Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

estrellita
2. mar 2010

carr 😀 😀
jak se ti menila vyska TSH po prvnim trimestru?

carrie84
2. mar 2010

Vendul - aj mna teraz chytil smallville -esteze su vsetky diely na nete 😀
A nova verzia konika je prudko divna ... ako to uz vsade musia byt "fotoblogy a blogy"?! Nemozme to volat tak ako to je album?! Aj tak sa odtial vymazu vsetky fotky, co sa adminom nepacia ....

strouzek
2. mar 2010

vendul já brečela i u simpsonových nebo Masche když odcházel Radar 😀 taky koukáš na smalvil?? já taky supermana nemám ráda ale tenhle mě baví hlavně je ten Clark počertu pěkný chlap 😀
s tou spolužačkou no to je mazec,člověk až kouká co se může stát, já jsem byla v poradně a měla jsem pocit že jsem tam nejstarší, samé mladé holky, jedné bylo snad 16. let tak jsem si říkala že to není možný že v dnešní době kdy je antikoncepce zcela běžná věc můžou být ty holky takové husy a nedat si pozor 😠 no a tady vidíš že sice dítě má šťastná není, ty si na mimčo počkáš ale budete pak šťastná rodinka 😵
víš co je divný? že mě říkala ta jedna kamarádka co měla mimčo hned že mi závidí kočár a ten pokojíček že za ní to nebylo a hlavně neměli prašule, zařizovali vše narychlo, tak jsem si hned řekla že je to ironie že já jí záviděla mimčo a ona mě závidí to že jsem si na mimčo počkala a můžu mít novější kočár 😀

carrie84
2. mar 2010

Estrell - ja som trochu speci pripad. Mne stitku nasli, ked mi robili hormonalny profil. Doktorka mi povedala, ze kym sa mi to neupravi ,tak neotehotniem - ale ze ovulaciu som mala .... No a to som uz bola tehu 😀 Ale nato som prisla - samozrejme - az po par dnoch ... Mala som krasnu hyper - TSH 0,001 - nasadili mi propycil a pyridoxin - za mesiac sa mi upravili vsetky hodnotu okrem TSH - to som mala potom 0,006. A zajtra ma caka dalsia kontrola po 2 mesiacoch, tak som fakt zvedava. Ale lekar povedal, ze mam stastie, ze mi to zachytili na zaciatku, a ze je zazrak, ze som tehu 🙂

estrellita
2. mar 2010

carrie: aha,. ty jsi teda pripad 😀 tak drzim palce!!

carrie84
2. mar 2010

Strouzek - ozaj - diky za tip na kocik 🙂 Presne nad Jane som premyslala - tak teraz ciham, ci niekde nebude nejaka dobra akcia.
Inak - na mna kazdy pozera (a pozeral), ze ci mi nesibe, ze chceme teraz dieta ... ked som sa snazila otehu, tak som sa nemala ani poriadne s kym porozpravat, lebo kazdy hned zavrcal - ty a decko? Ti sibe? Sa uvedom ... To ty nezvladnes - a podobne kecy. Mala som pocit, ze som asi nedospela, nevyzrela a absolut neschopna ... konecna! A to mam 25, ukoncenu skolu, chlapa, byvanie .... okolo mna je teraz trend zacat planovat dieta okolo 30-35 ....

vendulak
2. mar 2010

Strouži jo jo koukáme na Smallville s příťou 😀. Stahujeme to tedy 😔. Od první řady, teď jsme myslím na začátku šesté 😀. No a Clark...to je prostě hezoun no.... 😀. Zato postavu "Lana" nemůžu vystáááát 😠 😠 😠 😀 😀 😀
Však vidíš Strouži, sice pro mě by bylo asi důležitější to mimčo než nejnovější kočár. Ale prostě jde asi spíš o to, že ty si to teď mnohem víc užíváš 😉.

