Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

len
19. jan 2010

Sim, já myslím, že to řeší parádně - nejdřív zjistit problém a teprve pak ho léčit. Jo, je spousta doktorů (a holky si je často nemůžou vynachválit, jak to u nich jde krásně rychle a po třech neúspěšných cyklech už jsou na plné hormonální podpoře), kteří beze slova předepisují antiestrogeny na kila, progesteron dávají ve velkým "na srovnání cyklu" a pak čekají, jak to zabere. Občas jo, občas to napáchá nemalé škody. Takže teď se zjistí, jak jsi na tom ve skutečnosti s progesteronem (jestli ho opravdu potřebuješ doplnit), v dalším cyklu uvidíte, jak rostou či nerostou folikuly, no a pak se uvidí, co s tím. Možná si měsíc-dva navíc počkáš, ale zase budeš mít jistotu, že do sebe necpeš nic zbytečně a cokoli bereš, má nějaký konkrétní význam. Ony jsou ty léky docela svině se spoustou vedlejších účinků, takže čím míň toho člověk do sebe musí cpát, tím líp 😉

shandy
19. jan 2010

tak tak suhlasim s len 🙂 🙂

len
19. jan 2010

Jsme napsaly ve stejnou chvíli vlastně to samý 😉

vendulak
19. jan 2010

Simi jo jo v podstatě to holky píšou správně 🙂 . Mě docela vadilo, že mi Dr. cpal prášky a přitom ho nezajímalo proč mi ms vůbec nechodí, ani hormonální profil neudělal ☹ . Takhle budeš fakt vědět, že nic do sebe necpeš bez důvodu. Doky je fakt pečlivej a je to v podstatě moc dobře 😉 .

diapozitiv01
19. jan 2010

SImi, no ta teplotka ze ti dne isla dole, to je fakt cudne, lebo naozaj to vyzera na ovulku,,
no a ten tvoj doktor, aky sympos a hlavne ten pristup,,,
ja len mozem dufat ze si niekoho podobneho najdem...
Vsak cyklus nad 34 dni uz je hranicne a podla mna ak sa taketo dlhe cykly opakuju malo by sa s tym nieco robit,..
Som zvedava ako dopadnes na tenhormon..

A co sa vlastne dava na upravu dlheho cyklu??

len
19. jan 2010

No, nejspolehlivější je uspíšit ovulaci, protože když je ovulace včas, tak MS do 14 dnů dorazí. Nejčastější je asi Clostilbegyt.
Taky se to dá "násilně" rovnat progesteronem (Utrogestan, Duphaston, Agolutin), jenomže to se sice většinou docílí pravidelného cyklu, ale to nejdůležitější - ovulace - tam zdaleka všdycky nemusí být 😒

diapozitiv01
19. jan 2010

tak je pravda ze poovulacna faza je skoro vzdy rovnaka 13-14 dni, len to cakanie na ovulku..
ja som mala predtym takeho hnusneho gyndosa ze ked mi meskala 1 mesiac a nebola som tehu, tak on zahlasil ze nevie ci sa este vyrabaju vyvolavacky a ze este mam cakat, tak som cakala dalsi mesiac..
ked som isla pred otehu k nemu a povedala som mu ze chcem byt tehotna ze ci nemam absolvovat nejake vysetrenia aspon zakladne, tak ma vysmial,,,,
a v zivote mi nespravil ani nijaky ster na chlamydie ci ine potvory,,,
bleee, az mi je zle ze som tam tak dlho vydrzala,,,

