Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

shandy
15. feb 2010

pavlis diky 😀 😀 😀
a ty ako vyzeras s tvojim IUi?

shandy
15. feb 2010

strouzi ty mas uz riadne brusino, pomaly sa nam uz rozpadnes na dva kusky 🙂 🙂

len
15. feb 2010

Shandy, k Apolináři do Prahy.

Pavlis, neboj, ale nakonec se obávám, že ovu ten Pregnyl nějak předstihla, no a nakonec na rozdíl od Jerry tu budu naříkat, že jsme to nezvládli den před ovu, ale až v den ovu 😀
No, na to, že jsem měla ovulovat v sobotu v poledne...
http://www.fertilityfriend.com/home/Len

vendulak
15. feb 2010

Jo holky takže 8,5 je v pohodě, jo? 🙂 Já teď někde našla že by měla být 9-12.
Len to jo, holt co CAR to jiný přístup. Nebo spíš co doktor. Mě taky tenhle doktor jak už jsem tu psala, co jsem u něj byla dneska tak mi předminule říkal že mi dají ten Metmorfin a ten minule mi ho nedal a tenhle se dneska zase divil. No každý doktor je holt jiný. Já být na tvém místě tak ty kontroly fakt každý cyklus by mě asi taky unavovali, jasně co by jsme pro miminka neudělali. Ale když víš jak na to reaguješ a tak, tak proč se někdy nesnažit jen sami v klídku, že? No třeba ses měla zeptat co by bylo kdyby jste nedávali Pregynyl...
Strellito tak to je škoda! Tak my budeme držet palce dál! 😉

len
15. feb 2010

Nojo, Vendul, ale ona ještě doroste, těch 9-12 by měla být ve fázi, kdy se tam vajíčko zavrtá (což bude nejdřív za týden), no a o to už se postará progesteron po ovulaci 😉 Já teď měla 6,5 a dr. to bral, že sice žádnej zázrak, ale pár dní před ovu docela slušný.
Jinak jsem se s nima dohodla, že ještě v dalším cyklu na tu kontrolu přijdu (to už bude třetí s Tamoxifenem), ale ty další tři už ne. To už pevně doufám, že stejně budu pracovat 😠

Kdybychom nedávali Pregnyl, mohlo by dojít k příliš pomalému nárůstu LH a tím nekvalitnímu dozrání folikulu, jenomže to je teoretizování, denně na světě těhotní 99,9 % ženských i bez Pregnylu 😉

shandy
15. feb 2010

len krasne nacasovane 😀 😀 😀 , to sa celkom dobre ta ovu pomylila 🙂
estrell neboj, uz po tolkom cakani tych par dni pockas 🙂

pavlisa
15. feb 2010

já jdu až příští středu na ultrazvuk, to budu 14Dc, tak se uvidí, co na to paní doktorka řekne. Takže zatím si můžu užívat nepřemýšlení nad ovu a testováním, hleníkem a podobně 🙂
ve čtvrtek navíc po práci jedeme k našim do hor, hurá a jupíí, takže si zalyžuju a potom večer zasvařáčkuju 🙂

len, krásná ovulka
😉

estrellita
15. feb 2010

shandy, ale to jsou muka 🙂

pavlisa
15. feb 2010

Estrell, jak ráda bych ta muka prožívala taky 😉

shandy
15. feb 2010

napodobne pavlis, tiez by som sa s radostou takto mucila 😀 😀
pavlis, aj ten oddych potesi a lyzovacka ani nehovorim 🙂

pavlisa
15. feb 2010

neboj shandy, vyjde to i nám..
kdy to u tebe vypada na to první IVF? Řekli už ti něco konkrétního?

estrellita
15. feb 2010

pavlis: ja vim, ja vim 🙂 jen bych chtela videt, ze ej vse tak jak ma byt 🙂

shandy
15. feb 2010

no ja uz som tak lahko skepticka pavlis 😀
no zatial vobec netusim. ak vsetko pojde dobre a v Brne nebudu potrebovat nejake dalsie vysetrenia, tak snad april, ak sa to posunie, tak tak jun, jul...tazko povedat. to vies ja by som do toho sla aj hned 😅

len
15. feb 2010

Estrel, to víš, že je, těch pár dní to opravdu nevytrhne 😉

vendulak
15. feb 2010

Holky i já bych tahle muka prožívala už strašně moc ráda ☹ . Ale co naděláme. Musíme doufat že se taky jednou dočkáme...
Pavli tak to tě čeká krásnej víkend 🙂 , jé já bych si dala svařáček taky 🙂

vendulak
15. feb 2010

Shandy no ono to do dubna už uteče, jaro je tu za chvilku 😉 . Ani se nenadějeme a bude duben, Velikonoce... 😉 . Moc vám budu držet palce! A půjdete tedy ještě před tím do IUI?

shandy
15. feb 2010

vendy to jo, len stale mam take obavy, aby nam do toho nic neprislo...lebo skombinovat IVF s pracou mojho draheho, ktory robi v zahranici 4 - 5 dni v tyzdni je trosku problem 🙄 a kontrakty ma dohodnute na rok dopredu, takze to bude veeelmi zaujimave... 😕
diky vendy 🙂 , ja tebe napodobne na IUI 😉
no prave, ze u nas je to IUI asi zbytocne vzhladom k tomu aky zly mame SPG a plus tie protilatky. je to rovno ja IVF, nema zmysel sa zbytocne dopovat hormonmi, ked ti spermonici nemozu preniknut do vajicka, ak sa k nemu naahodou nejako omylom dostanu 🙂 . u nas je to jedine na IVF - ICSI...

