Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

leya
7. feb 2010

Ahoj jamilanka!
Ja som mala podobne hodnoty.....na predposlednej kontrole u endokrinologicky TSH 4,8 a fT4 16,9 .....jednoducho povedane, hoci tyroxin-hormon stitnej zlazy mas v norme, vyzera to, ze hormon regulujuci produkciu tyroxinu v stitnej zlaze (TSH produkovany v prednom laloku hypofyzy) sa vylucuje v trochu vacsom mnozstve, nez je fyziologicke....a to znamena, ze mas zrejme subklinicku hypotyreozu.....cize znizenu funkciu stitnej zlazy, ktora sa nemusi prejavovat typickymi priznakmi hypotyrozy.
Jamilanka, mas troska lenivejsiu stitnu zlazu a nadriadene centrum v mozgu ju musi viac stimulovat, preto mas viac TSH. A hoci nemusia byt klinicke priznaky, tento stav moze byt prekazkou otehotnenia. Ty by si chcela mat babatko?

leya
7. feb 2010

skus si precitat toto....inak su na webe aj celkom dobre odborne clanky, ktore preberaju otazku endokrinologickych ochoreni v suvislosti s gynekologickymi problemami....

http://www.fertility.sk/riesenie-problemov/horm...

jamilanka
7. feb 2010

ahoj leya, o babatko by sme sa chceli zacat pokusat v aprili tohoto roka, lebo este studujem, tak doteraz sme to neskusali. Pytam sa na to preto, lebo mam strach ze mi endokrinologicka zas povie ze to mam v norme, aj ked sama vidim, ze to dobre nie je. No a bojim sa a neviem, co by mi pomohlo. Isto by som jej ale mala povedat, ze sa chystam mat babo vsak? Inak sa vyznas....dakujem za odpoved 🙂

diapozitiv01
7. feb 2010

Ahojte,
Jami, urcite ked budes u endorkrinolgicky jej povedz ze sa chcete pokusat o mimco,
mozno ze ti este odobere protilatky proti stitnej zlaze.
Podla mna ti nasadi Ethyrox alebo ta bude este prisnejsie sledovat.
Samozrejem nedostatok hormonu stitnej zlazy moze mat za nasledok vyssie riziko potratov...
Ale neboj ak povies gynekoske ze chcete mat mimi tak sa tak ona zariadi..
Drzim palce a daj vediet.
Nat.

leya
7. feb 2010

...nemas za co.....urcite jej povedz, ze chces babo.....pretoze ja som bola prvykrat u endokrinologa s podozrenim na problemy so stitkou pred styrmi rokmi....stanovil mi T4, ktore bolo v norme a povedal: kontrola o rok...o rok urobil to iste a bol spokojny on, aj ja....lenze potom sme chceli babo a ja som zacala merat bazalnu teplotu....a vychadzalo mi, ze obcas ovulujem a obcas neovulujem a tak vselijako....okrem toho sa u mna zacalo vyskytovat intermenstrucne spinenie (niekto to vola aj ovulacne, lebo sa vyskytuje v case ovulacie a trva len 1 den....ale zvycajne ma skor charakter anovulacny, pretoze znamena hormonalnu dysbalanciu v tele)....tak po pol roku som sla ku gynekologicke, ktora zacala riesit....prve mi zistila zvyseny prolaktin (vraj stresovy hormon, ale pozor, niekedy byva spojeny prave s poruchou cinnosti stitnej zlazy, to by ti mohli stanovit tiez)....zacala liecit prolaktin...potom mi dala este progesteron, lebo ten bol nizky (co mohlo byt aj z toho, ze som nie vzdy ovulovala)...potom sa zlakla, ci co, vysadila lieky....a poslala ma k svojej znamej endokrinologicke...a ta zistila...subklinicka hypotyreoza......takze hura, liecime sa! 😉 inak, o babo sa pokusame uz 2 roky.....

