Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

strouzek
30. nov 2009

len no já sice do Caru nechodím ale jestli si pamatuješ tak jsem ho po mém nasazení od dr. taky řešila tehdy jsem psala tobě, četla články a i psala kámoškám z koně co utroš dostali taky v Caru a všechny do jedný to měli jako ty, že jen a jen po ovuli!!!!!!!!!!!

diapozitiv01
30. nov 2009

Baby robite si tu niektora ovu testy??

strouzek
1. dec 2009

ahoj holky

doapozitiv no já už teda ne ale dělala jsem je celou dobu snažení 😉

shandy
1. dec 2009

ahojteee, no pekne len, uz som si to cele precitala, tak som zasa o nieco mudrejsia, aj ked teda ani utros ani duphaston neberiem, je dobre to vediet...dikes 😉,
dia ja si robim od januara...

simasla
1. dec 2009

ahoj 🙂 - taky jsem nad ovu testami uvažovala - ale až teprve - jestli se mi srovná cyklus 😅

len
1. dec 2009

Simas, teď byses asi opravdu nedoplatila 😀

diapozitiv01
1. dec 2009

sa pytam preto, lebo mne uz sa skoro 5 dni na ovu teste ukazaju druha ciarka aj ked nikdy neni taka silna ako ta kontrolna ale co je problem, raz silnie, potom slabne, zas silnie, ,, fotecky mam v albume, nova nadej,,
A sme tak o tom s babami v BT uvazovali zeby to tiez mohlo byt ovplyvnene hladinou TSH hormonu,,,
Ja by som si asi mohla cely cyklus robit testy a vzdy by tam ta ciarka bola,,,
Ci s tym nahodou nemate skusenost,,,

simasla
1. dec 2009

no já jsem vlastně nikdy ovu test nedělala, ale četla jsem, že slabá čárka je na ovu testu vždy - protože nějaký LF hormon v těle máš, pozitivní test je až když je testovací silnější než kontrolní
a len :D no to bych se opravdu nedoplatila - už víc jak 60 dní a silnější testovací bych se stejně nedočkala :D

strouzek
1. dec 2009

Dia no z těch fotek mi to přijde že není pozitivní ani jeden, někdo má slabě pozitivní testíky celý měsíc ale jen a jen v době ovule mu zesílí na megasilnou. megasilnou já teda považuju podle sebe jaké jsem měla v době ovule, čárka naběhla okamžitě, barva výrazná silnější než ta druhá čárka.takové co máš ty v albíčku jsem já měla tak týden před ovulí . kolik si dc??

shandy
1. dec 2009

dia ako vravi strouzek, pozitivny nie je ani jeden ovu test 😔

diapozitiv01
1. dec 2009

no dnes som 21 DC,
http://www.fertilityfriend.com/home/2a05cd
bud uz naozaj ovulka prebehla alebo len pride za par dni alebo to bude anovulak,,,
Tak len cakat,,,

irsina83
1. dec 2009

podla grafiku ovulka uz bola 😎

strouzek
1. dec 2009

no já teda grafům prd rozumím ale nemohla být ovule kolem 9 dc?

diapozitiv01
1. dec 2009

Baby to je jedno, hlavne nech je ovulka a normalny cyklus..
Je to moj 4 cyklus po porode,, tak co by som predsa chcela 😀

shandy
1. dec 2009

dia vyzera to, ze naozaj bola 🙂 , ale treba este pockat ako budu teplotky dalej, drzim palce 😉

diapozitiv01
1. dec 2009

Shandy,, presne tak uvidime ci sa budu teplotky drzat, ak ano tak bola,,
Len by ma teraz vazne zaujimalo aku mam hodnotu TSH, tusim zavolam mojej endokrinologicke,,,
skoda ze neexistuju take ocikavacie papieriky ako na cukor v moci 😀

rikuska21
1. dec 2009

dievcata, mam na vas velku prosbu, chcem sa pytat ci mi neviete poradit, ohladne Bratia Femibionu, ja ho beriem od zaciatku , dom 5 den po KETE a bolo mi povedane, ze ked mam choru stitnu zlazu, tak to bart nemam, a nakolko ma moja ednokrinologicka dlhodobo zlomenu ruku tak sa neviem dopatrat k info, dakujem

len
1. dec 2009

Rikus, jaký máš problém se štítkou? Pokud máš sníženou funkci, klidně ho ber, pokud zvýšenou, radši ber samotnou listovku, ve Femibionu je 100 % DDD jódu a ten ty bys měla omezit.

shandy
1. dec 2009

no ja mam hypo a napriek tomu mi jod nerobi dobre a v knihach som sa docitala, ze pri autoimunitnej poruche SZ jod nie, vraj iba z potravy ale nic navyse...

len
1. dec 2009

Jasně, Shandy, není dobrý to s ním přehánět, ale ta dávka ve Femibionu není nijak závratná. Při hyper bych ji neriskla, při hypo nemůže zas tak uškodit, i když pochopitelně dodávat tělu jód v nějakých nadměrných dávkách není dobrý u žádný poruchy ŠŽ 😒

len
1. dec 2009

I když obecně si myslím, že pokud těhule neprozvrací celej první trim, tak až na listovku není třeba doplňovat nic a veškerý umělý vitamíny jsou jen reklamní tah.

