Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

groka
4. jan 2010

ahoj strouzek,ano teraz rano som dobrala poslednu tabletku,no vies ani antikoncepcia nie je volne predajna a ked som ju brala a vyslo mi balenie na vo vykende tak ked som poprosila predali mi,proste ja mam vseobecaka inde ako tu u nas a nechce sa mi trepat k nemu,nakolko mi nie je dobre,tak som chcela vyskusat u nas v lekarni ci sa nedohodnem ze im dotatocne potom donesiem recept

strouzek
4. jan 2010

groky aha no a kolikátku potřebuješ? já že tu mám zásoby 100, 125, 150 ... prostějak mi to navyšuje tak mi zůstává tak kdybys akutně potřebovala zašla bych s tím dneska na poštu a zítra bys to měla doma 😉

strouzek
4. jan 2010

i když já myslím že by ti to mohl napsat i gyndař, nebo na pohotovosti doktor.... upravovat dávku to je něco jinýho ale když ti to došlo tak by ti přece měl jakýkoliv doktor nebo spíš má povinnost pomoct.

groka
4. jan 2010

strouzek berie 75 ☹ ale to som necakala takuto pomoc,strasne moc ti dakujem 🙂

groka
4. jan 2010

strouzek ved ano vseobecak mi povedal aby som prisla ale ze euthyrox je na predpis priano od endokrinologa takze on moze spravit len to ze mi sice napise liek ale ja si ho budem musiet zaplatit cely,akoze chapes to?ja nie,cisty bordel

strouzek
4. jan 2010

groky tak kdybys chtěla můžu ti poslat tu 150, prostě sinevemeš celej prášek ale půlku 😉 i když simyslím že než to dojde na slovensko bude to asi už středa a že asi budeš mít rychlejší zajít někam na tu pohotovost nebo jak chceš, má tu ještě nějaký firemní známky tak mě to ani nebude nic stát, ale řekni si sama, kolem 12 hod. jdu na štítku a po cestě mám schránku tak ti to můžu rovnou hodit.

strouzek
4. jan 2010

aha tak to je divný to chování od obvodního, moje máti nechodí na štítku na endo ale k internistovi a ten jí předepisuje euthyrox taky. jo jinak jsem mrkla kolik stojí euthyrox, tak 150 jednotek celá krabička stojí 112kč tak si to převeď do eura

groka
4. jan 2010

strouzek zohnala som volala som babke,tak tiez berie na stitku len som nevedela kolkatku,tak som volala a ze 75 euthyrox takze si pojdem dnes preto aspon na cely tyzden a ked mi da endokrinolog lieky tak jej len vratim tie dni,no super som stastna,

strouzek
4. jan 2010

tak to je super ještě že je kam jít viď? 😉 mě právě můj štítkař píše prášků jak pro armádu, vždycky mi ještě krabička celá zbyde a už píše novou kupu tak bych to fakt mohla rozdávat 😀

groka
4. jan 2010

strouzek ale nemuyslis si ze ked mi bude brat endokrinolog krv a budem mat hodnoty zas vyse 5 ako teraz nebodaj aj 6 tak mi zvysi davku?mala by som mat do 5 nie?

strouzek
4. jan 2010

groky no já nevím, v prvních týdnech těhu to hapruje tak třeba ti to nechá a počká, já jsem po otěhu měla spíš hyper (hodnota 0,19 nebo tak nějak) ale dávky mi nechal, pozval si mě za 3 týdny myslím a to už jsem zase měla hodnoty myslím 5,5 a teprve pak mi dávku zvedl. však uvidíš, teď ber tu svoji starou dávku a příští týden ti řekne doktor sám co a jak, ale v těhu bych si to sama rozhodně nezvedala

groka
4. jan 2010

nie sama si to nechcem zvysovat urcite len sa bojim ci mi to samo nejde hore a ja o tom neviem a co ked uz mam aj 7 hodnotu,aby sa malinkemu nieco nestalo

diapozitiv01
4. jan 2010

groky, ja som si tiez kupovala u jednej znamej v lekarni bez receptu,, plna vyska bola do 4€, tusim nieco okolo 3,50€. Ak situaciu vysvetlis kludne ti to daju, aj mne tak antiku dali hned a ze potom im mam priniest recept,,
vsetko sa da,, 😉

strouzek
4. jan 2010

groky ale tys byla na krvi mezi svátkama ne?