Holky musím se jít věnovat příťovi 😀. Tak zatím ahoooj 😉.

strouzek
2. mar 2010

carie pro mě byl jane favorit hned od začátku, vlastně jsem o něm snila už v době kdy jsem ještě ani snažilka nebyla tak jsemsi splnila sen. akorát moc nečekej dlouhoteda pokud nechceš tu verzi 2010 která se mě osobně nelíbí , teď se mění serie a prý vyprodávají ty staré zásoby a další už nebudou takže jestli chceš podobný co mám já typ 2009 tak ten už by pak nemusel být.
jinak s tím dítětem no přesně, já jsem tohle měla při svatbě, nikdo nechápal proč se ve 24 letech vdávám, všichni za tím hledali těhu a nemohli pochopit že se někdo může vdávat z lásky a ne kvůli břicha. pak řešili mimčo jedni řešili proč ho ještě nemáme když jsme manželé a jiní nám zase říkali že zbytečně spěcháme. já teda nelituju, hlavně stejně jsem propásla kupu času, snaženíjsem začla ve 24 letech a rodit nakonec budu až ve 27 😝

vendulak
2. mar 2010

Holky já bych tedy nechtěla tříkolku, ale je to o vkusu a potřebách, ale jako takové se mi Jané taky docela líbí, kdybych si měla vybrat trojkolku tak asi taky jí 😀 , ale trojkolka to nebude 😀. Teď sem někde viděla ještě Jané v barvě myslím Marine nebo tak nějak a ten byl krásnej mooooc 😵. Ale tedy to nový Reverse nebo tak ten kočárek se mi tedy brutálně nelíbí... 😒

simasla
2. mar 2010

čau holky 🙂
vendulko ještě není nic ztraceno 🙂
No já tu tedy včera nebyla protože jsem zase pracovala až do večera a pak jsem byla ráda, když jsem přijela domů a přitulila se k J a jen tak ležela.
Dneska jsem volala k Dr. a on mi povídá - jen tři dny jste špinila? No tak to nás budete muset opět navštívit - budeme muset vyloučit těhotenství a následně zkusíme dát další Agolutin :(... No jsem z toho špatná - nejsem schopná ani odmenstruovat natož pak otěhotnět. Ale ve čtvrtek jdu na krev - nový cyklus není - takže jsem se na ten clostík těšila předčasně. No a tak mě zblbnul Dr. - že jsem si udělala dneska odpoledne test a jako nevím, co jsem čekala 😀 asi zázrak - ale nevadí, alespoň vím, že těhu nejsem, takže až uvařím, tak si sednu hezky ke skleničce něčeho dobrého a trošku to zapiju....Jinak vendul? Já taky ještě na živo nikdy dvoučárkový test neviděla - ani u kamarádek...

strouzek
2. mar 2010

vendul no když se ti nelíbí trojkolka tak si můžeš koupit jane nomad to je to samé akorát 4 kolka 😉 a ten novej reverse se mi taky nelíbí, vypadá jak obrněný transportér

simi ahojky vyloučit těhu? jako i takové věci se někdy stávají ale zase ty teploty vypadali že nebyla ani ovula a testík nula to potvrzuje takže fakt už snad s tebou něco udělá a můžeš dostat tu vytouženou mrchu. já čekat tak dlouho na mrchu tak jsem na psychině 😅

strouzek
2. mar 2010

holky ten můj manža mě štve, celej den v práci a buď odpoledne sedí u noťasu a pracuje nebo chrápe. teď už spí 3 hodiny, kocour spí s ním ještě že mám vás a televizi, nechápu co bych bez vás a telky dělala , doufám že nebude tak mrtvej každý odpoledne až bude malá protože chci aby si malá taky taťky užila

simasla
2. mar 2010

no však já už jsem na psyndu zralá.. nadávám na to kolik toho mám - ale kdybych snad neměla tolik práce - tak už mě odváží ve svěrací kazajce
stroužinko a jakpak ti je? kdy se chystáš rodit, co?

