Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

shandy
26. jan 2010

strouzi neboj, nic si z toho dia doktora nerob, ked je taky neempaticky... 🙄
no jo, ja by som tiez bola rada, kebyze to tu uz niekto spusti, tu tehotensku lavinu 😀 😀 , by som sa rada zviezla 😀
mnam dia, to znie dobre, to by som si dala aj ja, aj ked nie som diabetik...mnam, mnam 😅
dia, tebe sa to uz pekne upravuje ten cyklus, takze uz len trosku vydrzat a hadam budes prave ta, co spusti tu onu spominanu lavinu 😉
simi a nestracaj nadej, hlavu hore, preliecite to a bude dobre. ta ureaplasma sa stale da liecit 😉

strouzek
26. jan 2010

shandy ono by tě to mňam mňam brzo přešlo, holky já jsem fakt šílená mě se už o koprovce a koláčkách i zdá 😀

ta těhulavina je potřeba zatím to všude vyšlo ve všech diskuzích že jak se konečně objevili jedny // tak pak to byl každý týden nebo aspoň každý měsíc někdo

shandy
26. jan 2010

no ja ti verim, ono zvycajne mas najvacsiu chut na to zakazane, ze? 😀 😀 😀

vendulak
26. jan 2010

Ahojte holky!
Sice jsem se vás snažila dočíst, ale to během hovoru z kámoškou takž už vím stejně prd co jsem tu četla 😀 , se omlouvám 😔 .
Síma ještě dneska nic? Jsem zvědavá s čím od doktora přijde 🙂 .

strouzek
26. jan 2010

no přesně
jako na sladkosti ani tak chuť nemám jako čokoláda oplatky spíš mi chybí ty normální věci k jídlu jako třeba dát si k obědu kompot nebo obyč rohlíky, omáčka tatarka prostě normální věci který jíš denně a nepřemýšlíš a někdy ani nevíš že v tom je cukr. pro mě je těžký jít nakoupit, ovoce nesmím, zeleninu tu jo ale jakou když v mrkvije cukr, v hrášku je prej cukr.... džusy a tak nemůžu takže opět jen čistá voda, jdu kolem jogurtů můžu jen bílý, jdu kolem pečiva to nesmím jen graham a ten většinou je vykoupený v obchodě atd. takže manža má plný košík dobrot a já jdu se 3 jogurtama a s depkou dom a brečím u regálů s koláčkama. 🙄 ale tak už jen měsíc, ještě že tak, dia to má horší ta to má nadoživotí mě to snad porodem tohle utrpení skončí a pak se hodlám nažrat až prasknu 😀

diapozitiv01
26. jan 2010

Strouzi, uz len par mesiacov a bude tolepsie,,
zas to je vyhoda inzulinu mozes si dat aj nieco ´paradne´ ale zamozrejme vsetko s mierou..
Ja ked som bola na rizikovke tak som kazdy den tlacila na olovrant magnum-a, sa sestricky pohorsovali ze ako si to mozem dovolit, no 3 sacharidove jednotky mozu byt v akomkolvek stave 😀

strouzek
26. jan 2010

no já vím kolikrát si říkám jestli by inzulín nebyl lepší ale mám z něho strach hlavně z toho píchání

vendulak
26. jan 2010

Tý jo dneska je tu nějak mrtvo 😕 , sem koukala že jsem téma našla až na 3. straně 😕 .
Síma pořád nic? Neříkala na kolikátou k doktorovi jde? Já jsem tak napnutá co vymyslí.... 🙂

strouzek
26. jan 2010

já jsem tuuu, uvařila jsem manžovi oběd, uklidila kuchyň a naivně jsem si myslela jak se přitulím k manžovi a prd, ten zase usnul na gauči jako každý odpoledne to je fakt děs. hlavně že mi vyčítá net ale bez něho bych totálně zešílela buď jsem doma sama a když je doma tak zase spí 😠

taky jsem napnutá co pořídila simča.

carrie84
26. jan 2010

Caute babule,
tak vidim, ze sme vsetky zvedave ako simi dopadla. Snad nas nebude napinat dlho 😀

