Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

diapozitiv01
15. jan 2010

tak sa to pomaly zvysuje,, to je zaklad,,, ale stale su to len tisiciny, a ako sa vlastne citis s takou ´fajnou´ hodnotou?? endo ti nenadaval ze si otehu??

carrie84
15. jan 2010

Nenadaval - ked mi nato prisli, uz som bola tehu 😀 (A otehotnela som prave vtedy, ked som nato absolut nemyslela). Len bol zhrozeny, ze mi to nikto nezacal hned liecit. Vystrasil ma nemocnicou a povedal, ze si mam uvedomit, ze som rizikovy pacient a podla toho sa spravat. Inak sa mi s tym zije celkom ok - odkedy mam lieky prestalo mi busenie srdca, aj nejake ine priznaky a vazne som celkovo taka pokojnejsia. Len mam pocit, ze s hyper som mala tak nejako viac energie - ale to moze byt aj tehotenstvom, teraz by som len spala a spala.
Inak som nemala nejake extra priznaky - akurat som mohla (doslova) zozrat cokolvek a kedykolvek a aj tak som nejako vyrazne nepribrala. Priberanie si plne vynahradzujem teraz 🙂 Dokonca sa z toho priberania teraz doktor tesil, ze tak to ma byt 😉 A tsh sa vraj stabilizuje az tak po 3 mesiacoch - ja sa liecim len mesiac, tak nabuducej kontrole sa uvidi.
Ale uprimne povedane, som rada ze som zmenila hned endo doktora, keby som si nechala povodnu doktorku, tak neviem ci sa dnes tak vytesujem. Ona mi jednoducho nic nedala, nic poriadne nepovedala - ani lieky, ani klud - jedno velke nic - teda pardon - povedala, ze skoda ze nemam hypo, lebo to sa lepsie lieci 😖

diapozitiv01
15. jan 2010

tak to je naozaj fajn ze si vymenila endo.. treba ich menit kym si nenajdeme toho vysnivaneho..
idem spinusat, tak dobru nocku 😉

vendulak
16. jan 2010

Dobré ráno holky! 🙂 Vy jste toho tedy napovídali 🙂 .
Já už se asi za chvilku naučím dokonale slovensky 😀 , tady jak vás čtu a ještě příťa nějakým nedopatřením stáhnul Smallville na který se koukáme teď ve slovenštině 😀 . Tak sem jí včera poslouchala asi 3 díly 😀 .
Jinak pokud jde o to říkat a neříkat o snažení tak my to nikomu neřekli. Vůbec nikomu. Jen když bylo po spg tak sem zrovna byla u kamarádky a rozbrečela se tam, tak té jediné sem pak přiznala barvu 🙂 . A asi se to sama dovtípila nedávno i ještě jiná kamarádka, která se pak ale zachovala dost hnusně, a od té doby s ní já nemluvila ☹. Takže já jsem taky toho názoru že je lepší to nikomu neříkat, lidi dokážou být zlý 🙄 ☹.

simasla
16. jan 2010

Dobré ráno mám pauzu na kafe, tak se na vás jdu podívat... teplota mi dnes klesla - tak ani nevím, jestli ta ovulka toho 9.1. vůbec byla. Mímo z toho stejně nebude bo jsme nesnažili, ale já bych byla ráda, kdybych věděla, že ovuluju, takhle je to spíš zas anovulák. Dneska uklízíme s miláčkem jak o život. Děláme generální úklid a je to zlatíčko - pěkně pomáhá 🙂
A co vy? Jak je při sobotě?

simasla
16. jan 2010
diapozitiv01
16. jan 2010

simas, aku dlhu mas poovu fazu??

