Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

jerrymona
18. feb 2010

ft4 mam v ng/dl - neviem co to znamena. 😒

strouzek
18. feb 2010

5+2? no tak to je opravdu brzíčko, já byla na gyndě 5+3myslím a taky jsemměla jen fazolku, ale za 4 dny jsem už měla srdíčko 😵 neboj příště to už bude pořádná fazole se srdíčkem a po té příští kontrole kolem 8 tt už uvidíš i ručičky a nožičky 😉

vendulak
18. feb 2010

Jerry moc krásná fotečka! 😉 A držím palce dál, ať vám příští středu už krásně tluče srdíčko! 😉

jerrymona
18. feb 2010

babenky, som strasne prechladnuta a ide mi roztriestit hlavu, tak si idem lahnut. zajtra asi kaslem na robotu a ostanem doma. musim dokelu ostat zdrava. pre moje baby. 🙂

strouzek
18. feb 2010

aha to jsou divný jednotky já mám myslím něco ve smyslu mIUl nebo tak nějak, na jednotky fakt nekoukám 😀 tak hlavně že jseš v normě 😉

vendulak
18. feb 2010

Jerry však si odpočiň! Ty a miminko jste teď nejdůležitější! 😉
Mě tedy dneska taky pekelně bolí hlava a paralen nezabírá 😒 .
Jinak tyhle jednotky ty jdou úplně mimo mě 😀 . Já nejvejš metry a litry 😀 .

carrie84
18. feb 2010

Caute babule, teda vy ste sa ale rozpisali!!!! Stihla som precitat len nejakych par poslednych stran 😀
Jerry - kraaaaasna fazulka 🙂
Ja si tiez myslim, ze TSH 0,04 je uz pekna hyper. Ja som zvedava, ako sa mne upravili hormony, o 2 tyzdne mam kontrolu. Uf som zvedava ako dopadnem....

Heh - k tym testom, ja ked som sla kupovat tehu testy, tak som sa prve razy citila akoby som mala lepru. Lekarnicka bola zvycajne hlucha - a samozrejme - v priebehu 5 sekund, sa za mnou stihla vytvorit neskutocna rada - takze som to musela opakovat min. 2x. Raz na mna jedna babka normalne zazerala!!! Tak som sa nastvala, otocila na nu a cumela - zabralo - babka bola o chvilu cervena ako rak 😀 😀 😀 😀

kingstonka
18. feb 2010

.... no ved prave... ja si tiez myslim, ze to moje tsh je velmi nizke... aj som jej hovorila, ze sa mi velmi skratil cyklus. cakala som ,ze mi znizi davku- chvilu porozmyslala a ze nechame tak ☹ ...no ak sa mi nepodari otehotniet tak kontrola az o pol roka... ☹

estrellita
18. feb 2010

jerry: jeee, tak to jsme presne o tyden 🙂 ja jsem dneska 6 plus 2 🙂 a prvnikontorlu budu mit v 7 plus 2 🙂

hezky se vylez, mame to fakt uplne stejne, ja jsem lehla minuly tyden 🙂

kingston: hmm, to neni uplne nejlepsi a kam chodis? odkud vlastne jsi? nemuzes konzultovat jeste nekde jinde? ale urcite si sama ty leky nemen!

simasla
18. feb 2010

jerry - krásná fazolka - tak příště ať už pěkně tluče srdíčko 🙂
Vendulko - no můj graf je na nic - tak už se těším, že začnu mrškovat a bude tu další cyklus s clostíkem. Dneska mi začala hárat pesinka, tak jí snad budu brzy následovat 😀
strouži - neboj.. zvládneš porod jako všechno, vždyť už ses poprala s tolika problémama - tak tohle bude jen taková vlastně sladká tečka - bo pak budeš držet Nelinku v náručí

