Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

strouzek
30. dec 2009

jerry no právě nepochopí to ženská co to nezažila nebo chlap. když jsem to třeba říkala v práci že nepůjdu za švagrovou byla jsem za exota a kolegyně se na mě dívali jako na mrchu. jenže já to prostě nezvládla, nejen to mimčo ale hlavně to štěstí co s obou ( bráchy i švagřiny vyřazovalo) ne teda kvůli sobě ale kvůli manži, v tý době byl manža hodně špatnej jakoby se teprve projevil ten žal ze ztráty mimča opožděně a teď jsme měli koukat na cizí štěstí, nebylo to o tom že bychom to nepřáli jen prostě jsme to nebyli schopní přijmout že někdo je tak šťastný a my ani nevíme jestli se toho kdy dočkáme. navíc já se bála toho prostředí porodnice, protože jsem na porodním sále byla na potratu takže bych šla po té samé chodbě kde mě vezli na revizi a to bych fakt nedala. teď jsem těhu a i tak nevím jak přežiju prohlídku porodky, jestli mě zavedou na ten stejný sál což asi zavedou tak to nedám psychicky a určitě to ořvu.

jerrymona
30. dec 2009

strouzek, ja tiez neviem ako mi bude, ked pojdem ja za svagrinou do nemocnice. kazdy sa bude vytesovat a ja v kutiku so slzami v ociach. a potom este segra. ta mi uz hovorila, ze sa jej zda, akoby citila jemne pohyby. ze ked je uz tretikrat tehotna, moze to byt skor. 😖

ja viem, ze sa ti to nepocuva mozno najlepsie, ale mysli stale na to, ze ked pojdes na sal, tak budes onedlho drzat nelinku v naruci. mysli len na to a tes sa. 😵 😵 😵

mm to asi este stale nedochadza, ze uz tak dlho sa snazime a nic. hovoril sice, ze by tiez chcel byt oteckom, ale ze sa nemame stresovat a on do buducnosti hladi optimisticky. 🙂 teda na rozdiel odo mna. 😢 niekedy si myslim, ze sa snazime nieco cez rok a niekedy cakaju zdrave pary dlhsie a potom sa podari, tak sa snazim nerobit si stresy. 🙂 potom ma zrazu prepadne panika a vidim vsetko cierne. 😢

vendulak
30. dec 2009

Ahojte holky!
Strouži též bych radilazkusit hlavně myslet na to, že teď až půjdeš na sál, tak proto, aby si měla Nelinku za chvíli u sebe v náručí. A to bude ten nejkrásnější okamžik 😉 .
Jerry můj přítel bral taky vše optimisticky. Než jsme byli na spermiu, kde se přišlo na to že i on má malinko problém, a od té doby se ho to týká taky hodně moc, hodně moc si všechno bere, prožívá. Chtěl ho moc od začátku, ale bral to prve fakt optimisticky a ani teď tedy není pesimista, ale už prostě je do toho zabředlý víc. Jinak my už se za dva měsíce budeme snažit 2 roky ☹ . Je to šílený jak to uteklo, a kolik za tu dobu bylo trápeního a tak ☹ v souvislosti s tím, že není miminko. Ale ještě pořád taky v hloubi duše věřím, že se miminka dočkáme a to nejlíp teď po tom co vyléčíme štítku 🙂 .
Ono prostě musíme věřit a jednou se tich zázraků jistě dočkáme 😉 .

jerrymona
30. dec 2009

vendu, ty sa uz tiez snazis dost dlho. dokonca este dlhsie ako ja. keby sa nedalo prirodzene (dufam ale, ze predsa sa da), sla by sa na IFV?

mm je zatial optimisticky a veri, ze spg bude v poriadku. ja v to tiez dufam. uvidime, co bude dalej.
dnes sme sa zase skoro pohadali. myslim, ze radsej chodim do roboty, aby som na to tak nemyslela a doma nerobim nic, iba sedim a zamestnavam si tym hlavu. je to na nervy.