Ja som dnes obed nevarila (svokra nas zasobila v nedelu🙂 ) a v kuchyni mam bordel. Ale dnes ma neskutocne bolia krize, takze mam vsetko na haku.
Strouzi - presne tak, co by sme robili bez netu? No ja by som sa regulerne zcvokla! Ziadny fb, filmy, serialy, klebety, chaty - brrrrrr - normalne ma zamrazilo 🙂

strouzek
26. jan 2010

ahoj carie přesně nechápu jak to dělali naše maminy kdysi když byli třeba na PN, já bych bez netu a koně neotěhu, nezvládla těhu..... 😀 asi měli doma víc uklizeno než my ale my aspoň zadrbníme no ne? 😉

carrie84
26. jan 2010

Nase maminy hlavne ani nevedeli, ze nejaky net existuje, tak im nemalo co chybat 😀 Tiez som sa svojej mamy pytala, ze ako to zvladla - ale vtedy to bolo kusok ine, susedia chodili na navstevy, sedavalo sa pred panelakom a tak.
Co sa tyka upratovania - no ked sa koncilo o 2-3 hodine v praci, tak to sa nedivim,ze bolo upratane aj navarene. Dnes je clovek rad, ak o 6 vypadne z kancla 😒 Esteze som doma na PN ... hehe 😀

strouzek
26. jan 2010

no to je pravda,do toho kdysi bývali i pracovní soboty, při mimču se hlavně prali plíny, žehlily atd. takže bylo furt co dělat. dneska je to jednodušší a tk je víc času na netík. ještě že ho vymysleli jinak nevím, vysedávání na baráku no nevím nevím, barák máme plnej důchodců 😀 já jsem taky v posledních týdnech ráda že jsem doma, lidi mi chybí ale když mi píše kolegyně co se v práci děje, jak zkrouhli platy, lidi mají nervy kvůi propouštění, nejsou zakázky, dojíždění v tomhle počasí...všeobecně prej hrůza a peníze mají pomalu ty samý co já na PN tak si říkám byla bych blázen kdyby mi práce chyběla. stejně od příštího týdne začínám MD takže už budu oficiální žena v domácnosti 😀

strouzek
26. jan 2010

dia já od rána přemýšlím co je to olovrant (co je magnum vím až moc dobře) ale už jsem na to díky slovníku přišla 😀 Sváča!!!!!!! jazyková bariéra no 😅

estrellita
26. jan 2010

strouzek 😀 😀

vendulak
26. jan 2010

Holky, koukám Simi pořád nikde 😒 .
Ale jinak s vámi 100% souhlasím! Já jak sem teď doma tak být ještě bez netu to by mě úplně švihlo! Bych si asi musela povídat z nedostatku komunikace se zdí, nebo nevim 😒 .

simasla
26. jan 2010

Cau holky, nejdřív Vám napíšu jak u Dr. a pak si vás přečtu.. je toho tu tedy dnes hodně, hodně.
Ráno jsme jeli k Dr. i s Jardou, protože mě vezl do práce. Nejdřív jsem šla já.. a nakonec šel za náma dovnitř i Jarda. Pan Dr. je formát - hezky si podali ruce a seznámili se.. Járovi ještě vše vysvětlil a napsal antibiotika i jemu.. řekl, že by musel na výtěr z močové trubice - což je prý velmi nepříjemné. Také mi vysvětlil, že dle citlivosti kterou udělali z toho stěru, je tento kmen ureaplasmy mírný - tedy, že bude stačit pokud se oba přeléčíme antibiotikami a určitě se to zlikviduje. Takže teď oba papáme ATB a po dobrání si mám zavolat. Po dobu léčby sexuální abstinence. Mám radost, že to nebude běh na 2 měsíce, ale za chvilku je po xindlu 🙂. Můj cyklus budeme řešit po ATB, prý teď nemá ani cenu vyvolávat mršku, spíš by to bylo horší kvůli léčbě.
A teď se jdu podívat, co jste dnes napovídali. 🙂

simasla
26. jan 2010

shandy? ty jsi měla také pozitivní ureaplasmu? jak ti to léčili? a zbavila jsi se toho hned po ATB?
dia a vendy - ukažte grafík
strouži - no tak já bych už asi rezignovala a nechala si napsat inzulín - a pak snědla mandarinku a koláček a tak.. i když pro mimi vše - takže ne.. drž se.. pořád si říkej že to dlouho nepotrvá a že to děláš pro Nelinku
Můj graf je divný - ovulace nejspíš nebyla, mrška nikde, na progesteron jsem zase zapomněla - mě vyvedl z míry jak si tam tedy zavolal i Jardu :D
http://www.fertilityfriend.com/home/2a75a9

strouzek
26. jan 2010

jé simča už je tu.

