Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

strouzek
23. dec 2009

shandy no a pak se člověk díví že na endu je taková šílená objednačka a ještě i v čekárně člověk čeká 3 hodiny když vy tam máte semináře nad knížkama 😀

shandy
23. dec 2009

estrell verim tomu, ze nam to vyjde 😉 😵 😵
tak kocky pokojne sviatky vam, bez depiek a v novom roku hlavne vela zdravia, lebo ho vsetky potrebujeme a potom zelam vsetkym co naskorsie a bezproblemove otehu, tehu alebo ako aj tu nasej strouzine porod 😵 😵
verim, ze rok 2010 bude v tomto ohladne pre nas stastnejsi a uspesnejsi. no a koniec koncov, ked sa stihnu narodit nase deti buduci rok, tak sa im budu dobre ratat roky 😀 😀 😀

jerrymona
23. dec 2009

shandy, mne to asi este stale nedochadza, ze to pravdepodobne budem mat cely zivot, zobrala som to, ze je to tak a hotovo. no ak je to dozivotne, to by mala poistovna preplacat lieky nie?

estrellita, aj tebe krasne sviatky, hlavne pokojne. a stastny novy rok. 😵

strouzek, ja som na marodke, ale tiez som toho este neurobila vela. jednak na to nemam az tolko sily a hlavne ziadnu chut.

shandy
23. dec 2009

strouzi 😀 😀 😀
neboj, to len stihol jednu vetu, lebo uz tam mal druhu pacosku 😀
no ja som mu tu knizku musela doniest, aby som pomohla dalsim pacoskam. ked mi truli radil, ze si mam davat potraviny bohate na jod, co je totalna kravina 😀 😀

strouzek
23. dec 2009

vendul aproto je nejlepší nic nevědět, buď ti kartář řekne něco pěknýho a člověk se na to upne a když nic má depku, nebo řekne něco škaredýho a to potom je v depce od začátku, na jednu stranu se snaží říkat si jsou to kecy kartám nevěřím ale stejně to má v hlavě a přemýšlí co když je na tom trocha pravdy.
třeba já když jsem teď otěhu tak za pár dnů jsme byli na jedný akci, byl to jakoby jarmark a byla tam i v jedný budce kartářka že ti vyloží osud a mě blbku nenapadlo nic jinýho než si tam stoupnout do řady že chci vědět jestli mimčo tentokrát donosím. no stála jsem tam hodinu slunko na mě pražilo já spocená ale jak jsem měla být na řadě dostala jsem bobky že mi řekne špatnou věc a pelášila jsem pryč. jsem ráda že jsem tam nešla, zbytečně bych měla nervy v háji

jo jinak holky zkoušíte si někdy jonáše??

strouzek
23. dec 2009

holky rok 2010 bude symbolickej, nebojte, já porodím vy otěhulíte možná i porodíte není boha aby už tu někdo tu smůlu neprolomil 😉

strouzek
23. dec 2009

jerry jj pojištovna nedělá problém s práškama, akorát vitoše si musíš kupovat sama ale když je dobrej dr. napíše to taky na pojištovnu. mě snažilkovský vitoše neproplácí ale třeba mi štítkař předepisuje vápník a hořčík na kila , stejně to moc nejím tak tím zásobuju zbytek rodiny 😀

strouzek
23. dec 2009

no nic holky budu končit, musím fakt něco dělat, kdybychom se neviděli tak krásnýho ježíška, dárečky nejsou podstatný ale hlavně si odpočiňte, užijte si vánoce plné pohádek v telce a kupy bramborovýho salátu, a do novýho roku plno zdravíčka štěstíčka a pozitivních testíků 😵

len
23. dec 2009

Jerry, ovuluju kolem 10.-12.DC a LF mívám 11-12 dní, což je OK, jsem jen poněkud zrychlená, což se neslučuje s hypoštítkou, ale co, funguju 😉

Vendul, nedepkuj a kašli na kartářky, nějak bude 🙂 A jestli to ovlivní vztah - no, když si to připustíte a budete z toho dělat nějakou bariéru mezi váma, tak ovlivní, ale z vlastní zkušenosti můžu říct, že taková dlouhodobá neplodnost dokáže vztah i mimořádně posílit 😉 Jo a víš, jak mi bylo, když mi doktor (! nikoli kartářka!) řekl, že vlastní dítě těžko a i na pitomý darovaný vejce si počkám 2-3 roky? Nejdřív hrozně, ale koneckonců už teď čekám o dost dýl, jsem mladá, teď mi bude 30 a on se svět nezastaví a já na to neumřu, prostě nějak to bude, už plánujeme dovču na další tři roky dopředu 😉

jerrymona
23. dec 2009

boze, kym ja stihnem nieco napisat, vy uz mate jednu stranku hotovu s vasimi romanmi. 😀

strouzek, dufam, ze nebudem musiet ist na operaciu.
moze to byt stitkou, ze mam castejsie bolesti hrdla, alebo vobec problemy - strata hlasu, bolesti mandli, suchy kasel, prechladnutie, atd? pred dvoma rokmi som bola 8x chora.

