Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

strouzek
7. mar 2010

krásnou neděli holky 😵

Simi nene nerodím 😀 ale ráda bych , celá rodina mě sleduje jak časovanou bombu, dneska jsem volala našim a ti hned v pohotovosti že určitě volám z porodnice 😀 každopádně držím pěsti na ovutestíky ať jsou na nich krásné čárky a ty samé pak za pár dnů na těhutestíku 😉

jerry ajej to znááám, kdybys viděla mě jak jsem se denně ploužila a blila na každým rohu 😀

strouzek
7. mar 2010

jerry já jsem to měla každej den do 6. měsíce ale přežít se dá fakt všecko, ale tobě přeju aby to brzo přešlo i když si spíš myslím že se ti to rozjíždí tak jako mě, mě začlo být blbě od zhruba 6-7. tt a v tom 8 a 9 tt to byl největší mazec

leamax
7. mar 2010

ahojte dievcata,
tak zajtra ma caka ta endoska - dam vam vediet ako som dopadla 😉

a co tu mame nove?

strouzek
7. mar 2010

ahoj lea tak na zítra ti držím palce, tady není novýho asi nic, já stále nerodím, těhulky bojují s nevolnostma a snažilky bojují z BT a cyklama. ☹

leamax
7. mar 2010

ahoj strouzek 🙂 dakujem
ved ty to uz mas za par 😵 no uz to moze byt veru kazdu chvilu 😵 😵 😵

zienky, zajtra mame sviatok 😉

strouzek
7. mar 2010

no jo vlastně je MDŽ 😀 třeba dostaneme karafiát 😀 😀 😀
já už to mám opravdu za pár ale pořád mi to nedochází 😅

leamax
7. mar 2010

no zrovna po tom smradlavom karafiate moc netuzim. ale iny kvetok by potesil 😉 😀
moja, aspon sa nestresujes. a ktovie, mozno sa ozve uz zajtra a budes mat najkrajsi darcek k MDŽ /aj moja sestra bola taky darcek a ja vlastne tiez 😉 😀

strouzek
7. mar 2010

já taky nesnáším karafiáty,ani růže nemám moc ráda, nejradši mám konvalinky nebo šeříky

no stresovat to opravdu ne, každý se mě ptá jak se cítím jak musím mít nervy ale já ne, mě to opravdu vůbec nedochází , třeba jak jsme byli v porodce před 14 dny na exkurzi tak jsem si přišla jak v nějaký 3D hře, chodím tam koukám ale vlastně se mě to vůbec netýká. dneska jsem vyvařovala lahvičky a dudlíky a manža pak přišel a říkal že je to mazec že už to tu fakt vypadá miminkovsky protože plná kuchyň saviček a dudlíků ale mě to ani tak nedocházelo tak doufám že mi to dojde aspoň po porodu že jsem mamina 😀

leamax
7. mar 2010

co je to šeřik?

joj, uz aby to aj u nas vazeralo tak miminkovsky, sa neviem dockat 🙂 ale neboj, to ti dojde, ked ti bude malinka plakat, ked sa bude usmievat na teba, reagovat na tvoj hlas a blabotat... 🙂

kingstonka
8. mar 2010

ahojte

tak u mna nic nove- mrcha cez vikend nedorazila - dnes je 28 den... posledne 3 mesiace som mala 26 dnovy cyklus, ale ked si vezmem, ze cely zivot som mala 34 dnovy tak sa este test nechystam kupovat 😉 uvidime kedy dorazi....

vonku je krasne-malu to taha von ale teplomer ukazuje minus 7 tak to ma netesi... ☹ chcem uz jar

pavlisa
8. mar 2010

hezké mrazivé ráno holky,
vendul: buď ráda, že mršice přišla hned, čím dřív, tím líp, hned začneš Clostíkovat a za 14dní další IUI.
Vítězné 😉

Sim, co ty ovu testy? Folík prý roste 2mm denně, tak to už by se ti dneska večer mohlo něco ukázat 😉 no nebo zítra, nebo pozítří..tohle je děs, protože jich člověk musí vyplácat vždycky hodně než je to opravdu pozitivní.

U mě nic, jsem 10DPO, bolí mě břicho jako na mrchu, mám LF 12dní, ale ten Utroš mi to asi prodlouží, uvidíme..

