Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

diapozitiv01
4. dec 2009

suzix, drzkaj sa,, neboj babulo bude 😉

suzix
4. dec 2009

diapozitiv díky 🙂

strouzek
4. dec 2009

jerry no právě, já taky věděla že má moje mamka i teta mají štítku ale kde by mě napadlo co všechno štítka dokáže způsobit. nikdy jsem o štítce v těhu neslyšela já myslela že to mají ženský v přechodu, že jim to akorát možná vadí při polykání víc mi slovo štítná žláza neříkala. vždycky to šlo to mimo mě,to jsem mnohem víc věděla o cystách aj. věcech které jsem si vždycky říkala že by otěhotnění vadit mohli a tak jsem si libovala jak nic takového nemám jak budu těhulka do měsíce.

dokonce když mi štítku pak obvodní našla a dala doporučenku na endo tak jsem to vzala v naprosté pohodě jakobych šla k zubaři, kde by mě napadlo jak bude stačit měsíc a já budu po potratu řešit jestli půjdu na operaci krku, nebo nemám rakovinu. vlastně mě ani nenapadlo se tehdy té doktorky zeptat jestli to není nějaké riziko pro mimčo, já to brala že krk přece nemá s těhu nic společnýho. jak blbá jsem byla, pak se to najednou všechno podělalo vlastně ze dne na den. po revizi jsem si všechno vyčítala, nejdřív jsem obviňovala doktory, pak manžu ale nakonec nejvíc sebe. je to běžná reakce hledat viníka, třeba jsem byla v situaci že po revizi jsem se snažila stůj co stůj najít ten důvod proč se to stalo ale když mi to pak doktoři řekli že to byla nejspíš štítka bylo to ještě horší. vědět najednou co to je, že to riziko je tu pořád, že se tomu dalo zabránit kdybych šla k té obvodní doktorce na preventivku dřív atd. právě proto si neumím představit že by se mi něco takového stalo a já bych vědomě věděla že jsem to uspěchala že jsem o tom riziku věděla.
víš jak jerry, ty už aspoň se na štítku léčíš, sice chvilinku ale už aspoň se něco začlo dít, u té kámošky mi to přijde jako neskutečný že jí gyndař řekne laxně ať si zajde na endokrinologii,přitom ví že objednačky jsou několik měsíců, vůbec jí neřekne o riziku které se můžou stát, ještě jí po trapném pohmatu krku řekne že to nic není a vlastně nic se neděje to je opravdu neskutečný. za prvé jí dává plané naděje a rve ji hormonama které stejně nejspíš nezaberou protože ten důvod proč to nejde je štítka a za druhé jí vědomě vystavuje riziku 🙄

strouzek
4. dec 2009

jinak jerry no jo ty odběry u chlapů to je boj, můj na ně chtěl sám, ani se nebál nebo to na sobě nedával znát to já byla vynervovaná za nás oba ale až bylo po tak byl tak hotovej že si vzal na zbytek dne volno že se cítí jak zneužitá baba. co by říkal chodit na gyndu jako my že? 😉

suzix ahoooj to je dobře že už to máš za sebou, určitě se mimíše dočkáš, koukej na mě a já sama znám plno bezštítkařek co se po operaci mimíška dočkali 😵 kolegova manželka taky potratila a pak šla na operaci a teď má 4 děcka ani neví jak 😀 teď těch pár týdnů bude asi boj než si tělíčko zvykne takže příznaky budou asi pořádný, únava, kolísání váhy a depky ale neboj srovná se to za chvilinku a pak hurá do plození 😵
jo jinak když o tom přemýšlím holky já mám dneska výročíííí, přesně před rokem mi brali štítku, přesně před rokem jsem v tuhle dobu ležela na jipce a blila z narkozy 😀 😀 a hlavně jsem si myslela že je konec všemu že se mimča stejně nedočkám a koukejte,rok utekl a já tu sedím s pupkem a přebírám krabice s výbavičkou 😉

suzix
4. dec 2009

gratulace strouzek 🙂
taky jsem měla ty pocity, že to stejně nikdy nedopadne...... a těch jsem se vlastně pořád na 100% nezbavila ....

