Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

strouzek
29. jan 2010

len věřím, já to měla tak že mě na jednu stranu vadilo jak mi slibují těhu a furtnic ale když se pak objevil doktor který to řekl na férovku tak mě štval taky takže vlastně ani nevím co je lepší 😅 s odstupem času asi člověk řekne lepší pravda ale v tu chvíli jsem fakt nevěděla. to máš jak já včera, na jednu stranu jsem ráda že mi dr. řekla na férovku že je možný že budu muset na císaře do ostravy abych se na to prej mohla připravit duševně na tuhle možnost ale na druhou stranu mám od včera depku a strach a říkám si sakra taky mohla ještě chvíli počkat s tou duševní přípravou teď se budu měsíc a půl nervovat jak to dopadne 🙄 😀

vendulak
29. jan 2010

Estrellito i já mooooc gratulujuuuuuuu!!!! 😉 😀
Můžu se zeptat co přesně ti před tima 6-ti měsíci se štítkou zjistili? Jestli jen špatný TSH nebo i něco jinýho...já se omlouvám jestli si to už psala, ale holek sem přichází a říká to tolik, že já se v tom ještě moc nevyznám 😔

estrellita
29. jan 2010

holky, dekuju 🙂
ale zatim jen potichoucku, jo? 🙂

shandy, vecer vyfotim a hodim 😀

estrellita
29. jan 2010

vendul: zjistilimi mi Hashimotovu strumu - autoimunitni hypofunkci (nedostatecnou) stitny zlazy. pry jsem si to rozjela stresem, ale asi to zachytili hodne brzy, protoze leky mi vysoke TSH hned srazili a uz od dvou mesicu po lecbe mi lekarka vyrovnava davku, abych se dostala do idelani hladiny. takze seji to asi povedlo 😅

shandy
29. jan 2010

estrell uz sa tesim 🙂 🙂 , jasne, zatial potichucky.... pssst ani muk 😉
tak po dobrych spravach vacsinou prichadzaju tie zle a to su tie moje 😔
prave som si precitala vysledok imunologickych testov z prahy, sme kandidatmi zrelymi na umele oplodnenie, dokonca ani nie IVF ale ICSI 😔 ☹ ☹ , budem sa s tym musiet nejako zmierit... 😖

elisabet
29. jan 2010

Zdravím vás opět, tak jsem byla u dr. a mám prý hormony i štítné žlázy v pořádku,- tak mi bylo sděleno mojí gynekol. Jestli se v tom někdo vyznáte tak mám TSH 0,531mIU/l , T3 5.07 pmol/l , T4 14,3 ng/l . Jak jsem si sama všimla tak TSH mám nad nízkou hranicí, nevím tedy když mi gynekol. řekla že je vše v pořádku tak jestli mám přesto zajít na endokrinologii- nevím jestli jsem to napsala správně. ?Díky za rady 🙂

vendulak
29. jan 2010

Estrel tak to joooo! No hlavně že se to podařilo srovnat a teď máš ty nejkrásnější // na světě! 😉 😀

Shandy tak to je mi moc líto kočko ☹ a proč konkrétně by vás viděli jako kandidáty na umělko?

strouzek
29. jan 2010

shandy jakto? to icsi je co? dárce ? to mě moc mrzí ale snad by se to dalo ještě nějak zachránit.

ahoj elisabet to TSH máš fakt trošku víc dole ale stále je to norma,dle mých zkušeností je lepší být kolem hodnoty 2 ale fakt žádná hrůza. takže gratuluju k pěkným výsledkům 😉 já bych na endo nešla, podle takových výsledků by tě stejně nijak neléčil,co by za to jiné dali 😉

strouzek
29. jan 2010

jinak holky jestli tu nebudu o víkendu a pak i příští týden tak jsem v pořádku ale děláme tu ložnici a budu prozatím v azylu s kocourem u našich abych tu nebyla v tom binci celej den a kocour se nepletl okenářům a malířovi pod nohy, a nevím jeslti se mi podaří připojit od našich noťas na net.

