Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

jerrymona
14. dec 2009

strouzek, ja teda musim povedat, ze sa citim doslova hyperaktivne. predtym som bola viac unavena, teraz idem vyskocit z koze. a spanok tiez je taky cudny. castejsie v noci sa budim a tak.

strouzek
14. dec 2009

jerry no ani tak nesletěla, já měla hyper s autoimunitou (basedowovu chorobu) otěhu jsem a hned při prvním odběrech v těhu mi na to přišli. jenže než se stíhli dr. rozhoupat mi něco nasadit tak jsem o mimi přišla. pak mi ještě na prvním utz krku cca 14 dnů po revizi našli ten uzlík a vůbec celou štítku zvětšenou a bylo vymalováno. tehdy jsem se rozhodla pro operaci, takže mi jí vzali celou a jakoby to tělo uměle navedli na hypo (nebo tak jsem to aspoň pochopila, protože dr.mi furt vykládal něco o tom že hypo je lépe léčitelná a pro těhu lepší než hyper)
takže před operací jsem měla TSH 0,01 nebo tak nějak už nevím a po operaci mi to asi do měsíce skočilo do TSH 12 takže ze silné hyper do hypo. no ale to se bavíme o minulém těhu a začátku letošního roku

pak mi léčili tu pooperační hypo a jak to snížili z té 12 na 2 tak jsem do měsíce byla těhu. ale jak jsem našla // tak jsem dle rozkazu dr. letěla na krev (13 dpo) a tam bylo TSH, 0,19. takže vlastně z normy to mělo tendenci se zase tlačit do hyper takže mi nechal léky a upravil vitoše. další kontrolu jsem měla za pár týdnů a tam už mi zase tělo poskočilo do hodnoty TSH 5,3. takže mi přidal euthyrox a zase upravil vitamíny. no a teď podle poslední kontroly jsem byla na hodnotě 3!
jinak ale mnou se moc neřiď, víš u štítkařek po operaci to je jakoby jiný, tam už se jakoby nemůže tělo moc bránit a spíš závisí jak dr. upraví léky, léky budu muset brát vždycky jinak bych natáhla bačkory, u tebe může být fakt problém že se tělo brání a tak zmateně reaguje. mojí máti to fakt tak dělalo dost dlouho než jí konečně našel nějaké ideální dávkování a až teď se drží na normě.

strouzek
14. dec 2009

jerry no tak to budeš fakt v hyper, já jsem bývala hrozně vzteklá(nojsem furt ale tak o 50% méně, předtím jsem byla schopná i někoho zabít)někdy jsem se sama nepoznávala a přišla jsem si jak magor, co se týče aktivity tak to jsem bývala někdy jak králíček duracel z reklamy, denně jsem spala málo a stíhala jsem všecko. i v těhu jsem to tak loni měla, jako já byla jak magor, každá těhule si stěžuje na únavu ale já lítala jak pošuk a snažila jsem se všecko stihnout a nebyla jsem skoro unavená a denně jsem spala jen pár hodin a ještě s přestávkama.

strouzek
14. dec 2009

však lucka bílá má hyper, se na ní podívej, oči vylézaj z důlku, je hubená, vypadá strhaně, snaží se stíhat vše a kolikrát jsem četla jak psala že skoro nespí a je jak robot.

jerrymona
14. dec 2009

strouzek, aj tvoja mama je po operacii?

ja som teraz volala jednemu stitkarovi a zoberie ma teraz v stredu. 😉
kamoska chodi k jeho kolegovi, ale to ja by som cakala do 25.januara. a to velmi nechcem. som netrpezliva a hlavne nechcem do seba pchat euthyrox alebo byt bez neho bez dovolenia alebo zakazu od lekara.

jerrymona
14. dec 2009

strouzek, hovoris mi z duse. 😀 aj ja sa citim ako ten kralik duracel. vcera to mal so mnou mm tazke. keby som tak mala dostatok hlasu (nastastie dosiel az dnes) tak by som asi nanho narevala. namiesto toho som pobehovala po byte ako strelena, nasrana na vsetko a na kazdeho. strasne, co narobi taka stitka.

