Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

kingstonka
8. mar 2010

strouzek- vazne preco ti chcu vyvolavat este pred terminom? ...mne urobili ten hmat ci co toje urobili az tyzden po termine ( a to som myslela,z e uteciem po koze ☹ )... a porodila som az po 2 . vyvolavacke a teda ako som sa pripravovala pred tym na prirodezeny porod- nic prirodzene na nom nebolo- uz by som to teda nechcela ☹ ale pozitivum je, ze to potom bolo rychle... necele 4 hodiny...

strouzek
8. mar 2010

jerry no mi povídej, já to taky nechápu, já znám i holky co byli na potratu 5x!! prej radši chodí na potraty než by používali antikoncepci, je mi z toho na blití. dneska ovšem sem ani tyhle typy neřešila, spíš mi bylo líto té holky co tam šla na zákrok stejně jako já nedobrovolně, ono se to pozná hned na pohled kdo tam na co jde a kdo dobrovolně a kdo ne. najednou jsem se v té holce viděla, seděla na stejné lavičce jako já tehdy stejně vyplašená s taškou a v očích měla stejný smutek jako já tehdy 😔 té holky mi bylo tak hrozně líto ale i jsem se před ní styděla že co jí to chudákovi dělám že tam chodím s bříškem jí ještě víc trápit i když jsem vlastně za to nemohla. opravdu to nebyl dobrý pocit 😔

jinak s tím termínem no já to takynechápu, moje gyndoška mi tvrdila že není třeba to nějak vyvolávat dřív, ani cukrovkář nenapsal do zprávy že kvůli cukrajdě bych měla nějaké omezení k porodu, ale v porodce jsou jak vadní. já vím že cukrovkářky se hlídají a nenechávají přecházet ale já přecházet nebudu a hlavně podle utz je malá velká tak akorát, porodní váhu by měla mít max do 3500 g tak nevím proč to tak hlídají a chtějí jí zbytečně vytahovat dřív když velká není ani náhodou.
kingst no to mi říkají všichni že vyvolávačka není nic příjemnýho ale že zase je to rychlejší tak uvidím, no pořád se modlím že je ještě týden že třeba si to Neluš rozmyslí a vyleze sama ale zase statisticky vím že já nemám nikdy nic jednodušše tak proč zrovna porod že? už teď se připravuju na to že si to zase pořádně vyžeru jako vždycky 🙄

leamax
9. mar 2010

dobre ranko 🙂
tak dnes som hodila prvu tabletocku 😉 😵
pozeram, ze vy tu mate asi vsetky autoimunnu formu, ze?ked ste sa pytali na ten jod. no ja mam aspon protilatky negativne, ze to nemam autoimunitne. ale hypotyreoza to je aj tak. ale aspon mozem kludne papat femibion 800 dalej 😉 😵
prajem vam pekny dnicek vsetkym
pa-pa

strouzek
9. mar 2010

brý ránko

lea já autoimunitu nemám páč nemám ani štítku 😀 😀 ale měla jsem a pořádnou 😝 sníženou máš i když protilátky nejsou, femík bašti tím se nic nezkazí 😉

pavlisa
9. mar 2010

ahoj holky,
jdu si trochu postěžovat - 11DPO (po IUI) a už se mi zase otevírá a měkne čípek ☹
LF mám 12 dní tak mi to asi ani neprodlouží Utroš..
ne, že bych věřila, že se to povede, ale přeci jenom, trošku to bolí, no..

Jak se mi zdálo o těch trojčatech, to asi bylo myšleno v dalším cyklu, protože to budu brát ten Clostík 😉

Jdu přemýšlet, co si koupím hezkého, až dorazí mrcha 🙂

strouzek
9. mar 2010

ahoj pavli tak třeba to ještě neznamená mrchu, mě taky psalo hodně holek že si sleduje čípek a že se jim zdá zase na mrchu a přitom měli // 😉 dokud tu není mrcha tak není nic ztraceno. a co testík nezkusíš??

pavlisa
9. mar 2010

testík, no..ani se mi do něj nechce, ale jasně, budu muset, abych si byla jista, že můžu vysadit ten Utroš.
Po pár měsících co netestuju, zas uvidím jen jednu čárku 😒
Vydržím do pátku a prubnu to.