leya
7. feb 2010

...ale tu na forach su aj dievcata, ktore sa neliecili a to, ze maju problem, im zistili az pri vysetrovani krvicky pocas tehotenstva....takze su rozne pripady..... 🙂

jamilanka
7. feb 2010

leya,, tak ti budem drzat palce, aby to vyslo s tym babatkom. ja zajtra uvidim u tej endokrinologicky, ale jednoznacne jej to poviem. Ja som si este bazalnu teplotu nemerala, menstruacny cyklus som mala doteraz dobry plus minus jeden dva dni. Ale teraz mi dost meskali,,,,

Diapozitiv01 dakujem aj tebe za odpoved. jasne ze dam vediet aj ako som dopadla u ondokrinologicky aj ako sa nam dari s tym babatkom.

Dievcata drzim palce a prajem pekny zvysok vikendu 🙂

strouzek
7. feb 2010

ahoj holky, konečně můžu k vám a vítězoslavně prohlásit že žiju a neumřeli jsme ve špíně,prachu a foliích, byt uklizen postýlka složená, od zítra mi začíná konečně praní výbavičky a můžem klidně rodit. 😀dneska jsem byla z té postýlky a uklizenýho bytu tak dojatá že jsem seděla na posteli a brečela jak želva. no jo hormony 😅 moc jste mi holky ten týden chyběli,snad je tady vše v pořádku a maximálně jen dobrý zprávy. bohužel je toho tolik na dočítání že to prostě nezvládnu všecko projít.
každopádně vítám nové štítkařky a přeju brzo čárečky na testíkách 😵

jinak nevím jestli jsem vám to psala, inzulín jsem zatím nedostala, dokonce mě dr. poprvé pochválil, tak hurá a asi i pracovní nasazení dělá cukrajdě dobře protože dneska jsem zbaštila rizoto, šunkofleky i manžovi oplatky a cukr krásná norma 😀takže pro kus pořádnýho žvance se ze mě snad stane i pořádkumírumilovnej a pracovitej člověk 😀 jen štítka asi tak slavná nebude, v tom pracovním tempu jsem jeden den prášek vůbec nevzala a podruhé jsem prášek brala až odpoledne 😔

strouzek
7. feb 2010

jinak co jsem si tak stihla pročíst že se tu řešila váha, holky já ani nemluvím, jak se kouknu na starý fotky mám depky, díky štítce a žraní mám nahoře 20 kg za poslední 3 roky😝 sice teď v těhu jsem skoro nic nepřibrala což není dobrý ale na druhou stranu přibrat podle normy jsem na rovný tuně 😨 u mě bylo fuk jestli hyper nebo hypo já přibírala v obou verzích 😝

simi koukala jsem na tvůj grafík, no teda to je na zápis do guinnesovky, já ti povím být na tolika DC tak jsem za prvé na psychině a za druhé prasknu jako balon, mě stačilo mít spoždění 14 dnů a cítila jsem se jako vzducholoď!snad jak dobereš ty antibiotika tak to začne dr. řešit.

vendulak
7. feb 2010

Ahojte holky!
Jami vítej mezi námi! A určitě doktorce řekni že chcete miminko, ona snad nasadí prášky a dá hodnoty do norem a bude miminko! 😉
Strouži, to je super, že už máte doma hotovo! Já zrovna v pátek koukala na takový nádherný povlečení a hrozně jsem si přála, aby jsme měli větší byt a mohli jsme si udělat taky krásnou ložnici 🙂 . Jinak doufám, že nám pak ukážeš fotečky připraveného pelíšku pro Nelinku 😉 .
Jinak holky já beru dneska 3.den ten Clostil a dost mě z něj (asi z něj) bolí v podbříšku na levé straně 😒 . No to sem na to zvědavá...