simasla
16. jan 2010

dia - super ta ovulka, jak už jsem psala vedle, a poovu fázi? já vlastně nevím - minule když jsem měřila poprvé, tak to byl anovulák s vyvolanou mrškou injekcí a teď si myslím, že ovulka byla, jestli byla až 9.1. - takže je ještě čas... to ukáže jen jestli mrcha přijde teď nebo ne - zda se FF seknul 😉

vendulak
16. jan 2010

Ahojte holky! Tedy Simi tak z toho tvého grafíku jsem už úplně jelen 😕 . Podle mě možná ovulka taky byla, že jsou ty teploty výš a neskáčou tolik. Ale stejně je divné pokud by teď klesla před mrchou kdy ta ovulka byla...protože pokud by byla toho 9.1. tak už by jsi teď musela menstruovat. No nevím, fakt jsem z toho jelen 😕 . Určitě je moc dobře že jdeš na tu gyndu, a musé s tebou začít něco dělat...tohle fakt nic moc 😒 , takhle by jste se podle mě ještě hodně načekali ☹ .
Můžu se zeptat jak dlouho se vlastně snažíte? Že se to neřešilo dřív? To ti chodí-nechodí ty cykly pořád takhle blbě? 😕
Jinak já jsem po sobotě tedy úplně K.O. 🙄 . Dopoledne jsme taky hodně uklízeli. Sundavali jsme stromeček a veškerou ostatní Vánoční výzdobu a dělali úklid po tom. No a celý odpoledne jsme pak jezdili a chodili všude možně a koukali po práci 😖 .Vrátili jsme se před chvílí. A hrozně mě tedy bolí hlava 🙄 .

lusye
16. jan 2010

vendulak, vidim, ze se vyznas v mereni BT. Jak dlouha by mela byt faze po ovulaci? V jakem rozmezi se ma pohybovat?
A taky me napada dotaz, jestli probiha ovulace hned v tom cyklu po revizi? 😕 Moc diky za odpovedi. 🙂

vendulak
16. jan 2010

lusy no nevím jestli se v tom vyznám 😅 . To spíš jen toho mám dost okoukáno a přečteno 😉 , já sama měřím bazální teploty už víc jak rok ☹ .
A fáze po ovulaci by měla být asi 14 dní. Ale není to pravidlo, každá jsme jiná, že 😉 . Myslím že se uvádí od 12 do 16 dní. Ale tich 14 je taková klasika. Já třeba mám cykly šílené i přes 40 dní a tak, ale vím, že když dorazí ovulka tak ms přijde přesně za 14 dní 🙂 . Ono se říká, že by ani kratší být neměla, že to není dobře, že miminko se nestihne uhnízdit 😉 . Prostě lepší delší než kratši 😀 .
A po revizi? Ty jo, tak to vůbec netuším ☹ . Ale znám holku, co se jí po revizi cyklus úplně ztratil, neměla ani ovulaci ani menstruaci a tu pak vyvolávala uměle Duphastonem. No ale pak ho vysadila po 3 měsících že to zkusí bez něj, jak bude tělo fungovat a hned otěhotněla 🙂 . Teď už má krásného chlapečka. Ale pak znám zase i jinou, co až po revizi poprvé bezpečně poznala podle bolesti ovulku. No a otěhotněla hned poprvé co to zkusili, jen chviličku po revizi 😉 . A hádej co? Taky už má teď krásného zdravého chlapečka 🙂 .

jerrymona
16. jan 2010

ahojte, zdravim vas holky. ako sa mi tu mate?
ja dnes ok, myslim, ze mam pozitivny ovu-testik. kuk moj album. 26 DC. 😉 tak sme uz dvakrat poistili. 😀 uvidime, ci ovu naozaj prebehne.

lusye, faza po ovu je lutealna faza. najkratsia by mala byt aspon 10 dni, najdlhsia je od 14-16 dni. pocita sa od prveho dna po ovu-dni a konci poslednym dnom pred dnom menstruacie.
dufam, ze som to napisala dobre, ak nie opravte ma niekto.

jerrymona
16. jan 2010

sima, pozri si moj graf v mojom albume. ten s ovulkou. ja som mala ten isty pokles ako ty. len ty si mala asi o den alebo o dva viac.
myslim, ze by to ovulka mohla byt, ked ti pride zajtra ms. 😒 citis podbrusko alebo nejake priznaky ms? niezeby som ti ju priala, ale bolo by super, keby si ovu pre zaciatok mala, tak ako ja. tiez som sa velmi tesila, ze ovu bola. 😉

vendu, strouzek ako? 🙂

vendulak
16. jan 2010

Jerry čo ako? 😀 Jestli jakože jak se máme, tak to celkem jde 🙂. Ale jsem nějaká hrozně nervní, koukám po miminkovských věcech víc než jindy a mám pocit že to dítě chci snad ještě víc než kdy předtím (i když nevím jestli víc to vůbec jde 😒), ale zároveň se bojím co by bylo, když nemám práci ☹.