strouzek
2. mar 2010

jj Lana tu taky nemůžu ani cítit 😀 koukám taky na mentalistu, nebo spíš na toho herce to je taky hezounek 😅

vendulko to je dobře že to tak bereš, já jsem taky v dobách snažení říkala že kašlu na kočáry a kdoví co, že kašlu na pohlaví mimča že chci miminko a jsem schopná pro něho udělat cokoliv, s tím pohlavím mi to zůstalo fakt by mě to bylo jedno i když na druhou stranu teď když vím že je to Nelinka a nakupuju hory růžových šatiček tak trošku víc doufám že se dr. nespletla ale ne kvůli toho že chlapečka bych neměla ráda to klidně šatičky vyhodím hlavně že bude zdravej ale spíš už jsem si tak na tu představu holčičky zvykla a zbytek rodiny taky že je to holka, mluvíme o Nelince a tak by to byl pěkněj šok kdyby najednou vykoukl chlapeček asi bych si to musela v hlavě nějakou dobu přenastavovat. No a kočár tak ten jsem taky říkala že klidně i starý kočár za pětistovku z bazaru jen ať je ale zase uvidíš až budeš těhulinka tak si to pak budeš užívat. já vím že jsou důležitější věci než nebesa na postýlce ale zase si s manžou říkáme že když jsme se na to tak moc těšili a museli si počkat tak teď si prostě všecko tohle dopřejeme i když víme že polovina věcí jsou vyhozené peníze které jsou k ničemu akorát lapače prachu ale prostě si to užíváme, však uvidíš sama po takové době depek a všeho je pak jako zázrak když přijde pošťák s balíkem a v tom krásná zavinovačka a ty se můžeš radovat i z takové blbosti 😉

simi to ti věřím, v práci by tě neměli tolik úkolovat nedá se stíhat všecko do toho ty nervíky s cyklem na jednoho člověka je toho až moc
já se mám dobře, na porod se chystám dle své dr. ale dle dr. v porodce času dost tak jsem šla včera dom naštvaná že se nemůžou dohodnout, ještě mě porýpal vevnitř že jsem špinila tak jsem z toho dostala nervíky jestli není něco špatně, moje mudra mě straší tím že můžu rodit každým dnem a jiný dr.mě vykládá jak se domluvíme na vyvolání, o váze malé ani nemluvím, moje mudra mi tvrdí že malá má 3 kila a v porodce mi řekli 3 kila plus mínus půlkila, úžasný odhad 😠

simasla
2. mar 2010

no tak to je síla - ale asi bych radši věřila svému Dr. 🙂 však ven přeci jednou musí, tak teď už jen chvilinku počkat a budeš mít Nelinku v náručí 🙂 hlavně tfuj, tfuj.. ať jde vše dobře a jste v pořádku

strouzek
2. mar 2010

simi já taky věřím svojí dr. akorát že ona má tento týden dovču tak jsem ale rozhodnutá že jestli bude v porodce v poradně příští týden stejný zmatek co včera tak si skočím ještě k ní protože už mi nesedí i to že ona i cukrovkář mi tvrdí že není potřeba vyvolávat porod dřív že malá má optimální váhu já taky nemám otoky nic tak bych klidně mohla i přenášet ale pak mi dr. který měvidí poprvé a udělá rychlokontrolu začne blekotat o vyvolání kvůli cukrajdě přitom měl čerstvou zprávu ze včerejška od cukrovkáře že není omezení a můžu rodit normálně a po porodu můžu normálně jíst.

jerrymona
2. mar 2010

ahojte babule, tak pozeram, ze ste toho stihli zase dost popisat.

vendu, ja ti to vobec nezazlievam, ze mas taketo pocity a verim ti. aj ja som si tym presla a tiez sa mi velmi tazko citalo, ze niekto je tehotny a velmi stastny. aj ja som mala dost takych chvil, ked som preplakala a neverila som, ze z toho raz nieco bude.
a ciarky // som videla nazivo jedine u seba. takze sa velmi tes, ked uvidis tvoje dve //. 🙂 k tvojmu grafu zatial este neviem povedat nic. dufajme, ze zajtra teplota stupne. aku zvyknes mat dlhu LF?

sima, no dufam uz, ze to lekar da do poriadku, aby si uz konecne zacala krvacat. viem, ze sa to zle pocuva, ale mne lekarka povedala, ze su zeny, ktore maju ms kazde styri mesiace a podarilo sa im otehotniet. neviem sice, ci tam boli aj ine problemy, no nadej tu vzdy je. aj ked mala.