No a pak se začnu těšit na ta trojčata
🙂
ty bláho, jak je pojmenuju? Artos, Aramis a jak se jmenoval třetí mušketýr?? 😀

strouzek
9. mar 2010

no jak chceš ale obdivuju tu vůli, já být po iui tak očůrávám i noviny 😀

ty jo trojčátka to bych taky nevěděla jaký dát jména 😅

pavlisa
9. mar 2010

jenomže já doma nemám žádný testy a lékárnu nějak z ruky, navíc jsem si zvykla to vypozorovat i bez testů, což mi přijde teda levnější 🙂

strouzek
9. mar 2010

no tak pozorování to šlo i mě, jenomže stejně ve mě hlodal červ co kdyby a je pravda že kdybych dala jen na svou intuici tak teď už 9. měsíc čekám na mrchu a rozčiluju se kde se toulá protože tohle těhu jsem nepoznala totálně z ničeho ani z teplot, prsa mě neboleli, prostě žádný příznaky spíš jsem se cítila že se blíží teprve ovulace 😅

krupcanda
9. mar 2010

Tak jsem se právě vrátila z konzultace od druhé endokrinoložky. Potvrdila mi, co říká Stroužek, že nemá smysl čekat na operaci až do podzimu, že by to viděla už tak na červen. Prý se mi hormony musí ještě trochu srovnat, abych mohla na operaci. V dubnu jdu na další odběry, hned potom začnu vyběhávat operaci. Holky, nevíte, jestli operace dělají i v létě? Zatím mi přišlo, že mi říkají buď červen nebo září. A kde jsou doktoři nejlepší a jak dlouhé jsou objednací doby? Stroužek říká měsíc, doktorka mi říkala 2 - 3 měsíce. To asi záleží, jak si to kdo vyběhá popř. jaký má kdo známý 🙂 No zatím tedy čekám, v dubnu na odběry, pak šupky hupky pod kudlu 🙂 Bojím se, jak budu po operaci reagovat. Nechci depky ani přibrat ☹

Jerry - tak nějakýho uja prý mám, asi toho Basedowna (nebo jak se jmenuje) - na základě těch hodnot protilátek. Otěhotnění by bylo teď rizikové, kdyby se to tedy náhodou povedlo - špatně bych to snášela já i dítě. Ale víc jsme se o tom nebavili. S Thyrozolem, který teď beru, je to vůbec špatný, to by popř. potom prášky museli změnit, co jsem se tak dočetla na webu. Každopádně doktoři radí to raději nepokoušet a vyderžať pionýr 🙂

strouzek
9. mar 2010

ahoj krupi no vidíš já to říkala zbytečný čekání 😉 jestli timůžu doporučit vybrat si svýho chirurga ono to udělá hodně a hlavně trvej na tom aby tě i zašíval protože já si to vydupala a je to fakt rozdíl, na krku mám jizvičku malinkatou zato ta druhá paní která šla se mnou ta má velkou škaredou, je to teda i tím jakou má člověk kůži ale mě to poradila švagrovka co dělá na chirurgii že běžná praxe je že dobrej doktor operuje ale došívá nějaký medik nebo méně zkušený dr. a na vás se vlastně učí což je v případě krku který jde vidět dost na houbec. takže to jen pro infošku co jsem včera zapoměla.
co se týče operace v létě není problém akorát pak budeš muset dávat pozor na sluníčku, proto se říká u všch operací nejen krku že nejlepší je zimní období kdy to má čas zarůst. objednačky jsou různý podle toho kde se to dělá a blbý je že třeba u nás na sev. moravě je dr. co si troufnou na štítku je méně, ale když budeš neodbytná jako já tak by neměl být problém. já prostě přišla k chirurgovi a řekla jsem mu že prostě do vánoc chci být bez štítky a hned těhulit (byl začátek listopadu) tak mi dal termín podle mrchy (to je důležitý nesmí se to krýt s menzes) Uvidíš jak budeš reagovat, já měla možná silnější reakci i díky tomu že jsem byla vlastně čestvě po revizi tudíž jsem neměla srovnanou psychiku ani tělo pořádně a už jsem valila na další zákrok kterej zatíží tělo, navíc v létě bude veseleji myslím že měsíc po operaci si na krk ani nevzpomeneš 😉
a že mášBawedowa? no asi jo ale však já ti to psala že ho asi máš už předtím 😉 Hele mě na to otěhu řekli že je to moje věc když chci riskovat další potrat a nebo onemocnění mimča takže asi tak,jako v tý době jsem byla šílená z představy zákazu snažení ale dneska už to vidím jinak ono fakt tělo a příroda ví kdy to těhu má přijít, já si počkala, zrovna happy jsem z toho nebyla spíš na zralá na psychinu ale dočkala jsem se a v těhu jsem za to byla vděčná i tak je člověk na nervy jestli bude všecko v pořádku ale takhle si aspoň mužeš říkat na uklidnění že jestli se něco nepovede tak za to bude moct zase náhoda nebo blbej osud a nebude to tvoje nezodpovědnost kterou by sis pak vyčítala. takže radši počkej a uvidíš že třeba na konci roku najdeš pod stromečkem // 😉