elisabet
29. jan 2010

storouzek, moc děkuju za útěchu a slova co pozvednou náladu. Jak to tady pročítám tak na co já si vlastně stěžuju,že? Ale někdy je dobré si o tom s někým pohovořit, nemám žádné zkušenosti a dělám asi z komára 😀 velblouda, Tak i vaám přeju hodně štěstí.

vendulak
29. jan 2010

Strouži ICSI je že zavedou při IVF spermijky až přímo do vajíčka 😉 .

pavlisa
29. jan 2010

shandy: až na tu finanční stránku 😠 přeci ICSI neznamená, že se nemusí povést! Tak teď na to přišli v čem to vězí, nebudeš čekat další rok jestli se to povedlo nebo ne přirozeně a jestli začnete hned, třeba by ti to embrijko do vajíčka zavedli brzy.
Máš dobrého doktora? Uvidíš, povzbudí tě..Nesmutni.

Víš, já mám v peněžence u čtyrlístku takové motto: "Nevzdávej to pět minut před tím, než se stane zázrak "
a tak se podle toho řídím i když je mi ouvej 😉

vendulak
29. jan 2010

Pavli tak to je moc hezké motto 🙂 . Zrovna tady teď něco řeším, že nevím nic o jednom moooc dobrém příteli, a přitom sem zjistila až dneska že on mi psal domů už skoro před měsícem dopis a teď vůbec nevím jak ho mam sehnat. Tak prohledávám roky starý věci jestli něco nenajdu a je mi z toho docela úzko a ta tvoje věta se mi fakt líbí! Takže se jdu asi zvednout od počítače a jdu hledat dál 🙂 .

pavlisa
29. jan 2010

jasně a dej si k tomu něco dobrého, protože energie na práci ta musí být!

strouzek
29. jan 2010

aha tak teď už jsem moudřejší já myslela že je to ivf kdy zavedou spermii do vajucha a o icsi jsem si myslela že je to ivf s dárcem.

pavli krásný motto 😉

shandy já vím je to těžký při té vší smůle se pořád něco ještě víc a víc se.e ale já věřím že se toho mimča brzo dočkáte, aspoň tak nějak už víte kde je problém a určitě vám to umělko pomůže.

len
29. jan 2010

Strouzek, IVF (in vitro fertilisation - oplodnění "ve zkumavce") jen přidají spermie k vajíčku a oplodní se přirozeně, ICSI je přímo vpíchnutí spermie do vajíčka (introcytoplasmatic sperm injection). Takže defakto někdo potřebuje jen IVF a někdo IVF+ICSI.

Shandy, máte nějaké mizerné protilátky proti oplodněnému vajíčku nebo tak něco?
A jinak, já vím, že to zní hrozně, ale už jsem to tu psala včera Vendul - když už má někdo tu smůlu a nemůže otěhotnět, tak je vlastně veliký štěstí zjistit, proč to nejde, a ještě větší, pokud se ta příčina dá obejít 😉
Nebudu ti nalhávat, že IVF je procházka růžovou zahradou (ale to ICSI navíc pocítíte jen finančně), na druhou stranu pokud může pomoct, tak super 🙂
Pro mě byl největší šok, když mi řekli, že ani tohle mi definitivně nepomůže 😒

estrellita
29. jan 2010

shandy: to me mrzi ☹

pavlisa
29. jan 2010

jasně, že se to povede, Estrel je letos první vlaštovka 🙂
já vím, však to říkám potichounku, ať to nezakřiknu..

simasla
29. jan 2010

Ahoj holky 🙂 téda těhulka 🙂 no už bylo na čase.. hezky nám to zvedne náladu - estrel gratuluji a přeji hlavně ať je všechno v pořádku 🙂
vendulko - máš krásný grafík.. teda ty barvičky.. jinak nic moc.. ale není to taková bída jako to moje...
já už to nechápu vůbec ty svoje teploty - teď kupříkladu vytvářím takovou nějakou vlnu :D
http://www.fertilityfriend.com/home/2a75a9

vendulak
29. jan 2010

len to vysvětlila Stroužince líp než já 😀 . Ale taky sem to myslela tak 😀 .