vendulak
19. feb 2010

Dobré ráno holky!!! 🙂
Carrie koukám, že máš taky pěkný zkušenosti s kupováním testů 😀 . No přiznávám se že mě dneska áno napadlo, že když musim do lékárny pro Ibáč (mě na zub a příťovi na záda 🙄 ) tak že bych si taky řekla o test do zásoby, ale pak sem si představila tu strašnou ženskou co tam tady u nás v malém městě je a čumí na mě blbě i když si tam jdu pro bylinkovej čaj nebo vitamíny, který třeba zrovna nemaj, tak sem pak měla hned po chuti kupovat test 😀 . No uvidím jaká tam bude, ale tu hodnou už sem tam dlouhoooo neviděla...
Kingst a co to třeba konzultovat s praktickou lékařkou? Jenom se prostě zeptat.... 😉
Simi ale jo po Agolutinu jí budeš určo brzy následovat! 😀 A jak máš Clostík brát? 3.-7.DC nebo 5.-9.DC? A kolik tablet denně?
Jinak mě dneska stoupla fakt teplota! 🙂 http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak Mám z toho tááááákovou radost! 😀

diapozitiv01
19. feb 2010

Ahojte,,
no tusim sa stitka trochu ukludnuje aj na cykle to je vidiet, ovulka sa posunula z 29 na 21 DC,
ja dnes takto,,
http://www.fertilityfriend.com/home/Diapozitiv

zatial nic neberiem, gyndosovi mam ist az v maji, mozno sa mi upravia aj tie dlhsie cykly,, naposledy to bolo 41 ale tento bude urcite kratsi, kedze ovulka bola skorej.

vendulak
19. feb 2010

Tý jo Dia! Teplota v takových výšinách 😀 . Tak to já neměla nikdy v životě 😀 .

diapozitiv01
19. feb 2010

ani ja,, 😀 ,
moje poovulkovske su nad 36,65-36,70.
chcela by som si dat este vysetrit stitku pre istotu na tsh-cko, no uvidime,,,

vendulak
19. feb 2010

Jo Dia já taky mívám po ovu tak 36,6-36,7 občas i 36,8 a když sem měřila hodně brzo tak i jen 36,5, rekord sem měla 36,9 a to fakt asi jen jednou jedinkrát 😀 .
Ono se myslím říká, že se sníženou fcí štítky jsou i nižší teploty, ne? 😕 Tak třeba se ti vážně upravuje štítka! 😉

diapozitiv01
19. feb 2010

vsak to ked je hypofunkcia stitnej zlazy tak su teploty nizsie, minuly cyklus vela ich bolo pred ovulacnych okolo 36,30. No ale sa aj citim omnoho lepsie ako na konci roka, takze ten ethyrox, teraz 75 denne asi zabera,,,

vendulak
19. feb 2010

Dia tak to je super, že to i na sobě takhle poznáváš! 🙂 Já tedy necítím zatím nic, ale v podstatě ho beru jen krátce, ten Letrox. No jsem docela zvědavá pak na tu kontrolu...

shandy
19. feb 2010

ahojte 🙂
jeeej jerry, aka pekna bublinka 😵 😵
gratulujeeeeeem 😉 , inak to TSH ti pekne vyskocilo, tak by ti mal doki zvysit davky...
kingst ty uz si fakt v hyper. ale moj doki povedal, ze pokial nemas priznaky hyper (ze sa citis normalne, nemas tras ruk, nespavost, busenie srdca a pod.), tak ze je to ok, davky sa nemusia znizovat. dolezitejsie ako hodnoty a ich normy je tvoj subjektivny pocit.
vendy, kraaasna ovulka 😵 😵 , uz sa tesime na vysledok 😉
dia tebe to tiez pekne vyletelo 😀
strouzi inak po starom, draheho som dnes vyslala k urogolovi andrologovi, ale tu na MK sa niektore baby na neho stazovali a drahy uz cez telefon povedal, ze vyzera ze to bude pekne arogantny pan doktor...tak som zvedava, ci nieco vybavi... 🙄