strouzek
14. dec 2009

jerry nene ta nechce,jí prej štítka nevadí akorát má teda sklon k depkám tak byla za doktorem (má jinýho než já) a ten debil jí řekl že ať jde k psychiatrovi přitom každej dobrej štítkař ví že při štítce jsou depky normálka 😠 můj štítkař mě na ně upozorňoval kolikrát a sám říkal že je budu mít až než se mi TSH srovná, no a měl pravdu, jako depky snažilkovské jsem měla i pak ale oproti depkám ze štítky kdy nevíš z čeho nechce se ti nic akorát se zavřít doma a nikoho nevidět a mlátíš hlavou o zeď to byl fakt rozdíl 😠
Je dobře že jdeš na štítku ve středu, já byla to samé, nedočkavá a všude jsem se vetřela ale k něčemu to bylo, čekat až doktoři zvednou zadek a nebo bude volnej termín tak nejsem těhu ani v roce 2013. já to jednu dobu dělala tak že jsem chodila k dr. neobjednaná před polední pauzou, jednou se dokonce vracel z cesty na oběd 😀 no co , jeho oběd mi byl fuk, já chtěla plodit 😀

strouzek
14. dec 2009

jerry ty bláho no přesně, taková jsem taky někdy byla, lítala jsem po bytě jak čarodejnice s hadrem, vřískala po manžovi atd. teď jsem teda v opačném směru, teď se do úklidu musím fakt nutit a zvlášť před vánocema by se mi hyper šikla. nechceš mi jí půjčit na víkend?? 😀

jerrymona
14. dec 2009

😀 😀 😀 to bolo dobre s tym plodenim.

mna len chytila panika, lebo som mala konecne mala ovulku a ja som si uz namyslala, ze mozno... 😅 by som mohla byt tehotna. a ktovie co by sa stalo. po dnesnej teplote to uz tak nevyzera.

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...

strouzek, mozno nie sme nedockave ale robi to za nas hyper stitka - ze lietame ako duracel... 😀 no na nieco je to urcite dobre.
dnes ma na.ral mm, isla som mu k nasej spolocnej vseobecnej lekarke po (neviem ako sa to vola) ziadanku? poslala ho proste na spermiogram. uz predtym niekde som pisala, ze musi ist zase, lebo mu neurobili spermiogram ale rozbor bakterii v spermiach alebo co. 😕 on, ze nech ho prestanem stresovat, ze on sa uz postara. lebo som mu tam predtym volala a povedala, ze potrebuje termin. 2 minuty. a on nie je schopny zavolat hned. 😠 normalne som ja ten, kto robi vsetko 5 minut pred 12-tou. no pokial ide o take dolezite veci, tak som rychlejsia ako on. no asi mu to nie je prijemne. 😒
tak som mu povedala, ze ked pojde skor, tak mozeme skor sexikovat. chce ist vo stvrtok. asi to zabralo. 😀 😀

jerrymona
14. dec 2009

nie strouzek, len si tu svoju hypo maj. ja si svoju hyper nedam. 😀 az do stredy, ked pojdem k stitkarovi.

musim sa stale smiat, ty to vies tak trefne popisat, ze jak carodejnice s hadrem. viem si to zivo predstavit. 😀