strouzek
7. feb 2010

ahoj vendul neboj dočkáš se, já dneska byla z té postele tak dojatá že jsem si probrala v hlavě ty poslední 2 roky čekání, normálně mě to sebralo, vzpoměla jsem si na potrat, operaci, ty měsíce nervíků ze štítky atd. a prostě jsem seděla u tý postýlky na hromadě vytahané povlečení na vyprání a nechápala jsem že je to možný že po tom všem jsem se fakt dočkala. uvidíš že jednou budeš takhle sedět u postýlky stejně a určitě to bude brzo 😉 já třeba to jedno povlečení mám ještě z prvního těhu kupovala jsem ho 2 dny před revizí, tak o to víc jsem to z té krabice vytahovala plná dojetí. fotky určo dodám ale ještě čekám na komodu tak až bude i ta všecko nafotím 😉
každopádně ale držím pěsti na ten clostík ať zabere, určitě budou folíky jak lusk a bude možné jít na IUI 😵

simasla
7. feb 2010

čáááu holky - mám šílenou radost - celý víkend jsem pracovala - a teď jsem to konečně dodělala. Fuj bylo to o nervy.. jak říkám, teď je toho v práci nějak moc a tahám si to domů a nestíhám nic..
V pátek jsem bečela - přijela jsem domů až v půl desáté, Jarda měl noční, tak jsem byla doma sama, všude nepořádek, vyhasl mi kotel-takže zima, měla jsem hlad, mám rýmu a celý odřený nos, sebou z práce hromadu dokladů na zaúčtování a tak jsem se zhroutila do křesla a pobrečela si, že to nezvládnu. No pak jsem se najedla a bylo mi lépe a začala jsem pracovat, protože jsem nemohla usnout - no a já to stihla.. Sice to doma vypadá strašně, ale mám radost. I když už jsem si říkala, jesti mi ty peníze stojí za to? No jedno pozitivní na tom, ale je a to nemám čas myslet nad tím, že nám to miminko nejde a že jsem k ničemu - takže vše zlé je pro něco dobré. Zítra zkusím zavolat k Dr. a zeptat se ho, co dál? Antibiotika už jsem dobrala.
Stroužinko - jsem zvědavá na fotky pelíšku pro Nelinku 🙂 a rodit, joooo? ty bys to brala hupem - ještě si pár týdnů počkej
Vendulko - držím palce ať clostil pomůže a přijde krásná prosnažená ovulka
A samozřejmě vítám nové snažilky 🙂

suzix
7. feb 2010

Ahoj holky, opět se hlásím (mám takové delší intervaly 🤐 ) nevím jestli na mě doléhá nějaká deprese nebo co, ale minulý týden jsem se rozhodla, že všechny snahy vzdávám... byla jsem na kontrole se štítkou kde jsem po 6ti týdnech na super hodnotách, a jdu do poradny a tam se mi dostalo odpovědi, že mám čekat další 2 měsíce na to až se štítka opravdu ustálí, pak 3 měsíce brát prednison pak ho vysadit a pak zopakovat skoro všechny testy... takže čekat další rok už nezvládám. Takže náš nový domeček holt bude bez dětských pokojů, ale to je asi život... MOC vám všem tady přeju, aby jste měly více sil než já... papa

strouzek
8. feb 2010

brý ránko holky

Simi tyhle stavy uplakanosti z vyčerpání znám,já jsem kolikrát takhle brečela v práci při pohledu na kopu papírů, nervního šéfa .... někdy prostě ty dny byli šílenost a z toho někdy nuda k ukousání. teď se mi třeba chtělo řvát při pohledu na byt když odešel malíř, šílenost, fakt jsem nevěřila že to kdy uklidím. každopádně i mě pomáhalo jídlo, najíst se a hned má člověk lepší náladu a energii viď? 😉 mě stačilo včera,zbaštila jsem rizoto a manža mi říká prej tebe rozesměje už jen to žrádlo, byla jsem vysmátá jak měsíček na hnoji. no aby ne, po období suchých rohlíků a bílých jogurtů je pro mě dobrý rizoto jako kaviár 😀 určitě ale zavolej doktorovi co s tím cyklem, jestli už máš dobrané antibiotika tak hupky na injekci protahovat to donekonečna nejde, ono možná i ty nervíky jsou z toho, jak jsem psala když jsem měla dlouhej cyklus byla jsem jak časovaná bomba plná depresí.