babenky, hlavu hore a nestracajte nadej. lebo ta zije posledna. prajem vam vela sil a myslim na vas. 😵

strouzek
3. mar 2010

dobré ránko

jen co jsem oči otevřela tak spěchám kouknout na teplotky od vendulky , no vidíš kočko zvedlo se to o něco tak žádný splíny ještě je naděje 😉

vendulak
3. mar 2010

Dobré ráno holky!!! 🙂
Strouži Jané Nomád se mi nelíbí, navíc pro nás úplně nevhodný! Máme tady všude kolem přírodu a spousty času (tedy teď přes zzimu až tak ne, ale na jaře, v létě na na podzim joooo) trávíme na chatách, taky v přírodě, takže potřebujeme kočár do terénu, čtyři velká dobře odpružená kola 😀. Ale na to ještě čas přijde. Zatím je brzo na takovéhle úvahy ☹.
Simi a kdy tedy k doktorovi jdeš? Hned dneska? Doufám, že je protože se ti to fakt neskutečně táhne 😒. A doufám, že Dr. nebude zase otálet že bude brát krev a zase čekat na výsledky a tak. Já když takhle přišla k mému pro Agolutin že potřebuju dostat ms kvůli HP v CAR a ona sama zase nešla tak doktor kouknul na UTZ na sliznici, jestli by to nemohlo být těhu, zjistil že je nízká, tak hned píchnul Agolutin. A víš co i kdyby si těhu byla tak je to jedno, Agolutin miminku neublíží ba právě naopak! Agolutin jakožto progesteron píchají i holky po IVF na udržení bobísků. Je to ten samej progesteron jako já teď třeba beru po IUI utrogestan. Tak fakt doufám, že se doktor pohne a už konečně budeš moc začííííít!!! 😀 😉
Jinak holky já teplota dneska...no o jednu desetinu vyšší než včera, ale furt nižší než dřív 😒. Taky mi přišlo že jsem ráno na toaleťáku viděla trochu něčeho růžového, ale fakt jen málo, skoro na mikroskop 😀. A taky mě trochu zabolelo bříško jako na ms, takže je to asi definitivně v kelu 😒.

strouzek
3. mar 2010

ahoj vendul, aha no to neva, až najdeš // tak budeš mít spoustu času na výběr terénního kočárku 😵 s tím mikroskopickým špiněním to nemusí znamenat že je to v háji, já jsem kolem 10 dpo krvácela taky růžovou krev a těhotná jsem . testík si nezkoušela??

vendulak
3. mar 2010

Strouži když na nějaký implantační špíňo je zase už pozdě, vždyť už jsem 13DPO a normálně dostávám ms 14DPO 😒.
Ne testík jsem nezkoušela. Už se ho zase bojím ☹. Původně jsem si říkala že kdyby ms nic tak ho udělám v pátek jakožto teoreticky už den zpoždění. Ale teď si říkám proč to nenechat až na sobotu, kdy na něj místo mě bude moct třeba kouknout Filip 😀, a budu ho tu mít hned jako oporu kdyžtak ☹.

strouzek
3. mar 2010

aha no tak uvidíš, když nic tak si to obreč odepkuj přítel tě pohladí a bude líp uvidíš. musíš to brát tak že je to první pokus, většině lidí se IUI podaří až na více pokusů, příští měsíc do toho můžete jít znova