simasla
19. jan 2010

no holky, já jsem za něj ráda.. a vlastně je opravdu dobře, že nejdřív zjišťuje konkrétní příčinu.. jen když občas slyším od holek - vzala jsem graf - Dr. řekl, že je anovulační a předepsal mi Clostilbegyt.. takže mi ovulka určitě přijde.. tak jsem v rozpacích.. protože my pořád pátráme 😀
Jinak vendulko.. jo doktor je mladý.. ale přijdu si tam jak v gyndě v trní - přijdeš i sestřička je usměvavá, podá ti ruku.. popovídáš si, a pak teprve jdeš na kozu i u běžné prohlídky.. Já doteď zažila jen - že s tebou jednali jak s kusem.. když jsi šla na prohlídku, tak rovnou do kabinky, u doktora jsi pak stála už nahá a rovnou na kozu... popovídat si max. u prohlídky a to na hodně věcí zapomeneš, když se v tobě šťourá... 😀
Teď si popovídáme před tím... při prohlídce mi ještě vysvětluje různé věci a pak mi dokonce i vzal krev.. protože mě se schovají všechny žíly a sestřička s tím měla problém minule. Pak podá zase ruku, popřeje hezký den a ještě vnese i naději ve stylu. Nebojte se, zjistíme jak to s vámi vypadá a následně to budeme řešit a určitě se miminka brzy dočkáte 🙂.

diapozitiv01
19. jan 2010

Simasli 🙂

vendulak
19. jan 2010

Simi tak tohle je fakt hezký přístup 🙂 , buď fakt ráda za takovýho super doktora 😉 .

jerrymona
19. jan 2010

sima, gratulujem k dobrym vysledkom stitky. budeme radi, aj ked tu ostanes. 😵
toho lekara som si pozrela- je teda dost mlady. ale ten pristup je super. nech ti urobi vsetky mozne vysetrenia, folikulometriu, atd. a zisti, co ti je.

ja velmi dufam, ze ovu bola (ak ano, posunula by sa 10 dni dopredu 😵 ). takze sa modlim, aby zajra teplota opät stupla.
poistene mame az az, tak uz len cakat.
dnes vyzeram takto:http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/userid=7318...

do centra som uz volala, poslali mi mail, ktore vsetky vysetrenia by som tam mala poslat, kym tam vobec pojdem. je toho dost. hormonalny profil v 1-4 dni krvacania (takze musim cakat, kym ms pride, lepsie by bolo keby neprisla aspon tych 9. mesiacov 😵 ), chlamydie a vsetko mozne. a aj mm musi dat odobrat krv na vysledky. potom to tam spolu posleme a oni sa nam ozvu. tak mozeme dohodnut prvy termin na rozhovor.
takze sa nam veci davaju trosku do pohybu.

a aj ja sa davam do pohybu a idem spat, lebo ma strasne rozbolela hlava a boli cim dalej sa do pocitaca pozeram, tym viac. takze sa tu majte a do zajtra. pa 😔

vendulak
19. jan 2010

Ahoj Jerry!
Je zajímavé jak jsou úplně jiné přístupy v CAR tady a jinde. U nás právě tyhle všechny vyšetření dělají v CAR. A po vás chtějí, aby jste jim je dali už hotové. Co tam tedy potom s vámi budou dělat? Jen vás hnát do umělek? 😕
A koukala jsem ti na grafík a přijde mi že teplota je pořád nízko 😕 . No ono se asi uvidí hlavně co udělá zítra, snad stoupne nějak markantnějš 😉 .

Jinak já teplotu dneska hooodně dole a i sem včera a dneska koukala na hlen a totální hustý krémík neplodný. Takže sem dneska docela depresačila, že to snad nebude ovulka ani tak jako minule ☹ .

simasla
19. jan 2010

vendulko.. neboj určitě přijde.. já třeba dneska říkala Dr. - že jsem jako takový klasický průsvitný, nebo čistě vodnatý hleník ještě neměla.. že je vždy tak trošku do bíla.. i když je natahovací... a že ten natahovací beru jako plodný, tak mi říkal, že je důležitá i konzistence a nejen barva
dneska jsem nezkoušela čípek kde je ani hlen, protože jsem po těch stěrech i trošku krvácela.. jen maličko takové zašpinění, ale dám mu dneska pokoj 😀 Jo a když už jsme u toho pan Dr. mi říkal také, když mi bral ty stěry, že mám celkem malý čípek - tak nevím, jestli to může mít nějaký vliv na oplodnění

simasla
19. jan 2010

jinak holky? pálí vás někdy před MS bradavky.. já už si to nepamatuju, když přišla naposledy přirozená mrška koncem září.. tu vyvolanou nepočítám... a dneska celý večer mi přijde, že mě pálí bradavky...???