vendulak
19. feb 2010

Shandy ahoj!
Držím palce ať tedy drahý u urologa dobře pochodí! 😉 Snad jo, ono je dost na prd, když zrovna takovýhle doktor, se pak třeba nechová pěkně ☹ . Tak snad to bylo jen zdání a bude to v poho 🙂 . Já když sem šla poprvé na tu endokrinologii a viděla tu doktorku tak sem si říkala,´"jéžiš taková nějaká mladá hubená nána, to zas bude" 😀 a na lepší a hodnější doktorku sem snad v životě nenarazila 🙂 . I sestřička do telefonu na objednání byla dost nepříjemná i když si v čekárně vyzvedávala kartičky a pak v ordinaci byla milá a hodná
🙂 . Tak snad to tak bude mít tvůj drahý taky tak! 😉
Jo a za pochvalu ovulky děkuju 😀 😔 . Já se ráno normálně na ten teploměr bála podívat 😕 , bála sem se že bude pořád dole a že bylo IUI špatně a tak, no cvok už 🙄 .

shandy
19. feb 2010

vendy, no myslim, ze ty uz si si tie trable cestou na IUI vyzrala, takze uz ta snad caka len to dobre 😉 🙂 🙂
vendy no obavam sa, ze ten doktor taky naozaj bude, lebo presne to iste pisali tie baby na koniku. a hlavne, ze on uz cez telefon bol neprijemny a arogantny. lenze v BA su asi traja andrologovia, jeden tento, druhy co robi v CAR a potom taky starsi este jeden....
inak este asi pojdem ku gyndovi urobit HP z 1. - 3.DC, to mi babule co chodia do brna poradili, ze by bolo dobre to mat 🙂 , tak tomu gyndovi nedam este furt pokoj 😀 😀 😀

vendulak
19. feb 2010

Shandy tak to je blbý no 😒 , k takovému by se mi asi nechtělo 😒 , a co tedy pak případně zkusit toho staršího? Nebo k tomu z CAR se nejde nějak dostat? Ale zase holt když ty naše zázraky chceme tak holt musíme něco udělat no ☹ . A fakt je že holky to mají těžší než ty chlapy, tak snad proto trochu zatne zuby. No stejně vám držím palce, ať to dopadne dobře!!! 😉
Shandy však oni jsou tu ti gyndrové od toho 😀 . Jako tedy můj ´HP neudělal a nebylo mu ani divný, že mi ms vůbec nechodí, ale to je jiná. A ty ještě nemáš vůbec udělaný HP? 😕 Nebo jako pro kontrolu myslíš? Mě dělali HP až v CAR a tam mi právě přišli při tom na tu štítku.

jerrymona
19. feb 2010

ahojte baby. tak som na chvilku tu.
citim sa, akokeby ma presiel parny valec. 😝 cely nos upchaty, bolesti hlavy, usoplena...no jo. a zistila som, ze homeopatika, co mi lekarnik dal, sa v tehotenstve nemozu. potvrdili mi to v inej lekarni, kde som volala. no super... 😝

vendu, tesim sa s tebou, ze ti stupla teplota. 😉 len aby stupala dalej a ostala tam. dufam, ze ti to vyjde.
tie nizke teploty naozaj ovplyvnuje hypo stitka. no ja, ked som si merala teplotu posledny krat 15 DPO, mala som 37°, co nikdy nemavam.

shandy, mam uz vyssiu davku. jeden den beriem 50 a druhy den 100 euthyrox. striedavo. uz si to musim pisat po papierikoch ako sibnuta, lebo si to popletiem. 😅
vam drzim palceky, ked pojdete k tomu arogantnemu lekarovi. mozno to predsa nebude take hrozne, kazdy si musi utvorit svoj vlastny obraz.