o jonasovi som uvazovala, ale to budem brat, ak sa nebude dat otehotniet ani s dobrymi hodnotami a bez inych problemov. neviem. 😕

shandy, sranda. tiez som na to myslela, ze keby sme mali deti 2010, tak by sa im lepsie pocitali roky. 😀 nielenze mame rovnaku chorobu, ale aj myslienky? zeby ujo hashimoto? 😀

shandy, na jednej strane je to super, ze je tvoj lekar ok a ze sa s nim mozes porozpravat na odbornej urovni. mnohi lekari nemaju radi, ak sa im niekto pletie do remesla. 😅

jerrymona
23. dec 2009

strouzek, aj tebe krasne vianoce a hlavne bez stresu. 😵

len
23. dec 2009

Jinak takovej magor, abych dospěla k Jonášovi, zatím ještě nejsem 😀 Aby mi někdo vykládal, že vlastně ani nepotřebuju k otěhotnění zralý vejce... 😝 Ale ze srandy jsem si to párkrát spočetla zpětně a světe div se, občas se do něj i ovulace strefila 😀 Sex téměř pokaždé, při naší frekvenci 😀 Výsledek znáte 😎

jerrymona
23. dec 2009

len, dufam, ze nebudes cakat dlho na vajicko od darkyne. mozno ze to pojde aj skor. 😕

ano, musime iba verit a dufat. myslim, ze je to aj trosku taky placebo efekt. ak verim, ze sa mi to podari, tak sa tak stane a ak stale zufam, nebude z toho nic.

len
23. dec 2009

A já stejně pořád doufám v ten zázrak 😉

jerrymona
23. dec 2009

len, tak aj v nasom pripade, planovat podla jonasa a mat pritom choru neliecenu stitku, to asi neprinesie vela. 😀

simasla
23. dec 2009

holky já chci také zázrak 🙂

jerrymona
23. dec 2009

len, neviem kedy oslavujes ten krasny vek, ale budeme rovnako stare. respektive mlade. 😀

len
23. dec 2009

Jerry, až v červnu, ještě si půl roku budu užívat devětadvacítky 😉 Na to, že jsme se začali snažit v pětadvaceti... 😖

jerrymona
23. dec 2009

sima, neboj bude.
jej, akurat mi zasvietilo slniecko do okna. nadhera. baby, hlavne prezit zimu a s nou je aj polovica depiek prec. 😀

jerrymona
23. dec 2009

len, tak to ja ta v aprili predbehnem. ale pockam si na teba, neboj. ja sa snazim este iba jeden rok a dva mesiace. a aj to je uz vela.

len
23. dec 2009

Je to dost, my to začali cca po roce zvolna řešit... Jenomže nás pořád přesvědčovali, že jsme oba vzorně zdraví, takže první IVF bylo až před rokem 😉

jerrymona
23. dec 2009

ja myslim, ze kazdej zene by sa pred tym, nez sa rozhodne mat deti, mal robit HP. tak by sa dostatocne rychlo predislo moznym problemom a dlhemu cakaniu bez liecenia. niekedy staci tak malo...

ja pockam do konca roka 2010 a ak ani potom nebudem tehotna, tak tiez skusim umele oplodnenie. 😖
najprv som bola proti tomu, ale teraz to uz vidim inymi ocami.

len
23. dec 2009

Víš co, ono záleží na příčině... Pokud by byla hlavní příčinou štítka, je IVF na houby. Pokud se najde něco, co IVF obejít umí, tak je k nezaplacení.

estrellita
23. dec 2009

holky, diky 🙂

ja jsem se na jonase kdysi koukala a vim, ze ani ted by mi to nevychazelo do ovu potvrzene BT. a jednou jsem koukala i na ty jeho rizika a co jsem tak slysela,tak je to taky jen vec, ktera zbytecne stresuje. jedna holcina mela riziko 0, nebo 1 a potratila :-/ pak mela 5, byla ve stresu a ditko ma zdrave ..........

strouzek
24. dec 2009

ahoj holky jsem tu na skok, kocour mě vzbudil nějak brzo tak bantuju po bytě od 5 ráno, asi nemohl dospat na ježíška. 😀

jerry neboj operace je až krajní možnost i když já si jí fakt nemůžu v současné chvíli vynachválit. o štítce vůbec nevím, těhu se povedlo půlroku po operaci atd. doktor mi sám říkal že je to na mě ale že kdybych byla jeho žena pošle mě tam taky, hlavně pokud jste typ člověka co je neustále v stresu že prostě stačilo by cokoliv a už bych zase měla blbé hodnoty což se potvrdilo i na začátku těhu, z hyper do hypo , tělo zareagovalo okamžitě na hcq.

