Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

strouzek
3. mar 2010

ahoj estrel to si krásně klesla paráda, hele jestli ti budou brát ty testy tak u nás dělají rovnou i tu štítku ale u vás nevím jak to chodí ale zeptej se. každopádně si myslím že už se ti to bude držet, si vem mě, já jsem měla před otěhu TSH 2.... 13 dpo už 0,19 a za 4 týdny TSH nad 5 a za další měsíc už 2 a od tý doby se mi to v tý normě drží . dr. mi říkal že nejvíc to skáče ze začátku a pak se to drží tak jestli budeš stejná jak já tak myslím že už v normě zůstaneš až do konce těhulkování 😉

strouzek
3. mar 2010

holky není dneska úplněk? kocour je dneska na zabití, odpoledne zuřivě rozkousal kus záclony takže jí můžu vyhodit a teď si s ním manža hrál na zemi a kocour tak vesele skákal že skočil manžovi na hlavu a drápnul ho na čelo má tam drápanec přes půl čela 😅 jsem zvědavá co bude při Neluš, řvoucí dítě, vzteklej kocour to je vražedná kombinace 🙄

estrellita
3. mar 2010

strouzi, super, diky, zkusim jim to nejak podsunout 😀

jerry: jj,mela, ale dle UTZ mi rekli, ze je o dva dny starsi, coz je ted jeste jedno, dulezite bude, co mi napisou do prukazky ve 13 tt pri screeningu, tak pak to zkoriguju 🙂 ted jsem dala o ty dva dny min, ale stejne si myslim, ze to bude toho 12., kdyz jsem merila BT, i kdyz je fakt, ze dle hlenu jsem si myslela, ze to bude o dva dny driv 😀

strouzi: no je to mozny, ze je uplnek. aby jeste nechtela Nelinka ven 😉

strouzek
3. mar 2010

estrell věř tomu že termín ti nebude sedět nikdy přesně 😀 koukej na mě, já vím kdy jsem otěhu přímo na den a hodinu, jindy to nemohlo být páč sex jindy nebyl navíc jsem měla ovuli potvrzenou z krve. ten termín podle početí by měl být 20.3. , podle mrchy ale 18.3. a podle utz?? no ty bláho podle screeningu 16.3. podle utz ve 21 tt by měl být termín 14.3. ... podle utz ve 30 tt 13.3. .... atd. no a stejně nevím kdy budu rodit, moje mudra mi tvrdí podle čípku že tento týden a dr. v porodce říká že to bude později 😀 tak si vyberte 😎
s porodem no neblázni já se chci dneska pořádně vyspat a zítra mám kupu žehlení, musím jít koupit novou záclonu.... dokud nebude vyžehleno a nebude vyset nová záclona nerodím 😎 i když na druhou stranu už bych i rodila, koukám na diskuzi TP březen tam už mají 12 miminek a já nemám ještě ani poslíčky 😅 (i když prej někdo poslíčky nemá vůbec )

estrellita
4. mar 2010

strouzi 🙂 aha, no tak ja tam pak vrznu zase to puvodni 😀 jasne, poves zaclony, vyzehli a pak uz muzes dat Nelince prostor 😉

strouzek
4. mar 2010

brý ránko

estrel no on se porodník stejně řídí tím původním termínem podle mrchy (tím se řídí pro případ přenášení atd.) takový ty ostatní termíny co ti budou hlásit v těhu ještě 100x (mě fakt říkají na každý druhý prohlídce jiný termín) jsou jen pro těhuli a blbnutí rodiny jako unás. 😀 když mi řekli ten termn 13.3. tak to manža vyhlásil do celý rodiny a všichni se tím začli řídit (navíc tak debilně že si fakt všichni myslí že 13.3. se malá narodí ne dřív ani později že to prostě bude na ten den 😀 blázni ) přitom ofiko mám termín až o týden později.

