze preco sa nedari....ostatne mame vsetko ok, teraz to bude uz 16 mesiacov, co sa snazime a 10.mesiac co si meriam BT 😒 . Problem je, ze aj ked sme vedeli, co mi je, tak moj predchadzajuci doktor to neliecil a to bolo asi pricinou, ze sa nedarilo. teraz sa liecim prvy mesiac, tak snad sa do polroka podari 😉

shandy
26. okt 2009

a jerry neboj nic, ja uz mam po 30-tke... 🙂 , ale ako pises, tiez som mala pocit, ze ked sa nam po polroku intenzivneho snazenia nedarilo, ze niekde musi byt problem 😔 🙄

strouzek
26. okt 2009

jako holky věřte že já se za to chování a výstupy v době snažení stydím a manžu za to moc obdivuju, protože já být ním tak už jsem si dávno našla jinou babu a na nějakou hysterku se vyprdla. ale já si prostě nemohla pomoct, neříkám že manža už měl toho často taky plný zuby a byli hádky ale pak když viděl jak jsem nešťastná a chodící uzel nervů tak prostě radši dělal vše co mi na očích viděl jen abych byla aspoň trošku šťastná a to mimi se znovu povedlo protože věděl že neotěhotnět ještě pár měsíců skončím fakt na psychině. navíc manža taky hrozně moc po mimču toužil a sebralo ho když jsme o něho přišli takže jsme už fakt zrovna v ten měsíc kdy se podařilo plánovali že budeme chodit do nějaké poradny a k psychiatrovi protože to už nezvládáme oba. naštěstí tam někdo nahoře dostal rozum a poslal nám // na testu protože už to bylo fakt s náma a hlavně teda se mnou mojí psychikou hodně nahnutý k čemuž teda si myslím přispívala i ta štítka.