suzix neblázni kočko tyhle špatný prognozy si zakaž, koukej na mě, v říjnu mi řekli o štítce, vypadalo to že dostanu zákaz na mimíše na 3 roky, pak jsem šla na operaci kde na mě všichni koukali jak na magora co leze pod kudlu aby mohl co nejrychleji plodit, ale i tak mi řekli rok minimálně než se to tělo urovná, v únoru jsem šla na kontrolu TSH přes 12 tak se dr. zhrozil a začal mi kecat že fakt v roce 2009 ať nepočítám s čárkovým testem protože se to musí stáhnout do normy, záleží na tělu jak se s tím popere a bla bla. no a koukej už pomalu rodím, vše v pořádku a doktoři a i lidi kolem mě koukají jak vyorané myši že jsem to zvládla rychlostí blesku ( i když mě to přišlo jako věčnost) Ono když je člověk v tý depkoidní náladě tak se mu zdá všecko dlouhý, vše zbytečný ale uvidíš jednou to štěstí přijde. já jsem vlastně začla snažení ve 24. letech a rodit budu a bude mi 27! takže když si to takhle řeknu je to na depku ale popravdě když si to tak uvědomím pozpátku uteklo to hrozně rychle. To víš dr. nechce být moc optimistickej a radši ti říká tu horší variantu kdy se čeká protože kdyby ti slíbil těhulení do měsíce a nevyšlo to tak by to pro tebe bylo horší 😉 uvidíš že jak bude jaro tak hned budeš všecko vidět jinak, ono ta zima je zápřah na nervy pro každýho o to víc pro snažilku, i kdyby si fakt musela čekat tak jaro a léto uteče jak voda tak jako každej rok a budeš oficiální snažilka a možná rovnou i těhulína.

suzix
8. feb 2010

Strouži, uplně obdivuju tvůj optimismus, ale naše situace sic na první pohled velmi podobná je přeci jen tolik jiná... já jsem začala v 27 a bude mi 31, mám za sebu 3 potraty, ale nic na co se můžu těšit... je to jako bys hrozně chtěla nějakou věc (hloupé přirovnání, ale hodí se) strašně se na ni těšíš, dokážeš ustát i nějaké překážky, ale v jednu chvíli zjistíš, že je to nad tvoje síly, že psychicky a vlastně ani fyzicky už nemáš čím zaplatit... takže rozhodnutí, že už všeho bylo dost je vlastně straně osvobozující. Je to těžké rozhodnutí, to ano, ale nemám jiné možnosti... už nemám čím platit. Tímto se loučím a chci věřit že s koníkem už navždy... Hodně sil.