vendulak
30. dec 2009

Jerry jo jo přesně to znám. Já teď byla delší dobu bez práce a když je člověk doma a nedělá nic jiného než že na tohe myslí, je všechno ještě horší. Ale když jsou dny plné, je všechno lepší 🙂.
A pročpak jste se zase pohádali? Ono asi není také dobré fakt být doma a jen se tímhle stresovat. Ty máš ještě antibiotika? Pojedete za tvoji rodinou na Slovensko? Myslím, že výlet by vám udělal dobře 🙂.
Jak vůbec plánujete strávit Silvestra? My jedeme zítra na chatu, kde budeme s kamarádama, a už se na to vše docela těším. Nejdříve moc ne, protože jsou mezi nimi i lidé, kteří se neustále ptají jestli my už něco a tak. Ale holt to překousnu a jinak doufám že bude zábava, prostě zase na chvilku jiné prostředí a člověku aspoň chvilku to snažení v hlavě vypne snad 🙂.
Jerry o IVF já ještě moc neuvažovala. Tedy...kdyby jsme se až k němu dostali, tak by jsme do něj samozřejmě jít chtěli!!! Protože miminko moc chceme a uděláme pro něj naprosto vše! Ale momentálně by byl problém i trochu s penízkama. Jak jsem neměla dlouho práci a teď zařizovala podnikání, tak jsme totálně vycuclý ☹.
Ale jak mi bude nasazena léčba na endokrinologii, tak mám jít do CAR na konci cyklu na UTZ, jak roste děložení sliznice, a pak další cyklus by jsem dostala clostilbegyt a metamorfin (nebo tak nějak tím názvem si úplně jistá nejsem, dává se to ke clostilu při PCO a udělali by jsme inseminaci (IUI). Tak i na to se momentálně těším, že se zase pohneme někam dál 🙂

strouzek
30. dec 2009

holky koukám chlapy jsou optimisti všude 😉 no možná jsou, je fakt že chlap to tak neprožívá a neobrečí každou mrchu jako my ale já myslím že se trápí taky. hlavně teda kvůli nám protože vidí že my se trápíme. můj manža mi nikdy nic nevyčetl ani neřekl upřímně jak prožívá celou tu situaci ale kolikrát jsem mu to viděla na očích,jednak se taky do toho hrozně dostal, četl taky články o neplodnosti, jel se mnou k léčiteli atd.To že se taky trápí jsem na něm poznala, třeba jsme jeli do zoo a všude samé rodinky s kočárkama a my nic tak prostě ten výraz v jeho očích byl. manža byl taky ten optimistickej co mě držel nad vodou ale když jsem otěhulila tak mi přiznal že měl taky nervy v kýblu kolikrát.

ale tak to prostě holky je, my se hroutíme, chlapy nás povzbuzují a to nám pomáhá držet se na nohách protože si myslím že kdyby chlapy ukázali na rovinu jak je to taky trápí totálně nás to položí.

holky nebojte dočkáte se,hlavně se nedívejte dozadu a nepočítejte, já jsem sice těhu ale když se podívám na uplynulé 2 roky co máme za sebou tak mě taky občas chytne depka. když si vemu že jsem se začla snažit o mimi ve 24 letech a myslela jsem si že do měsíce budu těhule a teď porodím a bude mi 27 tak si říkám na jednu stranu to uteklo a na druhou jsem zestárla za tu dobu určitě o 20 let.

jerrymona
30. dec 2009

vendu, na slovensku nepojdeme. silvestra sme chceli travit tu a predtym som bola na marodke, takze by sa to nevyslo. cesta trva totiz 9 hodin domov. takze dost dlho.
antibiotika som nastastie dnes dobrala. mozno mi aj oni sposobuju tu depku.

na silvestra ideme ku kamaratom, niektorych ludi tam este nepoznam, tak som zvedava. asi sa ozeriem a bude mi lepsie...🙄

lepsie povedane, nepohadali sme sa, on sa nikdy nehada. to ja nanho nakricim. 😅 lezie mi na nervy, ze on je optimista a mam z toho dojem, akokeby to bola iba moja vec a moj problem. nepovedal mi to, ale ja sa o tom potrebujem rozpravat a citat. a on, ze robim stresy a ze potom to pojde este tazsie a tak. a rozculuje ma, ze on nic necita a mam dojem, ze sa o to ani nezaujima. on je flegmatik a rozprava vobec malo, co mna niekedy vie tak nasrat...rada by som videla jeho iniciativu, ale on o tom (ze vraj) nechce iba preto rozpravat alebo sa ma radsej nepyta, lebo vie, ze ma to velmi trapi a nechce mi pridavat este viac. nemysli to zle, ale mna to serie... 😠 neviem, asi chcem tak vela... 😢

