Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

jerrymona
11. dec 2009

len, takze ak by som mala dalsi cyklus, tak by som mala ratat s tym, ze ovu dorazi niekedy v tieto dni ako teraz? 35, 36, 37? alebo par dni dopredu alebo dozadu?
a ked uz prebehla ovulka, mala by som si pripocitat priblizne 14 dni,aby som vedela kedy dorazi ms?

to s tymi pozitivnymi ovu testami a cipkom mi povedala aj lekarka. len je to na porazenie. mam pozitivny ovu test, snazime sa ako debili a ovu pride az neskor. a to viackrat s tym pozitivnym ovu testom.

strouzek, je to pravda. ja idem do obchodov, len ked musim. pre mojho draheho uz darcek mam, inak kupim darceky pre moje netere a mojich synovcov a dost. takyto stres ako minuly rok nepotrebujem. vianoce nie su iba o tom. aspon pre mna. 😅

strouzek
11. dec 2009

jerry aha tak u nás to chodí jinak, jakmile něco najdou hned ti dají žádankuna specializovaného endokrinologa který pak řeší už další. gyndař se už nezajímá, mě třeba řekla gyndařka jasně že téma štítka a vše kolem ní (vitamíny, váha atd) to že je na endokrinologovi protože ona není v tomto zběhlá a tak musím nosit od štítkaře pro ní pokaždé zprávy a to nejen v těhu ale i jako netěhu.
jinak dárky já letos budu zase všechno kupovat na netu, už něco mám a zítra se chystám si sednout k net pořádně a doobjednat zbytek. nějak ty obchody teď nedávám jednak jsem unavená, potím se tam ale hlavně ty lidi bezohlední naštvaní, minule jsem stála u regálu a kolem mě se řítila ženská normálně mě odžduchla až jsem skoro vletěla na regál břichem její manžel si toho všiml a sám jí řekl co to dělá že mě málem přizabila a ona po něm začla ječet že ona nemá čas mě obcházet že mám se já čumět kam jdu a že jí je fuk že jsem těhotná,. tak jsem nechápala, včera jsem šla do kauflandu nakoupit jídlo a byla jsem z toho čekání u pokladen vyřízená.

jerrymona
11. dec 2009

strouzek, ja som mohla chodit k tomu lekarovi do nemocnice. ale vo viedni je ta nemocnica dost velka, takze mas strasne vela ludi a musis dlhsie cakat. potom sa musis objednat styri mesiace dopredu a pravdepodobne mas stale ineho lekara, kedze ich tam je na tomto oddeleni viac. ten bol inak mily a aj ta sestricka, ale ide to tam vsetko ako na beziacom pase. a ja na to nemam nervy. radsej si to zaplatim a pojdem k niekomu, kto na mna bude mat viac casu. kamaratka hovorila, ze je velmi dobry, pyta sa ta na vsetko mozne a hlavne ma cas. no jasne, ked je privatny a musis zaplatit rovno tam. 😅

inak som sa musela pri tom vysetreni smiat. sestricka mi pichla akusi latku, aby mi znova mohla odobrat krv na rozbor - ci mam nieco so stitkou. este si robila starosti, ako sa citim a ci mi nie je zle, potom mi dala vodu a budik do ruky, aby som presne po 20minutach prisla zas. tak som sedela na chodbe s tym budikom v ruke. kazdy sa tam na mna pozeral ako na debila, ze tikam. 😀 tak som ho skryla do vrecka. bola sranda.

