Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

milmic
11. nov 2009

Jééé, ahoj estrelko. 😎

estrellita
12. nov 2009

mil: zase nekde spolu 😀 😉

strouzek
12. nov 2009

brý dopoledne holky, hlásím že moje viroza je trošku lepší ale stejně jsem na zdechnutí furt, ach jo nesnáším kašel 😝

trombosko ahojky no teda tebe jsem už dlouho neviděla jak se máš??

pavliso neboj ty hodnoty máš jen trošku zvýšené to se brzo srovná letroxem 😉 já každýmu říkám ať koukne na mě, já loni v říjnu hodnoty šílený,v krvi bylo vše mimo normu, v krku uzlina, po potratu, psychika v háji, doktoři mě připravovali na zákaz pár let otěhu a kdoví co pak, no a koukejte, rok utekl a já jsem v 6 měs. a to nademnou nebo spíš nad mou štítkou doktoři lámali hůl. 😉

jo jinak včera našli mojí kamarádce štítku, no teda já si to tak trošku myslela , přes rok se snaží, teploty BT jsou hrozně nízké, ovulace se jí na ovulačních testech nikdy neukáže ..... no ještě že to našli, nebo spíš že našli ten důvod tak snad jí brzo přeléčí, je to děs kolik nás štítkařek je, mám pocit že do doby než jsem to dostala já tak nikdo nebo asi spíš jsem se o to nezajímala, teď pomalu každý týden se někdo v mém okolí objeví že mu našli štítku

shandy
12. nov 2009

ahojte babeny 🙂
strou, tak som rada, ze uz viroza odchadza virit niekde inde 😀
tak tak strouzku aj ja mam pocit, ze odkedy viem o mojej stitnej, tak zistujem, ze to ma tolko ludi a stale nove a nove pripady. vcera isiel bracho na preventivku, tak som mu kladla na srdce, nech mu to skontroluje
😉

pavlisa
12. nov 2009

no moment.. brzo se to srovná...já to chci srovnat teď pěkně do ovulky 28.11. 😀

ale co, už čekám skoro rok, tak mě nějaký ten měsíc nerozhází 😉

strouzek
12. nov 2009

pavlis ježiš nejsi já ? já se hroutila i z představy čekání týden na ovuli 😀 😀 je to děs co, čekat a čekat, na mrchu, na ovulku, na test, na štítku, já mám pocit že jsem poslední 2 roky prožila v čekárně 😝

pavlisa
12. nov 2009

no jo, čekání je na prdlačku, ale já si pořád říkám, no co, nejsem těhotná, aspoň si můžu dát pár deci červeného a k tomu něco nezdravého k jídlu 😀
a taky jsem od léta zavedla něco móóc příjemného - za každou mrchu, která samozřejmě vždycky na čas přišla, jsem si šla koupit něco hezkého, jako kabelku, permici na cvičení, teď při poslední mrše- rukavice a čepici na zimu... 😉

shandy
12. nov 2009

tak mne nieco hovorte, som na nervy, ze musim teraz brat tie antibiotika a mame zakazane snazenie 🙄 a to je len 10 dni 😔 😅
pavlisa, ty jo, to je aky dobry napad 😀 😀 😀
a kedze som vcera dostala mrchu, uz aj si idem dnes nieco kupit 😵

pavlisa
12. nov 2009

no jasně 😉
akorát doufám, že brzo otěhotním, nebo přijdu na buben.. 😀

tak hezký večer holky a snažení zdar!

strouzek
12. nov 2009

no já si taky tak říkala že vlastně můžu být ráda že nejsem těhu že si můžu užívat, pít, chodit na podpatkách, že pojedem na dovču atd. ale stejně jsem si to jen nakecávala sama sobě, stačilo vidět nějakou maminu jak sedí v cukrárně a houpe kočár a už byla depka jak šlak a nějaká nová kabelka,boty či kdovíco mě nezajímali ☹

shandy
13. nov 2009

ahojte,
strouzek mas recht, to je len slaba naplast a nahrada za materstvo 😔
ale aj tak som si vcera bola kupit zimny rolak 😀 😀 😀 😀 😝
tak ja som momentalne nesnazilka, ale snad to dlho nepotrva 😕

strouzek
13. nov 2009

ahoj shandy jakto že se nesnášíte? kvůli štítky?? já bych si taky potřebovala něco koupit na sebe, mám jen dva svetříky použitelné ve kterých s břuchem nevypadám jak tank tak je furt tahám dokola.