simi to je dobře že se to brzo přeléčí, a neříkal dr. jak se to chytne?? každopádně akorát mě překvapuje že se neřeší ten cyklus, to fakt není normální tolik dnů měl by ti píchnout vyvolávačku a pak až dát antibotika.kolik dnů je budete brát?? jestli jen týden jako já tak by to akorát vyšlo stejně po té vyvolávačce to dostaneš až tak za 5 dnů.

estrellita
26. jan 2010

simas a jak ti na ty ureopl. prisli?

vendulak
26. jan 2010

Simi tak to jsem ráda, že to není až tak vážné 🙂 . Ale že ses nezeptala na ten progesteron to si mě docela zklamala 😀 . Ale tedy je mi taky divný že ten cyklus neřeší 😒 . Na jak dlouho ATB máte?

simasla
26. jan 2010

no antibiotika máme na 10 dní a prý to má 50% populace jen o tom neví.. já také neměla žádné obtíže. Většinou to najdou, až když je problém s otěhu, nebo po potratu :(. Parazituje to prý v tkáni děložního čípku a je to pohlavně přenosná infekce, která v tobě žije bez obtíží klidně x let. Takže hned můj první to mohl mít a předat mi to.. a já pak předávala dál aniž bych to věděla... No a přišel mi na to, když mi dělal stěry děložního čípku - právě na takové infekce. Prý je toto vyšetření celkem drahá záležitost. Alespoň že ostatní bylo negativní - dělal myslím ještě test na chlamýdie a HPV.
S tím cyklem? No já nevím, asi ví co dělá, třebas do mě nechce zbytečně cpát hormony, co já vím.. Stejně je do mě nakonec nacpe,protože já asi normálně ovulovat nebudu :(.

strouzek
26. jan 2010

simi no já zase mám zkušenost když jsem měla kdysi kvasinky tak mi dr. řekl odmenstruovat to je jakoby první čištění a pak nasadit léčbu že je to lepší než před mrchou i mě to přijde logický, když si vzpomenu jak jsem v dobách dlouhých cyklů byla nafouklá celá rozhozená, pak ta mrcha byla jak vodovod tak se právě spíš divila kdyby do mě v takovém stavu cpal antibiotika.

vendulak
26. jan 2010

No on každej doktor má holky prostě asi jinej postup! Mě třeba o odmenstruování před taky nikdo nic neřekl, prostě jsem je měla vzít hned 😉 .
Simi tvůj doktor vypadá jako pečlivej tak snad ví co dělá a držím palce ať to stojí za to! 😉

simasla
26. jan 2010

strouži, ale já nemám kvasinky... tenhle xindl žije v tkáni děložního čípku... já nemám žádnou infekci - zjevnou.. Normálně bychom na to nepřišli - bez toho stěru...
A fakt nevím - já teď mám před sebou úkol se vyléčit a pak budu řešit to další.. Vždyť jsem už na začátku říkala, že pan Dr. je velmi sympatický, ale že to vypadá na běh na dlouhou trať :(. Tak už se s tím pomalu smiřuji. Hold sledovat, odkontrolovat a pak až léčit - to bude jeho heslo...

elisabet
26. jan 2010

ahoj holky, snad mi tady někdo poradí, dr.mi udělala hormonální profil, mám vše v pořádku, chtěla bych vědět zda při tomto vyšteření- když to souvisí s hormonama, zjistí moje dr. i přpadné onemocnění štítné žlázy? Jsem dosti hubená a každý mě straší že si mám zajít na testy, ale když mi vyšel hormonální profil v pořádku tak mě to zaráží, přece tam by se to poznalo, nebo se mýlím? jinak jak jsem četla další příznaky onemocnění štítné žlázy tak kormě té hubenosti ke mě nic nesedí. Díky moc za radu. 🙂

simasla
26. jan 2010

elisabet - to záleží na tom, jestli v HP - zkoumali i hormony štítné žlázy - ale myslím, že ano. Mě když dělal Dr. HP - tak to bylo včetně hormonů štítné žlázy. Zkus se Dr. zeptat až k ní půjdeš. 🙂