strouzek
11. dec 2009

aha ty bydlíš ve vídni tak to jo, já myslela že jseš na slovensku. jinak s tou délkou objednání to jei u nás. mojí kamarádce našli štítku ale můj dr. máprej jediný volný termín až za půl roku a jiný dr. za 3 měsíce. fakt mazec se dostat k endokrinologovi

jerrymona
11. dec 2009

strouzek, ved preto aj idem k privatnemu. mozno by sa mi nepodarilo najst volny termin ani za 4 mesiace. kamoska hovorila, ze si vybavila termin asi aj mesiac dopredu. stale lepsie, ako cakat pol roka. a ani nevies, ci prave vtedy nebudes lezat doma so zlomenou nohou... 😝 😀

a ano, zijem vo viedni. ale aj tu su niektori lekari na ho.no. 😝 no myslim, ze je lepsi vyber ako na slovensku. hlavne v malom meste.

strouzek
11. dec 2009

jerry no já se štítkařem nikdy neměla problém s termínem ale to bylo tím že jsem si to vydupala a nebo zařídila přes známost, a teď mě bere protože musí v těhu. ale jinak teda vím od jiných že mají s termíny problémy velký, nechápu proč je tak málo endokrinologů, tady je jen jeden v okrese takže ten si ani nemůže dovolit onemocnět, denně tam má zástupy lidí

jerrymona
11. dec 2009

asi preto je tak malo endokrinologov, lebo sa este neprislo na to, ze az tak vela ludi ma problemy so stitkou. kamoska mi hovorila, ze vraj uz kazdy desiaty. 😕
a hlavne pri snazeni sa otehotniet by mala byt vysetrena kazda zena. ale lekari na hormonalne profily kaslu. a ked moj hormonalny profil nebol dobry, lekar by vraj bol radsej, keby tie hodnoty boli zamenene ale nerobil pre to nic. 😠

strouzek
11. dec 2009

jerry no já bych řekla že se na to přišlo protože statistiky mluví jasně i stavy pacientů ale prostě je jich málo a dobrý štítkař to je fakt vzácný drahokam.
co se týče snažilek tak třeba to záleží na gyndaři, moje mudra bere krev na HP i stěry z čípku skoro hned nečeká až když se nedaří rok ale jiní doktoři na to kašlou. v těhu se to u nás v okrese dělá automaticky na začátku.

jerrymona
11. dec 2009

v tehu to mi je jasne. ale predtym nez otehotnies ti kazdy hovori, pockaj rok. no myslim, ze uz viac ako pol roka hovori samo za seba.

vidis, a moj lekar mi robil HP na treti mesiac, ako som vysadila antikoncepciu a ani vysledky, dokonca 2x nim nepohli. mala som dojem, ze ho tym otravujem, ze tam chodim kvoli chybajucej ms a s otazkami, ci je vsetko ok. naposledy som bola unho v juli a povedal, ze ked neotehotniem do 3 mesiacov, posle ma za expertami. uz neviem presne ako to povedal.
vdaka tejto lekarke sa uz liecim. unho by som moznoze este doteraz neprisla na stitku. mozno. niekedy sa clovek nemusi uspokojit so vsetkym, co mu je ponuknute.

strouzek
11. dec 2009

no jako rok je podle mě blbá doba nebo spíš blbá výmluva. jo jasně snažit se rok okej ale vědět dopředu že je vše v poho protože rok uteče a pak se přijde na štítku u které dlouho čeká léčba tak uteče další rok a z roku jsou najednou klidně i 3 roky!!! takže já jsem proto aby když dr. nechce udělat HP tak si vynutit vyšetření za vlastní peníze a nebo změnit doktora. můj gyndař předtím byl fajn ale taky měl teorii rok a hlavně mi furt říkal otěhu jste jednou otěhu znovu chce to čas, musíte se z toho dostat psychicky a bla bla. no a pak shodou okolností odjel do zahraničí tak jsem přešla k nové dr. řekla jsem jí o snažení a ona okej podle mě byl u vás problém proč to nešlo štítka ale radši uděláme kompletní HP i na jiné hormony a stěry abychom neztráceli čas no a buch stěry něco našli a do měsíce jsem byla těhu. a tak co vím je to u spousty holek, někdy stačí blbost maličkost proč to nejde, stačí nasadit léky a těhule je hned ale přijít na to nebo spíš donutit doktora aby něco dělal to je asi na celý tý nemoci nejhorší.