Jinak testik je krasnej! Je dobře že jste to pojistili 😀 .

strouzek
16. jan 2010

ahoj holky zrovna jsem přijela z oslavy tak vás jdu rychle dočíst.

strouzek
16. jan 2010

lusy nene nemám nemocenskou kvůli štítky, to ani když jsem byla těhu a měla jsem hyper tak mi nikdo PN na tohle nedal a ani neznám nikoho kdo by měl kvůli štítky PN tedy pokud nebyl zrovna na operaci 😅 pracovala jsem do 7. měs. ale pak jsem dostala virozu, měla jsem šílený kašel a tak jsem na PN musela, pak mi dr. řekla že mi doporučuje už zůstat doma kvůli těm chřipkám navíc byl už prosinec tak skoro vánoce takže mi i účetní řekla že bych byla blbá PN ukončovat protože terpve teď po těch týdnech marodění se mi udělal pěkný průměr. no a je fakt že mám peníze skoro stejný jako když jsem chodila do práce a zrovna nebyli premie. takže jsem doma od půlky listopadu a za necelých 14 dnů jdu na mateřskou.

jinak holky já myslím že mi štítku taky spustil stres, myslím že to začlo kdysi na starém bytě kde jsme bydleli s manžovou sestrou a jejím přítelem, hádky, vyhazování věcí ze skříně, neustále mi bylo dáváno najevo že jsem tam nicka takže jsem se nakonec odstěhovali ale rozhozená psychika a po ní následná štítka zůstali.

strouzek
16. jan 2010

já měla tehdy TSH myslím 0, 002 😅

vendul s tím neříkáním si nikomu o snažení si udělala dobře, mě fakt to že jsem to řekla všem potom přinášelo o to víc starostí a stresů když se mě každý ptal a řešil jakto že nic když všichni kolem do měsíce. hlavně moji rodiče začli stresovat že se mimča nedočkám.

simi tak generální úklid jo? hele nechceš přijít k nám?prej těhule ve 3. trimu mají hnízdící instinkt, no nevím u mě to vypadá že se v těhuprojevil instinkt bordelářství a zhnilosti 😀

jerry jasně každý pojištění navíc jenom k dobru. ještě to prubněte zítra a pozítří 😉

lusye
16. jan 2010

holky, diky za odpovedi. Jste zlate. 🙂 No me jen tak zajimalo, jestli muzu mit ovu. No ja pred otehu merila BT, ale ted jsem jeste nezacala. Ale asi to ze zajimavosti vyzkousim. 😨 Jsem vlastne 9DC (no jako po revizi) tak jeste urco nebyla. 😉 Kazdopadne na snazeni si ted netroufam. Sice bych moc rada. Ale mam respekt z doktoru a necham probehnout ty 3 cykly. 😠 Snad mi to utece. 😉

strouzek
16. jan 2010

lusy děláš dobře, víš já jsem po revizi říkala že do snažení půjdu hned že prostě nevydržím čekat ale pak přišli ty komplikace ze štítkou takže jsem nakonec otěhu skoro až za rok po revizi no a můžu říct že i tak jsem měla bobky jestli bude vše v pořádku, co štítka, co děloha a čípek jak to prostě to tělo zvládne a to jsem měla už vlastně snažení povolený od doktorů ale i tak jsem se hrozně bála ale zase jsem si říkala že kdyby to zase nevyšlo tak si nemůžu nic vyčítat protože jsem nic neuspěchala. znám totiž několik holek co šli do snažní po revizi hned, hned taky otěhu ale zase to nevyšlo a měli pak o to větší nervy a výčitky a vyšlo to až když si fakt dali ve snažení těch pár cyklů pohov. ono je tělo fakt hrozně zmatené,unavené, není vše dohojené, prostě proč riskovat. teď se zdá představa 3 měsíců hrozně dlouhá ale uvidíš uteče to a budeš vědět že můžeš bez strachu do dalšího snaženíčka