shandy
13. nov 2009

caves strou 🙂
nie kvoli stitke ale kvoli tym mykoplazmam, mame zakaz, kym sa obaja nepreliecime, lebo by sme sa znovu mohli vzajomne nakazit. a moj drahy ich zacne brat (ak ich vobec zacne) az koncom buduceho tyzdna, takze mame cca mesiac pauzu. A plus tie ATB sa nemozu brat v 1. trimestri tehu, takze aj kvoli tomu...
no to ti verim, to by chcelo nejaky svetrik, co by rastol zaroven s tebou 🙂

strouzek
13. nov 2009

aha jo vlastně, no my zákaz neměli, taky jsem se toho bála že mi dají antibiotika a zákaz ale naštěstí to vyšlo tak že jsem je dobrala úterý a v sobotu byla ovulka a z toho je Nelinka 😀
ten svetřík aby rostl se mnou to ani ne, ale tak nějaký pěkný pružný z dobré vlny aby se po pár vypráních nezničil, objednala jsem sijeden přímo těhotenský pěkný ale přišel a už se mi zdála ta vlna a hlavně ty oka v ní takové slabé,prala jsem to v ruce v prášku na svetry a stejně po 4 vypráních ten svetr vypadá hrozně. vytahaný, plstnaný no děs. chtěla bych nějaký pěkný delší svetr který by zvýraznil bříško ale nebudu v něm jak v pytlu, bude se dobře prát a nezmění tvar jen prostě bude natahovací v oblasti bříška.

jerrymona
16. nov 2009

ahojte. mam depku ako hrom. moja sestra je tehotna. a to ani teraz neplanovali, az neskor. je mi do revu... 😢

strouzek
16. nov 2009

ahoj jerry bobku to je mi líto,vím ja se cítíš. u nás zahlásila těhu švagřina těsně po mé revizi a pak zase mi oznámila těhu kámoška která ještě před rokem neměla kluka, o dětech nechtěla ani slyšet a pak si přišla že vysadila HA a na první šup ze dvou sexů za cyklus otěhu a začla mě poučovat jak na to a vykládat že si snažení ani neužila 🙄 jako z toho jsem byla totálně v háji, ale co poradi? no zalézt pod deku, sníst čokoládku, vybrečet se, ponadávat na život a zítra bude lépe uvidíš 😉

strouzek
16. nov 2009

buď ráda že je to jenom sestra a ne nějaká mrcha co ti to dá sežrat jako mě. my byli s manžou na svatbě, nevěsta těhu, její svědkyně těhu a vlastně skoro všechny ženy na svatbě v reprodukčním věku těhu nebo měli sebou dítko. já jediná tam byla netěhu a bez dítka, ale statečně jsem se držela, ovšem ve chvíli kdy jsem viděla dvě těhule do sebe valit panáky slivovice a vodky a to dokonce na čas v soutěži (takové té soutěži co jsou na svatbách kdo vypije panáky dřív) a ještě si pak sedly v hloučku kolem stolu a řešili výbavičku(moc dobře min. 2 z nich věděli že jsem po potratu a mimi nám nejde) a jak všechny dokupy otěhu hned a vůbec nechápou jakto že někdo nemá dítě co to je za ženskou co nemá dítě nebo nechce dítě atd. jako normálně jsem utekla a prořvala zbytek večera na záchodě, když jsem se pak vrátila do sálu celá ubrečená oteklá tak ještě jedna z nich nahlas pronesla že taková hysterka by si děcko stejně nazasloužila. 😠

jerrymona
16. nov 2009

teda strouzek, tebe to zo srdca prajem.

boze, je to strasne, taka nezodpovednost. otehotneli na prvy krat a ze este piju aj pocas tehotenstva, tak to ma dojima. ja na seba mozem davat pozor ako chcem a nic. a tie poznamky. taketo zeny nemaju charakter a to su oni, kto by si babätko nezasluzil. preco je to take nespravodlive?

moja sestra caka tretie a vsetky tri boli neplanovane. tiez nevedela, ako mi to ma povedat, lebo ja tak velmi tuzim po dietatku a snazime sa rok a nic.
sestra sa da potom sterilizovat, lebo aj to tretie bude mat na cisarsky a stvrte jednak nechce a jednak by to bolo riziko.

