Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

diapozitiv01
3. dec 2009

jerry, aka otazka 😀 , da sa otehotniet vo vselijakej polohe ale musi sa spravit, bez toho to nejde 😀 😀

my sme sexikovali az do 7 mesiaca a celkom v pohode,, akurat neskor to brusko zavadzalo, tak to boli vacsinou bokovky,,,a potom uz nam zakazali, lebo mi vzdy potom krvacal krcok

jerrymona
3. dec 2009

dia, ja som skor myslela na to, ze ked ja som hore, tak to zo mna vytecie, preto. ci je vtedy mensia pravdepodobnost... 😖 😀

diapozitiv01
3. dec 2009

vsak si rychlo lahni 😀 😀 si predstav ze staci jedna jedina spermia a kolko je ich v jednej kvapke,, a urcite hned vsetko nevytecie,,,

jerrymona
3. dec 2009

ja viem, ale ked este neviem, ci ma moj muz dobre spermie, je lepsie, ak ich tam ostane co najviac. 😀

diapozitiv01
3. dec 2009

dobra tema 😀 😀

jerrymona
3. dec 2009

no. 😀
dnes bol moj muz na spermiograme, tak som nanho myslela. dufam, ze aj on intenzivne na mna... 😀 😀
som velmi zvedava na vysledky. dufam, ze budu dobre. 😨

diapozitiv01
3. dec 2009

a kolko sa snazite?? no moj zatial odoberal ejakulat len jeden raz, bola to celkom zabava, lebo nam dali skumavku na domov a potom na dalsi den sme isli ju zaniest do labaku,,
bolo to vysetrenie na ureoplazmy a vstky mozne choroby,, co sa daju z ejakulatu zistit

jerrymona
3. dec 2009

no moj bol sam. ved som mu aj povedala, ze pridem pomoct. 😝 😀 ale musela som robit. tak sa musel snazit sam. 😀

uz je to 13 mesiacov, co sa snazime. 😒
ja som tak netrpezliva, dufam ze hodnota stitky sa znizila. a nemam ani ovulku. ja uz neviem ci si mam kupovat ovu testy a skusat dalej alebo pockat na ms. 😔

diapozitiv01
3. dec 2009

nam dali skumavku domov, tak rano bola sranda, na prvy krat sme sa nestrafili tak chudak musel ist este raz na vec 😀 .
No asi cakaj na Ms, ona raz musi prist a pootom je zas nadej za sa to upravi,, neboj bude to dobre,, 😉

jerrymona
3. dec 2009

oje.. 😅
aj tak mi nic ine nezostava ako cakat na ms. jedine, ze by ma este pokusali tie ovu testy. uvidime. ja ked si nieco zoberiem do hlavy... 😀

lucim sa pre dnesok. dobru noc. 😔

diapozitiv01
3. dec 2009

Dobru nocku 😔

shandy
4. dec 2009

ahojte babulky, jerry ak mas pozitivne protilatky davaj si selen a zinok, ako som uz pisala predtym...plati to vseobecne...k tym hodnotam hornomalneho profilu sa ti neviem vyjadrit - kazdy labak ma svoje referencne hodnoty, takze neviem to porovnat. to TSH 3 si mala uz po liecbe? predtym u toho endokrinologa tych 11?

shandy
4. dec 2009

jerry otehotniet sa da aj ked sa o teba semienka len obtru 😀 😀 ale musis mat hormony ok, inak ich tam mozes dopravit az na miesto cinu a aj tak sa podarit nemusi 😀
x bab potom uteka do sprchy, na wc a aj tak sa podari...ale hovori sa, ze je lepsie zostat po keksiku 20 min. lezat...tak si vyber 😀 😝

shandy
4. dec 2009

strouzina by ti dala iste tiez par dobrych rad z vlastnych skusenosti 😀 😀 😀 , ze strouzi? 😉

strouzek
4. dec 2009

ahoj holky, no teda tady jsme včera zavedly ale košilatý téma co? 😀
jerry držím palce na výsledky spermia, my je měli hned asi do půlhodiny od (ty jo teď nevím jak to napsat) no od "udělání do kelímku" 😀 každopádně spermiogram u nás zabral skvěle, to samé u bráchy, když šel na spermi brácha švagrovka už dávno byla pár dnů těhu a já jsem otěhu 3 dny po spermiogramu, hold ti chlapy se musí postrašit 😀 😀
jinak s tím sexíkem v těhu tak u nás není problém se mnou ale s manžou, ten se prostě bojí jak čert. u minulého těhu jsme sexíkovali normálně, jako opatrně ale párkrát jo,vlastně jsme sexíkovali i v den když jsem pak večer začla krvácet a zjistilo se že je mimi mrtvé takže manža to má v hlavě spojené s tímto i když sex za to vůbec nemohl. vždycky když se jakoby začneme mazlit tak uskočí, když jsem ho 2x donutila tak to bylo šílený, vypadal předtím jak kdyby šel na zkoušku při "akci" vypadal jak chuďátko co byste mu dali korunu normálně v očích strach a přišlo mi že to chce mít brzo za sebou. když bylo po tak mě hned prohlížel, prohlížel postel, pak se furt ptal jestli mimčo kope no katastrofa, až včera to bylo tak trochu lepší, dokonce i připomínající normální sex. 😀 akorát že kdysi mi po sexu pusinkoval prsa a teď břicho a mluvil na břicho stylem "nelinko co tam děláš, promiň mi to broučku" což mi v tu chvíli přišlo taky dost úchylný 🙄