Jinak vás všechny zdravím a přeju snesitelné pondělí 🙂

sofokleska
8. mar 2010

ahojte baby ja sa len chcem spytať ja som mala štitnu 4,670 ale norma je myslim do 4,200.doki povedal že je to v poriadku,ale radšej sa spytam vas,ake s tim mate skusenosti?dakujem

kingstonka
8. mar 2010

sofoklesa- ja som mala 4,77 a dostala som slabu davku euthyroxu. Baby tu spominali, ze ak lekar vie ze sa zena snazi tak je idealne drzat hodnutu TSH v strede okolo 2 ak sa nemylim

sofokleska
8. mar 2010

no super mne povedal že je to ešte dobre a tym to bolo vybavene ☹ .v pondelok ideme do centra,tak som zvedava čo oni na to 😉

simasla
8. mar 2010

Ahoj holky - všechno nejlepší k MDŽ 🙂 🙂 🙂
kingst - držím palečky, aby mrška už vůbec nedorazila
pavlisa - no já a ovutesty - testovala jsem - ale negativní - mám to v albíčku, dneska testuji zase, nebo možná zítra uvidím - myslím, že ta čárka trošku tmavne ale pořád je to negativní
Ještě vám sem hodím grafík ať se můžete pokochat, dneska konečně šla teplota dolů.. tak doufám, že se tam udrží ještě chvilku, abych měla ten folík potvrzený od Dr.
http://www.fertilityfriend.com/home/2a75a9

pavlisa
8. mar 2010

Sim,já měla ovu test pozitivní až 20Dc a zkoušela jsem je od 13DC, hrůza..tolik peněz
Tak držím pěstičky, ať je to tento měsíc konečně ovulka jak má být 😉

len
8. mar 2010

Ahoj, se vám přiznám, že jsem po páteční návštěvě doktora taky koupila několik ovutestů 😀 Jsme se dohodli, že už se vykašleme na všechno sledování a Pregnyly a tak a že v tomto cyklu odsledujeme, jak přesně to chodí u mě normálně po tom Tamoxifenu. Takže jsem byla na folikulometrii (Sim, v pátek folikuly 14+12+12), takže ovulace spočtena na úterý, od soboty ovutesty, plivu na mikroskop (ale ten já mám pozitivní vždycky), měřím BT a týden po ovulaci jdu na kontrolní odběr progesteronu, kterým se to potvrdí. V dalších cyklech už jen Tamoxifen a nic jiného. No ale ty ovutesty, v sobotu i neděli jsem měla hodně výraznou čárku, ale nesílela a nedosahovala síly kontrolní. Takže negativní. Takže dnes bude buď jasně pozitivní nebo jsem jeden z těch, kdo ho nemá pozitivní nikdy, protože dnes či zítra ovuluji, tím jsem si stopro jistá (vždycky ovuluji 11.-12.DC a folikulometrie tomu odpovídala i tentokrát). Takže dle mýho závěr - konečně se k tomu můžu vyjádřit i z pozice člověka, co to vyzkoušel osobně, ale nic to nemění na mém dosavadním názoru, že je to blbost, a to dost drahá blbost 😀

pavlisa
8. mar 2010

no a já je měla jeden cyklus tři! dny po sobě pozitivní, jakože fakt jasně pozitivní, takže jsem to pak poznala jedině podle teploty. Potom už jsem se na to vykašlala a pozorovala jen hlen a to píchání - to nešlo přehlídnout.
Nicméně, chápu, že pokud není ovu pravidelně, tak to je dost těžké, to vysledovat.

No a stejně jsem skončila na IUI, všechny metody k ..víte čemu..

leamax
8. mar 2010

ahojte, tak sa hlasim od endosky a oficialne sa k vam zaradujem. neviem, ci je to dobre, ci nie, ale aspon konecne niekto so mnou nieco robi a konecne niekto uznal, ze ta stitka /co mi kamoska tvrdila uz davno - vdaka 😉 / moze za vsetky nezdary. a dokina bola taka milucka a povedala mi, ze sa nam to urcite podari a budeme mat mimko 😵 tak som odtial isla taka normalne ze happy 😀

pavlisa
8. mar 2010

leamax, paní doktorka určitě ví co dělá a říká, takže brzo čekáme na další těhulku 😉
copak ti předepsala?

krupcanda
8. mar 2010

Ahoj holky! V patek jsem byla konecne na te kontrole na endo. Takze mi bylo sdeleno, ze tu podivnou chorobu, co zminoval Strouzek, tak tu nemam. Ale moje onemocneni je autoimunni (nebo tak neco), dle vyse protilatek. Takze operace me nemine - jako nejrychlejsi a nejspolehlivejsi reseni. Nicmene hodnoty se mi krasne zlepsily, i kdyz zdaleka jeste nejsou OK.
Moje lecba tedy ted bude vypadat takto:
Snizeni Thyrozolu na 2 x denne (puvidne 3 x)
po 2 mesich krevni testy, pokud opet sojde ke zlepseni - snizene Thyrozolu na 1 x denne
nekdy v lete dalsi kontrola, pokud budou hormony dobre, takrka v norme - objednani na operaci
cca 2-3 mesice bude na operaci cekat
podzim - operace
cca 2 mesice po operaci opet normalizace hormonu
pred Vanocemi se budeme moct zacit snazit

Takhle tedy zni lecba, pokud bude vse pokracovat optimalne.