len
15. feb 2010

Shandy a neuvažujete, že byste nechali spermie předem zamrazit? Já vím, že se tím spermio ještě zhorší, jenomže když už půjdete na ICSI, tak by to mělo být jedno, určitě by tam nějakou pěknou našli i po rozmražení 😉 A vyřešilo by to ten problém, že by manžel nemusel být v den OPU doma. Protože jak se to rozjede, už se nedá couvnout ani o den 😒

shandy
15. feb 2010

Len uvidime co a ako, co nam v Brne povedia, lebo neviem ako sa chovaju tie protilatky, co sa mu tvoria na spermiach. neviem ci to nie je treba nejako ocistit a potom ich tam vlozit hned alebo ci sa ocistene daju mrazit. neviem ako to sa to chova. ale dakujem za tip, urcite prediskutujeme aj tuto moznost. ono zas potom by som bola radsej keby drahy pekne krasne zrusil kontrakt. ked uz to raz mohol urobit kvoli urazu, tak to moze aj kvoli tomuto si myslim.... 🙂 . akurat ze ma taku sefku, ze neviem ci by si nemusel vymysliet nejaky iny dovod preco to rusi, lebo inak by to tam vsetkym kolegovcom vykvakala a to by sme velmi nechceli 😠 😔

shandy
15. feb 2010

tak ci tak by som bola rada, keby ma niekto z toho Brna odviezol, lebo neviem ci budem v stave po OPU si to odsoferovat...neviem co mozem od svojho tela cakat 😀 😀 ...

strouzek
15. feb 2010

ahoj holky jsem tu na skok večer vás dočtu ale musím uklízet, přišla jsem od doktorů tak hlásím zprávy. na dia v pohodě, krev se drží takže to doklepu bez inzulínu a hned po porodu můžu začít baštit tak juchůů a pak na gyndě taky vše okej akorát teda šoking, prej to vypadá že porodím dřív, prej jsem si to popohnala tím malováním protože čípek se začíná povolovat otvírat a malá se sune do nějaké porodní polohy takže prej to může být cobydup 😅 tak zatím čauky musím rychle uklidit nákup večer jsem tu jako na koni. 😉

pavlisa
15. feb 2010

shandy, tak pojď za náma do Prahy a můžeš u nás přespat, naše psice miluje návštěvy 😀

pavlisa
15. feb 2010

stroužku, doporučuju ti porodit brzo, protože já to chci alkoholově oslavit, to tvoje miminko a protože budu za chvíli těhotná, tak si pospěš 😀
díky 😀

shandy
15. feb 2010

pavlis 😀 😀 😀
diky za pozvanie 😀 , ale to by som mala potom daleko do BA zas 😀 a ci odsoferujem Brno - Praha alebo Brno - Bratislava, to uz je asi jedno 😀
strouzi tak super ten cukor 🙂 , no toto...tak ty uz nam za chvilu porodis. tak uz ziadne malovanie 😉

vendulak
15. feb 2010

Strouži ahoj! Tý brďo! Takže vy to uspíšíte, jo? 🙂 Struži a kolik malá váží? 🙂

Jé Pavli, tak to já se chce přidat k tobě s tím zapíjením malé Stroužinky a následným těhu 😀 .
Shandy já bych tě k nám taky klidně pozvala 😀. I náš hafan miluje návštěvy jakožto oběti, potencionální házeče hraček 😀 . Ale myslím že do Plzně bys to měla ještě dál 😀 .

vendulak
15. feb 2010

Strouži sem ti koukala do albíčka jestli tam nemáš Nelinky váhu, jestli už by byla jako teď po porodu O.K. kulatý miminko 🙂 (ale určitě jo, viď?), ale všimla jsem si že si měla původní termín 21.3. 🙂 . To je krásnej den 😀 , první jarní den a ještě k tomu moje narozeniny 😀 . Škoda že se to posunulo... 😒

pavlisa
15. feb 2010

Vendul, tak to promiň, ty máš se zapíjením smůlu, ve středu otěhotníš, takže fakt mě to mrzí, ale dáš si v březnu jen džus 😉

shandy, však nikam nepojedeš, budeš u nás do výsledků krve..já potřebuju nutně jarní úklid 😀

shandy
15. feb 2010

😀 😀 😀 to aj nas bodrik by sa urcite potesil kocky, keby ste prisli 😀 😀
a akych mate hafanov? 🙂
raz spravim taku snuru cez CR a zoberiem aj svojho hafana, nech sa vasi hafani potesia 😀

kingstonka
15. feb 2010

caute kocky

tak ja som dnes vstala s tym, ze si idem hladat pracu 🙂 sice este neviem kto by sa mi postaral o dceru, ale zivotopis som zacala rozosielat 🙂

vo stvrtok ma konecne caka ta navsteva tak som velmi zvedava

kingstonka
15. feb 2010

..ma caka kontrola som chcela napisat... som dnes mimo 😉