Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

strouzek
27. nov 2009

len to je jasný že vydupat to nejde co takhle vydepčit a vyožrat jako já? 😀 dělám si srandu ale v měsíce kdy sice krize byla ale pořád jsem si říkala že ještě ta síla jít dál je nic, no a pak v měsíc totálního psychického hysterismu jsem otěhu 😀 takže ať mi ještě někdo řekne že na otěhu chce být klid a nemyslet na to, prdky hezky sedět na vaně, řvát jak tur že na děcka kašlu, že jsem neplodná kráva, vyházet vztekle všechny mimčohadry ze skříně, ožrat se vodkou, v mezičase znásilnit chlapa a hotovo 😀 o romantice řeč být nemůže, moc si toho nepamatuju ale manža říká že si to pamatuje dobře, prej jsem ho povalila na postel a ve vodkovém oparu jsem mu mumlala něco o tom že když už jsem jalovice tak si aspoň zašuká.. 😀

len
27. nov 2009

Strouzek, promiň, ale tvůj způsob otěhotnění opravdu opakovat nechci, to bych svýmu chlapovi neprovedla 😀

strouzek
27. nov 2009

len mě je to fuk a manžovi myslím taky, zrovna jsem koukali na dvdčko mimča z dneška, myslím že jsou ještě horší způsoby jak otěhotnět, třeba někde nafetovaná na veřejném záchodku, já aspoň vím že jsem se ožrala na žal, bylo to s manžou v naší posteli a že to mimi bylo je a bude chtěný i když to romantické početí teda rozhodně nebylo.

a když si vemu že početí neteř si brácha ani švagrovka ani jeden nepamatují tak si říkám aspoň že si to pamatuje manža a já matně 😀

len
27. nov 2009

No to nepopírám, že jsou horší způsoby, a hlavně, že se výsledek dostavil 😉
Já se jenom pořád snažím existovat tak, aby se tak dalo existovat i roky, no a jsem si jistá, že tímto způsobem bychom to stopro nezvládli... Já už mám výčitky, jaká jsem stíhačka, když má dneska manžel třídní sraz a já po něm chci, aby se krotil s pitím, když má zítra brzo ráno odevzdat sperma na to poslední IVF... Prostě i když je to někdy strašně těžký, snažíme se, aby nám to, že chceme zplodit dítě, příliš neovlivňovalo normální život, protože u nás se to opravdu počítá na roky a roky a stresy to uměj bejt šílený už ze strany doktorů, tak si je nebudeme přidělávat ještě my dva. Časovaný styk jsme měli nařízený párkrát a musím říct, že to byl asi nejhorší sex v našem životě 😖 A stejně z toho nic nebylo 😒

pavlisa
27. nov 2009

holky, není důležitý začátek, ale hlavně ten konec 😀

my od pátku do pondělí zahájíme každodenní snažení a za dva týdny už vám taky nedokážu s určitostí říct, jestli to bylo v pátek po oslavě narozenin nebo v neděli po obědě, ale ty dvě čárečky na testu to je to jediné, co mě bude zajímat 😉

já vím, už bych s tím optimismem taky měla jít někam, co? 🙂

elmesdemayo
27. nov 2009

Baby, tak už jsem tu zas. Dneska mě potkala taková šílenost, že se fakt musím podělit.

Včera jsem psala, že jsem si vyzvedla prášky na štítku. Dneska ráno na lačno jsem si vzala poprvé půlku prášku, přesně tak, jak mi řekl doktor. Po hodině jsem normálně neovládala svoje tělo. Klepaly se mi ruce, prsty, nemohla jsem pracovat (psát maily..nic), pak se mi začaly klepat nohy, být horko..nedalo se to zastavit, to jsem fakt nezažila..úplně jsem vibrovala!!!

Pak jsem si přečetla vedlejší účinky a nestačila se divit..jsem ukázkový případ. Doktorovi jsem volala, už tam nebyl, tak nevím, jestli mám v užívání pokračovat i přes víkend nebo počkat do pondělí. To jako nemyslím, že chci radu, to si každý musí rozhodnout sám. jenom se sem chodím dělit s průběhem mého štítkového šílenství..