vendulak
3. mar 2010

Strouži jo, ale spoustě lidí se podařil i ten první pokus... 😀 , asi proto jsem i tolik věřila. Vím o jedné holce, co tedy nechodí sem na koníka, ale měli IUI první a jejímu manželovi vyšlo příšerné spermio že jim IUI ani nechtěli udělat že není skoro co tam poslat, ale nakonec udělali a co myslíš? Hned otěhotněla ☹. A my ty jo...takový pochvaly od doktora jak je všechno ukázkově výborný...a zase jako vždycky prd z toho 😢. Ale jasný, že chceme jít hned do dalšího IUI, mám to tak v CAR domluvené, doktor sám říkal, že kdyby teď nic tak tohle zopakujeme hned znovu ještě jednou, mám doma Clost tak od 3.DC zase brát a zase se mám objednat 13.DC na UTZ 🙂. A já sem tak rozhodnutá. Na témě IUI je jedna, které teď IUI taky nevyšlo a ta se chtěla na všechno snažení vykašlat a nechat to být. A dneska už zase váhá. Já vím, že do toho půjdu, protože ať ten neúspěch bolí jak bolí, tak to miminko chci pořád dál! A snad víc a víc! A to spíš další nečinný čekání doma na nic by mě asi zabilo 😒. To si radši zopakuju tyhle nervy 😀.

strouzek
3. mar 2010

vendul to jo ale stejně tak se plno lidem podařil i první pokus přirozenýho snažení ale je spousta a spousta párů kterým to vyšlo až na několikátý pokus a to jak při umělku tak při přirozeným 😉 na tyhle případy zázračnýho otěhu před umělkem nebo i při IUI moc nekoukej, ne vždycky je to tak jak to vypadá, jsou i případy kdy se o zázrak nejednalo spíš o tajného cizího dárce spermií (jeden případ máme v rodině) já vím že se v takovým případě blbě reálně uvažuje, je to vždycky o tom že kdyby bylo 99 holek co jim první IUI nevyšlo a jedné jo tak ta jedna bude důvod k panice u těch jiných a bude vyčnívat z davu a každej jí bude mít za vzor. měla jsem to stejně ,já jsem zase hrozně řešila za jak dlouho kdo otěhulil po operaci štítky, dr. mi říkal rok dva ale já si našla na netui případy kdy jedna ženská do 3 měsíců a už jsem byla psychicky v háji protože nám se to tak brzo nepodařilo. nakonec až jsem otěhotněla a přišla jsem k doktorovi tak na mě koukal že jsem jeho nejplodnější pacientka protože ze všech lidí co k němu chodí a byli na operaci jsem otěhotněla nejrychleji, přitom já si myslela že jsem sama samotinká nejdelší čekačka!!!!!!hlavně to nesmíš vzdávat, je mi to jasný dojde mrcha tak den dva bude krize a budeš se chtítna to vykašlat ale uvidíš že jak mrcha bude končit tak se začneš těšit na další IUI 😉 hlavně vidíš že IUI je celkem v pohodě, IVF je horší zákrok a hlavně to stojí hodně peněz, já být váma tak to IUI zkusím i víckrát než 2x protože tohle se může zkoušet 6x do roka a je tam o trošku větší šance na těhu než u přirozeného snažení

leya
3. mar 2010

jamilanka, tak drzim palce, nech ti uzivanie liekov na tu stitku sposobuje co najmenej vedlajsich ucinkov a nech coskoro povedie k vytuzenemu cielu....ja si tiez vravim, ze ked nam nie je sudene babo, aspon mame jeden druheho.....
vendulak......drzim palce, nech sa to predsa len podari.....nic nie je este stratene.....ja verim, ze to vyjde.....
jerrymona, blahozelam k srdiecku na sone.....musi to byt nadherny pocit....🙂
strouzek....nemam sice cas velmi prispievat posledne dni, ale kazde rano mrknem na forum, ci si este tu, alebo uz v porodnici.... 😉 ak by som to nestihla, tak prajem co najbezbolestnejsi porod....

strouzek
3. mar 2010

ahoj ley, díky no já tu ještě budu dlouho, štve mě doktor, termín jsem měla až 18.3. ale už 14 dnů mě straší že rodím a teď mi zase tvrdí že ještě ne tak cvokárna, hlavně manža šílí a pořád mě pozoruje jak časovanou bombu kdy už, já už sama začínám trošku panikařit, třeba včera jsem měla střevní problémy a první co měnapadlo na tom záchodě že určitě je to začátek porodu. 😀

pavlisa
3. mar 2010

ahoj holky,
vendul, někde jsem četla, že čím víc IUI, tím větší šance, asi protože poprvé je to pro tělo trošku stresík a pak už to tělo vnímá přirozeněji, nevím..vysvětlení proč tomu tak je, tam uvedené nebylo.
Nebo taky to bude tím, že většinou další IUI se dělá se stimulkou a proto je větší šance.
ale tys měla clostík i teď, že jo? aspoň mi pak poradíš, až ho budu brát v příštím cyklu.