vendulak
8. feb 2010

Dobrý ráno holky! Strouži děkuju, taky bych si tohle hrozně moc jednou přála 🙂 . Já se spíš, ale bojím abych dřív nezačala magořit 😀 někdy mám skoro pocit že už tu tu postýlku vidím 😀 . Nebo když sem tu sama tak se ptám Jesseho (pejska našeho milovanýho, takovýho mazánka rozmazlenýho) jestli by se mu líbilo tady mít miminko, a jestli by na něj byl hodnej a tak 😀 , fakt cvok už 😀 .
Jééé tak to my se těším pak na kompletní fotky 😉 .
Jinak Clostík nevím nevím, uvidíme co udělá no...včera večer mě dost bolelo na levé straně pak chviličku i na pravé, ale dneska ráno už zase nic, tak doufám že to znamená že se tam něco děje 🙂 . Taky teplotu sem měla dneska ráno na 36,4 což je u mě na předovulační teplotu v 6.00 ráno docela dost 😕 , to mívám tak 36,1 - 36,2 😕 .
Simi tak to je mi líto že se toho na tebe navalilo tolik ☹ . Ale víš co? Normálně ti to závidím ☹ . Ale taky si myslím, že nervy můžou být i z toho šílenýho cyklu, protože to jistě nejsou hormony tam kde by měli být. Tak dej pak vědět co řekne doktor! 😉
Chcete holky upracovaný vědět co my dělali skoro celej víkend? 😀 Čučeli na Smallville a příťa skládal puzzle a já vyšívala 😀. Sice sobotní dopoledne jsme si dali taky hodně uklízecí, ale tohle jsme pak dělali po většinu zbytku víkendu 😀.
Suzi moc mě mrzí, že se ti čekání protáhlo ☹. Taky bych asi měla pocit že to už nezvládám. Ale proč tak dlouho čekat když štítka je už stabilizovaNÁ? A na co je Prednison?

strouzek
8. feb 2010

suzi já vím je to u vás jiný v mnoha věcech ale veř co ti říkám. asi si řekneš blbá těhule ta má co říkat jí teď přijde optimistický úplně všechno ale ne vždycky jsem byla tak veselá spokojená, fakt jsem měla podobný období co ty kdy se to sralo (sorry ten výraz ale prostě jinak to říct nejde) všechno dokupy, zdraví, manželství, práce.... měla jsem pocit že se z toho nikdy nevyhrabu, že nemám sílu a ani důvod proč bojovat dál že už jsem vyčerpala veškerou víru a sílu.

a abych řekla pravdu tenhle pocit jako máš teď asi ty jsem měla v měsíc kdy jsem otěhotněla, narodila se mi neteř, celá rodina z toho hotová, denně mě moje mamka bombardovala zprávama a MMSkama jak je neteřinka krásná jak je brácha šťastný tatínek, dokonce mi napsala ona i v práci mi to řekli kolegyně ať dám švagřině ty svoje věcičky co mám doma protože mě to stejně na nic není,což mě totálně psychicky porazilo, v práci to vypadalo bledě, s manžou hádky, měla jsem výčitky jestli jsem udělala s operací štítky dobře ...., a popravdě nejednou jsem seděla nad krabičkou prášků že se na to vykašlu že jsem k ničemu a že světu bude beze mě dobře. chtěla jsem skončit se snažením,s koníkem prostě se vším. no a buch otěhotněla jsem, takže mi věř ve chvíli kdy si myslíš že jseš v největších sračkách a že už dál cesta nevede tak se stane zázrak a život tě překvapí. nechci být tady přehnaně optimistická když má člověk megadepku tak nějaký kecy od druhých jsou stejně k prdu ale já věřím že se stejně jako já tady všechny holky mimča dočkáte a pak budete (neříkám že s úsměvem, protože vzpomínat s úsměvem na doby kdy jste byli totálně psychicky na dně snad ani nejde) ale budete na tu dobu vzpomínat s jistou nostaligií a pomalu ani nevěřit jak se vše dokáže otočit z totálního dna na totální štěstí 😉 každopádně jestli ti bude bez koníka lépe tak to jenom chválím,odpočiň si ale mysli na to že ti tu všechny držíme palce a tolik palců sakra to už musí tu smůlu jednou přebít no ne? 😉

