Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

strouzek
22. feb 2010

ahoj holky 😵 hlásím se po dnešním vyčerpávajícím dni, byla jsem na gyndě tak už jsem otevřená na špičku, předali mě do porodky a mudra říkala že týden ještě určitě vydržím ale pak už to může být každým dnem a nejpozději 10. března bude Neluš na světě 😅 pak jsme s manžou šli na prohlídku porodky, no super zrovna tam probíhal porod, i když teda ne běžně maminu akutně odvezli na císaře tak tam zůstal jen tatínek, chudák byl na složení, úplně jsem viděla manžu co tam bude dělat ale než jsme se otočili na chodbě už jel vysmátý šťastný s vozíčkem a vezl si pár minut čerstvé mimišenko ve vozíčku tak jsme z toho byli s manžou celý dojatí. každopádně jsem tam byla jediná těhule s megapupkem na rozsypání protože ostatní tam byli těhulky ještě skoro plochobřiché 😅 ovšem na druhou stranu ty plochobřiché těhule byli některé dost vykulené a vystrašené jen já co to má za pár jsem se smála jak lečo ani nevím proč ale byla jsem totálně v pohodě ani náznak strachu že jsem vzbudila podezření u vrchní sestry jestli jsem vůbec prvorodička 😀

jerrymona
22. feb 2010

strouzek vitaj. tak to ja by som teda pri porode nemohla asistovat nikomu. staci, ze hlavna predstavitelka tam budem ja. 😀 a mm sa iba blbo usmieva, ked mu hovorim, ze ma cely cas bude musiet drzat za rucicku. povedala som mu, ze bude musiet prestrihnut pupocnu snuru, tak zbledol. 😀 ale nie, to po nom vobec nechcem.

jedna kamoska mi hovorila, ze ked je zena tehotna, do tela sa vylucuje nejaky hormon, ktory sposobuje, ze su nam niektore veci absolutne ukradnute, nerozculujeme sa tak casto, sme viac pohodove. to preto, aby babätko nemalo stres.

strouzek
22. feb 2010

katuško moc gratuluju ke kontrole vidíš vše v pořádku tak hupky šupky do 2. trimu a dalších nervíků, protože jak píše carie jsou to nesmysli že to skončí po 12 tt, já mám rodit za týden a bojím se furt. 😅

sharko ahojky no teda 30 tt tobě to taky krásně utíká parada ještě si to rychle užívej mě to hrozně uteklo a nejhorší že mi to pořád nedochází že budu mamina 😅

vítam tu novou štítkařku pavcu, určitě ty vitamínky řeš s doktorem možná ti řekne že je to jedno ale není, na ty mamavity nejsou zrovna extra ohlasy, mě teda ty vitamíny smrděli a v 1. trimu bych je určitě nepozřela už jenom kvůli toho smradu po kvasnicích. nejlepší je femibion podle mě protože tam má nějakou látku navíc která pomáhá lépe vstřebávat listovku což ostatní vitoše nemají

koukám že tady se bojuje s těhuchutěma a nevolnostma 😀 holky toto nebudu komentovat, já jsem se problila celým těhu, zbytek jsem prodietovala kvůli cukrajdy a dneska mi zase váha na gyndě ukázala že jsem shodila od minulýho týdne kilčo přitom malá přibrala takže moje tělo je fakt úkaz 😅 nahoře mám 2 kg za celých 9 měs. 😎

shandy no ani nemluv můj tchán to je fakt úkaz, řeší takové věci a ještě mu to ani není trapný 🙄 jedeš do francie lyžovat? no teda to se máš tak si to pořádně užij a nezlom si nohu 😉

jerrymona
22. feb 2010

strouzek, mm ta chcel vidiet. ze, urcite vazila 100 kil, ze potom pribrala iba dva. 😀 a ked ta videl, povedal, cool. dva kila su super. no, tak som mu vysvetlila, cim vsetkym si sa musela prebojovat. 😀

a ten tvoj tchan...takychto ludi mam najradsej. strkaju nos do vsetkeho a nic ich do toho nie je. 🙄

ani mne sa nechce verit, ze to uz o chvilku budes mat za sebou. teda len porod. potom to este len zacne. 🙂