svija
16. jan 2010

Ahoj dámy,
po hoodně dlouhé době jen tak ze zvědavosti nakukuju 🙂 . Držím všem palečky na těhu a veřte, že i s nemocnou štítkou, pokud je správně zkompenzovaná od doktora se otěhotnět dá. Já budu mít za 14 dní výročí 10 let bez štítky (pro karcinom + ozařování radiojódem) a i když jsem byla zcela na Euthytroxu, tak jsem otěhotněla na třetí pokus. A to jsem měla tak dlouhé cykly, které jsou podle "příruček" anovulační. Možná to bylo štěstí, to už teď nezjistím, ale neztrácejte naději.
A jinak jsem pro nikomu nic neříkat, ani o snažení a ani o mimču až do konce 3.měsíce. Já jsem tak trochu pověrčivá a podle mě se to nemusí vyplatit, pak poslouchat ty řeči od okolí za to nestojí.

vendulak
16. jan 2010

Strouži a stres může spouštět jak hyper tak hypo? Protože pokud by to tak bylo, tak i já bych věřila, že i u mě to bylo z nevů. Před dvěma roky jsem si prožila fakt docela peklo, ze kterýho mam pozůstatky dodnes ☹ .
Jo jinak já jsem na tom asi jako Strouži s tím bordelářstvím 😀 . Poslední dobou jsem nějak hrozně líná ☹ , vadí mi že je tu ten bordel, ale nejsem často schopná s ním nic udělat ☹ .
lusy jo určitě za to že začneš měřit nic nedáš a zjistíš na čem jsi 😉 . Jinak já vím, že holky si většinou nedávali pozor už po proběhnutí jednoho cyklu 😉 . Ale samozřejmě je to určitě o tom na co se kdo cítí 😉 .

lusye
16. jan 2010

strouzek, ano, taky si rikam, ze kdyby se nam to zase zopakovalo. 😔 Davala bych si to za vinu. Ono se pekne cte, ze to nekterym vyslo dokonce hned po revizi. 🙂 Ale ja na to nejsem. Sice psychicky moc citim, ze mi bude nejlip, jak bude v brisku zase miminko. Ale proste pockam. Ufff. Tesim se na kazdy dalsi den, jen at to utika! 🙂
No jeste me napada. Je mysleno 3 mesice jako 3 ms ... Nobo mam pocitat jako 1. mesic uz po revizi, a pak 2 ms. No asi je to detail. Ale kazdy mesic dobry. 😀
Jinak jsem rada, ze jsem na vas narazila. Pripadate mi tady vsechny moc chytre, jako ze mate hodne nastudovano. 😎 🙂 😵

vendulak
16. jan 2010

Strouži já bych zase až tak nestrašila. Já zase znám holky co otěhu brzy po revizi a teď mají nádherná zdravá miminka. Jednu mám tady kousek a má teď malého Tobiáška nádherného 😉 .
Sviji děkujeme za povzbuzení 😉 . Tohle se krásně čte, povzbudí to 🙂 .

vendulak
16. jan 2010

No lusy co nám taky zbývá za tu šílenou dobu snažení 😒 . Ale zase jsou na tom holky i hůř, tak si nechci moc stěžovat 🙂 . A moooc bych ti přála, aby vám se miminko co nejdřív povedlo a zahojila se tak alespoň částečně ta rána co ti teď život dal 😉 .

lusye
16. jan 2010

vendulak, moc dekuji. 😵 Vam vsem taky preji brzo // a zdrava miminka! 😵
No ja to fakt chci dodrzet. I kdyz je to lakave se snazit hned. 😵 Urcite ty dve ms, a pak se domluvime s manzou. 😉
A od kdy se ty snazis?

lusye
16. jan 2010

.. aha, uz se ti divam do albicka. 😉

strouzek
16. jan 2010

svijo ahojky díky za příspěvek, je fajn číst si takový příspěvky ( i když si toho zažila tolik) prostě je to naděje pro holky které se bojí že neotěhu.

