Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

strouzek
20. nov 2009

s těma objednačkama holky to je asi fakt všude, jen já teda si asi nestěžuju, mě dává doktor pěkný objednačky i před těhu je dával, já si to vydupala, někdy jsem ani objednaná nebyla ale přišla jsem tam před obědem kdy už tam nikoho neměl a vecpala jsem se mu tam 😅 každopádně co vím tak 3 měs. a víc je normálka, je to asi jako zubař, já mám ulomený zub a dr. mi dal termín až za 2 měs. 🙄

blanula
20. nov 2009

aho holky, teda dlouho jsem tu nebyla a tolik nových lidiček.
Skoro mamino stroužku jak se cítíš, uteče to a budeš mít Nelinečku u sebe.
holky kdo jste trpěli depresama brali jste na ně něco nějaké léky, mě to včera večer opět chytlo, myslela jsem že uteču z domu, naštve mě každá blbůstka a potom jsem moc zlá jak na holky na na manžu a mě to potom hrozně moc štve a připadám si jak histeka. ☹

strouzek
20. nov 2009

ahoj blanule, no mám se dobře, skoro netěhotně, ani nepřibírám, bříško mi přijde furt malé v porovnání s ostatníma stějně těhulema takže super, ale nakupuju tak se vyžívám ve výbavičce.
s těma depkama a lékama no říká se že když jsou depky ze štítky tak na to nepomůže nic jen srovnat štítku ale zase dvě kámošky štítkařky do mojí máti na to něco berou nějaký slabší antidepresiva že jim to štítkař napsal a jsou spokojené

blanula
20. nov 2009

budu se muset poradit s mou MUDr.
stroužku já ti tak závidím já bych tak byla těhotná znovu, ale dvě úplně stačí. Vzpomínám si jak já jsem nakupovala, vždycky jsem si řekla že nic už kupovat nebudu a stejně jsem neodolala.

strouzek
20. nov 2009

jo tak to mám teď já, zrovna včera přišel další balík věcí z mimibazaru, hadříků je tolik že to nemůžeme vynosit ale já prostě to nezvládnu to nekoupit když je to tak krásné, tak dlouho jsem se na to těšíla a hlavně za dobrou cenu. je to jako droga

kingstonka
20. nov 2009

... tu nakupovaciu drogu pre babetko poznam 🙂 od tehotenstva az do teraz a uz to tak asi zostanie... velakrat sa stane, ze idem do obchodu za uclom nieco kupit pre seba uz to mam aj v kosiku a nakoniec si to rozmyslim, vyberiem a kupim nieco malej aj ked nepotrebuje 🙂

strouzek
20. nov 2009

tak přesně takhle taky teď nakupuju, šla jsem do města že si koupím něco sobě a dotáhla jsem dvě tašky věcí pro mimi a pro sebe ani kalhotky 😀 dneska se hodlám vypravit do tesca, mám sice nemocenskou bez vycházek ale risknu to, stejně prý prvních 14 dnů chodí kontrola jen od zaměstnavatele a ne ze sociálky, musím už si zajít na nákup sama protože co chodil teď manža tak doma plno sladkostí ale ani oběd nemám z čeho uvařit, ani těstoviny ani rýže nic. no a jak se znám v tescu strávím 2 hodiny v oddělení mimi hadříků a potáhnu zase domů kvanta nepotřebných věcí které nikdy nevyužijeme 😅

zuzana76
20. nov 2009

ja som na depresiu nebrala nic, ale teda citila som sa strasne zle, teda psychicky, ale nevyhladala som nikdy pomoc, ono ja mam este aj pernic. anemiu a aj z tej byvaju depresie, ked je neliecena, ono ja mozem byt prakticky rada,ze mam aspon jedno dieta a som na tom ako som teraz, ale velmi velmi chcem druhe, asi tak ako aj to prve, proste to je taka tuzba, tak dufam,ze sa mi to splni

dnes som za dokinou nemohla ist,az v utorok, lebo mi nema kto krpca postrazit

strouzek
20. nov 2009

tak to já jsem měla těžké depky po operaci, nejen ze štítky ale byla jsem i po potratu takže takhle kombinace byla skoro smrtelná. ležela jsem doma,nechtěla nikoho vidět, chtěla jsem umřít, dokonce jsem měla párkrát v ruce prášky na spaní že se na vše vykašlu. někdy jsem měla takové depky že jsem se ani z postele nemohla zvednout a žila jsem vlastně jen v pyžamu převážnou část té doby. když jsem šla k doktorovi tak se mě na to ptal, že tohle bývá hodně častý po operaci když se uměle navodí hypo ale že mi nic dát nemůže že se to srovná. no měl pravdu, jakmile TSH kleslo bylo to lepší, jasně depky že se nedaří mimi byli ale už ne takové ty silné kdy jsem ani nevěděla proč je mi hrozně.

