Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

strouzek
14. feb 2010

ahoj holky přeju krásnou neděli. koukám řešil se ten utroš, no já nevím neznám ve svým okolí nikoho komu by vadil tedy pokud měl jinak vše ostatní s hormonů v pořádku. ale je jasný že ne každýmu to sedne mě sednul, myslím že mi ik tomu těhu trošku dopomohl takže já jsem utrošová fanynka 😉

jerry na zítra ti držím palce a co na gyndě už si byla nebo kdy půjdeš??

jerrymona
14. feb 2010

strouzek, na gyndu idem vo stvrtok. uz sa neviem dockat. tesim sa a zaroven som trosku nervozna. 😅 ved to urcite poznas.

strouzek
14. feb 2010

jj to znám, věř nebo ne natešená i trošku nervozní chodím na gyndu doteď 😀 mě dokonce musí na gyndě měřit tlak až po vyšetření protože jednak mám syndrom bílého pláště ale hlavně strach že mi řekne dr. něco špatnýho takže gynda je vždycky o nervíkách 😅

jerrymona
14. feb 2010

strouzek, to teda verim. ja mam tiez respekt pred bielymi plastami. 😀

som aj zvedava, ako dopadnem na endokrinologii. uz mam celkom slusny zoznam, co sa chcem lekara spytat. napada ti nieco, na co by som nemala zabudnut?

vendulak
14. feb 2010

Ahojte holky! Zdravím vás po víkendu 🙂 .
Koukám, že jste řešili doktora po otěhu. Tak s tím já zatím zkušenosti nemám 😒 . Ale Jerry moc ti k endokrinologovi i gynekologovi držím palce 😉 .
Jinak já se bojím spíš hodně moc zítra. Čím víc se to blíží tím víc mám strach, že nebudou narostlé folíky, že bude špatné spermio...atd... ☹ .

jerrymona
14. feb 2010

vendu, ty tam ides zajtra? 😲 velmi velmi ti drzim palce, aby sa ti to podarilo. 😵 takze si zajtra budeme referovat, ako sme dopadli.

vendulak
14. feb 2010

Jerry jo jo jdeme tam zítra 🙂 . Jo budeme si držet palce navzájem a pak si budeme referovat 🙂 . Jsem na to zvědavá 🙂 .

simasla
14. feb 2010

čááááu holky, hlásím návrat z hor.. jsem krásně unavená a maličko pochroumaná.. 😀 včera jsme tak trošku zapíjeli poslední večer na chatě a já to drobet přehnala, pak jsme šli sáňkovat v noci a já se několikrát vyválela ve sněhu a pak také uklouzla a upadla jsem na kolínko.. tak ho mám trošku fialové 😀 Ale byl to úžasný relax... udělali jsme si i výlet k Mumlavským vodopádům, ale bohužel byly zamrzlé a zasněžené.. ale v Harrachově jsme viděli i závody na skokanských můstcích..bylo to fajn.
Dala jsem si i pauzu od měření a zítra šupajdím k panu Dr. na krev...
Co ty jerry? Jak je ti těhulko??? a co vendulka, jak vypadá grafík? No a stroužinkou doufám, že tě netrápí cukr?

vendulak
14. feb 2010

Simi ahoj! To je fajn, že jste si víkend tak krásně užili 🙂 . My byli na chatě, ale nakonec jsme se vrátili už včera večer místo dneška. Byla to tam docela bojovka 😀 . Doufám, že se koleno brzy uzdraví 😉 .
Jinak já o víkendu taky neměřila, takže v grafu mám zatím v podstatě prd 😀 http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak
Ale hodně moc se zítřka bojím, té návštěvy CAR. I když v podstatě konkrétně ani nevím proč ☹ . Asi úplně všeho ☹ .

simasla
14. feb 2010

vendulko neboj... však oni tě neukousnou - udělají ultrazvuk a uvidí se, ne?

vendulak
14. feb 2010

Simi asi jo. Nevím proč se tak bojím. Ale bojím no...celá já 😒 .

diapozitiv01
14. feb 2010

Caute baby,
ked chodite na endo, beriem vam s TSH aj nieco ine? FT3 ci FT4??

vendulak
14. feb 2010

Dia já mám na žádance do laboratoře před endo zaškrtnuté fT4, TSH a protilátky 😉

diapozitiv01
14. feb 2010

no budem sa musiet nato spytat,, ale ja mam protilatky zvysene stale, autoimunita, tak to uz ani netestuju vacsinou daju este fT3 sem tam aj fT4

estrellita
15. feb 2010

dia: mne davaji ft4 a TSH. jen kdyz mi zjistili tu autoimunitu, tak mi krome TSH jeste delali ft3, ft4, TSH, antiTPO, antTG, nebo jak je to.

vendul: drzim palce, navsteva bude urcite v pohode 🙂

estrellita
15. feb 2010

jerry: tak ty dneska endokrino? tak dej pak vedet, co ti rekla, treba to bude vic, nez mi rekla ta moje 🙂 ja k ni jdu pristi pondeli. a dneska na gyn, bojim, bojim 😅

estrellita
15. feb 2010

ale jinak jsem vcera mela tu cest s premierou 😝 😝 😝

vendulak
15. feb 2010

Dobrý ráno holky! 🙂
Tak já už jsem zpět z CAR. Doktor byl tentokrát jiný, díky bohu 😀 . Tenhle byl moc hodný a všechno nám povídal a ukazoval 🙂 . Tak udělal UTZ (folikulometrii) a tedy co mě překvapilo našel jen pravý vaječník, levý ne 😕 . A to už sem byla na tomhle UTZ potřetí a předtím ho našli 😕 . No ale na tom pravým tak byl jeden krásný folík. Taková velká černá koulička 🙂 , sem z ní měla tak hroznou radost 😀 , poprvé sem tam viděla velkou černou místo tich blbých malých hrášků. I příťa na to krásně koukal 😀 . Ale tedy folík měl 16,5 a Dr. říkal že na IUI je třeba 18-20. Takže jsme objednaní znovu na středu ráno 🙂 .