strouzek
22. feb 2010

jerry no tvůj manža není daleko od těch 100 kil, pár kil navíc a fakt na tý váze jsem 😀 ale opravdu nemůžu říct že jsem taková hvězda že jsem nic nepřibrala, fakt to bylo tím blitím a cukrov. dietou ono se špatně přibírá s bílýho jogurtu na snídani a suchýho rohlíku na večeři 😔

každopádně nejhorší že mě to pořád nedocvaklo že fakt budu mamina, koukala jsem na ty maminy s mimčama na novorozeneckém a přišla jsem si jako v nějakým filmu že jsem ve 3d rozměru a chodím si po budově koukám nahlížím na sály vidím miminka ale vlastně tam vůbec nepatřím. 😅 opravdu si neumím představit že budu rodit, budu mít malou u sebe,budu jí kojit atd. hlavně jak jsem viděla ty maminy jak tam řeší odstříkávání mlíka atd. tak mi přišlo jako z jiné dimenze že bych za 14 dnů měla něco vytlačit ze svých kozenek a ještě tím krmit Nelinku která si teď hoví v břichu a už to je pro mě scifi že bude venku a bude mít moje geny, bude moje fakt jen moje 😅 přijdu si jak cvok a manža to samé my v tý porodce byli neustále vysmátí ale vylezli jsme ven z nemocnice a nechápali jsme že je to realita.

strouzek
22. feb 2010

jinak s tím genem pohody no možná na tom něco bude, i já pozoruju že věci které mě dřív dožrali a přišli mi neskutečně důležitý jsou mi teď fuk zato se umím zhroutit z jiné pitomosti které bych se předtím smála.

happy8051
22. feb 2010

kocky caute, viete mi povedat ako sa riesi stitna zlaza v tehotenstve ked som predtym brala Euthyrox?

kingstonka
23. feb 2010

dobre ranko

happy- pokial viem ja- tak cim skor skontrolovat krv- mozno bude treba zmenit davku euthyroxu... (mne lekarka kazalala prist hned ako zistim ze som teho )

strouzek
23. feb 2010

brý ránko holky

happy no řeší se úplně stejně jako v netěhu jen chodíš častěji na kontroly kde ti buď navyšují nebo snižují euthyrox.neboj, kontroly na štítce v těhu já osobně pokládám za ty lepší vyšetření které tě v těhu čekají 😉 každopádně bys měla na krev zajít hned jak píše kingst

a1211
23. feb 2010

Ahoj holky, chtěla jsem se vás zeptat jaké dávky Euthyroxu jste braly než se vám podařilo otěhotnět. Léčím se na hypoth. cca 3/4 roku, hodnoty mám stabilizované, ale chybí mï menstruace, dostanu ji vždy tak jednou za 5 měsíců, pokud tedy nechodím na injekci nebo neberu léky. Ty jsem ale v létě vysadila, nedělaly mi dobře a chtěla jsem si dát pauzu. Od té doby jsem na MS čekala až do ledna. Mudr. mi pořád tvrdí, že je to tou št.žlázou, ale tomu se mi nechce věřit, když mám hodnoty ok, a horm.profil prý je taky v pořádku. Celou dobu jsem brala Euthyrox 75, v prosinci mi to dr.zvedla na 100, prý kvůli lepšmu hubnutí a ejhle v lednu mi naskočila MS, ale teď nevím, jestli na to opravdu ta vyšší dávka měla vliv.Nemáte s tím některá zkušenosti? Díky Alex.

estrellita
23. feb 2010

dobre rano 🙂
happy: mela bys jit hned na krevni testy.

a1211 a jakou hodnotu TSH mas ted? nebo jsi mela pred navysenim na 100?

pavcahola
23. feb 2010

Ahoj holky děkuji za odpověd,dneska zavolám endokrinologovi a uvidím co dál.

stroužek chci se zeptat ty bereš co na štítnou žlázu?