vendulak
20. jan 2010

Dobré ráno holky! 🙂
Simi no nevím, já se fakt bojím, hlen byl fakt hustej krémík, kterej zůstával v kopečkách, vůbec né tažnej nebo tak a bílej. Dneska jsem rfychle zkusila a je pořád bílej i když trochu řidší, ale to bude tím, že jsme večer sexovali 😔 . A teplota je stále pod bodem mrazu ☹ . Já se bojím co by z toho zase pak bylo za aféru v CAR, kdybych jim tam zase musela znovu už po milionkrátý vysvětlovat, že prostě nemůžu předem říct, kdy mi bude končit cyklus, protože ho prostě nemám pravidelnej a protože ho někdy nemám vůbec ☹ . Minule to byl strašnej zmatek jak nikdo nechápal že sem byla na agolutinu a po něm místo ms dorazila ovuše a ms tedy až za dalších 14 dní. Jenže to tam taky na druhou stranu nikoho moc nezajímalo, aby řekl "tak s tím něco uděláme" ☹ .
Jinak já hlen zas až tak moc nesleduju, ale mívám ho někdy i ten čirej natahovací, někdy míň někdy víc.
A s tím malým čípkem to nevím jaký může mít vliv 😕 . Ale teoreticky spermijky se dostávají do dělohy přes čípek a když je malý tak asi tu šanci budou mít taky menší se dostat tím menším otvorem spíš než tím větším, laická dedukce 😅 .
A bradavky mě tedy nikdy nepálili. V přirozeném cyklu ani neboleli. Jen v cyklu s Clostilem. 😉

shandy
20. jan 2010

ahojte dievcence 🙂 🙂
jerry, tak to som rada, ze sa veci pohli 🙂 , jerry a nejake vitaminy pre mm ti neodporucili? na ten SPG, ci potrebuju vsetky vysledky a potom uvidia?
vendula mne na ten plodny hlien pomohla alchemilka (u vas kontryhel), pijem ho kazdy den od mrchy az po ovulku...
simi mna zvyknu palit, je to v poriadku, pokial ti z nich nic nevyteka 🙂
vendy a palenie alebo svrbenie nemas ziadne? ked nie, skus tu alchemilku...
ja sa dnes chystam gyndovi na kontrolny ster po liecbe ureaplazmy a uvidime co dalej navrhne 🙄

simasla
20. jan 2010

shandy díky za info, držím pěsti - ať to u Dr. dobře dopadne

vendulak
20. jan 2010

shandy ahoj! No kontryhel já zkoušela pít už snad milionkrát, bohužel sem to ale nikdy moc dlouho nevydržela ☹ , vždycky na to pak zapomínám a tak ☹ . Jako vitamíny beru úplně v pohodě ty do sebe hodím a je to, ale co scezování bylinek a čekání 15 minut louhování a tak, to mě moc nenadchlo 😒 . Ale vím že už sem si tolikrát říkala že nemám být lenoch a flink, ale nic moc sem se zatím nepolepšila ☹ .
Shandy ten dotaz na pálení a svrbění byl ještě k tim bradavkám jak se ptala Síma, nebo k tomu hleníku? 😕 Pokud k tomu hleníku tak jo, poslední dva dny to docela pálilo i svrbělo, byla jsem z toho docela vykulená, to neznám 😕 . Znamená to něco? Je tam nějaká neplecha? 😕
Taky ti moc držím palce, ať u Dr. všechno klapne na jedničku! 😉