len
29. jan 2010

Sim, cynicky dodám, že je dobře, že používáš FF. WK totiž končí grafy už po 50 dnech 😀 Je to síla a netuším, co si o tom myslet, každopádně bych tak jednou týdně cvičně zkoušela test 😒

vendulak
29. jan 2010

No Simi pěknej anovulák, jak ty teploty lítají nahoru a dolů 😒 . No ale snad až doberete ty ATB tak se doky konečně vrhne i na tenhle tvůj hroznej cyklus 😉 .
No a ty brvičky no jéjej, pěkný jsou 😀 , jsem si dneska upravila v té VIP verzi i všechny ty staré grafy 😀 . No jako malá. Aleuž chápu proč to dělají, docela uvažuju o tom že bych si tu VIP verzi tedy zaplatila... 😎

simasla
29. jan 2010

len - no já jsem regnutá i na Wunschi, ale po tom prvním cyklu, když jsem zjistila, že dál už to nejde - jsem se rozhodla, že budu vyplňovat už jen FF 😀 No je to na palici - spíš ale ovulace tedy nikdy nebyla, ale když dám pryč to svoje uživatelské nastavení ovulky, tak jí to vyznačí ještě dřív 😀 nesmyslné...
No k tomu máme zákaz sexíkování a mě asi trošku hrabe z nedostatku vitamínu S
Alespoň to neberu tragicky, nedepkuju, jen jsem z toho tak nějak vytlemená... však říkám, blázen od přírody 😀

len
29. jan 2010

Vendul, já zas to VIP totálně zatratila, mě to tááák rozčiluje, když to na mě bafe, kdy mám plodný dny a kdy se snažit a že dnes jen tři dny do testu, no ať jdou někam 😀 Tuhle to na mě dokonce vyjelo plán sexu na celej rok a navrhlo mi to, že to můžu poslat manželovi emailem, to teda děkuji, ale já mám svýho muže ráda 😉

estrellita
29. jan 2010

vlastovka si preje doletet do stastneho konce. uff, uz aby bylo zitrejsi rano a ja zas videla //, ze se jako test nespletl 😅

strouzek
29. jan 2010

dík len už tomu rozumím 😵 já si právě myslela že všechno co je ivf je automaticky vpravení do vajíčka jehlou.

co se týče grafů tak mě to taky vadilo jak to tam cosi hlásilo tak jsem si dělala svoje grafy vždycky v excelu

pavlisa
29. jan 2010

haha len, to je mazec, to jsem se zasmála s tím plánem na celej rok 😀

Já jsem asi trapná, ale FF jsem zavrhla a ťukám si to normálně do excelovské tabulky..mám tam všechny měsíce, svoje poznámky, barvičky a protože mám ovulku většinou přesně, tak ji nepotřebuju vyznačit nikým..dle teplot a ovu testů to poznám.
Ovšem to samozřejmě jen protože mám všechno pravidelné, jestli to sakra není tím, že jsem prostě moc ukázková 😀

vendulak
29. jan 2010

len fakt??? No takový věci já tam ještě ani nepostřehla 😀 , jenom se mi líbí jak mi to vyznačuje ty DPO v grafu od ovulky a to že si tam můžu přidávat vlastní ty léky a i třeba bolesti a tak 🙂 . No uvidíme...ještě nějakej den snad budu mít tu testovací verzi tak uvidím jak to bude v ní vypadat dál 🙂 .
Simi tééédy obdivuju tě! Nesnáším nedostatek sexu!!! 😀 Sem pak hoooodně nepříjemná 😀 .

pavlisa
29. jan 2010

jé strouži, tak si mě předběhla s tím excelem 🙂

len
29. jan 2010

Estrel a ne, že nám tady budeš naříkat, jestli ta čárka nebude dostatečně sílit, když už teda hodláš testovat denně 😀

Strouzek, kdepak, my na první dvě IVF neměli ICSI vůbec a vždycky se oplodnilo všecko. Na třetí jsme ICSI měli a oplodnilo se jen jedno ze dvou.

Jinak s tím FF, právě když ta VIP verze po měsíci dojde, tak už to jenom maluje grafy a nic nehlásí, což je přesně to, co po něm chci. Akorát teď mě to zase vylosovalo na 4 dny VIP a křičí to na mě, že už mám pomalu testnout, a já už druhý den špiním a je mi blbě, tak mám vztek 😖