vendu, prajem vela uspechov v care. dufam, ze sa to podari aj bez ivf. a co je to presne iui?😅

strouzek, tak to urcite nasi muzi neprezivaju tak ako my. keby si moj mal merat kazde rano bt a cakat ovu a brat prasky atd. tak by sa asi trapil...

diapozitiv01
31. dec 2009

Ahojte
no vidim ze ste sa tu toho dost popismenkovali aspon mam co citat,,
ja travim este nejake hodinky stareho case v praci, este 3,5 a idem domeno, potom sa ideme korculovat na klzisko,
a od noveho roka sa uz len 9x vyspim a ideme sa lyzovat,, 🙂
Silvestra stravime ako klasicky doma so svokrovcami a o polnoci budeme vystrelovat raketky 😀

Dufam ze sa na mne to davkovanie 15 .januara prejavi a moje tsh bude nizsie ako 5,5 😝 . Ocakavam hodnotu 2,5 😀

simasla
31. dec 2009

Ahoj holky,
chci vám všem popřát krásného Silvestra a hlavně šťastný Nový rok, abychom v tom roce 2010 byli brzy těhulkami a stroužině, aby bylo všechno s mimískem vpořádku a narodila se jí krásná, zdravá Nelinka.

Dneska je fajn den, ráno jsem dostala snídani do postele a včera večer jsem dokonce objevila tak trošku egg hleník - byl sice bílý a ne čirý ale natahoval se tak na 3-4 cm, tak třeba z toho něco bude, i mě trošku bolí bříško v podbřišku, tak se uvidí. Snažím se nemyslet na to, že nefunguju správně a užívám si pozornosti miláčka, který mě nějak rozmazluje. Asi mi také chyběl vitamín S a teď ho mám dostatek a tak je všechno hned růžovější.
http://www.fertilityfriend.com/home/2a75a9

Jinak taky se moc těším na petardy, vedle nás soused mívá vždycky profi ohňostroj a my máme také slušnou zásobu pyrotechniky. 😀 i alkoholu 😀

diapozitiv01
31. dec 2009

Simas
ten grafik vyzera byt lepsi ako ten predtym
asi sa ovulka chysta, vacsinou hlienik nesklame,, ozaj aku mas teraz hodnotu tsh??

my mame tiez plno vina, svokor je vinar, takze o polnoci sa mozme aj vo vine kupat,, len je sila ze mi s mm moc nepijeme, ale mozno si dnes troska dame, aj vcera som ho ukecala na poharik cerveneho s praclikami 😀

simasla
31. dec 2009

můj J. také vůbec nepije, takže to budu muset dohnat já 😀 a já nevím hodnotu tsh - gyndař mi to neukázal, jen se podíval na výsledky a řekl, že hormonální profil je vpořádku včetně hormonů štítné žlázy...
No a musela jsem vymazat teplotu jednoho dne, byl to šílený skok, ale měřila jsem o 2 a půl hodiny déle, tak možná to bylo tím.

diapozitiv01
31. dec 2009

simas
tie co merias inokedy tam ani nedavaj, nie su smerodajne,,
inac ta stitka je zradna, lebo napr. norma tsh je do 4,9 sa mi tusim zda, takze ono mozes byt v norme ale ak si vyssie k norme tak sa tazsie otehu, takze to by mal skor posudit endokrinolog,,
za 15 min utekam z robotky,,,hura,,

strouzek
31. dec 2009

ahoj kočky jsem tu na skok, přeju dneska krásnýho silvestra, moc se neopijte a nebo jo na žal nebo na oslavu to je fuk ale ať je ten rok 2010 pro všechny krásný a hlavně ve znamení super výsledků od štítkaře a pozitivních těhutestíků 😵

simasla
1. jan 2010

Čaute všichni, zdravím vás v Novém roce, který bude alespoň pro mě plný nadějí a doufám, že i krásných okamžiků. Začalo to slibně, vyspala jsem se do růžova a vidím všechno optimističtěji. 🙂 Žádná kocovinka, sláva, sláva. 😀

kingstonka
1. jan 2010

aj ja vam prajem vsetko dobre v tomto roku........