vendulak
15. feb 2010

Estrellito tobě gratuluju k premiéře 😝 😀 . A držím palce ke gyndr! 😉

estrellita
15. feb 2010

vendu, dekuju 😀 no j agratuluju k foliku, takze jeste tento tyden probehne IUI? a s tim vajecnikem ... je divny, ze ti to nerekli i pred tim, co? 😕

vendulak
15. feb 2010

Jo asi ještě tenhle týden proběhne IUI, snad 🙂 . Neřekli co? On tam je! Já ho viděla. Poprvé když sme byli v CAR tak hned dělal UTZ a ukazoval mi pan doktor oba vaječníky a v nich ty hrášky načež říkal, že to je to PCO. Tak prostě nevím jak to že tentokrát ho nenašel 😕 .

len
15. feb 2010

Vendul, no vidíš 😉
K tomu vaječníku - můj dr. ho tam ve středu taky strašně dlouho nemohl najít a dokonce se ptal, jestli ho vůbec mám 😀 Když jsem ho ujistila, že určitě jo, tak hledal dál a nakonec ho objevil 😉
A k tomu folikulu - paráda 🙂 Jinak já na těch 16-17 dostávám Pregnyl běžně (než začne působit, naroste o další cca 3 mm a jsme na těch 20), ale je fajn, že to budou hlídat 😉 Teď jsem teda měla ve středu 16+13+13 a Pregnyl ve čtvrtek večer, takže ovulaci bych měla mít až v sobotu kolem poledne, ale jaksi skutek utek a já odovulovala už v pátek, holt to mám všecko nějak zrychlené 😀

shandy
15. feb 2010

caute dievcence 🙂
jerry drzim palce dnes u endosa. dia mne berie vsetko mozne - TSH, protilatky, volne hormony, enzymy, mineraly....
estrell ty nech dobre dopadnes u gyndosa 🙂
vendy, huraaaaaaaaa dominantny folik? no kraaasa gratulujem 😉
len a ked mi zvykne praskat tak na 27 - 29 mm, aj tak dostanem pregnyl skor? no toto...
inak aj my sme boli polyzovat a mam taku svalovicu ze az 😀 😀 😀

len
15. feb 2010

Shandy, je otázka, jestli ti praská tak pozdě proto, že tělo dřív nevyprodukuje LH (pak by to Pregnyl samozřejmě vyřešil) nebo proto, že je prostě zralý až při takové velikosti (což je dost neobvyklé). Zajímá mě, jak to pak budou řešit při tom IVF 🙂

Jo a k tomu, co mi zkoumají z krve - na začátku pochopitelně vyšetřili úplně všecko, ale teď při kontrolách už mi rutinně nabírají jen TSH a ft4.

vendulak
15. feb 2010

Len tak u mě ho nakonec neobjevil teď, i když mi říkal kam si mám talčit a fakt sem tlačila rukou na to místo dooost 🙂 . No co no, já jsem ráda že vím aspoň o tom jednom velkém folíkuuu 😀 . Jinak mě o Pregnylu nic neříkal, myslím že mi ho dávat nebude.
Jo a ještě jsem si vzpoměla že říkal, že sliznice je pěkná, myslím že výška 8,5 ale úplně jistá si už nejsem, musí někde kouknout jakej je normál tý sliznice, to vůbec nevím 🙂 .

shandy
15. feb 2010

len no to som aj ja zvedava 😀
tiez musim byt nieco extra...taky mega folik, to je strach 😀
no to som aj ja zvedava. mam pocit, ze to prve IVF bude take skusobne - ako budem reagovat na stimulku, ci mi foliky neprasknu skor, no bude este veselo 😀
urco ti dam vediet... 🙂
moj endos je zatial taky aktivny, ze minule mi zobral aj zenske hormony, kedze vie, ze sa snazime a potom mi volal kvoli vysledkom a povedal mi, ze neva, ze ma muz taky zly SPG, lebo ze ja som super fertilna a ze to potiahnem aj za neho 😀 , vtipalek...

len
15. feb 2010

8,5 je paráda 🙂
Jinak je legrace, že co dr., to jiný postup, protože u nás je Pregnyl prakticky jediné, co mi dávají, IUI ani nepotřebuju, ale bez Pregnylu mě nepustí 😀 Jsem se tuhle ptala, jestli s tím Tamoxifenem potřebuji ty pravidelné kontroly (evidentně to tam roste, tak co, tak bychom se snažili sami) a bylo mi řeeno, že jo, abychom věděli, kdy píchnout Pregnyl. Jsem nějak ani neměla odvahu se zeptat - a co kdybychom ho nepíchli - protože tuším, že tomu správnému načasování ovulace připisují nějakou magickou moc či co 😀

estrellita
15. feb 2010

holky, tam mi ted volala sestricka od doktora, ze je nemocny a objednala me az na pristi ctvrtek 🙄

shandy
15. feb 2010

len a ty chodis do ktoreho CAR-u?
vendy, to mas peknu sliznicu 🙂 🙂

pavlisa
15. feb 2010

shandy: gratuluju k hodnosti super plodné ženy 🙂
a vendul tobě k folíkovi 🙂 a ve středu máme teda držet pěsti znovu, jo? tak jo 😉

len, pátek jste doufám neprošvihli..