jerrymona
14. dec 2009

vies aj preco je vidno, ze ja mam hyper? pisem rychlejsie ako ty. 😀

strouzek
14. dec 2009

no s teplotama já u hyper neměla jedinej problém takže já fakt říkám mě se líp žilo s hyper než s hypo a hlavně jsem měla doma uklizeno 😀
jinak s nedočkavostí to nemá štítka nic společnýho, víš co mě donutilo se nasr.t a jednat? ty plné ulice kočárků a těhulí do měsíce 😠 😀 když se mnou totiž jednal doktor stylem však jste mladá kam spěcháte do 30 let času dost a bla bla tak jsem myslela že skočím a začnu ho škrtit na fonendoskopu 😀 copak se touha po mimču měří na ročník narození 😠 hele s tím manžou to chápu, já bych reagovala stejně, přesně jak ty, když se jedná o zaplacení popelnic (viz dneska mi přišla upomínka) tak to času dost ale při plození je každá sekunda drahá a taky známe chlapy, teda aspoň můj takový je, dokud ho nedonutím tak prostě nic neudělá a nebo udělá a blbě 😝

jerry jako čarodejnici se nesměj jo? já se svojí hyper o které jsem nevěděla a ještě mi jednou do toho šéf přivezl náplast z veletrhu prej energetická náplast. no nalepila jsem si to a nic, ale přišla jsem domů ty jo já byla jak armáda duracel králíků. ještě v oblečení z práce jsem začla lítat po baráku, mýt okna, vařit, prala mezitím žehlila, v jedné ruce pronto a v druhé vysavač. no já snad za 2 hodiny měla totálně vygruntovaný byt a nebyla jsem schopná se uklidnit, tak jsem začla leštit boty v botníku, byla jsem jak šílená že nebýt toho že manža přišel z práce tak snad zvoním u sousedky jestli jí můžu taky uklidit 😀měla jsem tolik energie že jsem šla v dešti přes celý město pešky pro hamburger abych se trošku uklidnila. no i tak jsem nespala celou noc no šílenost, takže hlavně si nedávej tyhle energo náplasti nebo Red Bull protože zcvokneš jak já 😀

strouzek
14. dec 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale já zase delší vzkazy 😝 😀

simasla
14. dec 2009

ahoj holky
jerry ještě to nevzdávej ani myšlenkami - snažilkování bylo a dokud nedojde mrcha není nic jisté 😉 třeba máš pomatenou teplotku z té pomatené štítky

jerrymona
14. dec 2009

red bull mi nechuti 😝 , takze mi to nehrozi a tie naplaste nepoznam. hyper celkovo staci. 😀

asi by som zabijala, ked mi niekto povie, ze som mlada. naposledy to bola riaditelka v skolke. lenze ta sa boji, ze ked zas niekto odide, dlho to trva, kym si niekoho najde. takze som iba s usmevom na perach skripala zubami. ja si do toho nedam kecat, to je moja vec. ak ja sa na to citim zrela, tak nech si ostatni trhnu nohou. 😠

no jedno musim tomu predoslemu lekarovi uznat. ked som bola u neho prvykrat, pytal sa ma ci uz nechcem babätko. ja som sa zlakla, ze preco, ci som na to stara a neskor sa nebude dat. 😀 vtedy sa mi zdal sympaticky. povedal, ze iba ta, babätko by mi prospelo. 🙂 lenze to bolo asi pred 2 rokmi a vtedy este akosi mm nechcel. aspon na to akosi nic nehovoril. tak som mu povedala, ze beriem posledny polrok antikoncepciu a potom ze by sme pomaly mohli...plodit, ako ty hovoris. 😀 povedal, ze ok.
no a dnes som tu...a bez baby. ☹ zatial 😉

a tak to mame manzelov asi rovnakych. musime ich do vsetkeho dokopat. 😀 ale keby sme sa snazili mozno 2 mesiace, tak by som tak nestresovala ako teraz. 😖

co hovoris na moj graf? nic z toho ze? 😒 inak ma bolia dost bradavky. je to tou stitkou alebo cim?