shandy
26. jan 2010

simi, ano mali sme ureaplasmu, resp. mala som ju udajne ja, co je diskutabilne. liecili sme ju doxybene 10 dni, 2 x denne jedna tableta obaja, dodrziavali sme sexualnu abstinenciu a pockali na jednu mrchu, az potom sme keksikovali...na kontrolnom stere som bola minuly tyzden v stredu, takze este neviem vysledok ale dufam, ze sme sa toho svinstva zbavili. 😠
inak ja som to na sebe citila, ze nieco nie je tam dolu ok, aj ked nejake zjavne tazkosti som nemala. akurat sa mi stale opakovali mykozy a mala som po sebe dvakrat zapal mocovych ciest, co som predtym nikdy v zivote nemala a pritom som ich mala oba liecene ATB. ja si myslim, ze som to schytala v termalnom bazene alebo vo virivke, pretoze presne viem od akeho okamihu som zacala mat problemy. niektori lekari tvrdia, ze to je pohlavne prenosna infekcia, ale niektori tvrdia, ze to mozes chytit aj v tych bazenoch a virivkach. no neviem ako to bolo v kazdom pripade sa im uz teraz vyhybam 😀 , ale naozaj tazkosti nemusite mat ziadne...ja som si ten ster vyziadala sama na preventivke a povedali mi, ze to standardne nerobia, ale teda mam zlateho doktora, tak mi to urobil...inak neviem ake ATB beries, ale ja som si vyslovene musela pockat na mrchu a zacat ich brat az ked dorazi, pretoze tie moje sa nemohli brat v 1. trimestri...
inak moj drahy bol tiez u svojho urologa (nechcelo sa mu brat ATB len tak, ked to nemal potvrdene, ci to ma tiez), ten mu robil ten neprijemny ster z mocovej rury a samoska vsetko vyslo negativne. ale ked som sa pytala na to gynda, povedal mi, ze oni maju anatomicky inak ulozene ustrojenstvo a ze ten sajrajt moze byt kludne usidleny inde, ako na mieste, z ktoreho urolog urobi ster, takze preto sa liecia obaja partneri aj ked je muz negativny...potom som ho poslala praktickemu a ten mu potvrdil to, co hovoril moj gyndo. ten jeho blby urolog mu totiz odmietol predpisat ATB, ked mu nic nie je...a pritom mu moj vysvetloval, ze sa snazime otehu a toto by mohla byt pricina... 🙄
simi neboj, zbavime sa toho 😉

simasla
26. jan 2010

shandy to doufám - máme také Doxybene 100 mg 2x denně jednu tabletku na 10 dní a lékař mi tedy povídal, že to je pohlavní nemoc - ale že v tobě může žít dlouhodobě bez zjevných problémů, nebo sem tam, když máš oslabenou imunitu propuknout v nějaký ten zánět... nicméně já měla zánět jen jednou v životě a to po antibiotikách - když jsem měla těžkou angínu a brala jsem dvoje antibiotika po sobě - tak mi to vybilo všechno i ty přátelské bakterie a pak jsem měla nějakou tu kvasinkovou infekci... Jinak žádné záněty ani nic podobného - na to jsem nikdy netrpěla. Ještě k tomu kontrolnímu stěru, gynekolog mi povídal, že nebude třeba, že vzhledem k udávané citlivosti laboratoří - to určitě doxybene zničí. K léčení Jardy? Pan doktor se ho ptal, jestli mu nevadí, zda bude brát antibiotika, aniž by to měl potvrzené... Tak ten můj miláček zlatý řekl, ne já budu radši, abychom věděli, že jsme oba zdraví 🙂. shandy těhu nejsem, když nemám ani ovulku, takže v tom bych problém neviděla...víš mrška nedorazila, tak se potvrdilo že ovulace nebyla :(
Ty shandy - nebylo ti po těch ATB nějak zle? Já mám pocit, že mě bolí hlava a je mi i tak divně těžko. No koupila jsem si ještě probiotika - aby to nevybilo úplně všechno, tak uvidím - hlavně ať je ten xindl pryč...

vendulak
26. jan 2010

elisabet já myslím že jo! Mě zjistili zvýšenej hormon štítný žlázy právě při hormonálním profilu. V CAR. 😉

Holky antibiotika jsou pěkný zabijáci, držím palce ať zničí všechno to špatný co tam je a vy se brzy můžete zase snažit a dočkáte se tich našich vytoužených miminek! 😉

Já mám pocit že mi to dítě schází snad každým dnem víc a víc i když mi to víc přijde úplně nemožný už ☹ . Pořád třeba koukám do rohu místnosti a představuju si tam postýlku i to miminko. Asi už mi začíná fakt hrabat ☹ .