strouzek
9. mar 2010

baf, 3. stránka holky, styďte se 🙄

kde máme vendulku a ostatní??

pampeliska36
9. mar 2010

jeeeee strouzku ty mas termin porodu, kdyz ma muj manzel narozeniny 😀 😀 😀

strouzek
9. mar 2010

ahoj pampeliško jj mám, můj je má zase 23.3. tak jsem chtěla vydržet aby měl dáreček ale doktoři mě na vyvolávajdu takže na ní jdu v pondělí takže nejpozději v úterý bude malá na světě. škoda no tak další dítě musím naplánovat pečlivěji aby to vyšlo na to datum 😀

leamax
9. mar 2010

ahojte 🙂
tak som tu zas 😀 dakujem za oficialne privitanie 😵
strouzek, ak tak bude mat muzik najkrajsi darcek aky kedy k narodkam dostal 😉 😵

simasla
9. mar 2010

ahoj holky - celý den jsem tu nebyla - sice jsem dneska přišla domů dřív, ale jeli jsme s Jardou zařizovat ubytování pro svat. hosty a restauraci na svat. oběd.. takže jsme dorazili domů až večer a jsem úplně vyřízená.. jen jsem Vám musela napsat, že jsem na Vás nezapomněla.. jen teď nějak nestíhám...
Zítra jdu na UZV ráno, tak se pak ozvu, jak jsem dopadla.
Dobrou noc 🙂

strouzek
10. mar 2010

brý ránko holky 😵

lea no to doufám však jsem se ho ptala jestli chce ještě nějaký jiný dárek a on říkal že ne že Neluš stačí 😀 budeme taková jarní rodinka, Neluš, manža a kocour narozky v březnu a já v dubnu 😵

simi aha to je jasný , to jsou krásný starosti to se nedivím že nestíháš 😉 a kdy vlastně máte termín svatby a kolik hostů zvete? já bych se vdávala znova už jenom kvůli šatům 😀

pavlisa
10. mar 2010

dobré ranko,
jéé sim, já bych se taky vdávala..
Ale v květnu se mi žení brácha, jupíí, zase se nacpu těma supr svatebníma koláčkama 😀
svatby jsou parádní.

jinak strouži, vendul jde do dalšího IUI (tak jako já) a bude to určitě vítězné a budeme mít miminka pod stromeček 🙂

strouzek
10. mar 2010

ahoj pavli já mám svatby taky ráda i když být host je něco jinýho jak nevěsta, sice jsem byla unavená jak pes ale zase ty šaty, kytka.... přišla jsem si jak princezna aspoň jednou v životě . 😀 akorát to hrozně rychle uteklo 😝 nás teď žádná svatba dlouho nečeká všichni jsou v chomoutu a pak že se málo dělaj svatby, já nevím ale skoro všichni které znám a hlavně lidi z rodiny jsou ve svazku manželském, ani nás s manžou nenapadlo žít na psí knížku, prostě svatba byla automatika, rodině široko daleko se nikdo nerozvádí, vlastně v rodině třeba na naší straně nikdy rozvod nebyl... asi jsme divná rodina 😅

jdete obě do dalšího IUI? to schvaluju rozhodně to nevzdávat a jestli to vyjde tak to budou fakt vánoční mimča super 😵

pavlisa
10. mar 2010

jasně, že dáme další pokusy, navíc, nic to není, za minutku je hotovo a člověk se tak nenamůže jako doma při snažení 😀 😀

strouzek
10. mar 2010

no to je pravda, je to levný, rychlý a bezbolestný 😀 ne jak ty galeje doma to bývalo děsný, si pamatuju jak jsmeměli rozpisy kdy sexovat, nedej bože aby byl manža mimo domov to bych ho zabila, po sexu nohy nahoru ležet no mazec