strouži, zase si to krásně napsala.. 😉

sim, nezkoušela si nějaké bylinky nebo tak něco? možná si to už psala, ale já jsem hlava děravá. Já na ty přírodní věci hodně dám, zrovna teď piju čaj lapacho na imunitu a musím zaklepat - zatím to funguje. A třeba kontryhel je můj největší přítel 🙂

kdepak je len?

vendulak
3. mar 2010

Strouži rozhodně by jsme to chtěli zkoušet víckrát! Protože ono u nás to s mím PCO asi jen tak nepůjde a zase do IVF se hnát moc nechci, protože prostě je to velká zákrok a sou to prachy, jasně žze kdyby pak nebylo zbytí tak jooo! Ale zatím tam ještě nejsme tak chci dělat co nejvíc tady. Ale doktor při první návštěvě říkal, že by se pak udělala třeba i průchodnost vejcovodů a to já bych byla pro! Protože kdyby nevyšlo ani to druhé IUI a přitom jsme měli všechno na něj takhle na jedničku tak by mě asi zajímalo jestli problém není ještě jinde a kdyby náhodou byl tak by jsme v podstatě s IUI jen ztráceli čas. Ale tedy doufám že tak to nebude!!! Takže já bych to viděla tak, že teď by jsme se pustili do druhého IUI a to prostě vyjdeeeee! A kdyby náhodou čirou nějakou maličkou nevyšlo, tak by se asi udělala ta průchodnost přičemž by vejcovody byli hezky profouklý a pak na 100% vyjde IUI 3. 😀. Pěkně to mám vymyšlený, co? 😀
ley moc děkuju za podporu! 😉
Pavli tedy že čím víc IUI tím větší pravděpodobnost to jsem neslyšela, slyšela jsem to u IVF tam se ty šance znásobují myslím fakt hodně 🙂. A jo jo já měla Clostík i teď 2x1tbl. 😉. Ale to proto že u mě by to bez něj vůbec nešlo, mám to PCO čili sama přirozeně vůbec neovuluju 😉

lumcag
3. mar 2010

Ahoj děvčata,
Nijak se dešbaty mezi váma nezúčastňuji, ale nedá mi nepřispět pozitivem pro vendulak 🙂
Podívej se do mého alba. Mě vlastně až po IVF ( neuspěšném) zjistili protilátky proti spermiím a po 4- řech IUI - opět neuspěšných a rok po lázních a mobilizaci kostrče jsem otěhotněla 🙂 až na potřetí.
Tak vlastně jsem byla celkem na 7 IUI 🙂 Holka tak nevěš hlavu. Moc ti držím pěsti.
Jen jsem nervózní, jak píšeš o tom, že bereš clostík, ten jsem dostala a místo toho dominantního 22mm foliku, který jsem měla při té druhé IUI po mobilce- mi nepraskl a udělala se mi cysta, takže jsem před IUI měla poslední MS 27 července a pak přišla myslím kolem 16 září.
Tak mi dr. prášky vysadila a předepsala injekce fostimonu, takže jsem stimulovala na oba vaječníky současně a to se povedlo. 🙂
Jinak všem hodně zdaru. Jó a ze štítnou se léčím taky. Beru 100euthyroxu. Měla jsem 50mg, ale když jem endokrinologovi, řekla, že se snažíme o mimčo automaticky mi dávku zvýšil

mufy
3. mar 2010

Ahojky holky, jen vám chci napsat, že i já jsem podstoupila inseminaci ( přesněji řečeno asi 20x možná i víc), mezitím byly 2 IVF, laparoskopie a půlroční injekce na pozastavení cyklu a při poslední inseminaci se to povedlo.Také se léčím se štítnou žlázou,tak snad bude vše dobré.Moc vám přeji také zažít to štěstí jako já. 😉