strouzek
8. feb 2010

ahoj vendul co ty víš třeba brzo tu postýlku uvidíš 😉 já jak jsme jí včera skládali a pak jsem na to zkoušela dát to povlečení tak jsem z toho byla fakt hrozně naměkko, manža taky, bylo to fakt divný člověk na to tak dlouho čeká a teď je to tady, a taky i v tom že jsem tuhle postýlku měla vybranou u prvního těhu a po potratu jsem se vzdávala naděje že se jí někdy dočkám, no a teď tam stála na ní povlečení které jsem kupovala pro první miminko ale teď v něm bude ležet naše Nelinka prostě bylo to divný takový hezký ale na druhou stranu se mi to všechno vrátilo vzpoměla jsem si na všechno na první pozitivní testík, na potrat, na štítku na ty měsíce beznaděje prostě na všecko, takže jako já říkám zapomenout se nedá, já ani zapomenout nikdy nechci na to období těžký ale jak už jsem psala suzi, někdy když si člověk myslí že je vše v háji tak ho život překvapí. 😉 třeba to že myslíš na postýlku a přitom tě bolí vaječníky má svoje opodstatnění !!! 😉 třeba už se tam stimuluje vajíčko budoucí mimíško 😵 že je vyšší teplota no to může být tím clostíkem ale i štítkou, já jsem měla jiný teploty jako hyper , jiný jako hypo a úplně jiný jako zaléčená 😵 akorát koukám jak vstáváš v 6 ráno 😕 vždyť si doma ne? já jsem v 6 ráno nepoužitelná je skoro jako scifi že jsem kdysi v pohodě vstávala v 5 ráno 😅 ale na druhou stranu chápu že když ráno měří BT tak to se hned lépe probouzí 😵

suzix
8. feb 2010

strouzi, bohužel u mě nenastane "buch a budu těhotná" a i kdyby kde je napsáno, že to opět neskončí fiaskem. Překvapení od života jsem si zažila až až ... a to největší je... jak báječné je předepsání HAK a cigaretka

strouzek
8. feb 2010

suzi já vím, já znám několik holek které měli potrat 3x-4x a pak najednou se podařilo přirozeně a dopadlo to dobře.jedna paní dokonce co jí zná moje mamka přišla o mimi 10x a to je teprve masakr , navíc tehdy nebyli takové metody jako teď ale nevzdala to a teď má 2 děti a dokonce čekají první vnoučátko 😉 každopádně s tou HA ti věřím, to já říkala mnohokrát že nebylo jako když jsem brala prášky, klid, žádný stresy, pravidelná mrcha, žádný lítání po doktorech sledování ovule ořvané mrchy nic. Teď u nás byla manžova sestřenka loni se vdávala a chtějí v létě zkusit prcka, taky má štítku ale už dlouho nastavenou na normu ale i tak jsem jí říkala ať si užije měsíce klidu a pohody, protože jak se jednou vnoří do snažení tak je to mazec, buď to nejde a nervy, nebo otěhulí ale to budou taky nervíky protože člověk se bojí aby se něco nestalo a pak bude mamina a nervy o mimčo až dosmrti 😅

shandy
8. feb 2010

ahojte bambule a coze to tu je dnes za depky? 😒 😒
suzix aj ked mas teraz ten pocit, ze to je vsetko na prd, raz to prejde a zas sa vysvihnes hore a verim, ze dlho tam na tom "dne" nepobudnes. kamoska sa snazila 7 rokov, nechapem ako to mohla vydrzat. my sa snazime 1 a pol roka a uz som z toho tiez niekedy na nervy, mam chut sa na to vybodnut, vyhodit teplomer, ovulacne testy a vsetko, pretoze zakazdym, ked si myslim, ze to bola uz posledna vec, ktoru treba doliecit, tak sa objavi zasa nova, dalsia prekazka, ktoru treba prekonat. tiez som uz rezignovala...zly SPG, drahy ma protilatky na spermiach, proste uz len kvoli tym protilatkam u nas hrozi len IVF - ICSI, prirodzene akurat tak zazrakom 😔
no ale ked to tak musi byt, tak to bude, hlavne nech je mimi 😵
suzix mas nejake protilatky pozitivne, ze mas prednison? vidis, ale u teba to vedia aspon liecit, u muzov nie... 😔
ja som mala tiez mierne pozitivne anikardiolipinove protilatky a beriem anopyrin az do druheho trimestra...