strouzek
4. dec 2009

díky moc a neboj suzix dopadne to 😵 nademnou lámali doktoři hůl a připravovali mě na to že si na mimi pár let počkám, já sama ničemu nevěřila, zrovna tento týden jak jsem pro holky hledala ty bazální teploty z měsíce otěhu tak jsem listovala ve starých diskuzích okolo data kdy jsem otěhotněla a valila jsem oči co jsem to tam psala. den před najitím // jsem měla depku a psala jsem holkám že se mimča nikdy nedočkám, že kašlu na lidi,na děcka, koupím si na truc kočár a budu v tom vozit kocoura 😀 😀 no a teď mám kočár doma a v březnu v tom budu vozit svoji holčičku 😉 tím ale neříkám že máš být hrozně nad věcí a happy, v tom to fakt není, já razím teorii když je dobrej den tak super když blbej tak zalézt pod deku a i tu depku si vychutnat protože tím že to člověk v sobě dusí to je to nejhorší. A vůbec po tom všem si říkám že to tak mělo být, že jsem potřebovala školu života, spravedlnost musí někde být, všechny se tu miminka dočkáme a o to víc si pak těhu i mateřství užijeme, nebudeme řešit blbosti a i manželství si myslím že budou v mnohém lepší, teda tak je to u nás, manža se hrozně změnil k lepšímu a i jako taťka to víc prožívá. a hlavně budeme mít extrahodný, chytrý a krásný děti za to všechno peklo se štítkou 😀 😀

suzix
4. dec 2009

by jsme si to všechny zasloužili s těma vlastnostma těch dětí 😀 a já vlastně už trojnásob 🙂

strouzek
4. dec 2009

no to si piš, ty budeš mít extrahodný dítko,extra krásný a chytrý za to všechno 😉

a kde jseš v nemocnici?? v praze?? a jak dlouho si byla na sále?? já přes 4 hodiny, štítka se mě držela jak čert 😝

suzix
4. dec 2009

já jsem v Motole v Praze, na sále jsem byla řku-li 2,5 hodiny... 9.11. jdu ke svýmu endo na první kontrolu, ale už teď zobu euthyrox 100... na jaké dávce jsi nakonec skončila ty?

diapozitiv01
4. dec 2009

strouzek ako casto chodis k endokrinologicke??

strouzek
4. dec 2009

suzi už teď? mě řekli že mám být tak týden 14 dnů po operaci bez léků aby se tělo pročistilo a pak mi taky nasadili 100 euthyrox. pár měsíců po operaci mi to zvedli na 125 a teď v těhu na 150. moje teta která je taky po operaci bere myslím 200 jednotek.

dia no loni jsem v těhu chodila na endo každých 14 dnů, po operaci byla ten první měsíc na endo 2x, pak jsem chodila co 3 měsíce zhruba a teď v těhu chodím cca co 7 týdnů. kdybych ale nebyla těhu tak prej chodím na endo jen 2x do roka 😉

strouzek
4. dec 2009

suzi a viď že to nebylo tak hrozný ta operace viď? mě teda po operaci nebolelo nic, jsem jsem zvracela a boleli mě záda z postele ale jinak jsem se cítila výborně. nejhorší byl na celý operaci ten strach předem. a jak dlouho jsi měla čekačku na operaci?? u nás to bývá cca 4 měsíce, v olmíku prej až půlroku 😝

simasla
4. dec 2009

Ahoj holky, tak jak se dnes máte... já už jsem zvědavá, až odejde mrška, zda bude ovulka a jak bude vypadat můj graf 🙂, už teď mám z toho nervy a maluju čerty na zeď.
A co dia? Jak to dopadlo s teplotkou po tak krásném ovu testu.
Strouzek - jsem se zase bavila nad tím vaším sexíkem - mi vždycky zvedneš náladu 😀
suzix - držím všechno co můžu (nejen palce), abys byla brzy vpořádku a nakonec dopadla jako stroužina 🙂

krista
4. dec 2009

Ahojky holky,
často nakukuju, ale moc nepřispívám, tak nějak už nemám o čem 🙂
Mě se povedlo otěhotnět jak s hyperfunkcí tak s hypofunkcí 🙂