diapozitiv01
4. jan 2010

no ja som si sama zdvihla davku,, jaky expert 😀 . Moja endokrinologicka uz mala dovolenku,,, a zacina az 15.januara,,
ja som brala odbden 50/75, teraz som skusila 75 - 6x tyzdenne a 1x 50, a citim sa o moc lepsie,,
od porodu to bolo celkom fajn
1,5 mesiaca po porode hodnota 1,7
3 mesiace po porode hodnota 2,5
4 mesiace po porode hodnota 5,55
takze je zjavne ze to islo hore,,

vacsinou sa postupuje tak, ze ked zistia ze si tehu tak daju automaticky vyssiu davku,,, a potom kazdy mesiac na krv,,,

groka
4. jan 2010

strouzek ano ale nie u endokrinologa ale u vseobecaka,endokrinologovi sa nemozem stale dovolat

strouzek
4. jan 2010

groky tak ale jestli si měla dobrou hodnotu u obvodního určitě ti to nestouplo za těch pár dnů 😉

groka
4. jan 2010

dia diky,no moho by mi zvysit aspon na 100 nie?nech sa drzim aspon na tej 3 hodnote stale ta vyse 5 ma znervoznuje

groka
4. jan 2010

ale co mozem sama ked mi lekar nerobi a zadny odbornik sa na to neviem kuknut 😠 do frasa tam aj so systemom

strouzek
4. jan 2010

groky já myslím že se zbytečně nervuješ, ono stejně i kdybys měla štítkaře v práci tak ti veme krev stejně jako obvodní, jestli si měla hodnotu 3 tak by ti určitě nic nezvýšil protože bys mohla zase spadnout k hyper a pozval by tě za 7 týdnů na novou kontrolu. určo by si tě nezval každý druhý týden. 😉

groka
4. jan 2010

baby idem si lahnut,boli ma brusko zas a neni mi dobre a idem si este podavat lieky ktore ma cakaju aby sa babo citilo lepsie 😉

dakujem vam vsetkym zatim

groka
4. jan 2010

3 som mala pred otehu ked sa mi to popravilo,teraz mam vyse 5

strouzek
4. jan 2010

holky mě štítkař za celý těhu navýšil dávku jen 1x a to jsem už ve 30 tt. rozhodně ale by mi nic nezvyšoval kdybych měla hodnotu z minulého týdne 3!! já kolikrát jdu na odběr 14 dnů před kontrolou u štítkaře a taky bych mohla říct že za těch 14 dnů mi to mohlo stoupnout a potřebovala bych nový odběr ale že by si za týden vyletěla z hodnoty 3 na 7 to se minezdá.

strouzek
4. jan 2010

groky ten týden se to nezblázní, jestli se bojíš tak max. rychle zajeť k jinému štítkaři na zhodnocení akutní situace ale já říkám já teď chodím na kontrolu co 8 týdnů za tu dobu se můžou moje hodnoty zbláznit a vyletět kdovíkam a já to stejně vědět nebudu až do příští kontroly, hlavně ber ty svoje předepsané a hned jak přijde štítkař do práce tak tam naklusej.

strouzek
4. jan 2010

holky myslete na mě, jdu na štítku a na diabetologii, bojím bojím co mi zase řeknou za jobovku

estrellita
4. jan 2010

strouzku, hodne stesti, ja jdu taky tento tyden a k tomu na gyndu kvuli vysledkum hormonalniho profillu, tak mi drzet taky palce, do konce tydne vim vse, tak snad to bude v pohode, bez vetsich problemu, nebo s resenim 🙂

kingstonka
4. jan 2010

estrellita,strouzek - tak nech mate dobre vysledky a nenacakate sa dlho.... pekny den

estrellita
4. jan 2010

kingston: moc diky 🙂 snad se dockame vseho brzy, teda strouzek uz se dockala 😉

kingstonka
4. jan 2010

..s tym cakanim som mala momentalne na mysli cakanie u lekarov v cakarni 🙂 - lebo to ma hned napadne ked si pomyslim na doktorov ☹ ... ale samozrejme to druhe cakanie prajem uuuplne minimalne.... ( ak by si clovek mal vybrat - tak v cakarni vystoji akokolvek dlho, ze? len nech to ma zmysel a vysledok )

diapozitiv01
4. jan 2010

len keby tie vysledky boli hned na pockanie, a nie to zhanat vyse tyzdna 😒