shandy
8. feb 2010

jerry, som na teba hrda, ze sa drzis tak pekne hore, vkladam do teba nadeje 😵 😵 😵
vendy, ty bud radsej rada, ze stafylosa nemas 😀 😀 😀 , som tam s nim stravila 3 tyzdne v nemocke, chodenim po x vysetreniach.. 😔
inak leya to ta asi potesim, ja som mala tu vahu 49,5 kg pri vyske 177 cm...takze ja som bola fakt riadna anorexia 😀 😀 , teraz mam tak 56 - 57 a ludia mi hovoria, ze konecne vyzeram normalne. ale ako som ja neznasala tie reci typu, ze co nejes?? a pod...proste som mohla zjest aj vagon jedla, ale pribrat som nevedela...je to presne to iste ako ked sa niekomu vysmievaju, ze je pri sebe...

shandy
8. feb 2010

strouzi huraa, si nam tu chybala 😵 😵
inak mam pre teba jednu radu na ten tvoj gestacny diabetes. svokra ma vystudovanu farmaciu a teraz ti objavili aj s kamoskou, ze celkovo na diabetes a napr. aj na znizenie cholesterolu je dobre si varit skoricovy caj. normalne jednu cajovu lyzicku mletej skorice zaliat vodou a tak jednu denne vypit. ona to takto odskusala a klesol jej pekne cholesterol a pritom stravovanie vobec nezmenila a este aj doktor sa divil...a ta jej kamoska ma diabetes a tiez to skusila a ze aj jej to pomohlo. vraj to nasli niekde na nete, nejaku lekarsku studiu...tak to skus pripadne, je to cisto prirodna liecba, takze by ti to v tehu nemalo nijako uskodit...pre istotu sa teda niekoho spytaj, ci ta skorica v tehu nevadi, ale myslim, ze nie 😉

strouzek
8. feb 2010

ahoj shandy vy jste mě taky chyběly holky moje 😵 říkáš skořice jo? no teda a nejde to užívat jako skořice v buchtě nebo na ovocných knedlíkách?? 😀 ten čaj kdyžtak zkusím i když je fakt že takové ty zimní směsi čajové jablko skořice atd. to mi nechutnalo ani jako snažilce a v těhu jsem to nezkoušela tak uvidím. zatím se snažím jíst kyselé zelí to snižuje cukr pěkně ale už mi leze i ušima. 😅

strouzek
8. feb 2010

jinak jsem si koupila nějaký diatvaroh je v reklamě ovofit či tak nějak je název, kroutí se to tam v reklamě před každým filmem prej bez cukrů vhodné pro diabetiky tak jsem to snědla a ani ne celej možná větší půlku a cukr šílenost, to už jsem měla lepší cukr ze svíčkové se 3 knedlama o vánocích !!!!!!!!!!! to samé diamarmeláda, cukr vyletěl jak raketa a pak jsem zkusila obyč marmeládu (ale jen trošinku zamazat dírky v pečivu) a cukr krása tak teda nevím co jsou to za sračky ty diaprodukty nebo snad moje tělo zase pracuje totálně jinak než se očekává 🙄 každopádně denně si říkám stroužinko už se to blíží, ještě chvilku a budeš moct sežrat zeměkouli 😀 a to jako není přirovnání, já už mám teď normálně rozmyšlený co chci aby mi přinesli do porodky, co chci mít doma, co chci aby mi uvařila mamka až přijdeme z porodky atd. jak někdo chystá porodní plán tak já chystám žrací poporodní plán 😀 😀