Naštěstí ten stav trval jenom dvě hodiny, ale jinak to taky nebyla žádná hitparáda...

len
27. nov 2009

Pavli, optimismus je důležitej 😀
Jinak je§li začátek mizernej a konec super, nic se neděje. Je-li dvacet mizernejch začátků a konec pořád v nedohlednu, děje se toho celkem dost 😉

pavlisa
27. nov 2009

já vím len..
jenže co jiného zbývá, než se z toho bláta otřepat a jít dál..

schválně, jak budu mluvit, až se místo roku snažení to překlene dál a dál, jo? 😒

strouzek
27. nov 2009

len no já neříkám že se za to nestydím co jsem chudákovi manžovi prováděla, ty výbuchy , nucení do sexu podle DC atd. ale nemohla jsem si pomoct. uvědomovala jsem si to že to není normální aže manža toho musí mítplný zuby ale prostě představa // byla silnější. vždycky když jsem si začla říkat že to trošku omezím a dáme tomu čas tak se objevila nějaká rychlotěhulka kámoška a mě z toho vždycky hráblo že jsem ještě víc v donucování a hysterii přitvrdila. furt si říkám že jsme prožili 2 roky nervů stresů a časovaných styků ale zase nás za odměnu čeká celý život s dítětem.

třeba zrovna dneska, dr. mi furt šibuje s TP místo 21. března mi to dneska podle utz šoupla na 13.3tak to říkám manžovi na obědě a on se začal smát že je zvědavý jak mu to vysvětlím že on o týden dřív sice doma byl ale šetřil spemoše na spermiogram a že ať mu řeknu jakého náhradního otce jsem ještě kromě jeho terorizovala 😀 prostě na to celé už vzpomínám s úsměvem já i manža, ne na ty depky při mrše, slzy atd. ale na to jak jsem vždycky někde na koníkovi vycucla zaručené informace jak otěhulit a pak doma zaškolovala manžu. stačí jak jsem mu rvala ACC long tablety na zkapalnění sperma páč mi to poradila jedna koníkovka, dodnes když je v telce reklama na ACC tablety a prej "hotovo odklašláváme" tak se manža začne usmívat a má nějakou srandovní poznámku na to jak on okašlával supersperma 😀

takže já mám stejný názor jako pavlis, není důležitý začátek ale konec 😵

strouzek
27. nov 2009

elmes ahoj no teda to je mazec takový příznak, já tohle podobný prožívám taky , jako slabost je mi blbě a klepu se ale to když si prášek právě nevezmu, takže pro jistotu nosím euthyrox všude, v kabelce, v práci ho mám ve skříni, mám myslím odstřihlé tabletky z platíčka i v autě. 😅

zkus ještě zítra co ti to udělá, třeba to bylo u té první tabletky ale jestli by to mělo pokračovat měl by to asi řešit dr.

len
27. nov 2009

Pavli, přeju ti, aby tě tohle vůbec nepotkalo 😉

Strouzek, prostě je fajn, že se vám to podařilo v relativně rozumné době 🙂 Myslím, že kdybyste takhle pokračovali pár let, buď by to bylo na rozchod, nebo bys musela polevit, ale prostě je fajn, že k tomu nemuselo dojít 🙂

jerrymona
27. nov 2009

ahoj babky. mohli by ste sa pozriet na moj graf? bola ovulka ci nebola? dnes mam taky biely husty vytok, aj vcera, ale dnes je silnejsi.

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

strouzek
27. nov 2009

jo a ještě jsem si vzpoměla že manža loni ještě před tím prvním otěhu se byl modlit na nějakém poutním místě. byli jsme na Slovensku na svatbě a když jsme se někdy v 6 ráno vrátili totálně všichni zlití jak děla, tak manža s bratrancem se sebrali a šli někam 5 km pěšky na nějaké poutní místo do lesa že tam prej spatřili panenku marii či co, že je tam pramen, tak ti magoři tam šli v těch oblekách asi s 5 promile v krvi a odříkávali tam modlidbu na plodnosti a nabírali tu svatou vodu do PET flašky a to můj manža na Boha totálně nevěří. 😀 ale tady jde vidět že i chlapovi se občas roztikají biologické hodiny a umí vyvádět pro mimi pěkný cvokárny.

strouzek
27. nov 2009

len no tak to si uvědomuju že kdybych třeba na mimi musela čekat déle tak by to takhle dál nešlo, oba bychom se z toho zbláznili a museli bychom (teda hlavně já) vyhledat odbornou pomoct na hlavu.

len
27. nov 2009

Jerry, z jedné teploty těžko soudit, ale jestli se bude držet nahoře i v dalších dnech, tak to nejspíš ovulace byla 🙂

pavlisa
27. nov 2009

len a já ti najdu zítra čtyřlístek, jo? na ty folíky, pro štěstí 😉
já jsem ve čtyřlístkách přeborník, no co! na koníkovi už holky zkouší všechno, tak proč ne najít čtyřlístek, že jo?

elmes: teda to je prima stav..
já akorát když jsem si vzala svůj první prášek (vstávám v 5,30) , tak jsem byla vzteky bez sebe - ale ne protože by mi něco udělal ten hormon, ale protože se mi ten debilní pidi prášek zakutálel na zem a já ho ve tmě hledala, aby ho nesežral pes!