simasla
2. jan 2010

Ty jo tady je ale nějak mrtvo v tom novém roce 😀 . Všichni jste se do toho snažení pustili s vervou, co? Mě se tak strašně nechce do práce, uff už se blíží pondělí a nejradši bych si dala ještě týden volno 😀 . strouži, tak co Vánoce? Jak jsi to přečkala s tou tvojí dietkou - muselo to být šílené

vendulak
2. jan 2010

Ahojte holky! zdravím vás v novém roce a všem vám do nového roku přeji jen to nej a nej! A hlavně to co si nejvíc přejeme, ty naše malinké vysněné uzlíčky!!! 😉
Jinak my si Silvestra užili nakonec docela krásně! Byli jsme s partou na chatě a nakonec se i po hooodně dlouhé době pěkně ztřískali 😀 .
Jinak já teď docela depkařím. Zítra se stěhujeme opět bydlet k mému tátovi (kvůli mé práci tam) a mám tam z toho šílenou hrůzu a docela velký deprese ☹ . Ale zase mi pomáhá zvládnout to pomyšlení, že teď prostě uzdravíme tu štítku a vrhneme se do snažení s plnou vervou a miminko prostě bude a budeme tamodsud moct jít zase pryč, prostě sem si to tak nějak už zafixovala, že na jaře to miminko bude 🙂.
Jerry a je mi líto, že máš takové trápení s manžou. Ale já bych si s ním o tom asi zkusila promluvit v klidu. Třeba u skleničky vína. Bez křiku. Já to taky občas znám, příťa je taky docela flegmouš, ale zkus tohle a třeba z něj vypadne něco co bys od něj ani nečekala. 😉
Simi na graf jsem ještě nekoukla, ale už ti ho zkouknout jdu. A jinak hleník já posuzovat asi neumím. Kolikrát se mi zdálo, že to je "on" a kolikrát nic z toho 😒 .

vendulak
2. jan 2010

Tak jsem Simi koukla na grafík a koukám, že teploty se moc nezměnili, že? 😒 Podle mě je to fakt divné a asi bych to nenechávala jen tak. Ono bez ovulky se těžko těhulí... ☹
Jo a ty teploty co měříš v hodně jiné hodiny bych tam taky vůbec nedávala. Zkreslí to hodně ten graf. Jen třeba pokud by to bylo o malinko, a to tam můžeš v FF i zadat v jakou to bylo hodinu. Ono se říká že ráno bazální teplota s každou půl hodinou až hodinou stoupá o 0,1°C 😉 .

simasla
2. jan 2010

ahoj vendulko,
díky za posouzení grafíku, vím, že není normální a už se chystám, že v pondělí zavolám na gyndu a objednám se... no a tu teplotu, co byla později naměřená - jsem tam nechala, ale označila jí tak, aby jí FF nebral vůbec do grafu - jen tam zůstalo kolečko. Je to strašně divné - dělala jsem si ještě 30.12. další ovu test a byl pozitivní (měla jsem totiž ten hleník tak jako natahovací) - což už vůbec nechápu, že by byl 2x v cyklu pozitivní a ovulka nikde... zatím jsem si to tam nezadala, protože tomu nemůžu věřit, ale Dr. to pak řeknu... fakt to nechápu - a jak jsi řekla ty - celkem se upínám na to, že v Novém roce to vyjde a až začne jaro a všechna zvířátka budou březí, tak zabřeznu i já :D

estrellita
2. jan 2010

simal: ja nechci strasit, ale nekde jsem cetla, ze pri PCO (polycysticka ovaria) jsou ovu testy pozitivni temer porad 😕 urcite bude dobre, kdyz pujdes co nejdri k lepkari.
ja mam pristi tyden takove lekarske kolecko 😝 gynda, endok, rehabka-ortopedie 😅