zuzana76
20. nov 2009

struzek ja napodobne, stitna a potrat, revala som doma kazdy den , nic sa mi nechcelo robit

strouzek
20. nov 2009

no přesně, každý den, měla jsem i z toho brečení horečky někdy, nejhorší že jsem se izolovala od všech lidí, zapírala jsem se kamarádkám, vylézt mezi lidi třeba jen na nákup to byl často boj. stejně tak jsem se izolovala před manžou, prostě jsem se uzavřela do sebe a brala jsem to tak že já to prožila, já trpím a on mě nechápe. teď vím že to byla kravina, on trpěl stejně jako já možná i víc, ale prostě v tu chvíli jsem si myslela že mě nemůže nikdo pochopit.

zuzana76
20. nov 2009

a mna zase bolievali oci a aj hlava, dioptrie sa mi zhorsili, asi od toho casteho placu, muz vtedy este aj robil mimo Slovenska, bol aj 3 mesiace niekedy prec, alebo mesiac, ked bol doma, tak tiez som si myslela,ze ma nechape, sa cudujem,ze to nase manzelstvo vydrzalo, ale asi je to teda prava laska 🙂

strouzek
20. nov 2009

tak to říkám taky že manža má se mnou svatou trpělivost protože já se tak za ty 2 poslední roky změnila a tak jsem měla výkyvy nálad a všeho že se divím že už dávno neodešel za jinou. asi fakt láska. mě jinak zase šíleně začli migrény při štítce, začla jsem šíleně pociťovat změny tlaku a počasí, stačilo aby byl horší den a už jsem byla nepoužitelná přitom jsem to nikdy neměla. taky se to zlepšilo až se zlepšila štítka

zuzana76
20. nov 2009

so syncekom som otehotnela na prvy krat, ked som mala hodnotu 0,20 TSH a FT4 som mala dokoca tusim zvysene, cize mierna hypertyreoza to bola, aj teraz by som chcela, aby mi to TSH znizil, dufam,ze telo bude spolupracovat a on tiez, lebo inak neviem ku komu pojdem, tu v NR su len 3 endokrinologovia a 2 z toho v nemocnici, kde sa striedaju a tam su objednavacie terminy strasne dlhe, aj vyse polroka

strouzek
20. nov 2009

zuzan a to si tu hodnotu měla před otěhu nebo těsně po otěhu?? já měla připrvním otěhu hodnotu 0,02 TSH a velký protilátky takže blbý, teď jsem měla před otěhu 2,2 a pár dnů po otěhu při objevení // mi to spado jak tobě na 0,20 ale to je prý normální a dr. to neřešil.

zuzana76
20. nov 2009

tu hodnotu 0,20 som mala pred otehotnenim - 17.10. 2006 som bola u endo - no a 18.11. sme splodili nasho synceka,a le to ti neviem povedat aku som mala hodnotu, kedze ked som k nemu isla v 9 tt, tak mi nebral krv a krv mi bral prvy krat az v 6. mesiaci tehotenstva 😖

strouzek
20. nov 2009

aha no tak to si byla asi jako já na kontrole, já byla taky ten měsíc zhruba před otěhu na kontrole ale byla jsem hned i po nalezení //, vlastně hned druhý den co jsem našla pozit. test jsem volala doktorovi a řekl mi že ještě dneska musím na krev a pak přijít do 3 dnů. od tý doby chodím na kontroly co 7 týdnů zhruba

zuzana76
20. nov 2009

mas dobreho endokrinologa, takeho by som brala ☹

diapozitiv01
20. nov 2009

ja som chodila na testy kazdy mesiac prvych 6 mesiacov a potom mi kazala prist az za 2 mesiace, lebo hodnota TSH sa drzala do 4.