len
27. nov 2009

Pavli, díky! 😵
A nemysli si, taky už jich po kapsách pár nosím 😀

strouzek
27. nov 2009

jerry no ta zvýšená teplota vypadá dobře takže já nevím ale dle mě snad i ta ovule byla

pavli tak čtyřlístek jsem teda nezkoušela, i já mám mezery 😀

pavlisa
27. nov 2009

jerry: myslim, to samé co len, vypadá to dobře, ale potvrdí to až následující teploty. Jsem si nějak nevšimla, jestli sis dělala ovu testík, já se v té němčině nějak nemůžu zorientovat..

jerrymona
27. nov 2009

tiez dufam, ze bola. ja uz som z toho debil.

jerrymona
27. nov 2009

ano robila som si ovu testy. tie zelene bodky su ovu testy. 4 mi vysli pozitivne. a to nie je normalne.

strouzek
27. nov 2009

jerry hele já měla v měsíc otěhu poz. testy furt 😀 😀

pavlisa
27. nov 2009

jerry: mrkni na to, co jsem zkopírovala ze stránky http://merenibt.xf.cz/

"Také se může stát, že testy jsou pozitivní několik dní za sebou nebo i vícekrát v cyklu, potom platí, že ovulace nastala v den posledního pozitivního testu nebo den poté"

u mě to totiž platí taky, měla jsem po sobě tři dny jasně krásně pozitivní ovu testy. Teď už testuju jen den před předpokládanou ovu (což je u mě 20DC) a další dva dny. Poznám to spíš podle toho, že mi ustoupí bolest v pravém vaječníku a taky že se změní hlen z bílku na creamy.

len
27. nov 2009

Jo, Pavli, ty informace jsou z knihoven FF, já teda nikdy ovutesty nedělala, ale fakt je, že v galeriích FF jsou hromady grafů, kde měli lidi několik pozitivních testů za sebou, prostě mají vyšší hladiny LH.
Jinak já na sobě ovulaci bohužel vůbec nepoznám, ale dle BT mi to vyšlo vždycky krásně, doktoři to pak i x-krát potvrdili ultrazvukem... Ale nějaké fyzické projevy, bolest, prostě nic.

Jo, čtyřlístky schovávám v jedné bichli od Rektoryse - přehled užité matematiky 😀 Co jsem z vejšky venku, víckrát jsem ji otevřela, abych vložila/ vyndala čtyřlístek, místo toho, abych si ověřovala nějaké rovnice 😀

strouzek
27. nov 2009

ježiš len rovnice jo? no ty jo já mám doma akorát časáky drbárny 😀 😀 knížky jsem nechala u našich a už 4 roky slibuju že si je přetahám k sobě domů ale jaksi se k tomu nemám, nějak my ty knížky nechybí a matika bože rovnice jsem nikdy nepochopila 😀 😀 já přestala matice rozumět v 2. třídě ZŠ 😝

len
27. nov 2009

No, já už dělala VŠ v tom bytě, kde jsem teď, takže mi tu veškerá literatura zůstala + několik knihoven po babičce + jsme museli ještě dokupovat dvě další knihovny na knihy, co jsme si pořídili, co jsme spolu... no a už jsou taky plný 🤐 Takže na ty čtyřlístky musím mít systém, jinak by to nešlo 😉

pavlisa
27. nov 2009

no teda len..zakládat si vědecky nepodložené štestí do jasně daných matematických propočtů - i ty jedna 😀 😀

nu což, každá jsme jiná, já to mám krásné i nádhernou trojfázovou křivku, všechno mi vychází a stejně prdlačku, že..

holky, hezký víkend, já se tímto odebéřu domů vytvářet něco plnohodnotného (aby mi to "něco" pak říkalo mami)
😉

strouzek
27. nov 2009

jj systém, ty jseš jako můj tchán, oni ti vysokoškoláci mají na vše systém ale většinou pro normální život nepoužitelní 😀 moje ing. švagřina která je starší jak já se klidně v tomto věku zeptá jak se peče kuře, jak se používá aviváž a jak dlouho se vaří vajucho na tvrdo 🤐 😀
já teda nerozumím rovnicím vůbec, stejně tak celé matice, moje matika skončila u pochopení jak zapnout kalkulačku ale zato testům jo testům těm rozumím až moc 😀 😀

jerrymona
27. nov 2009

strouzek ja uz mam naladu pod psa.

a ako si potom vedela, ze kedy mas vobec ovulaciu, ked si mala stale poz.testy?

jerrymona
27. nov 2009

pavlisa, vdaka. no ak je to tak, tak mi chybaju tie dva dni, ktore som si nemerala. a nemala som sex, tak nemozem byt ani tehotna. 😢