shandy
8. feb 2010

strouzi 😀 😀 😀
ani sa ti nedivim, mna keby mal niekto potrestat, tak by potrestal tym, ze by mi nariadil dietu... 😀
ked mi vyberali mandle, tak som poriadne tyzden nejedla a ty jo, to bolo peklo. potom som sa prezierala cely tyzden, aby som nemala zameskane 😀
inak svokra vravela (teraz pomaha zhodou okolnosti jednej znamej s diplomovku ohladne diabetu), ze ten gestacny diabetes zvykne po porode zmiznut...takze snad si potom budes vychutnavat ten zraci poporodny plan 😀 😀

strouzek
8. feb 2010

shandy no a teď si vem že já budu na hladovce celkem 3. měsíce to pak asi sním celej hypermarket jak otesánek 😀

jinak s tou cukrajdou no mě řekl dr. že tak na 95% to zmizí do měsíce dvou ale jsou i případy kdy to zůstane tak jestli mi to zůstane holky to uvidíte tu depku ale pak na dietu už kašlu, teď se držím kvůli malé ale pak teda jíst budu. akorát mě vyděsilo jak mi holky cukrovkářky psali že to nezmizí hned po porodu ale několik dnů až týdnů to sledují a pořád musí být dieta hlavně v porodce teda dietu dávaj automaticky, blázni já už mám domluveno že mi budou potajmu nosit jídlonosiče s koprovkou a rajskou a rodině a známým už jsem nakázala že bez mandarinek sladkýho džusu a bonbonů ať se v porodce ani neukazují 😀

len
8. feb 2010

Suzi, já tě naprosto chápu...
To najednou člověku dojde, že nechat v sobě dál vrtat a dávat tomu naděje bolí daleko víc, než když člověk prostě akceptuje ten fakt, že dítě by byl zázrak, to se ti najednou tak uleví... Začneš si plánovat život na roky dopředu - kam byses chtěla podívat, co bys chtěla dokázat, najednou nemáš vzadu v hlavě toho brouka - nemůžu si na podzim zaplatit drahou dovolenou, co když budu těhotná... Uvědomíš si, že v tom případě by to byl takový zázrak, že bys mileráda oželela všecky peníze světa a dovolená by ti v té chvíli byla zcela ukradená. Ale zároveň víš, jaká je (ne)pravděpodobnost toho zázraku a jak moc se na tu dovču těšíš a jdeš a bez nejmenších výčitek svědomí to zaplatíš třeba rok dopředu. Ona naděje je krásná věc, ale taková prázdná naděje, kdy si zpětně uvědomíš, žes roky doufala v něco, co ani nemělo šanci nastat, to je jedna z nejbolavějších věcí na světě. Někdy je těhotenství běh na hodně dlouhou trať a počítat v měsících se ani nedá.
Zároveň ale vím, že časem se člověk vyvíjí a co ti přijde naprosto nereálné teď, možná za rok, za dva se změní, všecko chce čas a ne každá je ochotná skoro umřít, jenom aby byla těhotná hned. Lépe řečeno (a určitě znáš) - tenhle stav zvládáš pár měsíců, ale ne roky, protože bys pošla, ty roky bys pročekala a prodoufala a zapomněla je žít a užívat si, což by byla strašná škoda. Razím heslo, že lepší je být veselá neplodná než smutná neplodná 😉
A jedinej recept na to asi je - pokud cítíš, že si chceš dát pauzu, dej si pauzu. Dělej, co děláš ráda. A možná za čas zase dostaneš chuť bojovat a budeš bojovat. No a možná taky ne, ale na tohle rozhodnutí jste jen a jen vy dva a nemá cenu se do čehokoli nutit jen proto, že by si to okolí představovalo trochu jinak 😉

shandy
8. feb 2010

len krasne si to napisala 😵 😵
plne s tebou suhlasim. ja odkedy som sa dozvedela o tom IVF, tak som viac v klude, ze aspon viem, kde je pes zakopany...a presne ako vravis, uz neplanujem, ze si kupim alebo nekupim nieco, lebo budem tehu....a je to tak lepsie. proste viem, ze nie je v mojej moci s tym nieco urobit...