Nicmene zitra jdi jeste k druho lekarce na konzultaci, uvidim co mi rekne, ale asi to same.

krupcanda
8. mar 2010

Jezis ted se divam, kolik tam mam preklepu, tak snad se v tom vyznate 🙂

leamax
8. mar 2010

pavlisa, ja sa velmi rada zmenim na tehulku trebars aj hned 😵
predpisala mi L-Thyroxin 50-ku a o 2mesiace idem na kontrolu

lusye
8. mar 2010

krupcanda, tak hlavně ať jde vše podle plánu. Je to boj, viď? A ještě je to na dýl. No ale důležité je, že se začne něco dít ...
Jinak holky, jak jsme se bavily posledně o jodu v těhu vitamínech a Euthyroxu. Já byla teď u endokrinologa a ptala jsem se na to. Říkal, že to pro mě není ideální, ale brát je můžu. Prý mám vybírat ty s nejmenším množstvím jodu. Že mám ty hodtoty optimálně nastavené, tak by to nebylo nejlepší. No a já mám teď ten Femibion 800. Musím to prozkoumat, které mají nejmíň. 😉

jerrymona
8. mar 2010

zdravim vas babenky a zelam vsetko naj k dnesnemu sviatku. 😉

krupcanda a ake presne autoimunitne ochorenie mas, ze musis ist operovat? uja hashimota alebo uja basedova?
a mohlo by sa nieco stat, ked by si otehotnela este pred operaciou? 😕 je to teda dost dlha doba, nez sa mozete zacat snazit, nech to ubehne rychlo.

lusye, ja som sa na to tiez pytala. no hlavne teraz, ked som tehulka je to velmi aktualne. babätko jod potrebuje, no mne privela jodu skodi.
tiez beriem femibion 800 - tam je mensie mnozstvo jodu. to staci. no mam sa radsej vzdat jedenia presalanych jedal a vela ryb (ktore milujem). tak sa to snazim dodrzat.

lusye
8. mar 2010

jerrymona, takže Femibion má menší množství jodu?

strouzek
8. mar 2010

ahoj holky gratuluju všem k MDŽ 😀

simi tenovutestík je ještě nega počkej tak 3-5 dnů určitě ztmavne 😉

len no teda naše zapřísáhlá odpůrkyně testů má doma ovutesty, jsem v šokuuuu 😀

sofokli no ta hodnota není zase tak hrozná, třba u nás je norma dle laborky až dohodnoty 5 ale i tak to není optimální protože už je to prostě výš, mě řekl dr. že na život je hodnota kolem TSH 4 dobrá ale pro snažilku moc ne že tam je nejlepší být v hodnotě kolem 2-3 😉

leamax vítej oficiálně mezi náma, mojí kamarádc taky našli před vánocema štítku já jsem jí to tvrdila už dlouho že jí asi má podle příznaků, no nadšená z toho nebyla ale brala to pak stejně jako ty, aspoŇ ví kde je ten zakopanej pes a může s tím něco dělat. určitě je to podle mě lepší než nevědět nic a čekat na zázrak

strouzek
8. mar 2010

krupi no já nevím jestli máš autoimunitu v hyper tak bys měla mít graves Basedawovu ne? jinak teda ten plán budoucnosti no člověče kočko já ti nevím na mě je to moc dlouhý, to tě čeká rok a víc a k prdu. 3 měs. čekání na operaci? hele podle mě zbytečnost, jestli na té další kontrole to bude zase směřovat k operaci tak si klidně vyběhej termín sama, mě taky říkali termín kdoví kdy na jaře a já se naštvala našla jsem si svýho chirurga, který mi dal termín ani ne za měsíc a na jaře už jsem byla dávno odoperovaná a dávno snažilka. zbytečné další 3 měs v háji. navíc po operaci no ne že bych nepřála začátek snažení za 2 měs. ale to bývá málokdy, mě řeklo neskutečně moc doktorů že moje otěhu půlroku po operaci je zázračné že to trvá i rok dva, což mi dneska znovu řekla sestra na gyndě když jsem jí říkala o štítce, navíc opravdu moje styky se štítkařkama snažilkama po strumektomii k tomu směřují, opravdu statisticky min. půlroku všem trvalo než srovnali hormony a 99% těchto holek otěhulilo až opravdu za rok dva. Ono po operaci si tělo zvyká na nový režim, jestli jseš v hyper tak ti uměle navodí hypo, není to vůbec jednoduchý, já měla psychiku v háji, přibrala jsem, jiné zase hrozně shodí,cyklus rozhozenej atd. a to nemusí být jen v případě snažilek,moje teta má po strumektomii a říkala že trvalo rok než srovnala tělo a hodnoty!! takže ne že bych byla skeptik ale zázraky 2 měs. po operaci nečekej, když budeš mít hodně štěstíčka tak můžeš otěhulit 6 měs. po operaci nejdřív. Já když jsem tam přišla že jsem těhu tak dr. málem spadnul ze židle že jsem jeho nejrychleji otěhulující pacientka po strumektomii