jinak holky ten jonáš, no já mu taky nevěřila ale znáte to, když chce ženská mimčo sní i žížalu 😅 takže já byla loni snažilka půl roku a nic a pak jsem objevila jonáše, sexíkovali jsme přesně v ten den a hodinu co napsal a byli z toho //. bohužel tam bylo riziko myslím číslo 2 ale tomu jsem nepřikládala pozornost a jak to skončilo. teď jsem to měla spočítané taky teda počítala jsem to až po tom co jsem zjistila že jsem těhu zpětně a zase to vyšlo, jonáš mi vypočítal riziko 0 a že máme sexit v sobotu k večeru no a to se fakt tehdy zadařilo tak já nevím ale na každým šprochu pravdy trochu já myslím že malinko na tom něco bude když to u nás vyšlo 2x přesně v časy kdy napsal.

strouzek
24. dec 2009

jinak s tím strefováním do ovu, no holky co vím tak mým kamarádkám to nevychází vždy na ovuli ale mě to vycházelo vždycky a to jsem neměla pravidelný cyklus po operaci. nevím jakto ale ten jonáš fakt věděl že jednou budu mít cyklus 29 dc a jindy 35 😅

jerrymona
24. dec 2009

strouzek, tak toto je fakt zahada. 😲 😲 😲

jerrymona
24. dec 2009

kocky, prajem vam krasne, pozehnane vianoce a stastny novy rok 2010. tehulkam krasne tehulkovanie a nam netehulkam skore // na testiku. 😵 😵 😵

len
24. dec 2009

Ahoj ahoj, ještě k Jonášovi - Strouzek, asi jsi fakt zázrak, když se Jonáš, který vychází z 28denní periody zázračné luny trefí pokaždé i v cyklu 35 dní 😀

Jinak - pokud se netrefí do ovulace, tak prostě technicky se otěhotnět nedá, to je zcela nezpochybnitelné.
A pokud se do ní trefí, tak to přeci není žádnej zázrak, ne, že ženská otěhotní, když ovuluje 😀
Takže pokud se snaží kolem každé ovulace, má šanci 10x větší, než když se snaží kolem každého Jonáše, no a pokud se snaží průběžně celý cyklus, je na tom zcela nejlíp, protože může kašlat na Jonáše, ovulaci i veškerý výpočty čehokoli, protože se prostě nevyhnutelně strefit musí 😎
Ovšem ono strefit se není vše, i tak je tam pořád šance jen 15 % 😉

strouzek
24. dec 2009

len no já fakt nevím jakto ale fakt to tak bylo. sledovala jsem to hlavně v době po operaci štítky kdy jsem měla ty cykli šílený a fakt to vycházelo. a jestli vychází z 28 denního cyklu to nevím ale někdy jsem tam měla víc dnů napsaných třeba v jednom měsíci mi to ukazovalo ovuli na začátku cyklu a další měsíc až na konci. já to neměla vypočítaný od toho jonáše přímo, počítala jsem si to na nějaké online kalkulačce z netu a tam to vycházelo 😀

hele je těžký říct jestli je to blbost nebo ne, já se tomu taky smála, a říkala jsem přesně to samé že se trefí do ovulace a holka otěhotní že to není zázrak protože při ovulaci ta šance na těhu je a mimo ne to je jasný ale jak říkám, loni pár měsíců nic ale to jsem neznala jonáše, pak jsem se o něm dověděla, spočítala jsem si to najakým odkazu na netu že o jednom víkendu v červenci o půl 8 máme sexit tak jsme to prubli a fakt to vyšlo. no a teď jsem se na to dívala po operaci teda spíš jsem byla překvapená z tý ovule, pak jsem se na to vyprdla a hlavně jsem otěhu v měsíc totálních zmatků kdy jsem se nesledovala, neměřila BT, měla jsem zmatek v ovutestech atd. takže vlastně většinu věcí jsem zjišťovala pozpátku, ale to že jsem otěhu zase v sobotu to vím jistě páč v pátek jsem byla na HP a hlavně jediný sex v tom časovém úseku byl v sobotu. takže jsem si to spočítala pozpátku co mi jonáš ukázal a světe div se ukázal mi zase sex v sobotu !!! náhoda? možná ale já tomu trošinku věřím 😉 hlavně teda jsem to loni pozpátku počítala i dvěma těhukamarádkám jen tak ze srandy jestli fakt otěhulili v ty dny kdy měli být podle jonáše plodné a jim to taky vyšlo.