Strouzku teprve teď jsem si všimla u tvého profilu těch nádherných "tt" jsem asi úplně slepá, to je paráda, mooooc ti gratuluju a březen to je můj milovaný měsíc 😵 držím palečky ať máš pohodový celý zbytek těhu a hladký porod 🙂

A vám ostatní taky držím palečky ať se tu brzo potkáváte s "tt" nebo "1d, 2d..." v profilu, ať tý štítce dáte na frak 😉

diapozitiv01
4. dec 2009

simas- no teplotka je este dole, uvidime zajtra 😉

simasla
4. dec 2009

dia- tééda čekala jsem vzestup do výšin - teen ovu testík byl 100% pozitivní... ale myslím, že zítra se to vyvrbí..ještě to dneska pojistěte 😀 to snaženíčko

suzix
4. dec 2009

strouzek: operace byla vlastně v pohodě, ani mi nebylo španě po narkóze (asi jak na mě celou noc pouštěli na JIP kyslík 😎 ) ani mě nebolely záda, vlastně vnímám jen to že to trochu tahá, takže se nevědomky malinko hrbím... ale to vypiluju 😀 zítra mě čekají ještě stehy a hurá domu

jinak já na operaci čekala jen 6 týdnů... (ale protože malinko protekce, ale pšššš 🤐 )

strouzek
4. dec 2009

suzi to je super, to je jako já, až na ten kyslík ten mi nedávali vůbec na jipce, ale mojí spoluležící co byla taky na štítku bylo zle dost. ale to spíš bylo tím že byla jednou tak starší jak já a vážila 40 kilo takže jí by porazil i komár. mě ten krk taky tahal, hlavně jsem se nemohla dočkat až vyndají dreny a ty poslední stehy,ale jak to vyndali naprosto v poho. a jizvu už ani nemám vypadá to jako jizvička po škrábanci,kdo to neví že jsem tam byla tak to nepozná a jizvy si nevšimne.
s tou čekačkou jseš slabota 😉 , já šla na operaci za necelých 5 týdnů 😀 😀 bez protekce ale z drzou hubou 😀 , já se sebrala zašla si za chirurgem, bez vědomí svýho štítkaře a sedla jsem si tam že neodejdu dokud mi nedá termín 😀 a kdybych nečekala na mrchu před operací tak bych šla za 3 týdny , mě prostě doktoři milují 😀 😀 😀 pak jsem jen přišla na endo ať mi dá žádanku na předoperační a jak jsem šla domů šla jsem si koupit pyžama do nemocnice a zavolala našim a manžovi do práce že jdu na operaci 😅 manža mi to teda pak vyčetl jednou že jsem se s nikým neporadila, že jsem prostě se sebrala a zařídila jsem si za dopoledne operaci a ostatním to oznámila. no trošku má pravdu ale co už, kdybych se ptala na jejich názor tak vím co by řekli, že je to zbytečný, že jsem mladá na takový radikální krok ale oni nebyli v mý situaci a taky tomu prd rozuměli 😉

simas 😀 😀 ani jsem ti nepogratulovala k mršce, skončí mrška a hurá do snažení 🙂

kristi ahojky děkuji moc, i já tobě gratuluju k malému Lukáškovi 😵 já jarní měsíce taky miluju, nejvíc březen duben to máme s manžou narozky oba a vždycky jsem si jarní mimčo přála

simasla
4. dec 2009

strouži díky, díky - však jsem to také oslavila u skleničky vína a talířku vánočního cukroví :D :D
No snažení - to se ti snadno řekne.. ale když nebude ovula, tak je snažení víš na co... tak jsem zvědavá, jestli to byl jen výkyv - nebo jsem nějaká porouchaná :D. Jinak termín na spermio má má drahá polovička 10.12. - jedu na Slovensko na pár dní - takže bude mít pěkně abstinenci (teď mě tak napadlo, že to je lepší než pás cudnosti 😀, co museli nosit ženský ve středověku, když kdysi odjížděli králové do bitvy) No tak já nejedu do bitvy, ale na školení, nicméně funkci to bude mít stejnou 😀

strouzek
6. dec 2009

ahoj holky

simasli však uvidíš, buď se to srovná a bude zase cyklus perfektní vč. ovulky a nebo ne a to už bych to pak být tebou začla řešit s doktorem. já měla takový výkyv jednou , dali mi injekci a od dalšího cyklu zase v pořádku.
jinak s tím spermiem no hele my otěhulili 3 dny po spermiogramu to vím já a naprosto jistě páč jindy sex nebyl ale doktoři mi tvrdí že jsem otěhotněla v době kdy jsme šetřili spermie 😀 tak nevím , ještě že je manža kliďas protože mít doma cholerika a žárlivce tak nevím jak bych to vysvětlila že sedí termín početí s abstinencí před spermiem a ještě byl manža pryč na služebce 😀 😀

jerrymona
6. dec 2009

ahojte, kde ste kto?