ked som sa to v sobotu dozvedela, nalada bola na bode mrazu a manzel ma nasiel s placom. ked isiel nakupovat, priniesol mi par cokolad (aj ked tvrdi, ze som zavislacka na sladkom 😀 ). je zlaty, ale nevedel ma inak utesit. a nemohol...

strouzek, ako dlho si sa pokusala ty? uz si to nepamätam. tiez si si vytrpela svoje.

shandy
16. nov 2009

ahojte babulky,
strouzek uz si kupila svetrik? 🙂
ja som dobrala prve balenie antibiotik a zacinam druhe. v stredu ma caka odber krvi na stitku...inak po starom.
jerry, to je mi fakt luto 😔 🙄 🙄 . ako pise strouzek, treba sa vyrevat a dostat to zo seba von a ono to casom prejde. su to veci nespravodlive, ale zial mi ich níjako neovplyvnime. ty jo, ale to s tymi panakmi je fakt sila toto 😔 . aj moje dve velmi dobre kamosky otehotneli presne ked my sme sa snazili o sto dvesto uz tristvrte roka. z toho jedna hned na prvy sup a uz ma druhe a ja este ani prve 🙄 . no hold, tiez som si to orevala ale uz som tak nejak v klude, uz sa dokonca aj narodili...moj drahy ma vtedy tiez nepochopil, oni to asi maju ine. necitia to tak ako my zeny a asi nas v tomto ani nikdy nepochopia...jerry neboj, aj my budeme tehule 😉 😵
ja tomu verim, pozri na strouzka 😉

jerrymona
16. nov 2009

vdaka shandy, aj ja tomu verim, ze raz...dufam len, ze coskoro 🙂

kingstonka
16. nov 2009

caute baby... mozem sa k vam pridat? ... asi pol roka sa snazime o 2. baby.... v septembri sme sa uz aj chvilu tesili ale skoncilo to zle.... a asi pred 2 tyzdnami po odber krvi na beznej preventivnej prehliadke ukazal problem so stitnou zlazou ( zvysena hodnota) ... na vysetrenie musim pockat do 1.12. ... tak som zvedava co bude... ☹

diapozitiv01
16. nov 2009

Ahojte babule,,
mne od januara diagnostikovali znizenu funkciu stitnej zlazy, berem euthyrox...
Ale podarilo sa nam otehotniet este pred nasadenim liecby. Ale bohuzial Maximko je nas Anjelik a opustil nas na 4. den po porode...
Ale da sa otehotniet,,, 🙂

strouzek
16. nov 2009

jerry ani nemluv mě to právě vždycky porazí nejvíc když vidím kolik hodných holek na mimíško čeká a jiné se otřou o trenky a jsou těhu a neváží si toho , hulí chlastají a kdoví co a ještě se povyšují nad těma co jim těhulit nejde. je to neskutečná nespravedlnost.

ahoj shandy nene svetřík zatím nemám, jsem na PN bez vycházek, dneska jsem si akorát po cestě od dr. stihla koupit gel na vlasy a vatové tamponky na odlíčení a zase jsem šla radši rychle domů aby nepřišla kontrola 😝

kingstonka vítej do našeho štítkového klubu, nevím jaké máš hodnoty ale určitě to neber jako tragedii, nás holek se štítkou je velká kupa a tzn. bude nás víc nebudeme se bát vlka nic 😉 😀 dělám si srandu, mě když loni po potratu řekli o štítce tak se mi ani žít nechtělo, nic jsem o nemoci nevěděla, myslela jsem si že tím končí vše. no a podívej jsem těhu, léčba je delší ale nesmíme to vzdávat 😉

ahoj diapozitiv hrozně moc mě mrzí co se stalo s vašim synáčkem, je to hrozně smutné ☹ zapomenout se vám asi nikdy nepodaří, a asi ani zapomenout na první miminko nebudete chtít ale držím palečky aby vám andělíček za sebe brzo poslal náhradu.