shandy
20. jan 2010

simi diky moc, no vysledky budu az o 10 dni, ja mam pocit baby, ze furt len na nieco cakam, to je des 😀 😀
vendul, no ja som tiez bola na to rovnako leniva, kym som nezistila, ze ta alchemilka existuje aj porciovana. takze si urobim kazdy den v robotke do velkej salky, necham to 10 minut luhovat, vytiahnem sacik a hotovo, pijem 🙂 , postupom casu sa ti z toho stane rutina, len si na to zvyknut 😉
to palenie a svrbenie bolo k tomu tvojmu hlieniku. hmmm, tak by bolo dobre navstivit gynda, nech ti urobi kultivaciu. asi to bude nejaka mykoza (vo vacsine pripadov kandidoza), da ti na to nejake cipky a pripadne pre mm da nieco. existuju aj prostriedky z lekarne, mozes skusit aj to, ale moje vlastne skusenosti hovoria, ze sa to neoplati skusat to takto, je lepsie ked ti zoberie kultivaciu a zisti presne co ti tam robi sarapatu. inak to nie je nic vazne vendul, vacsinou sa ti len premnozia kvasinky, ktore tam normalne mavas a premnozene robia sarapatu...

simasla
20. jan 2010

shandy - také budu mít výsledky ze stěrů až v pondělí.. a s tím pocitem, že pořád na něco čekáš, tak to máme stejné...
vendulko - mohla by to být nějaká kandidoza jak píše shandy - měla jsem jí po nějakých širokospektrálních antibiotikách předloni, když jsem měla angínu. Vybilo to prostě všechno a objevila se infekce. Dostala jsem čípky a také doporučení od Dr., že abych obnovila původní spíš kyselejší prostředí v pochvě, mám si koupit obyčejný Celaskon - prášky myslím 250 mg a zavádět si na noc jeden po dobu jednoho týdnu, tak třeba by to pomohlo, pokud to není vyloženě na pomoc lékaře

shandy
20. jan 2010

tak tak vendy, byva to aj po antibiotikach. je dobre si davat aj probiotika na obnovenie crevnej flory, aby tie kandidozy nerecidivovali. ja som totiz pripad recidivujucich kandidoz, to znamena, ze to mavam dost casto aj napriek preventivnym opatreniam, takze sa s gyndom dohodnem, co a ako dalej. tiez som fungovala ako samoliecitel na cipkoch a masti canesten, ale da sa to tak riesit jednorazovo. ak by sa ti to zopakovalo, sup k lekarovi...

marion
20. jan 2010

Ahojte , som tu nova. Som rada ze si s Vam obacs popisem. 🙂

Pred rokom v januari mi brali polovicu stitnej zlazy, mala som na nej uzol. Po operacii bolo vsetko ok a druha polovica vsetko utiahla, tak sme sa snazili a v juni som bola tehu ale v 12 tt,som potratila.Povedali ze nahoda, stava sa. Brali mi aj krv a stitna bola v poriadku. Tak som sa po MA tym netrapila, a skusame byt tehu. Jedine gynekolog mi dal duphaston na 2 fazu, lebo som spinila a mohlo to byt zlym progesteronom.

Avsak ostalo mi nejak divne potila som sa tak som isla na endokrinologiu a zobrali mi krv, kde sa zistilo ze jednu hodnotu ( THS mam 5,25 ) mam dost vysoku a moze sposobit potrat. Tak ma skoro vyvalilo, lebo sme sa tento tyzden snazili, a ak som nahodou teraz tehu par dni, tak budem zazivat stres. Zacinam hormonalnu subst. liecbu a uvidime. Tak radsej teraz nechcem byt tehu a potom az o 6 tyzdnov. Tak sila, niekto chce byt tehu a ja sa teraz modlim aby som nebola. Uz som z toho fakt na nervy, citila som sa fajn, kto mohol vediet ze ta stitna je zla. Uz som davno mohla brat lieky. Babenky, mali ste niektora problem ako ja...