strouzek
4. mar 2010

tak jsem mrkala vendulce na graf a dnešní teplota tam podle mě není, tak vendulko šup šup pro teploměr 😉

pavlisa
4. mar 2010

strouži: zrovna jsem psala vendul IP, jaktože tam ten údaj nedala hned ráno 😀

simasla
4. mar 2010

čau holky - tak Vám musím popsat jak u doktora
ultrazvuk - sliznice 7mm vysoká - na pravém vaječníku jeden dominantní folikul velikosti 14 mm (co vy na to odbornice?)
(nevím jestli je to dobré a nebo ne), ale dle vyjádření Dr. ty tři dny co bylo to špinění nejspíš opravdu byl začátek nového cyklu - soudí tak dle ultrazvuku a právě dle velikosti folikulu - takže mám brát první den cyklu jako první den špinění. No vzal mi ještě krev na HCG - co kdyby náhodou a řekl, ať si zavolám odpoledne na výsledky - a pokud tam žádné HCG není tak mám začít brát ten Clostil - sice to bude až od 10 dne - ale podpoří to růst vajíček.
Takže jsem dle jeho pokynů trošku upravila grafík - vždycky to jde vrátit zpět. Nicméně z toho mám zas smíšené pocity :(, asi už mě z toho všeho celkem hrabe.

strouzek
4. mar 2010

baf jsem tu, vypl se mi net tak jsem byla donucena žehlit a gruntovat. mám pocit že mi to snad manža vypíná naschvál abych neseděla celej den u netu 😀

pavli co ta vendulka napsala??

simi no to fakt vypadá že to špinění byla mrcha. ten folík myslím že je pěkný číslo i když na druhou stranu se ti nedivím že máš divný pocity, prostě něco nefunguje tak jak má, ať už dlouhý cykly tak ta divná "mrcha" to fakt není dobrý na snažení si myslím tělo je rozhozený a neví co se děje.

len
4. mar 2010

Sim, já bych prostě ten minulý cyklus odepsala jako anovulák "to se stává" a teď to vypadá nadějně jako zcela normální cyklus 😉 Při sliznici 7 mm a vzorném folikulu (tak za 3-5 dní ovulace) to těhotenství nebude. Ale ten Clostil - dle mého už je v téhle fázi zbytečný, teď už folikul reaguje přímo na FSH, Clostil se bere na začátku na "nastartování" a ty už jsi nastartovaná naprosto vzorně 😉 Ale zase... asi s ním nic nezkazíš.

vendulak
4. mar 2010

Baf holky! 😀
Simi týýýý jo! Tak to mi přijde docela blbost!!! 14mm folík už je krásnej folík! To jsi kousek před ovulkou! A podle mě to je totální blbost vzít teď Clostilbegyt 😕.
Jinak holky dnešní teplota není a nebude, vstávala jsem totiž dneska už v 5 hodin, protože jsem musela být v 7 u té zubařky. Mám to daleko. No a to vám povím to bylo zase něco! Sestřička říkala že si mám vzít knížku že mě vezmou až bude místo mezi pacienty a že netuší jestli tam budu čekat třeba jen půl hodiny nebo dvě hodiny. No nakonec jsem čekala tak třičtvrtě hodiny a pak šla, protože nepřišel nějakej pán. Doktorka ze mě byla úplně nešťastná a já taky ☹. Protože jsem pořád říkala že mě bolí ten zub z tich co vrtala ten víc uprostřed a ukazovala na něj a ona že tenhle vůbec nespravovala minule, že ona spravovala ty dva úplně vzadu. Takže na ně zkoušela klepat ze všech stran ze všech stran i prstem stisknout, píchnout do nich tím ledovým dusíkem a tak a u všech to bylo stejný takže jsme se nemohli dohrabat toho kterej mě to vlastně bolí 😕. Pořád po mě chtěla ať jí popíšu tu bolest, vysvětlím přirtovnám, ať si vzpomenu kdy to začalo bolet a jestli víc v teple nebo na studeným, no měla jsem z ní hlavu jako balon a byla jsem hrozně ospalá a najednou i z toho tak vyděšená vystresená a ona to na mě asi viděla tak že zkusíme se podívat pod tu plombu na tom zubu co jsem říkala původně, že pod tamty vlastně koukala minule a nic tam nebylo. No načež to přřřříííííííííšerně bolelo a já se začala cukat tak přestala a ptala se zase jaká je to bolest a tak a já to neuměla prostě říct a začala jsem jí tam brečet!!! Takovou dobu sem to přepírala a nakonec to neudržela a rozbrečela se! ☹ No blbka. Ona i viděla že se třesu a že mi není dobře. Ptala se mi i jestli mi není špatně od žaludku. Bylo. No hrůza. Byli na mě obě se sestřičkou moc hodný, sestřička mě tam hladila po vlasech jako malou holku 😀. No trapas. Nakonec že mě vezme na rentgen a ten bude trvat chvilku než se vyvolá tak zatím se mám uklidnit a pokusit se srovnat kterej zub to vlastně bolí. Tak sem šla do auta ze pejskem a volala Filipovi a pak se tam vrátila. Načež jsem říkala že asi fakt bolí ten do kterýho vrtala a ona že to bude on když si na tom pořád tak trvám a že na tom ultrazvuku koukala že je v něm hodně veliká plomba a že zub tam má skoro jen kořínek a že to se někdy stane když je to takhle, že může přijít chřipka, angína nebo velkej stres a ten kořínek se takhle rozbolí. No měla sem chuť tam brečet znovu a už sem znovu nabírala, ani nevím proč. No nakonec tedy mi ještě kus vyvrtala přes plombu, kdy mi musela i sestřička držet hlavu, abych necukala jak to bolelo a dala mi tam nějakou umrtvující látku a na to provizorní plombu. Mám jí zítra ráno zavolat jestli to ještě bolí nebo ne. A jestli ne tak přijdu zase za 14 dní. No a taky se mě ptala, jestli bych nemohla být těhotná? 😕 Tak sem na ní koukala jak puk. A nevěděla co říct, se svým plánem otěhotnět sem neplánovala se svěřovat zubaři 😀, vždyť to neví skoro nikdo 😀. No tak že říkám že teoreticky to možný je, ale spíš ne. A ona říkala že totiž tyhle bolesti jsou hodně častý na začátcích těhotenství, navíc že vypadám i hrozně křehce 😀. Což mě docela pobavilo, já takovej hromotluk 😀. No pak když mi vypisovala kartičku na příště tak mi ještě říkala, že si mám radši zkusit test 😀. No hustý to tam bylo 🙄.
Pak sem si vyseděla ještě hodinu frontu na alergologii, kdy sem myslela že vyrostu, ale sem šťastná že mám zase svoje protialergický prášky 😀.
No jinak mě bolí celý den hrozně křečovitě podbříško a je to i jako v zádech v kříži, tak pořád chodím na záchod a mrcha zatím nikde. Jen ráno jsem malililililililinkatej fíčeček zašpinila. Ale jinak zatím nic. Hrozně se bojím ☹.
Jo a taky sem si dneska užila další trapas při kupování těhu testu, ale to bylo fakt moc 😀, radši nevzpomínat 😀.