estrellita
16. nov 2009

jerry: to je mi lito, zrovna jsme tohle resily na jine diskuzi. vzdy to zamrzi, i kdyz clovek to ditko te druhe strasne mo preje. holky uz ti poradily to nej, takja drzim palce, aby ti brzy bylo dore 🙂

dia: to je mi moc lito 😔 😔 a bylo to kvuli stitce, ze ti ji zacali lecit pozde? jestli se tedy muzu ptat 😔

diapozitiv01
16. nov 2009

Bohuzial Maximko sa narodil s vrodenou vyvojovou chybou srdiecka, ze vraj stitna zlaza nebola pricina,, vacsinou pri neliecenej hypofunkcii maju deti nizke IQ, ktore hranici az s kretenizmom.. Ale to su uz pradavne statistiky.
Kazda tehu, so zlou funkciou stitnej zlazy by mala chodit pravidelne na kontroly na endokrinologiu, ja som chodila kazdy mesiac...Na jar sa zase chystame byt tehu, tak si stitku strazim.
Pre info vam tu napisem moje hodnoty s akymi som otehotnela (5 tyzden) a posledne hodnoty:
Tehotna
TSH 11,118 (norma do 4,94)
FT4 11,360
ATG 2,633 (norma do 1)
ATM 41,782 (norma do 1)

Teraz
TSH 2,590
FT4 12,410
FT3 4,240
ATG 1,911
ATM 8,046

Takze mozte vidiet ze otehotniet sa da aj s horsimi vysledkami 🙂

strouzek
16. nov 2009

no já si taky myslím že srdeční vada malého neměla se štítkou nic společného.prostě to byla špatná náhoda. a zjistili tu srdeční vadu už z testů v těhu?? jako myslím z velkého utz atd??

jinak ty hodnoty no ty jo TSH 11? tak buď to stouplo tím těhu a nebo je to fak zázrak, většina holek není schopná otěhulit ani při hodnotě 5

diapozitiv01
16. nov 2009

strouzek,
stitna zlaza naozaj nema nic spolocne s vrodenou srdcovou chybou, bola to naozaj len ´hnusna´ nahoda a o Maximka sme prisli len tym ze prave my sme si vytiahli cierneho Petra. Mali ho operovat, ale bohuzial uz sa to nestihlo (ale vsetko mam popisane v albume). Stale je to nasa laska, nas milovany neviditelny syncek..

Je mozne ze sa TSH zvysilo tym tehu, ale aj tak teoreticky polovica je hodnota 5,5 a to urcite bola.. Od toho 5 tyzdna mi davali 25/50 davku a potom zvysovali ´pre istotu´ na terajsich 50/75 a to endokrinologicka na zaciatku podla sona tvrdila ze to urcite stacit nebude.. Uz asi pol roka som mala neskutocne problemy s nepravidelnym cyklom, od 30-45 niekedy aj dlhsie a samozrejme moj gynekos s tym nerobil vobec nic.. Az raz nahodou,,, a vysla stitka..

Takze baby nestresovat sa, drzat sa pod 5 najlepsie okolo 3 a pojde to.

Ja som bola aj na nastaveni v Lubochni, nakolko mam aj cukrovku 1. typu, tam mi moja dokyna rozpravala, ako tam mali jednu pacientku ktora mala problemy so stitkou a 12x potratila kym konecne mala mrnousa pri sebe a potom otehotnela nahodne ale stastie stalo pri nich a teraz ma 2 mrnousov.. No vydrzali by ste to???

estrellita
16. nov 2009

dia:tak to budu na jare moc drzet palce 🙂
a jak rika strouzek TSH vzrusta skokove uz prvni tydny po otehotneni, takze je mozne, ze jsi mela min!

diapozitiv01
16. nov 2009

to je mozne ale urcite bola TSH vyssia kedze som mala tie problemy s cyklommmm, chvalabohu teraz je to fajn.

strouzek
17. nov 2009

diapozitiv tak jsem si přečetla tvůj album a musím říct že si hrozně silná ženská a máš moji úctu
s tím TSH, no mě stačilo být těhu pár dnů a už mi hodnoty sletěli dolů a pak zase buch rychle nahoru vlastně ať teď se TSH uklidnilo ale fakt v těch prvních týdnech to lítalo jak na horský dráze takže si fakt myslím že si měla kolem té hodnoty 5, při té se otěhu dá , ale už jsou příznaky a pak to na tu hodnotu 11 vyletělo díky těhu.

jinak s tou holkou co 12x potratila to je teda síla, chudák holka, já bych byla na psychině už po 2.až 3. potratech, představa tolikrát tak fakt kašlu na nějaký zkoušení a jdu do adopce.