jerrymona
11. dec 2009

je to tak. moj lekar sice urobil 2x HP, ale potom sa nedialo nic. 😠
ale akonahle sa mi podari upravit stitku a nepodari sa mi otehotniet, dam si urobit viacero vysetreni. a ak uz nie u gynekologicky, tak na vlastnu päst.

strouzek, ja este idem pozriet telku a potom idem do hajan. no najprv idem inhalovat a kloktat - nechce sa mi 🙄 ale musi to byt.
maj sa a dobru noc. zajtra sa sem pridem pozriet. pa 😉

jerrymona
12. dec 2009

ahojte babenky. kde ste kto?

moj graf dnes vyzera takto:
http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...
som velmi zvedava na zajtrajsiu teplotu. 😕 vcera som si merala aj telesnu teplotu, ci to zvysenie nie je nahodou kvoli bolestiam hrdla a bola 35,8. takze ziadna.

dnes uz mam troska hlas, ale este nemozem prilis skriekat. 😀

vendulak
12. dec 2009

Ahojte holky!
Jerry podle mě teplotka pěkná a ovulka si myslím fakt proběhla 😉 .
Stroužku s tím HP s tebou souhlasím 🙂 . Já moct vrátit čas tak si ho taky u doktora vydupu a kdyby ne tak ho asi změním. Protože kdyby se udělal fakt už dřív tak sem mohla dávno o štítce vědět a něco s ní dělat 😒 . Takhle se nám to jen a jen natahuje ☹ . A je to zbytečně další trápení ☹ .
Holky jak užíváte předvánoční atmosféru? Pečete? My dneska budeme péct dva druhy a zítra jeden 🙂 . A chceme se jít podívat na Vánoční trhy a nějakej koncert rádia Blaník zítra 😀 . Jinak mě hrozně mrzí, že máme přes okna igelity (zateplují nám bytovku) a nevidíme ven, jak krásně sněží ☹ .

jerrymona
12. dec 2009

ohhhhhhh, v cechach snezi? aj ja chceeeem... 😲

piect som chcela v piatok s jednou kamaratkou, ale kedze som ochorela, tak som to vzdala. neviem ci este nieco stihnem. sama piect nechcem, ja mam taku blbu trubu, tak si netrufam. 😎

predvianocna atmosfera je stale stresova. clovek aby nikde nechodil, vsade je natresk v obchodoch. 😝

a vendulak, velmi ma tesi, ze ovu prebehla. uz som sa bala, ze zase nic. a ze okrem stitky mam aj iny problem. no mozno aj mam. ale zatial sa riesi iba stitka. ine hodnoty HP som mala vraj ok. 🙂

mne sa to zda strelene, ze my mame lekarom hovorit, co maju robit. ved HP nie je taka strasna vec a mnohym veciam by sa prislo dostatocne skoro na koren. 😠

diapozitiv01
12. dec 2009

baby ake mate hodnoty TSH???

jerrymona
12. dec 2009

ja som mala 3,3 TSH. v stredu mi lekarka brala krv na HP. asi ho dostanem v pondelok. dufam, ze tsh uz aspon troska kleslo.

vendulak
12. dec 2009

Jerry 3,3? Já někde četla že normální je 3 takže to se mi nezdá moc 😕 . Ale nevím. Moc tomu nerozumím, taky sem v tom nová 😀 . Já měla TSH 5,32 😒 .
Jinak Jerry jo jo tady sněží 🙂 , taky sem z toho měla ráno radost, teď už sice nic moc, ale trocha se drží, ráno sem měla na autě asi 3cm 🙂 . Jerry a s troubou tě chápu. Já vím, že já mít třeba plynovou tak taky radši nepeču, mojí mamce vybuchla na obličej a od té doby z nich mám hrůzu. Ale máme normálně elektrickou tak pečeme 🙂 . Máme 3 druhy z minulého týdne, teď chceme zase 3 a pak se uvidí ještě něco ten příští víkend 🙂 . Jinak já čekám na výplatu s nakupováním, takže teď zatím s návalama lidí potíž nemám, ale zase o to víc mě to čeká asi pak 😒 .
jo jo taky mi přijde hrozné, že dneska aby jsme my doktorům říkali co s námi mají dělat 😒 .