strouzek
14. dec 2009

ahoj simi

jerry no mě ten tvůj grafoodkaz nefunguje takže teploty ti nezhodnotím 😎

len
14. dec 2009

Jerry, prosím tě, jestli někdo v téhle fázi dokáže z grafu vyčíst, jestli jsi nebo nejsi těhotná, gratuluju mu k perfektním jasnovideckým schopnostem 😉

jerrymona
14. dec 2009

sima ahoj. ako sa mas? uz bola ovulka? 🙂

snazilkovat sa budem samozrejme aj nadalej, na tom sa nic nemeni. len ma dostala ta stitka. 😖

vcera som zo srandy testovala novy teplomer. citila som sa akosi teplo, ale teplota bola iba 36,4. a potom som merala v posve a tam bolo 37,5!! 😨 no to bolo vecer.
rano som uz citila, ze to bude menej. a aj bolo. 😒

jerrymona
14. dec 2009

len, ja viem. 😀 len som si myslela, ze napriklad u niektorych alebo viacerych zien klesne teplota priblizne na 5.den (pri uhniezdovani) a potom stupne. tak ma to trosku nahnevalo, ze ostala na tom istom mieste. 😠

simasla
14. dec 2009

Ahoj jerry - já už měřím vaginálně a zatím ovulka nebyla :( ale i tak když jsem měla pravidelné cykly jsem je měla okolo 31-35 dnů - takže je na mě ještě příliš brzy. http://www.fertilityfriend.com/home/2a75a9
A víš jak, co já bych dala za to - abych viděla, že ovuluju, takže gratuluji alespoň k ovulce 😉

strouzek
14. dec 2009

jerry to jsem taky nesnášela, mě buď lidí říkali že jsem mladá a zase ta starší generace viz moje máti mi vykládala že už mi tikají biohodiny tak si vyber. nejvíc mě pak dostal gyndař když jsem mu tam hysterčila kvůli štítce a potratu, začal mi taky vykládat o mládí a hlavně mi řekl že jsem těhu byla tak co chci, pomalu mi to přišlo že mi říká že jsem si zkusila jaký to je být těhule tak vlastně mám být ráda a že jednou to mimi přijde a do tý doby mě může hřát u srdce že plodná snad jsem když už se jednou povedlo. no ty jo zabít je, by mě zajímalo jestli tohle vykládá i svý manželce 😠

jinak s tou minulostí a touze po mimi no já to samé, ještě tak před 3 rokama se mě na to tehdy jiný dr. ptal kdy a já jestli se nezbláznil že dítě je to poslední o čem uvažuju, pak se ptal znovu a prej jestli jsem vdaná, máme byt, práci tak proč do toho nejdu i když je mi jen 23 roků. no a já zase že dítě nechci ani vidět, do 30 času dost. no a pak najednou bum a moje hormony se splašili, já se začla otáčet za kočárkama, do toho se zrovna v mém okolí objevili 2 případy kdy ženská po třicítce čekala dítě s downem a já se toho tak lekla že jsem vysadila HA a okamžitě jsem svoje mozkové buňky přesměrovala na mateřství. no pak jsem otěhu a tím tuplem, já prostě přeprogramovala mozek na mimčo a pak když už nebylo nebyla jsem schopná se vrátit do netěhustavu. já prostě tím žila a představa že mi někdo řekne zapomeň mimi na pár let kvůli štítky tak z toho jsem málem zešedivěla. najednou jsem byla jak šílená z představy že nebudu do měsíce těhu, takže obrat pomalu ze dne na den, jeden den odpůrce dětí a druhý den jsem manžu přivazovala v době ovu k posteli 😀

strouzek
14. dec 2009

jerry joj novým teploměrem nesmíš nikdy měřit uprostřed cyklu protože každej může ukazovat jinak a večer měřit? hele já dělala to samý akorát že já měla někdy k večeru teploty i 38 a druhý den jsem vítala mrchu 😝

jerrymona
14. dec 2009

tak to si na tom tak ako ja. aj ja asi mam tak neskoro. toto je zatial prvy cyklus s ovulkou (a druhy merany), uz mi napisalo viac ludi, ze bola a ja som tomu este stale neverila. az po par dnoch potom. 🙂
citila som sa ako "poprve". 😀