a1211
23. feb 2010

Hodnotu si přesně nepamatuji, ale dr.říkala, že to mám v normě, před léčbou jsem měla TSH 16, a během léčby mi to kleslo myslím na TSH 2, ale to přesně nevím. Každopádně to mám srovnané v hodnotách jaké mají být

len
23. feb 2010

A, tyhle léky se nedávkují kvůli hubnutí, ty se dávkují jen a jen dle výsledků z krve. Tam je ale to rozmezí širší (čili možná jsi předtím měla TSH kolem té horní hranice, zatímco teď jsi u té spodní, přičemž v normě je oboje, i když rozdíl je několikanásobný), otázka opravdu je, jaké jsi měla TSH při 75 a při 100, možná opravdu slabé snížení hladiny zabralo, MS se ŠŽ souvisí dost často. Nebo se prostě tělo porovnalo samo, to se taky stává, že někdo nemá MS rok a pak mu cyklus sám naskočí. Pokud bude cyklus pravidelný a ten Euthyrox 100 budeš snášet OK, tak ať je to, čím je to, je to pozitivní 😉

a1211
23. feb 2010

Len, já vím, že léky se upravují kvůli hodnotám, ale stěžovala jsem si u dr., že vždy jsem byla hubená a teď mi váha dost naskočila, takže mi řekal, že mi zvedne dávku, a tím mi podpoří metabolizmus, zatím ho beru od prosince,takže hodnoty TSH zatím nevím. A na prohlídce u gynek. mi i tato mudr. řekal at si sama lupnu vždy o víkendu 150mg, že váha určitě půjde níž. Což je mi samo o sobě jedno, radši bych léčial tu chybějící ms,a zajímalo mě jestli i takové hodnöty TSH, které jsou v normě mohou mít vliv na cyklus. Udivuje mě, že to dr.svádí jen na tu štítku a pravý důvod nějak nehledá:(už se o mimi snažíme rok a půl a s takovou to bude ještě na dlouho

sonicc
23. feb 2010

ahojte, prisla som sa vas opytat... brali mi krv na stitnu zlazu, postupne zistujeme preco nemozem otehotniet...
co obsahuje taky test? ake typy hormonov alebo co?
dakujem

shandy
23. feb 2010

ahojte dievcence 🙂
strouzi, takze si mala vylet po porodnici 😀 😀 😀
jerry a estrell vy si tie nevolnosti pekne uzivajte, co by sme my ostatne za ne dali, ze? 😉
happy vitaj, urcite si daj co najskor skontrolovat hodnoty, vysokopravdepodobne bude treba zvysit davku.
a1211 no ono aj male zvysenie davky moze priniest velky efekt. ale mozno to bolo aj ruka v ruke s tym, ze si proste mala tu hodnotu TSH o dost zvysenu a telo si len pomaly zvykalo na prisun syntetickeho hormonu. pre niektore baby je hodnota 2 este dost vysoka, takze pokial mas problemy s priberanim a MS kludne by som zvysila davku, ak sa citis ok a nemas priznaky hyper 😉
len ahoj, ty ako pokracujes? ake su dalsie plany? stale tamoxifen?

strouzek
23. feb 2010

alex no spíš než dávka euthyroxu je důležitá správně nastavená hladina hormonů 😉 někdo bere 50 jednotek a někdo 150 to je fuk hlavně co ukáže krev a jak na to reaguje tvoje tělo. každopádně mi přijde divný aby dr. navyšovala léky kvůli hubnutí a ne kvůli tomu že máš v háji cyklus a krev. divná doktorka sorry

sonic tam je víc hormonů nebo spíš jakoby podhormonů ale nejdůležitější je TSH. já být tebou počkám na výsledek a pak teprve po tom začnu pátrat, třeba budeš mít hodnoty na jedničku tak je zbytečný si zaobírat hlavu nějakýma názvama jednotkama atd. 😉

strouzek
23. feb 2010

ahoj shandy no jo výlet, za 14 dnů tam budu tábořit 😀

s těma nevolnostma moje řeč, je to sice hnus když je člověku blbě 24 hodin denně a vyblije i vodu ale zase radši blít než brečet nad negatestem a hlavně já teď zvracela pomalu radostí že jsem těhu a snad je vše v pořádku 😵

s tím hubnutím no já nevím, já jsem po operaci přibrala jak prase, což není zveličení ale fakt jsem přibrala na váhu čuníka ale v tu chvíli mě to bylo i fuk, já chtěla mimčo, dr.mi navýšil euthyrox ale na váze jsem to poznala až tak za 3 měs. ale to teda že by byl euthyrox zázrak na hubnutí, mě dr. jasně řekl přestanete přibírat až se nastaví hormony do normy a tak se taky stalo, od chvíle kdy jsem se dostala na TSH 2 jsem nepřibrala ani deko navíc