shandy
19. feb 2010

No Vendy, cakam stale, ze mi drahy zavola alebo napise ako dopadol, ale zatial nic 🙄
no ved chceme potom skusit este toho starsieho pana, uvidime ako dopadne tu 🙂
a aj toho v CAR, lenze mam pocit, ze ti co robia pre CAR ta radsej automaticky poslu na IVF, aby z toho mali prachy, nemaju snahu to liecit tak, aby sa podarilo otehotniet prirodzene. tak uvidime 🙂
jerry chudiatko, tak pekne lezkaj a cajikuj.
super, ze uz mas vyssiu davku 🙂 a dakujem, ved uvidime. aj preto tam drahy siel ale to vies, ja som mu o nom nic nevravela, ale on mi potom pisal, ze sa cez telefon spraval dost arogantne a to pisali aj baby na MK, takze asi na tom nieco bude... 😔 ...

vendulak
19. feb 2010

Jerry to je mi líto že je ti tak zle ☹ . Tak hlavně buď v teple a jez hodně vitamínů (prý nejvíc vitamínu C není v citronech, ale v kiwi 😀 😉 ) a myslím, že i třeba Paralen by sis vzít mohla... Držím palce, at je brzy líp! 😉
Shandy však on se snad brzy ozve 🙂 .

estrellita
19. feb 2010

vendul: krasne ti vystoupila teplota, tak at se jen a jen drzi nahore 🙂

jerry: tak ctu az ted to zvyseni leku a kolik jsi mela pred tim??

leya
19. feb 2010

....ahojte!hlasim sa po dlhsom case.... mohol by mi niekto poradit?.......uz asi tyzden som straaaasne unavena......je to dost neprijemne, uz som aj zaspala v praci..... 😔 ......nemate s tym nahodou skusenost? ...mam utekat k endokrinologicke, nech mi skontroluje krvicku, alebo je to normalne? (som nastavena na euthyrox 50 a v novembri bola kontrola ok)
...jerrymona, hlavne si cez vikend poriadne oddychni....drzim palce, nech to prejde co najskor....

strouzek
19. feb 2010

dobrý dopoledne holky jdu vás dočíst, dneska mám nějakou na prd náladu ani nevím z čeho 😔

eustoma
19. feb 2010

leya: ja som tiez riadne unavena a zaspavam v praci 😉. a na kontrole krvi som bola pred 3 tyzdnami. takze je to kusok spet. myslim ze to teraz dost bude zavisiet od pocasia. ale samozrejem ak doslo k velkej zmene, ktora pretrvava, tak mohlo dosjt k zmene hormov. ako casto chodievas standartne na kontroly? ja kazde 3-4 mesiace.

inak k diagnoze, ja mam hypertyreozu, liecenu uz 5 rokov - momentalne mam hladiny ako zdravy clovek. uzivam propicil (snad som neskomolilal naov lieku)

leya
19. feb 2010

...dobre, ja som dufala, ze to bude z pocasia......ale zacina to byt spolocensky neunosne...mne sa to nikdy predtym nestalo 😉 ja chodim na kontroly kazde 2-3 mesiace, ale predtym som chodila kazdych 6 tyzdnov.....dalsiu kontrolu mam asi o mesiac a pol......

simasla
19. feb 2010

čau holky 🙂 sláva, sláva, je tu pátek
vendulko - já dostala clostík od 2.-6. dne cyklu - tedy pět dní - asi mi tím chce zkrátit cyklus, nebo nevím proč tak brzy a mám brát jednu tabletku denně, tak jsem zvědavá, zda to bude mít nějaký účinek
Jinak ovulka byla krásná - a tééda IUI a ještě tak pěkně prosnažilkováno - to se musí povést.. držím co můžu, ať to vyjde 🙂
jerry - opatrujte se s bublinkou.. hezky zalezte do postele a potit a potit a smrkat a smrkat a myslím, že paralen opravdu můžeš - kamarádka, když byla těhotná, tak byla ze začátku také nemocná a doktor jí řekl, že paralen může
dia - sáákra pěkná ovulka.. 😝 já už snad taky budu mít příští cyklus 😀