Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

strouzek
23. feb 2010

estrel no to ti nepovím ,mě to taky v 1. trimu lítalo. 13 dpo už jsem měla hodnoty dole přitom jsem při otěhu byla v krásný normě, za 3 týdny jsem měla zase nad normu tak mi prášky přidával, za další 3 týdny myslím už jsem byla ale v normě. každopádně asi to je normální protože mi to říkal dopředu co se stane, když jsem šla z té první kontroly tak mi řekl že teď jsem na hranici hyper ale za 3 týdny zase budu v hypo a měl pravdu, pak mi zase řekl že od 2. trimu budu v normě a zase měl pravdu. ona na to asi je nějaká tabulka jak asi budou ty hormony reagovat na začátku a i v průběhu těhu.

kingstonka
23. feb 2010

... pre jerry a dalsie kocky, ktore v najbliszej dobe cakaju 'ranne nevolnosti' mne pomahalo toto
http://www.sea-band.com/ ale mozno to malo len psychologicky efekt...

strouzek
23. feb 2010

king ty jo a na co to je? ten náramek dělá co? mě teda nepomohl žádný efekt ani lízátka ani nic 😅

kingstonka
23. feb 2010

🙂 hej to je taka gumicka s gulickou 🙂 ma sa to dat na zapastia v urcitom bode... poradila mi to midwife v uk a predavali to v lekarni.... na mna take psychologicke somariny asi funguju... napriklad teraz co sme mali 3 mesiace zakaz snazenia som v s trede cyklu mala take bolesti - citala som ovu vyuzit som ju nemoha ... a teraz ked mozeme tak som necitila nic.. 😉

estrellita
23. feb 2010

strouzi, takze by se teoreticky nemelo nic moc stat?

mne nepomahaji ani lizatka 😝 ale jdou dobra, to jo, takze si je lizu jen tak 😀 ale pka si koupim obycejan roksova 😉

strouzek
23. feb 2010

aha takže placebo no já nevím u mě tyhle věci nikdy moc nefungovali hlavně v případě že jsem věděla že je to psychologický efekt.

kingstonka
23. feb 2010

...no aj zazvorovy caj by mal pomoct... pila som ho lebo mi chutil ale neviem ci pomohol..

len
23. feb 2010

Shandy, no, občas sem nakouknu 😀 Jinak pořád stejný, čekám-nečekám MS, pak další kolo s tamoxifenem (třetí) a až jich vyberu šest, tak jestli neotěhotním, nebudu už brát opravdu vůbec NIC 😀

pavlisa
23. feb 2010

ahoj holky,
tak kdepak je Vendul a její stříhací metr do testování? 🙂
Len, ty taky ještě tuším týden určitě, že?
Já jdu zítra teprve na UTZ, budu 14DC. Ať už mi řeknou, kdy to IUI proběhne..ne, fakt nejsem nedočkavá, to se vám jen zdá 🙂

len
23. feb 2010

Pavlis, dnes jsem 11.DPO (čili den, kdy jsem minule měla na testu ducha), ale takovou blbost, abych teď testovala a pak nad tím spekulovala, už neudělám. MS by měla dorazit ve čtvrtek, takže když do soboty nic, možná o víkendu ten test zkusím, ale předem tuším, že to nebude třeba 😉

vendulak
23. feb 2010

Pavli ahoj! Já jsem tady! Jen jsem tady k tim těhu tématům jaksi neměla co říkat, psát ☹ .
Jinak mě momentálně přijde že se ty dny víc vlečou než jindy ☹ . Sem z toho nervní. Takovéhle smíšené pocity sem neměla ještě nikdy. Na jednu stranu tomu moc chci věřit a na druhou se tak šíleně bojím věřit. Moc se bojím neúspěchu ☹ . Vůbec si nedokážu představit jak bych zvládala horší věci, které tady holky zvládají, jako IVF ☹ .
Na zítra ti moc a moc držím palce!!! 😉 Ať je tam nejmíň jeden kráááásný folík a líp ještě víc krásných folíků!!! 😉

len
23. feb 2010

Vendul, ber to tak, že když to neklapne teď, klapne to příště nebo přespříště, u IUI nejsi svazovaná žádným limitem od pojišťovny, no a přitom je tam šance docela slušná 😉 Zahoď teploměr, hoď se do klidu a teď už je to jen na přírodě, teď už s tím nic nenaděláš 😉

vendulak
23. feb 2010

Když len já se celej den těším a sem zvědavá jen na to další měření 😀 . Ráno na něj nemůžu ani dospat 😀 .
Jinak já jsem tedy od Dr. pochopila že by jsme IUI dělali jen 2x 😒 . Ale já bych chtěla aspoň 3x a pak třeba vynechat a pak klidně znovu. Ale nevím co na to doktoři no...uvidíme...

vendulak
23. feb 2010

A když ne IUI tak bych chtěla aspoň stimulku Clostilem, protože bez něj se prostě ani snažit nemůžeme ☹ .