zuzana76
20. nov 2009

dia tak to mas starostliveho lekara

ja si asi najdem nejakeho sukromneho, len neviem ci blizko mojho bydliska nejaky taky je

estrellita
20. nov 2009

shandy: mne pri TSH 100 doktorka (endokrino.) volala, at okamzite prijdu hned druhy den a jak jsem rpisla do cekarny, okamzite si me zavolala dovnitr (to byste mely videt ty jizlive pohledy). ale doktorka cekala, ze tam budu uplne sesypana, takze proto 🙂

shandy
20. nov 2009

ani sa nedivim estrellita 😀 😀
ja mam zasa depresiu, nemam naladu ani domov ist...najdradsej by som zvysok vecer prerevala 😔 ☹
a mam pocit, ze ma nikto nechape, este ze ste tu vy, lebo neviem ako by som to bez vas zvladla... 😒

estrellita
20. nov 2009

strouzku mne taky lekarka rekla, ze jestli otehotnim, musim hned na krev a volat ji vysledky. dneska jsem brutalne unavena, neco na me leze, tak uz se tesim domu 🙂

diapozitiv01
20. nov 2009

Baby co taka depka, no fuj, 🙂
estre, ty si tusim rekorderka 😀

sandra3
20. nov 2009

Ahojte kočky, prišla som Vás trošku povzbudiť, aj keď sa to bohužiaľ nepodarilo. Tri roky som nemohla otehotnieť, všetky výsleky OK. V septembri som začala brať Euthyrox 25 a hneď v októbri som otehotnela. Ale bohužiaľ. Teraz som smutná z toho, ale myslím, že mi k tomu dopomohol Euthyrox. Tak Vám držím palce a sebe tiež.

sonidlov
20. nov 2009

sadri aj ja beriem euthyroxin a doktorka mi povedala že ked zistím že som tehu tak nech hned prídem bude musieť zvýšiť dávku.asi to bude mať význam.neboj podarí sa aj mi sa pokúššame už rok o tehu a stále nič. Pred rokom som mala mimomater....

strouzek
21. nov 2009

brý ránko holky dneska jsem ranní ptáče 😀

sandro podle mě ti k otěhu ten euthyrox pomohl, mě se podařilo taky otěhulit až ve chvíli kdy se TSH srovnalo a dostala jsem správnou dávku Euthyroxu 😉 to že to nevyšlo mě mrzí, já nejlépe vím jak moc to bolí ale věř že i když se ti teď zdá všecko na prd tak jednou bude líp. kdy to nevím ale bude, na potrat se zapomenout nedá , maximálně se s ním naučíš žít tak abys při každé vzpomínce neplakala. brzo se podaří znovu, je pravda že po potratu je jako pohnojeno takže to určitě nebude trvat dlouho a budeš se radovat s čárek na testu znovu 😉

jerrymona
21. nov 2009

ahoj strouzek. tak aj ja som uz tu.

vcera som si urobila ovu-test, lebo teplota bola 36,2 a bol pozitivny. ciarka sa objavila skoro okamzite a silna.
ta bazalna teplota, ovu testy a meranie krcka a hlienu je teda dobra vec. inak by som sa sama v sebe nevedela orientovat, kedze mam nepravidelny cyklus a o plodnych dnoch ani nehovorim.

tak, uz sa len snazit. boze, dufam, ze to vyjde. myslim, ze sa manzelovi vcera asi ani nechcelo, tak som mu povedala, ze aspon tieto tri-styri dni su velmi dolezite. tak to zabralo. dnes musi pomahat jeho otcovi na dome, tak dufam, ze bude mat este silu a chut. musi... 🙂

strouzek,aj ty si sa citila blbo, ked si to takto manzovi musela vysvetlovat?
a potom nech si niekto povie, nemysli na to! ak sa uz rok nedari a ak vies ze teraz mas plodne dni a velmi chces...

jerrymona
21. nov 2009

shandy, estrellita, dufam, ze sa vam nalada aspon trosku zlepsi, velmi vam to prajem. 🙂 ja mam teraz dobru naladu, ale aj ta sa o par minut moze zmenit.
nie som si na 100% ista, ale myslim, ze som pred branim euthyroxu bola este depresivnejsia a naladovejsia.

zuzana, velmi ti prajem aby si si nasla ineho endokrinologa. neviem, kolko ich je v oblasti, kde byvas, ale dufam, ze iny sa o teba lepsie postara ako predosly. nechapem ako moze byt niekto lekarom a nesnazi sa pomoct pacientom. alebo je zle financne motivovany alebo pretateny. mozno vsetko dokopy. ale zato ty tiez nemozes nic.

jerrymona
21. nov 2009

este otazka:

za aky cas sa vam podarilo dat hodnoty tsh dole (pri hypo)? ja mam hodnotu 18,6 a idem niekedy okolo 8.decembra znova na odber krvi. moze byt, ze by boli hodnoty len mierne znizene alebo v norme?