vendul jj štítku obecně spouští stres a je fuk jestli je to hypo nebo hyper.
jinak co se týče toho otěhu hned po revizi, já taky znám kupu holek které otěhu hned a vše v pořádku ale víš já jsem si zažila jaký to je otěhu napodruhý a věř že to jsou šílený nervy který nejde popsat i tak, prostě nejde se radovat s těhu žiješ se strachem, bojíš se každé kontroly ...atd. i tak ti doktor nic nezaručí ale prostě mě teď drželo nejvíc v naději to že jsem nic neuspěchala že jsem byla zahojená, štítku hlídanou atd. a tím jsem se teď opravdu uklidňovala že to musí prostě dopadnou dobře a že když ne tak prostě si nemůžu nic vyčítat ono se totiž hrozně těžko žije když ztratíš mimčo s výčitkama. já osobně právě znám holky co do toho šli po revizi hned a zase to nevyšlo píšu si s nima dodnes zprávy na IP a dobře si pamatuju jak na tom byli psychicky, ještě se nedostali z jednoho potratu a už ho prožili znovu, tělo totálně rozhozený protože přecijen prožít revizi 2x za sebou není sranda ale hlavně tam prostě byl největší problém ta psychika a výčitky že třeba kdyby počkali o měsíc dva déle tak by to mohlo vyjít.
to samé mi řekl dr. že ta pauza na snažení se nedává jen kvůli těla aby se vše zahojilo ale i kvůli psychiky protože není dobré hnát se za novým těhu aby potlačili bolest ze ztráty toho prvního, člověk potom srovnává a tak vůbec není to dobrý. je to jako když proděláš nějakou životní ztrátu tragedii tak je opravdu důležitý si tím projít, ujasnit vše v hlavě a ne zavírat před tím oči a v případě revize rychle se snažit otěhu abychom zatlačili v srdíčku tu neskutečnou bolest.

lusye
16. jan 2010

jo a ja si pamatuji, ze nam rikala jedna ucitelka jeste na zakladce v chemii. Ze nasi generaci hodne ovlivnil Cernobyl ta havarie tam. A ze z toho muzeme mit ruzne nomoci a rikala prave tehdy i stitku. Ja uz ji tehdy mela, tak si to proste pamatuji. 😉 Ale nikdy jsem nepatrala jesteli je to pravda ... 😕

lusye
16. jan 2010

stouzek, ja se rozhodla. A budu se moc snazit se pristi tehu nebat, nestresovat, proste samozrejme ten strach budu mit, ale nemuzu byt vyklepana, jestli se to zopakuje. Budu proste se strachem bojovat a snazit se myslet na pekne veci. Ale verim, ze pred kazdou prohlidkou to nervy budou a poradne. Budu se moc a moc bat. Uz nikdy nechci slyset tak smutnou zpravu! 😔 😔 Ja tedy pockam, i kdyz je vazne lakave, co nejdriv tuto ranu zalepit dalsim tehu. 😉 Ale ne, kdo si pocka ten se docka. 🙂
A rano jsem manzovi fnukala, ze to je za strasne dlouho dalsi snazeni. Hihi a ted tady hraju hrdinku. 😀 No joo ty hormony se mnou cloumaji. 😉

jerrymona
16. jan 2010

vendu, aj ja mam dost stresov, tiez sa mi zda, ze mi podla toho kolise aj stitka. dufam, ze sa nam to skoro upravi.
a tiez som za to, aby sa o tom, ze ides otehotniet velmi nerozpravalo. jednak su niektori ludia necitilivi a potom ti to stale pripominaju a pytaju sa a niektori su neprajni. ja som povedala aj mm, nech povie svojim rodicom, ze si neprajem, aby sa ma to stale pytali. nastastie to respektuju. a myslim, ze to povedali aj ostatnej rodine, lebo naposledy sme boli na dedine u pribuznych a nikto sa ma to nepytal.
ked sa ja rozhodnem, ze to niekomu poviem, je to moja vec. vedia to moje najlepsie kamaratky, ktorym doverujem a viem ake su. a moja rodina.

lusye, dufam, ze sa ti to coskoro podar. vela stastia a trpezlivosti. a vobec nam vsetkym. 🙂