shandy
1. dec 2009

Je to mozne len, ale neviem ci sa mi to chce riskovat...😀 😀 . Este mam sice nejake jedno balenie femibionu, tak to vyuzivam, alebo to mozno budem striedat ze cistu kyselinu listovu a femibion obden. Vraj CR a SR patri medzi krajiny s optimalnym prijmom jodu z potravy, takze nie je treba ho umelo doplnat. A pri autoimunitnych porucha jod podnecuje cinnost imunitneho systemu, takze to moze zhorsovat stav. Ale ono to je asi indivualne, treba si to asi odskusat. ja si len spominam, ze mne tiez doktor kazal jest vela morskych ryb, riasy a pod., ale potom ked som si spatne spomenula ako som bola na dovolenke a nejedla som pomaly nic ine ako morske potvory, tak mi bolo jednu noc tak fest zle, ze az...mala som knedlik v krku a nevedela som dychat...tak to uz radsej s tym jodom nebudem riskovat...

len
1. dec 2009

No, ten Femibion má jedinou výhodu oproti ostatním vitamínům, že obsahuje listovku ve formě folátu - určité % populace listovku neumí rozložit a pro ně je to vhodné v této formě. Takže pokud má někdo tuhle poruchu, tak Femibion, jinak stačí listovka 🙂

shandy
1. dec 2009

hej, hej, viem o tom a co kyselina listova pod nazvom bio-folacin? je to kyselina listova s lepsim vstrebavanim?
hmm, tak vraj podla WHO potreba jodu pre dospeleho cloveka je v rozmedzi 1 - 2 mikrogram na 1 kg vahy, ja mam napr. 56 kg, co znamena, ze 112 mikrogramov mojej ODD ak beriem to maximum 2. Femibon 800 obsahuje 150 mikrogramov, cim si prekracujem svoju odporucanu davku...

shandy
1. dec 2009

aj tak nevieme co je len sikovny arketing a co nie...ch jaj 🙂

len
1. dec 2009

Já neznám všecky přípravky na trhu, ale bylo mi z několika stran potvrzeno, že ten Femibion je jedinej přípravek na trhu, který obsahuje ten folát, což je právě ten metabolit listovky, kterej u zdravýho člověka tělo vytvoří samo, ale někdo s tím má problém a musí to brát právě až v týhle formě, protože klasická listovka jím projde nedotčena. Bio-folacin neznám, koukla bych na složení, ale u nás se distribuuje Bio-folic, což je prachsprostá obyč listovka, jen se vznešeným názvem 😉 Takže když už listovku, koupila bych úplně obyč v lékárně za pár korun (ideálně s přidanýma vitamínama skupiny B, třeba listovku Super nebo Forte - 60 Kč na dva měsíce) a když už folát, tak Femibion.

shandy
1. dec 2009

aha jasne, rozumiem, diky len 🙂
toto som nasla, celkom zaujimave...
http://www.solen.sk/index.php?page=pdf_view&pdf...

vybrala som z toho tie casti o jode, aj ked co sa tejto polemiky tyka, tak asi sme sa toho vela nedozvedeli. skor len take, ze "nic sa nema prehanat" 😀 :

Limitujúcim faktorom môže byť napríklad zvýšená
potreba dennej dodávky jódu potrebného k syntéze
tyreoidálnych hormónov – oproti potrebe pred
graviditou (potreby plodu, zvýšenie renálneho klírensu
jódu u matky). Matkin hraničný alebo nízky
príjem jódu (< 50 ug/d) môže vyvolať aj vývoj strumy.
Preto sa navrhuje denný prívod jódu v gravidite
zvýšiť napríklad v tabletách, aby sa predišlo
materskej i fetálnej hypotyreóze (oneskoreniu
vývoja plodu). Na druhej strane, podanie neuváženej,
resp. nadmernej dávky jódu by mohlo viesť
k jódom indukovanej hypotyreóze s možnými dlhodobými
nepriaznivými dôsledkami pre plod.
Zdá sa teda výhodnejšie v gravidite uprednostniť
liečbu radšej priamo tyroxínom s náležitým endokrinologickým
sledovaním ako odhadovať potrebnú
dávku dodatočnej suplementácie jódu, ktorá
môže individuálne značne kolísať.

rikuska21
1. dec 2009

Jezis baby ste strasne zlate, ale mam v tom este asi väsci zmatok ako som mala. Mam hypotyreozu a myslim si ze je to znizena funkcia, stitnej zlazy a aby mi nebolo luto tak aj Autoimunnu hashimotovu Tyroiditidu -to je asi to autoinunne ochorenie, musim sa priznat ze ani moc tomu nerozumiem, lebo mam tak vela tych diagnoz, ze az, mne odprucila hematologicka Femibion, prave preto ze je tam nejaka latka, ktoru my trombofilicky vieme spracobyt ina tak, ak jem normalnu listovku, zevraj ako keby som nic nejedla,,,,,fu ak sa v tom vyznate a viete mi poradit vam budem velmi ale fakt velmi vdacna, lebo uz 6 rokov sa snazime a nechcem teraz ked som 5 den Ketka urobit nejaku fatalnu chybu
dakujem

len
1. dec 2009

Ano, Rikus, to je ten folát - pokud máš nějaké trombofilní mutace, samotná listovka asi nezabere. Tak ho ber a až budeš mít možnost, konzultuj to i s endokrinoložkou, ale pro těch pár dní se to určitě nezblázní 😉

minka051
1. dec 2009

Ahojte
Dnes som bola konečne V Repromede odovzdať všetky výsledky a zamraziť spermie lebo čakámé na ET od Darkyne. len mi povedali že výsledky štítnej žlazy sú nie celkom v poriadku. Neviete čaká sa dlho na vyšetrenie a aké lieky sa potom berú: Dakujem