simasla
10. mar 2010

Ahoj holky - tak jsem tu od doktora a je mi do breku...
Na pravém vaječníku - se folikul zmenšil - což nechápu a má teď už jen 9-10 mm, na levém vaječníku také jeden, který má 9 mm - což od minule není vlastně nic.. ☹
Teď ale poslouchejte postup - co dál... mám brát dvojitou dávku clostilbegytu nyní 5 dní tj. do pondělí a v pondělí zase na ultrazvuk
Dál mě tak trošku postrašil, že když to nezabere, tak se dá ještě na 3x1cl denně a pokud ani to nezabere, tak by následovala laparoskopie a hysteroskopie - kde by se nejen podívali na dělohu, vejcovody, ale také napíchaly vaječníky - čímž by pomohli ovulaci.. a pokud by ani toto nezabralo - tak jedině CAR a vyvolání ovulace injekcemi
No a to jsem teprve u ovulace.. takže mám pocit, že se to snad nikdy nepovede ☹ .
Jinak svatba bude 4.6. no a hostů - na oběd tak asi 50 a pak na večer tak 65.. celkem slušná svatbička....

strouzek
10. mar 2010

ahoj simi jak zmenšil? to existuje já myslela že může jen růst 😕 teda proč tě ten dr. tak straší třeba to jen blbě naměřil nebo kdoví mě se to nezdá, každopádně zase clostík? no jen abys to pak neměla rozhozený ten cyklus ještě víc.

nebuď smutná podle mě máš tělo jen rozhozený protože si neměla pořádnou mrchu, akorát nechápu proč to sakra ti doktoři neřeší podle měto normální není mít cyklus 70 dnů a jen si tak zašpinit 🙄
teď mysli na svatbičku, my se taky brali v červnu to je podle mě nej měsíc, teplo ale ne vedro a většinou se vydaří i počasí skoro každýmu, hostů máte teda požehnaně my měli kolem 35 na oběd a večer asi 43 a i tak to vyšlo na šílený prachy.

len
10. mar 2010

Sim a nemohlo náhodou dojít k prasknutí toho dominantního (to by tak odpovídalo a na utz by to pravděpodobně nepoznal) a tyhle dva jsou jen narychlo vystimulované tím pozdním Clostilem? Já měla 14+12+12 o den později než ty a popraskalo to včera. Jinak Clostil, pokud je nasazován, tak jak má (tj od začátku cyklu) taky vystimuluje, co má (čili působí na folikuly od začátku) 😉

simasla
10. mar 2010

tak já nevím holky.. asi jsem tenhle cyklus zazdila - budu to brát jak mi říká.. příští týden půjdu na kontrolu
len zase kdyby prasknul - tak by byla teplota hore.. a já dneska jen 36,5 takže nejspíš jsem fakt divná
http://www.fertilityfriend.com/home/2a75a9

len
10. mar 2010

Počkej další dny a uvidíš, každopádně příště ten Clostil od začátku 😉

simasla
10. mar 2010

no to bych ráda brala od záčátku... ale myslela jsem, že ještě žádný začátek nebyl.. a to špinění nic není :(
no prostě uvidíme... a příště to třeba bude lepší - třebas se dopracuju alespoň k té ovulaci.. kdo ví...
strouži - už mi z toho celkem hrabe - hezky jsem si pořvala v autě a myslím, že to dneska ještě zvládnu doma večer.. ne - vím co budu dělat večer - zkouknu na netu nějaké korzety - pod svatební šaty 😀

len
10. mar 2010

No tak aspoň si užiješ tu svatbu, ne? 🙂 Co s tím, když bys to tam třeba celý prozvracela...
Já teda byla opravdu ráda, že jsem na svatbu nebyla těhotná (dokonce jsem ještě předtím záměrně brala HA) - ne, že bych to nějak přeháněla s alkoholem, ale bylo mi fajn a nemusela jsem se v žádném ohledu hlídat...

strouzek
10. mar 2010

simi fakt je to divný tak snad příští cyklus bude lepší a i mrcha snad dojde normálně protože si myslím že problém je největší v tom že tělo je zmatené a tak i divně reaguje na clostík apod.
a že brečíš a hrabe ti, no komu by nehrabalo ale máš krásný náhradní plán, prostě teď se snaž myslet na svatbu a mimčo přijde pak, třeba fakt čeká na tu svatební noc 😉