vendulak
2. jan 2010

Jo Simi já ti zrovna chtěla napsat to co napsala Estrellita. A to to že tím pozitivním ovu testem si mi dala další záminku u tebe myslet na PCO. To je další známka. S PCO jsou falešně pozitivní ovu testy ☹ .
Určitě děláš dobře, že na gyndu půjdeš a být tebou si opravdu vydupu nějaké vyšetření na to. UTZ vaječníků (folikulometrii) a nějaké testy z krve 😉 . Opravdu to u tebe na to vypadá ☹

strouzek
2. jan 2010

ahoj holky zdravím v novém roce a přeju ještě jednou ať je ten novej rok pro nás všechny ten nejšťastnější a ve znamení miminek nebo aspoň čáreček na testíkách 😵

simi no docela to šlo ale někdy to byl boj. hlavně ty návštěvy to těžko zvládám ať už někdo přijde k nám nebo my k někomu, plné stoly dobrot a já si nesmím vzít, ještě tak u někoho se držím ale doma to je děs. dneska k nám přišla návštěva, dělala jsem jednohubky a jak tam byli ty odřezky z rohlíků tak jsem je ládovala při tom mazání, bylo jich jen pár ale pak jsem se zkusila změřit na cukr a děs běs takže jsem na sebe nasraná ale fakt to nešlo jinak. za celýho silvestra jsem si nic nedala, jen 2 chlebíčky a 4 jednohubky a pila jsem čistou vodu ale dneska to prostě nešlo. docela se těším na oficiální konec vánoc kdy se vrátí vše do normálu a nebudou ty vánoční přežíračky.

vendul to docela chápu, já se stěhovat k našim tak mám taky depku. naši jsou fajn ale prostě jsem zvyklá na svoje pohodlí, názory atd. uvidíš že do jara nejpozději léta se mimi povede a pak bude vše hezčí a vyřeší se i to bydlení 😉

strouzek
2. jan 2010

simi souhlasím s holkama, určitě to začni řešit, grafík je docela zmatenej, co se týče hlenu tak nevím, já ho nesledovala ale ty ovutesty holky mají pravdu, jedna kamarádka měla pozitivní testy ale jí dr. na vyšetření folíků řekl že nefunguje, takže určitě je to lepší prubnout u doktora, mě rozhodnutí zajít k doktorovi a hlavně změnit dr. pomohlo k těhu stejně jako doléčení štítky. stačil měsíc s novou dr. a udělala na mě práce víc jak starej gyndař za 2 roky. 😉

jerrymona
3. jan 2010

ahojte babenky. kde ste kto? prajem vam vsetkym krasny uspesny novy rok 2010.
dufam, ze sa nam to uz konecne vsetkym podari. teda // ciarky na testiku. 😉

vendu, s manzelom sme diskutovali den pred silvestrom (teda noc...). sme proste obidvaja ini. povedal, ze aj jeho to trapi, ze zatial este nic, ale nechce mi to stale pripominat. a citat vsetko mozne na internete dost stresuje a tiez neprispieva k pozitivnemu vysledku. ale dnes si predsa precital jednu stranku o care. este si odsledujem tento cyklus, ci bude ovu. o tyzden v pondelok ide mm na spermiogram a potom uvidime, ako dalej. potom pojdem ja alebo na folikulometriu alebo si vybavime obaja termin v care.

sima, to je teda divny graf. 😒 mas pravdu. chod ku gynekologicke, nech sa na to pozrie.

estrellita, ja som mala v jednom cykle 6 alebo 7 pozitivnych ovu-testov. teraz si chcem robit ovu-testy cely cyklus, aby som videla, ci budu tiez viacere pozitivne. zatial su vsetky styri negativne. viem, ze to ide do penazi, ale radsej zaplatim a budem pozorovat, ako by tam mal byt problem.