simasla
14. dec 2009

strouži ahoj, taky si pamatuju stavy, kdy jsem o dítěti nechtěla ani slyšet a teď bych si ho tak přála.. kolikrát si říkám, že se tím stresuju, protože to prostě chci a basta a když nic, tak jsem permanentně naštvaná, smutná a jak na to pomyslím, tak mám i drobet strach

strouzek
14. dec 2009

jerry někdo má ten pokles po ovuli a je těhu a jinej zase není. to samé když ho nemáš, já loni měřila a měla jsem krásný vysoký teploty , těhu jsem byla ale bez poklesu 😉 letos jsem začla měřit asi až 3.-4. den po ovu a graf byl tak zmatenej že jsem ani nevěděla jestli už byla ovu nebo ne, ale podle teplot bys mě v životě neřekla že jsem těhule 😉

strouzek
14. dec 2009

simi jj přesně, já taky v době krize mlátila hlavou o stůl proč jsem byla tak blbá a čekala jsem až do chvíle kdy ve mě propukli mateřské plny na plný pecky. nejdřív jsem nechtěla o děckách ani slyšet a pak buch a já bláznila po mimču jak magor a nešlo to o to víc. takže teď když mi nějaká kamarádka řekne jak nespěchají, však času dost, zatím si to rozplánují jak pojedou na dovolenou, v zimě na hory, pak vysadí HA a tak do měsíce dvou budou těhu a ještě si pomalu plánují otěhu aby jim vyšlo dítě na roční období. tomu se fakt dneska už směju, jj byla by to krása si to takhle rozplánovat i já jsem měla graf svýho života....svatba,dovolená v jugoslávii, první dítě, auto, druhé dítě.... a realita? úplně jinde na to že jsem prášky vysazovala ve 24 letech a budu rodit ve 27 😝 a to já jsem ještě oproti jiným rychlotěhule

jerrymona
14. dec 2009

strouzek, mne to s biologickymi hodinami povedat naposledy otec. 😠 😠 😠 asi takto vyzerala moja tvar. no to este nikto nevedel so stitkou. ale ked ti to niekto povie, este viac ta to stresuje. potom si clovek pripada ako neschopny, lebo kazda okolo je tehotna a ty nie.

ja som teda nebola odporca deti, ale ked sa tak pozeram dozadu, predstava, ze by som bola tehotna, sa mi zdala divna. ale keby som bola tehotna aj v 23-roch, tesila by som sa. no mozno by som si to nevedela vazit.

simasla
14. dec 2009

nestraš rychlo těhule :D... já doufám, že do konce příštího roku budu těhu a jak néééé tak, tak no tak se s tím budu muset vyrovnat

len
14. dec 2009

Jerry, implantační pokles ukazuje cca 23 % těhotenských a 11 % netěhotenských křivek. Z čehož pouhou statistikou plyne (za předpokladu, že šance na otěhotnění je 20 % na cyklus), že pokud se ti ten pokles objeví, máš cca 38 % šanci, že těhotná jsi, a 62 % šanci, že ne. Naopak když se ti neobjeví, máš 17 % šanci, že těhu jsi a 87 %, že ne, takže soudit těhotenství dle implantačního poklesu na křivce BT, není příliš spolehlivá metoda 😉

emulienka99
14. dec 2009

Ahojte kočky. Ja má hraničné TSH a ináč ostatné hormóny v norme. Chodím k endokr. raz za rok, ten to vôbec nerieši aj napriek tomu, že mám za sebou 4 neúspešné IVF. Robil mi test na autoim.látky, prolaktín, snímkoval turecké sedlo ( nejaká časť v hlave ). Všetko som mala OK, tak to uzavrel, že z jeho pohľadu netreba liečbu. Gynekológ tiež vraví, že to je OK, nakoľko mám ovulku a menzes pravidelný 28dňový. V centre sa tiež vyjadrili, že je to OK. Nemáte niekto skúsenosti s touto diagnózou ?