shandy
4. dec 2009

strouzi chudak tvoj manza, ten ma z toho sexu riadnu traumu 😀 😀
ale zas sa neni comu divit, neboj, ved si to este uzijete, ked budete plodit dalsie 😀

strouzek
4. dec 2009

shandy ahoj no můj manža tvrdí že má odsexováno z dob snažení na dalších 20 let a hlavně zavedl teorii že jen lidi spolu spí i když nemají plodné období nebo už mají dokonce zaděláno, že to zvířátka nedělají aby sexovali když už mají splněno 😀

shandy
4. dec 2009

sikovne si to vymyslel 😀 😀 😀
no ved ale tym sa prave odlisuju ludia od zvieratiek, nie? 😀 😝

strouzek
4. dec 2009

no já nevím čím se odlišujou ale manža se odlišovat nechce takže teorie těhotné feny se u nás doma zavedla už po najití //. akorát včera jsem to porušila 😀 😀

shandy
4. dec 2009

😀 😀 😀
to je expert 😀
strouzi a ty si vlastne mala tiez na zaciatku autoimunitnu hyperfunkciu, teda basedowovu chorobu? ze ci si mala aj nejake priznaky...

strouzek
4. dec 2009

příznaky ? ne, můj příznak byl potrat, bez toho bych na štítku ne že nepřišla ale nikdy bych příznak nepocítila. měla jsem pravidelnou mrchu, sice kratší a slabší krvácení ale otěhotněla jsem v poho, nic jinýho mě netrápilo jen že jsem potratila. to hypo jsem pociťovala mnohem hůř

jo jinak se podrž jo? tak moje kamarádka nemůže otěhulit už přes rok, nechala si vzít HP a našli jí štítku tsh 5,5 a ještě se nestihla objednat na endo ale gyndař debil jí řekl ať se snaží dál, vůbec jí o nějakém riziku neřekl, dal jí clostibet atd. jako chápeš to? co je to za debila?? 😠 hned jsem volala svému štítkaři jestli tu kámošku veme ale má plno až do června tak mi dal kontakt na nějakého kolegu ale bože já se tak vytočila, jak může gyndař považovat tak vysoké TSH a nekompletní krevní rozbor na štítku za pohodičku!!!! ještě jí prej prohmatal krk a prej nic necítím bude to v poho, to mě fakt baví, já jsem taky neměla pohmatem nic až na utz se ukázalo jak mám krk v prdeli

kingstonka
4. dec 2009

ahojte...
strouzek -tak ten kamoskyn genekolg- fakt super..!!

strouzek
4. dec 2009

king no ty jo já se vztekla, že by jí aspoň řekl rychle se objednejte a pak mi přineste papír co a jak , ten měsíc navíc se nezblázní ale on jí prej o štítce pomalu mluvil jak o kuřím oku na noze jaká to je brnkačka a otěhu to vůůůbec neva ani při těhu to neva, v rukou má asi laser že tak umí udělat závěr z pohmatu. no masakr 😠

shandy
4. dec 2009

baby no to ja uz sa nicom nedivim....fakt nie... 😠 😠
a kamoska by sa chuda mohla snazit este kolko? kym by sa jej to este viac nezhorsilo? neuveritelne...ja tiez nahanam kolegynu, aby si ju sla dat vysetrit este nejakemu inemu endokrinologovi, lebo ten jej na nu prdi. preto som sa aj na priznaky pytala, lebo u nej to vyzera na hyperfunkciu...
strouzi o tych potratoch viem 😔 , co uz...ved to sa prave bojim, aby aj jej sa nieco nestalo. som jej povedala, ze nech ide este na konzultaciu inemu endokrinologovi, radsej nech vyzera ako debil ako by mala take cosi riskovat.... 🙄

shandy
4. dec 2009

ale problem je, ze u nas su aj tak tie TSH hodnoty vysoko nastavene ako nornalne. takze ked si pre nasich lekarov s hladinou 5,5 akoze kusok nad normu, oni to povazuju za ok. kdezto v nemecku alebo v usa by ta uz liecili na hypofunkciu...a kopec gynekolog stitnu podcenuje. no a hlavne, ten clostil je jej zbytocny s takym TSH...najprv by jej mali znizit TSH a potom by az mal riesit gynekolog aktualnu situaciu...napchavat sa niecim, co jej aj tak nepomoze a este jej to moze hormonalnu hladinu viac rozhasit... 😒