strouzek, tiez som rada, ze je po vianociach. toto obzieranie sa je hruza. 😀 a ty si teda musis davat dvojnasobne pozor kvoli cukru.
uz sa ti to teda krati co? o dva mesiace budete traja... 😵 😵

estrellita
3. jan 2010

jerry: o ty mas PCO, nebo ne? ja o tom nic nevim, jen prave to o pozitivnich testech, ale uvidis, snad to tak nebude a vam se s manzelem brzy zadari 🙂

vendulak
4. jan 2010

Ahojte holky!
Strouži to věřím že Vánoce musely být boj ☹ . Ale seš šikulka žes to zvládla! 😉
Jinak jo to stěhování, naši jsou rozvedení, takže to je jen jakože k tátovi, který má tedy novou přítekyni, ale to by bylo v pohodě, s tátou si rozumím a s ní to taky zatím ujde. Problém je moje sestra. A to dost veliký. Byli jsme tady první noc a já se hned úplně sesypala. Fakt sem celou noc probrečela a přála si jen umřít. Radši to nebudu rozepisovat detailně 😒 . Ale fakt hrůza. Takže dneska přemýšlím co dál, jestli tohleto tady za to fakt stojí ☹ .
Jerry jsem moc ráda, že jste si o tom s manžou promluvili, a slyšela si od něj, že i jeho to moc trápí. Už jsme to tu psali, prostě chlapy a ženský nemůžou být nikdy stejní 😀 . Prostě to berou jinak. Chlapy obecně neumí dávat tolik na jevo city...strach a tak. Ale trápí ho to a chce to s tebou řešit, to je moc dobře!!! 😉

diapozitiv01
4. jan 2010

ahojte,
no ja uz vyse 2 tyzdnoch ficim na mojej vlastnorucnu upravenej davky a mozem povedat ze je to o dost lepsie, aj muzik sa cuduje, ze cez den a hlavne ked boli sviatky tak som nepospavala,,,
no o 10 dni idem na kontrolu do lubochne, tak som zvedava 😉
a grafik takto
http://www.fertilityfriend.com/home/Diapozitiv
sa mi to blizi,,

strouzek
4. jan 2010

dobrý ráníčko holky tak co už zase v plné polní v práci?? jako jsem divná ale já vám závidím, doma je to dobrý člověk si pospí ale zase je zavřenej jak kůl v plotě. vycházky mám ale kam jít když je venku plno sněhu a náledí 🙄

jerry jééé nová fotečka moc vám to tam sluší 😵 je dobře že jste si s manžou promluvili, my před těhu mluvili o něčem jiným a to o pocitech z potratu o tom smutku jaký nás oba tížil a můžu říct že to moc pomohlo tehdy. jinak to čtení na netu no já si to taky furt zakazovala i koníka že prostě se na to vykašlu nebudu číst nic a hotovo ale stejně jsem byla denně přilepená u noťasu.

vendy to je mi líto že už první noc dopadla takhle, vlastní sestra a takový starosti co? no někdy je to právě z té strany kde to člověk nečeká já to znám. uvidíš jak to bude pokračovat ale upřímně jestli budeš žít ve stresech z bydlení tak se ti akorát zhorší štítka, já si u sebe myslím že mě začla štítka v době kdy jsme bydleli společně s manžovou sestrou která nám dělala naschvály, vyhazovala mi věci ze skříně, mejdánky, věčné hádky a manža chtěl být za dobře s oběma takže já pernamentně ve stresu a myslím si že tehdy se mi rozjela štítka protože jsem od tý doby měla trošku jiný měsíčky, problémy se spaním atd.

dia vlastnoručně upravené dávky? no teda to bych si asi netroufla.

groka
4. jan 2010

Ahojte baby
prosim vas kolko stoji authyrox plna vyska v lekarni?
pretoze moj lekar ma stale dovolenku skusam tam stale volat a neberu,a dnes som uzila poslednu tabletku,volala som vseobecnemu jasne ze ten naziapal na mna ze preco som to nehala na poslednu chvilu,ale do toho ho velke prd,ja mam totizto recept u ambulancii odlezeny a sestricka mi povedala ze si mozem pon prist hocikedy ale teda vseobecny povedal ze on mi da recept ale ze si budem musiet zaplatit plnu vysku a ked mi da andokrinolog recept vratia mi peniaze

este rozmyslam ,ze pojdem sama do lekarne poviem situaciu a sama sa s nimi dohodnem,ja neviem

strouzek
4. jan 2010

groky no já nevím ale podle mě ten euthyrox není volně prodejný. psala si přece že ti krev dopadla dobře ne? tak na co ho chceš nebo už ti došli zásoby??