vendulak
20. jan 2010

Holky díky, mě to pak taky napadlo. Já tohle měla jen jednou a to už je hooodně dávno, takže mě to hned nedocvaklo. Ale tenkrát mi to objevila gyndra při běžné prohlédce (jéjej ještě tenkrát kvůli anťákům 😀 , to už je snad věčnost) a ona mi na to taky myslím napsala nějaké čípky, které ale vůbec nepomohli, takže jsme pak právě sami koupili myslím právě ten Canesten, že jsem měla já jednu tabletku a příťa mastičku a po tom to pomohlo. Tak já koupím a zkusím asi to 🙂 , kdyby to nepomohlo tak zajdu ke gyndrovi. Taky od té doby používám na mytí intimních míst jen intim gely a nikdy víc sem to neměla. Tak na to teď koukám docela jako z jara 😕 . Ani antibiotika sem dlouho žádné neměla...no...jedině ty co nám předepsali v CAR na ten vir co mi tam našli při stěrech.
Simi celaskon jakože ty tablety Vitamín C??? 😨
Holky já mám taky pořád pocit že na něco jen čekám 😒 . A to ještě vy víte aspoň teď přesně do kdy čekáte 😀 , já musím čekat jestli vůbec kdy přijde ovulka a až pak můžu volat do Natalartu na objednání. Ale držím vám fakt oboum moc palce, aby výsledky byli O.K. 😉

vendulak
20. jan 2010

marion, já nezažila to co ty, ale TSH mám podobné myslím 5,32. A mě nikdo neříkal, že by to mohlo být nebezpečné, že bych neměla těhotnět? 😕 Naopak mi v CAR chtějí hned po zavedení prášků na štítku dělat IUI a i endokrinoložka říkala, že teď otěhotním brzo.

diapozitiv01
20. jan 2010

ahojte,
Marion, myslim ze to neni az take strasne so stitkou, napriklad mne osobne zistili hypofunkciu stitnej zlazy v 4t. tehu, vtedy som mala tusim hodnotu TSH 11 alebo viac a vsetky protilatky zvysene, hned nasadili liecbu a Maximka som donosila az do 34tyzdna...Takze hlavu hore a nech ti dokyna nasadi spravnu liecbu aby tsh bolo max. na 3.

marion
20. jan 2010

Dia, dakujem za mile slova. Ja viem doktorka to nemyslela zle, ale mne kazde take slovo ,,mohlo by sposobit potrat,, robi velmi zle. Budem poctivo uzivat lieky a verim ze to bude fajn. A to tehu, no uvidime, dam vediet. 🙂

A este dia, chcem ti povedat, ze mi je velmi luto s tvojim Maxikom, pozrela som si album, a pre slzy som nemohla docitat. Ale malinky bol riadny chlapisko, vyzeral ako uplne donoseny chlapcek. Obdivujem ta, a zelam vela sil a urcite coskoro Vam Maximko posle za seba nahradu...z 🙂 🙂

len
20. jan 2010

Marion, TSH 5,25 je opravdu jen mírné zvýšení, to by s potratem souviset nemělo 😉 Jako asi bude vhodné to v těhotenství sledovat a v případě potřeby lehce léčit, ale ten potrat s tím nespojuj 😉

Jinak mé zářijové hodnoty TSH 2,1, dnes mi nabrali "pro jistotu" zas, ale nikdo si od toho nic neslibuje, prostě mám dávky sice koňský, ale ve výsledku dostačující 🙂

diapozitiv01
20. jan 2010

marion, urcite daj vediet, takze uz si po ovu, ktory dpo???
ja som dnes 6 dpo. a pekne papaj liecky a po par tyzdnoch na sup na kontrolu.

Len no aj ja by som chcela 2,1 😀

estrellita
20. jan 2010

len: ti to brali jen pro kontrolu, nebo jeste kvuli necemu jinemu?

len
20. jan 2010

Estrel, já byla loni objednaná na říjen a ještě jsem to navíc popletla, tak jsem šla na odběr už v září. No a v říjnu jsem pak byla v lázních, tak mě přeobjdenali na leden. Takže teď měli tři měsíce starý výsledky, což by teda vůbec nevadilo, když jsem dlouhodobě OK, ale jak jsem dr. začala vykládat o špatných vajíčkách, tak říkala, že za to překontrolování nic nedáme, jedna zkumavka krve, konzultace jen po telefonu. A další objednání až na září 🙂