sima, si pozehnana, ze uz mas ms. aspon uz mozes cakat na dalsiu ovulku.

dia, ako ty?

mna vcera trochu boleli a dnes ma strasne bolia prsia a hlavne bradavky. mam ich tak velke. s cim to moze suvisiet? podla grafu tehotna urcite nie som.
zeby to suviselo so zvysenym prolaktinom??? 😒

jerrymona
6. dec 2009

toto je moj graf:
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

na porazenie. ☹

diapozitiv01
6. dec 2009

ahojte,,
no my sme sa pred hodinou vratili z nakupov,,, padam ale som rada lebo sme toho dost vybavili, aj sedacku sme konecne objednali..
teplotka sa drzi na poovulacnych 36,8 ale FF mi nenaznacilo ovulku,, ale hlien je uz taky kremovy, takze ovulka uz musela byt,,
a vy ako??

jerrymona
6. dec 2009

tak dia, zatial sme tu asi iba my dve, ledaze by sa niekto pridal.

okrem toho, ze ma bolia prsia ako svina, som unavena. s mm sme isli spat az okolo pol 4 rano. boli sme na narod.oslave a skoncili sme na diske. aspon som si vypila a uvolnila sa, ked este nie som tehotna. uz mi niekedy z toho zacina sibat.

dia, ukaz graf. mozno ti ff naznaci ovulku neskor, ked teploty este stupia. asi skus pockat. robis si ovutesty kazdy den?
ja som si kupila digitalny clearblue ovu test a este tie papierikove. ale asi budem testovat az buduci cyklus.

inak idem v stredu k lekarke. mozno je to blbost, kedze mam nizke teploty, ale mam si urobit tehot.test, ked pojdem k lekarke? alebo mam na to kaslat?

diapozitiv01
6. dec 2009

skusila som si tam vymysliet teploty az do stredy a nic,, asi mi to ovulku vobec nevyznaci. ovu testiky si uz nerobim kedze som mala 3. uzasny vrchol a 4. to islo dole,, takze nebudem uz spekulovat,,
http://www.fertilityfriend.com/home/2a05cd

A nemusis si robit tehu test k lekare, vsak keby nieco tak to tam najde 🙂 . kedy by si mala normalne dostat ms??

jerrymona
6. dec 2009

kedy mam dostat ms neviem ani nahodou. posledny cyklus bol 65-dnovy, takze dufam, ze tento bude kratsi. a kedze som nemala ovulu, tak si neviem ani priblizne urcit.
mozno pride uz skor, ked ma tak bolia prsia.

tebe to pekne ide hore. dufam, ze to tam aj ostane, alebo stupne. 😉

diapozitiv01
6. dec 2009

ozaj ides ku gyndosovi ci endokrinologovi??

jerrymona
6. dec 2009

zatial ku gynekologicke. k endokrinologovi idem asi o tri mesiace. este som si neurobila termin. jedna kamaratka mi odporucala svojho privatneho, mozno pojdem k nemu.

diapozitiv01
6. dec 2009

jaj tak nezabudni povedat gyndosovi o tvojom stave a ovu testikoch, uz si bola u neho skrz blbe cykly??

jerrymona
6. dec 2009

este nie, ale napisala som si celkom slusny zoznam otazok. takze tam pobudnem urcite viac ako pol hodiny.

naposledy som tam bola 2.novembra, ale to som bola pri inej lekarke. nebola zla, ale ta moja je podla mna lepsia.

ja uz o chvilu pojdem spat, takze sa pre dnesok lucim. dobru noc a sladke snicky. a zajtra este vyssiu teplotu. 😉 😔