strouzek
23. feb 2010

pavci no beru euthyrox asi jako většina štítkařek, beru 150 jednotek, té výše dávky se nelekej já jsem po operaci štítky kde se začíná na 100 jednotkách 😉

estrellita
23. feb 2010

holky, tak mam vysledky ze stitky 🙂 TSH 1,16 a ft4 17,57 😵 tak doufam, ze to vydrzi a nepujde jeste dolu, preci jen to jsou jen 3 tydny po navyseni,. ale ted by zas telo melo mit vyssi naroky s postupujicim case, tak snad se to stale bude drzet v odbrych normach 🙂

mne to prijde taky zvlastni, aby dr rekla, at si lupne o vikendu 150, ze budes lip hubnout 😕

shandy
23. feb 2010

caves strouzi
aj taborak bude? 😀 😀 😀
ahoj sonic, zalezi kto ti tu stitku zistuje. niektori sa obmedzuju len zistenie hladiny TSH (co nie je spravne), mali by sa zistovat aj T3, T4, dobre by bolo aj fT4 a protilatky proti stitnej zlaze (aTPO a aTG).

strouzek
23. feb 2010

estrel no vidíš gratuluju hodnoty krásný 😵 třeba ani vyšší nároky mít nebude tvoje tělo mě navýšili prášky jen okolo toho 8 tt myslím a od tý doby už nic 😉

no mě to taky přijde divný, holky jestli je euthyrox na hubnutí budu baštit i 300 jednotek po porodu 😀 😀 😀 dělám si srandu mě přijde že plno doktorů bere štítku za takovou prkotinu jako je kuří oko, prášek sem prášek tam není co řešit 🙄

strouzek
23. feb 2010

shadny no kdybys viděla ty sály tak by sis i buřta přinesla 😀 normálně pohoda, vana, obrázky, gauč, lednice, míče, prej tatínci si můžou chodit zakouřit, my se můžeme procházet kde chceme,kazeťák, svačinku si máme přinést.... fakt tam panovala taková pohodička až jsem koukala.

shandy
23. feb 2010

estrell gratulujem tie hodnoty su na tehulku naozaj vzorove 😉 , len tak dalej dievca 🙂
no ono baby nie ze by boli tie hormony na chudnutie, ale cim viac zvysujes davku, tym sa ti moze viac zrychlit metabolizmus. moj doki sa bal, ze ked mi zvysi davku na 50, ze budem este viac chudnut a pritom mam pocit, ze naopak, ze sa mi to konecne upravuje, tak ale ja som asi extra pripad 😀 😀 😀

strouzek
23. feb 2010

shandy tak to jsme dva extra případy, já zase přibírám jako netěhu a hubnu jako těhu paráda 😀

shandy
23. feb 2010

strouzi, ved tebe sa ani domov nebude chciet 😀 😀 😀
no a som rada, ze nie som sama extra 😀 😀

estrellita
23. feb 2010

strouzi: ale ty musis mit vzdycky neco spesl 😀 😀

dekuju 🙂 ja myslim, ez dulezita bude dlasi hodnota po 3 tydnech, protoze telo ustaluje ty hormony po 6-8 tydnech. tak uvidime, jestli to pak neklesne jeste niz a nebude potreba ubrat 🙂

strouzek
23. feb 2010

no to si pište, mě stačilo jak nás vedli na novorozenecké zrovna rozváželi svačinky chleba s marmeládou a sladký čaj, ty bláho mě se rozsvítili oči jak jsem cítila tu sladkou chuť 😀 počkejte jak se stroužina rozežere po porodu, to nezachrání ani tuna euthyroxu 😎
estrel no já co mám zkušenost tak to lítá v tom 1. trimu ale od toho druhého je to většinou ustálené a hodnoty se už nemění. taky já pak měla i méně kontrol, v 1. trimu jsem byla myslím 3x a pak už jen asi 3x do konce těhu.

estrellita
23. feb 2010

strouzi, tak ono to tak vychazi, ze bych sla za 3 tydny, pak znovu za 3 tydny a je konec 1 trm. 🙂 jen proste moej telo raguje divne, tak doufam, ze to nespadne vic, ez se to udrzi. no a i kdyby to na tyden spadlo niz, tak mi hned pak ubere, zas tak rychel to snad padat nebude 🙂