estrellita
4. mar 2010

vendul a kolik Dc teda jsi? ty zazitky od zubare jsou hrozny, ale treba fakt kapla na ten rpavy zub a bude dobre 🙂

len
4. mar 2010

Já měla teď asi měsíc citlivou půlku huby, tak jsem taky zašla za dr., bolelo to příšerně... Zkoukla to horem dolem, dokonce provedla dva rengeny vč. těch mezizubních prostor a nic, nic, nic. Shrnula to jako sezónní přecitlivělost 😒 Ale jinak své otěhotnění s ní konzultuji, chci mít zuby v pořádku, ať se mi v tom nemusí šťourat, až si budu vyčítat každou umrtvovačku 😉

vendulak
4. mar 2010

estrellito jse 30DC 14DPO a 15dní od IUI 😀 😉. Jo a snad na to fakt kápla, musím to zaklepat zatím to nijak výrazně nebolí, tak aspoň že tak 🙂.

Len tý jo! půlka huby! To by mě asi zabilo 😀, já se musím přiznat že ohledně zubařů jsem totiž strašnej posera ☹. Ale tedy sezóní přecitlivělost by mě asi neuklidnila 😕 😀. A přešlo to tedy pak nějak samo? 😕

simasla
4. mar 2010

no tééda vendulko - ty sis užila - já naposledy řvala na ušním asi před 4 rokama
no já vám holky nevím s tím clostilem - asi prostě poslechnu doktora a uvidíme.. maximálně si to příští měsíc zopakuji už bez takovýhle problémů...
Frčím do jiné kanceláře - tam jsem bez netu - tak zatím pa a večer se na vás zase podívám
papa

pavlisa
4. mar 2010

no vendul, doktor jako doktor....co na tom, že ti těhotenství odhalí zubař 😀
fuj, jinak hrozná historka a to já se zubařů nebojím

vendulak
4. mar 2010

Simi asi se přiznám že na tvém místě bych taky poslechla doktora. Taky doktorům v CAR fakt věřím. Ale divný to je no...ale pokud to neublíží tak proč to nezkusit nic neztratíš 😉.

vendulak
4. mar 2010

pavli 😀 😀 😀 😅 😅 😅

pavlisa
4. mar 2010

vendul, tak ale zítra měř, jo? mám to jak detektivku 😉
sama neměřím a tebe sleduju, jsem děsná 😉

len
4. mar 2010

Vendul, já jsem teď trochu mimo - ty bereš Utrogestan nebo podobný svinstvo?
Jo, zuby se trochu zklidnily, už je to lepší.