určitě jsou i případy kdy se to podařilo brzíčko ale no buďme realisti šance že budeš zrovna ty ten šťastnej človíček co bude po operaci srovnanej do měsíce a otěhulkuje 3. měs. po operaci není zas tak velká 😔 sorry že ti to píšu ale věř mi sama jsem to zažila a píšu si s holkama po strumektomii přes ICQ nebo IP a tak můžu srovnávat 😔
no každopádně po operaci je až za dlouho, takže fakt jestli můžu radit pokud na tu operaci chceš nebo budeš muset tak si začni zařizovat dřívější termín, zbytečné skoro roční čekání a k prdu, já kdybych čekala na termíny které mi původně dávali tak bych možná až teď začínala snažení 😉

strouzek
8. mar 2010

jinak holky napíšu vám svoje dnešní zážitky z gyndy

přišla jsem do porodky do přízemí kde je obyč ordinace a oni že ten den jsem jediná těhule na ozvy a nechce se jim vozit ten přístroj na ozvy z vrchu tak mě poslali do 2. patra na odd. gyndy a porodnice. no a přijdu tam a co myslíte, dneska je zákrokový den, tak mě šoupli do přijímací čekárny že mám čekat jenže co čert nechtěl seděli tam zrovna holky na zákroky. nevím na co šli ty ostatní , možná taky na potrat ale jedna holčina tam šla na potrat na tuty, vypadala stejně hotová a vyděšená jako já a hlavně seděla celou dobu s hlavou dole a na mě se ani nepodívala. a mě se najednou všecko vrátilo jak jsem tam seděla já před rokem a půl, chtělo se mi brečet a zároveň jsem se styděla před tou holkou že já mám břicho a jí ho za chvíli vemou a chtělo se mi utéct.

pak pro mě přišli že nemají nikde místo tak mě vzali na porodní sál a půlhodiny točili ozvy a když jsem odcházela viděla jsem v předsálí už připravenou postel aj. věci tak jsem pochopila že na zákrokovém sálu už někdo je a možná právě ta holka tak jsem z tama upalovala co jsem mohla vrátila jsem se zpět do přízemí kde si mě vzal primář na kontrolu a položil mě na kozu a udělal hamiltona!!!! aniž by se zeptal nic prostě do mě narval ruku a měla jsem pocit že bolestí umřu a cítila jsem jakoby mě rval maso zaživa, když jsem zařvala bolestí tak mi řekl že mi musí pomoct že od minule se čípek moc nezměnil, takže to bylo jasný, trhal mi tu blanku. jenom jsem slezla z kozy tak jsem začla špinit a později i krvácet a na záchodě pak ze mě vypadl jakoby kus sliznice. Udělal utz a řekl mi že si myslí že sama neporodím takže v pátek další poradna a v pondělí nástup na vyvolávajdu. domů jsem šla po těchvšech "zážitcích" jak ve opařená.

jerrymona
8. mar 2010

lusye, femibion ma 150 mikrogramov (alebo aka je to jednotka). mne dr.povedal, ze je to postacujuce mnozstvo pre babätko. a jasne ze nejaky ten prisun jodu je z jedal. sem tam si rybu dam a solim, ale vsetko opatrne s mierou.

strouzek, tak ty musis zazit vzdy nieco extra. to sa cita ako roman.
je to hrozne, ze my sa na deticky tak tesime a niekto si iba tak pojde na potrat. nechcem odsudzovat vsetky, lebo kazdy ma nejaky ten osud a musi si dobre rozmysliet, ci to chce podstupit. ale take, ktore tam idu lahostajne ako jedna moja byvala spoluziacka (ze v 3.mesiaci to este nie je nic!), to by som vrazdila. a este mi opisovala, ako to robili. pozerala som na nu ako na scifi.

strouzek, ale nechapem, preco to maju lekari tak naponahlo. ved este nie si po termine. este mas trosku casu. alebo by si sa uz mala zacat otvarat?
to su teda hrozne zazitky. budes rada, ak uz bude nelinka na svete. 😵