strouzek
4. dec 2009

shandy no právě, mě hlavně vadí že se gyndař cpe do něčeho čemu nerozumí. kdyby řekl že to není hrůza ale určitě jí řekne víc endokrinolog ať tam rychle k němu jde atd. tak okej ale že jí začne gyndař prohmatávat krk a vykládat že je to okej?? hlavně jsem té kámošce řekla že jí teď nepřeju otěhu protože TSH jí po otěhu ještě víc stoupne a co pak že?já už bych neuměla žít s pocitem že jsem tomu mohla zabránit,i tak jsem si po potratu vyčítala totálně vše a přitom jsem za nic nemohla,představa vědět o štítce a riziku a otěhu a pak o mimčo přijít už jsem dávno na psychině z výčitek. s tím clostíkem jsem jí řekla to samý, že nasazovat clostík na ovulku když problém proč to nejde je TSH, hlavně nemá zjištěné ani protilátky nic a ještě jí ten clostík může hormony zhoršit. fakt se modlím aby neotěhotněla do doby než půjde na štítku a doktor jí zaléčí

shandy
4. dec 2009

no ved prave, to ked sa maliar montuje obuvnikovi do remesla 🙄
ved prave, ja by som to tiez neriskovala, takze teraz som aj rada, ze to vlastne neriskujem, aj ked je to TSH uz lepsie....presne, nestoji ti to za to, aby si si cely zivot nieco vycitala a dalsie tehu sa triasla potom, ci to dobre dopadne 😔
strouzi nastastie myslim, ze ked doteraz neotehotnela ze jej telo sa k tomu postavilo asi ako moje a sice, ze jej neumozni otehotniet. ked sa jej to nepodarilo doteraz, je len mala sanca, ze by sa jej to prave teraz podarilo...no ale aspon teda vie, ze kde je pricina a snad coskoro bude tehu 😵

strouzek
4. dec 2009

shandy no tím se taky uklidnuju že snad tělo ví co dělá tak jako u mě že prostě při vysokém tsh neotěhotní ale víš jak, náhoda je svině a zrovna se povede. určitě to nestojí vědomě riskovat, já sice taky blbá po operaci šla do snažení hlava nehlava a říkala jsem si risk zisk doktoři mě pohlídají ale nakonec zpětně jsem ráda že to tělo si to zařídilo samo protože i tak byl 1. trimáč o nervy a představa že bych se nervovala ještě co a jak štítka a fakt bych zase něco riskovala tak to teď už vím že by mi za to nestálo. nikdy totiž nezapomenu na ten pocit bezmoci a výčitek po potratu přitom jsem nic vědomě nepodcenila a stejně si to vyčítám ještě dneska že proč jsem si nenechala vyšetřit štítku už před těhu když jí v rodině máme atd.

jerrymona
4. dec 2009

strouzek, ja keby som vedela, ze stitky ovplyvnuje otehotnenie, uz davno by som sa dala vysetrit. moja babka mala a otec ma problemy so stitkou. ale otec nejde k lekarovi, to je tvrdohlavec. ale to je o inom...

ta tvoja kamoska by mala ist ku endokrinologovi. mna tam poslala moja lekarka a to som mala tsh len 3,3. hovorila, ze ma podozrenie, ze mojej stitke sa pomaly znizuje funkcia.
a shandy, teraz mam 18,6. liecim sa este len 34 dni, takze neviem, ci je uz hodnota nizsia. pevne v to dufam. graf mi este stale skace ako splaseny a tie pozitivne ovu testy ma udivuju. ale uz si asi tento cyklus nebudem robit ziadny. ide to do penazi a aj tak este nemam doliecenu stitku, tak mi to je nanic.

som zvedava, ake budu tie hodnoty na teste teraz. v stredu idem k lekarke.

a shandy, ja viem ze po keksiku sa ma lezat, ved aj konam. stojky sice nerobim, ale niekedy si davam vankus pod zadok, aby to stieklo, tam kde to ma. 😀 😀
len som niekde citala, ktore polohy su najvhodnejsie na oplodnenie a kebyze spermiogram nie je dobry. a na ten som velmi zvedava. dufam, ze aspon moj muz to ma v poriadku.

aj som sa musela smiat, ked isiel vcera na "odber". 😀 ze ake je to blbe a ze sa to tak narychlo neda a po praci a bla bla...tak som mu nato povedala, nech ide on na gyndu a roztiahne nohy, aby sa mu tam niekto cudzi pozeral a smatral... 😀 😀 tak stichol. 😀

suzix
4. dec 2009

Ahoj holky, byla jsem tu už stráááášně dávno tenkrát po 3tím potratu... chodím sem na vás nakukovat ....teď píšu z nemocnice kde mi tu bestii štítnici odebrali ... moc doufám, že dopadnu jak Stroužek... 🙂