vendulak
4. mar 2010

Jo Pavli já sem se taky musela smát když sem zapla počítač a četla vás tu 😀, jak ste mi říkali že mám odložit teploměr a nemám měřit a teď jednou nezměřím a vy se tu po tom tak sháníte 😀 😀 😀 😉. No každopádně pokud zítra bude ještě příležitost tak určitě změřím 😉.

vendulak
4. mar 2010

len jo jo beru Utrogestan 😉.

len
4. mar 2010

Aha, tak to jsem ti mohla říct rovnou, že brát Utrogestan a měřit BT není zrovna moc vypovídající 😉 Mně ji držel krááásně nahoře - až do 20.DPO si představ 😀
Jinak zítra budeš 15.DPO, to už klidně testni a jestli bude jen /, postupovala bych dle instrukcí tvého dr. Můj mi v téhle fázi doporučil ihned Utr. vysadit, abych taky někdy odmenstruovala 😉 Ale moc držím palce na ty //, pak pochopitelně Utr. nevysazuj (i když ani to by tě nezabilo) 🙂

vendulak
4. mar 2010

len když právě mě Dr. řekl že Utroš vysadit až přijde ms 🙄. Taky je mi to divný, taky sem od holek četla že ms přijde až po vysazení Utroše...ale i že přišla i přes něj. Tak já už nevím co. Jinak pokud by ms nešla, tak testovat budu nejdřív v sobotu, ten jeden den už mě nezabije a budu tu mít aspoň příťu jako podporu pro případnej nával zoufalství 😒.
Mě v podstatě Dr. vůbec neříkal že bych měla dělat sama test. Řekl jen že pokud přijde ms tak mám Utroš vysadit a pak .DC zase začít brát Clost a objednat se na UTZ a pokud nedojde tak mám 10.3. přijít na krev.

len
4. mar 2010

Hm, tak to já bych ho asi brala doteď 😀 Fakt jsem měla LF 20 dní (normálně 11-12), pak jsem vysadila a do 3-4 dnů BT klesla a přišla MS. To samé ještě 3x potom 😒 Co doktor, to postup... A taky na ten Utr. každý reaguje jinak, někomu MS nebrzdí.

vendulak
4. mar 2010

No právě, taky sem slyšela že je to jak u koho. Tak já nevím co. Doktorovi tomuhle fakt věřím. Ale zase jako pokud by to vyjít nemělo tak bych to taky nechtěla zbytečně brzdit a chtěla bych co nejdřív další cyklus a další možnost.
No uvidíme. Nějak to dopadne...

pavlisa
4. mar 2010

tak to já se přidám do statistiky o Utroši příští týden..normální LF 12dní (vždycky přesně 😠 ) tak teď počítám, že mi to může zbrzdit i na 14DPO.
Mám vysadit při pozitivním těhu testu nebo jestli přijde MS, když ani jedno, za 3 týdny od IUI na krev a uvidí se.

len
4. mar 2010

Hele, tak to prostě napoprvý zkus. Když budou v sobotu //, není co řešit. Kdyby byl test v sobotu negativní, máš dvě možnosti - buď do té středy ještě dorazí MS sama a máš jasno, nebo půjdeš na krev - při pozitivní máš taky jasno (i když pochybuji, že po negativním testu 16.DPO by ještě byla pozitivní krev, ale dějí se nevyzpytatelné věci na tomto světě 😉 ). No a nebo bude negativní, tak budeš vědět, že tobě Utr. prostě MS brzdí a BT drží nahoře, takže příště se vykašleš na teploměr a při negativním testu Utr. vysadíš 😉

marti84
4. mar 2010

Vendu tak jsem tady 🙂....koukam, ze mrcha atim nikde tak to je bezva 😉 .... ja vcera nevydrzela a testla jak mi vyletela ta teplota, pani v elkarne mi dala nejakej extra citlivej test... a je tam takovej malilililinkatej dusicek.. ale pak jsme o nem cetla na netu, ze dela falesne carky, tak sjem testla mamacema tam bilo, tak asi nic... je jeste i brzo, ale ten citlivej test mi udelal naladu 😀 ... kazdej den koukam, jak se ti vede a porad drzim palce 😉 jinak kdyby ses chtela kouknout na ten muj metrik tak tady jeee 😅 http://www.fertilityfriend.com/home/228203