jerrymona
12. dec 2009

no tak na HP som mala tsh 3,3 a po navsteve u endokrinologa sa hodnota zvysila na 18,6. neviem co su to presne za testy. ja mam latentnu hyperthyreozu.

jedna moja kamoska mala tiez nieco cez 5. zakazali sa jej snazit o baby. tebe tiez?

vendulak
12. dec 2009

Jerry to je divné, to je nějaký hrozně velký skok 😨 . A já ještě na endokrinologii nebyla. TSH zvýšené mi našli při HP v CAR a tamodsud mě odeslali na endokrinologii, kam jsem objednaná na 8.1.
O zákazu snažení nám nic neřekli. Vůbec. Jen že k nim do CAR máme přijít až po všech vyšetřeních a nasazení léčby na endokrinologii.

diapozitiv01
12. dec 2009

no ja som mala 2,5 takze vsetko ok, ale ja mam zase znizenu funkciu

jerrymona
12. dec 2009

dia aj ja mam znizenu funkciu.

milmic
12. dec 2009

Holky já mám 4,61 tsh.
Prý už to mám asi rok, předtím to v krvi nebylo jen příznaky, ted už to mám lehce v krvi, ale prý jen velmi lehce. 😀
Prý mi to probíhá nějak skrytě bo co, no za dva týdny jdu na endo, tak uvidíme, co mi poví.

diapozitiv01
12. dec 2009

jerry, napisala si hyper ja ze to je zvysena funkcia

jerrymona
12. dec 2009

zmylila som sa. sorry. mam hypothyreozu. 😅

vendulak
12. dec 2009

diapozitiv mě přijde že pokud jak se tu někde psalo je normál hodnota tsh 2-3 tak že ty máš žen normál a né sníženou funkcic 😨 . Ale nevím, fakt se v tom nevyznám 😔 .

A myslím že ta latentní hyperthyreoza jak psala Jerry je něco jiného než hyperfunkce štítné žlázy, ne? 😨

jerrymona
12. dec 2009

vendulak, ja som sa pomylila. mam latentnu hypothyreozu. preco su tie slova tak podobne sakra? 😠

vendulak
12. dec 2009

Jerry já nevím, já se v tom absolutně nevyznám, a teď tedy ještě míň 😀

len
12. dec 2009

Vendul, ono když bereš správně léky, tak se ti TSH dostane hezky do normy. Což neznamená, že by hypotyreóza byla vyléčená (při vysazení léků by se zase vrátilo TSH parádně nahoru), jen že je správně substituovaná - a za těchto okolností můžeš fungovat léta bez problémů... Já třeba mám hypotyreózu opravdu blbou, bez léků jsem měla TSH někde přes 100, ale když léky beru (150 Letroxu denně), tak můj poslední odběr TSH byl taky 2,6 🙂

jerrymona
12. dec 2009

vendul, latentna hypothyreoza znamena, ze stitka sice je v norme, ale hodnota tsh je uz vyssia. preto som stale ospala, je mi zima nepravidelny dlhy cyklus bez ovulky a ostatne veci s tym suvisiace.

lusinkaj
12. dec 2009

ahojte,tak neviem ci si namna pamätate,ja sa len chcem pochvalit ze stitka je ok,taze som rada a tesim sa na ivf... 🙂 som rada,ze sa umudrila a je uz taka aka ma byt... 😉