len
23. feb 2010

Jo, ale pak ti to klesne, což ani nemusí nic znamenat, a ty tu budeš zase šílet, kdepak, pěkně ho schovej a bude klid 😀
Jinak pojišťovna ti IUI hradí 6x do roka a další rok znovu a znovu, takže je i na tobě, kolikrát to chceš podstoupit. Clostil se snad taky může 6 měsíců v kuse, pak pauza a dá se začít zas, ale pokud je vaším hlavním problémem ovulace a Clostil na to zabírá, tak je značně pravděpodobné, že do těch 6 pokusů prostě v klidu otěhotníš 😉

vendulak
23. feb 2010

Len vidíš to a já si zrovna říkám jestli by někdy klesnout neměla 😀 a pak zase hezky vyletět 😀 . Ale je mi jasné, že když to tak nebude budu to brát zase pesimisticky 😒 .
Jj vím, že IUI je hrazené 6x do roka. A zdá se že u nás je asi fakt problém ta ovulace. Protože jinak jám našli akorát prvně ty asthenospermie, ale doktor říkal že na otěhotnění přirozený je to v pohodě a teď už jsme měli stejně normospermie 🙂 . A pak akorát ta štítka, kterou jsem měla TSH myslím 5,32 a to co sem tak viděla tak oproti jiným není ještě tak hrozný a Letrox beru už skoro 2 měsíce. Takže to fakt asi bude to PCO a ovulace. Ale tedy myslela jsem že Clostil se dává max na 3 cykly 😕 . A ono na 6? 😕 Tak to je super 😅 . Doufám, že se s tímhle už fakt někam pohneme 🙂 .

estrellita
23. feb 2010

vedul: se mi to necche hledat, hod link 🙂

estrellita
23. feb 2010

vednul: nasla jsem 🙂 no kdyz to klesne, neni to spatne, kdyz stoupne, taky to neni spatne 😉
ja bych taky hlasovala pro odhozeni teplomeru, ale kdyz se na teploty tesis, tak rpoc ne, ale zbytecne nehodnot jednotlive teploty a nestresuj se 🙂

vendulak
23. feb 2010

Estrellito jestli na graf tak ten je tady http://www.fertilityfriend.com/home/vendulak , ale není v něm v podstatě nic nového 😉 . Jen je mi divné, že FF mi nechce sám vyznačit ovulku. Dřív mi jí vyznačil i při mnohem menším vzestupu teplot...? 😕

len
23. feb 2010

Vendul a když to své nastavení smažeš, nenaskočí to tam teď samo? On někdy nechce 3 dny, ale radši 4, aby měl jistotu 😉

estrellita
23. feb 2010

vendul: zkus jak rika len, je divny, ze by to tam nevyznacil 🙂

vendulak
23. feb 2010

Holky to zkouším každý den, než zapíšu svoje tloty tak smažu to svoje nastvení. Napíšu teplotu, ta se vyznačí v grafu, ale ovulku to nevyznačí. Tak jí tam pak za nějakou chvíli vyznačím stejně zase sama, abych mohla pozorovat kolik jsem DPO 😀

estrellita
23. feb 2010

😀 😀

len
23. feb 2010

No blbne, no 😀

pavlisa
23. feb 2010

Vendul, ten teploměr zahoooooooď 🙂
i FF s tebou nechce spolupracovat, takže to asi něco znamená, hihi
Já už jsem ho zahodila a jak mi je báječně. Navíc tvůj graf vypadá zatím dobře 😉

Já normálně zas chytám nějakou rýmu, už se na to vykašlu, mám od podzimu furt něco. Vždycky to doléčím a plácnu se poctivě i na pár dní doma, pak přijdu do práce, kde všichni ti nachlazení poctivci makají o život a kýchají na druhé a do týdne jsem zas nemocná. Pomoc, pomoc..piju zázvorovo-citronový čaj a doufám, že to zabere.
Nebo spíš, že se to do víkendu nerozjede. Budu bojovat!

vendulak
23. feb 2010

Jako já se přiznávám že včera jsem měla taky tendence ho prostě zahodit a vykašlat se na to. Ale prostě pak sem se na tu teplotu zase těšila a byla na ní zvědavá. Asi to mám jako závislost 😀 . Nevím jestli bych dokázala přestat. Navíc poslední dny už se na to budím nedočkavostí sama dřív než zazvoní budík, a nevěřím že když už bych byla takhle vzhůru že bych vydržela nezměřit 😒 . No uvidíme...
Jinka to mě mrzí, že si furt takhle nachlazená. Co se třeba preventivně ládovat nějakým Celaskonem nebo tak něčím? Moc tomu nerozumím. Já jsem jako malá někdy do 8. třídy byla nemocná pořád, pořád angíny a každej měsíc do mě dětská doktorka cpala Penicilin 🙄 . Až pak začala teta - sousedka pracovat jako sestřička na alergologii a domluvila mi tam návštěvu že to může být i tím. Zjistili mi alergii na všechno co mi píchli 😒 . No ale od té doby beru prášky na alergii, celý léta už a jsem nemocná max jednou za rok na začátku zimy. Ale pomáhá mi dost Coldrex. A pak mám ráda výrobky od firmy Just, je to přírodní a fakt mi to pomáhá. I na angínu, jejich olejíček "31 bylinek" po 4 hodinách kapičku ve lžičce medu a anglínu přeperu. A chválí si to od té doby i přítel který tomu nevěřil. U doktorky praktický sem nebyla už ani nepamatuju 🙂 . Takže to doporučuju vždycky třeba i těhulkám nemocným 🙂 .

pavlisa
23. feb 2010

já si dám večer slivovicu 😉

vendulak
23. feb 2010

😀 😀 😀 😅 taky dobrý řešení 😀

pavlisa
23. feb 2010

a zítra mi Dr. řekne, že mám ty folíky nějaké veselé a hravé 😀

vendulak
23. feb 2010

Pavli 😀 . A na kolikátou tam jdeš? A jde s tebou už rovnou manža (či přítel?), kdyby se dělalo IUI hned?