Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

len
11. mar 2010

Myslíš jako příčinu nebo následek?

Příčina je neznámá, prostě se tam někde něco pokazí, prý chybná vajíčka. Může se to stát každému (prý asi 20 % potratů tvoří triploidní embrya), ale je to náhoda a nemělo by se to opakovat. Zatím jsem nikde nenašla zmínku o tom, že by k tomu někdo měl sklony a tvořil takových embryí většinu, no, jsem asi unikát 😝

Následek je v nejlepším případě vůbec neotěhotnění (naštěstí v tomhle moje tělo funguje jako spolehlivej filtr), v horším otěhotnění a samovolný potrat, v nejhorším se vše vyvíjí, jak má, a odhalí to až následující testy, takže je nutnou potrat/ předčasný porod vyvolat. Naštěstí v dnešní době špičkové diagnostiky už tě takové dítě nenechají donosit, protože je to vada absolutně neslučitelná se životem 😒

vendulak
11. mar 2010

Shandy jo jo my jdeme do dalšího pokusu hned. Při minulém IUI když jsem tam ležela tak doktor rovnou říkal, že kdyby se nepovedlo tak zopakujeme to samé znovu, čili mám zase od 3.DC začít brát Clostil.
A tak teď zase papám tabletky Clostilbegytu 🙂. A 13.DC tj 18.3. jdeme na kontrolu na UTZ. Akorát se tedy bojím jak to bude, protože ty správný dny teď vycházejí sobota a neděle ☹.

shandy
11. mar 2010

len 🙄 🙄 🙄
ch jo, to je hrozne, kolko problemov mame, tato nasa generacia a tie po nas to budu mat snad este horsie. ak niekedy budem mat deti, budem ich nutit mat deti co najskor.
len a s tymi darcovskymi vajickami to nechcete skusit? ci este chcete skusit takto a potom az?
vendy tak super 😉 , no a tvoj CAR cez vikend nefunguje? aspon jeden den?

shandy
11. mar 2010

len ale teda to si na tom este to dobre na tom vsetkom zlom, ze aspon nemusis prejst tym, ze ti vyvolaju potrat. ja som mala taky smutny vikend, lebo kamoska potratila v 6. mesiaci.. 😔 😔 . si povies, ze prvy trimester a si za vodou a potom toto 😔 🙄
musela ho normalne porodit, vraj mal cystu na pupocniku, takze mu nesla vyziva tak ako by mala... 😔
no ale verim, ze to bola len nejaka blba nahoda a ze sa im to podari rychlo zas a potom to uz dobre dopadne. keby to malo geneticku pricinu, asi by to bolo horsie...

pavlisa
11. mar 2010

je to tady nějaké smutné, ale bohužel mě nenapadá nic, čím bych vás rozveselila.

Taky na mě dneska všechno padá, už se těším domů, v práci je to děs běs 😝

len, mě se zdálo, že budu mít trojčata, příští cyklus beru poprvé Clostík, takže trojčata budou...a jedno ti dám, jo?
🙂
neboj, bude hodné a milé jako já, bude mít rádo zvířátka a bude trochu ukecané..bereš ? 🙂

len
11. mar 2010

Shandy, to je to, čeho se bojím nejvíc - že nakonec otěhotním, všecko bude OK a na začátku druhýho trimestru mi řeknou, že je to v háji a musím na potrat 😔 Jinak v pořadníku na darovaná vajíčka jsem, ale u nás je to na dlouho... Ale já to vlastně zatím ani nijak uspíšit nechci, potřebuju si to srovnat v hlavě a mezitím pozvolna stoupám v tom pořadníku 😉

Pavlis, já už mám teď třetí cyklus za sebou tři folikuly, takže jakási teoretická šance na trojčata je tam taky 🙂 Bohužel teda jen teoretická...

pavlisa
11. mar 2010

no jo, ale mě se o tom zdálo, tak to je tutovka 😀
prosím tě, u mě je taky všechno jen teorie, dokonce i to snažení už za nás dělají doktoři při IUI 😀

len
11. mar 2010

No ale ti to zase neodfláknou 😀 Tím teda nechci říct, že by to tvůj chlap odfláknul, ale od těch doktorů máš jistotu, že se v ten nejvhodnější okamžik dostene co má, kam má 😉 A doma už může být sex jenom pro zábavu 😎

strouzek
11. mar 2010

ahoj hoolky jsem tu na skok, byla jsem u našich a teď jsem se vrátila tak mrkám co se tu děje a vidím kecá se o 106 😵

shandy ahojky vítej z dovči , koukám měli jste to akční kvůli počasí ale snad jste si pořádně odpočinuli , jj já jsem stále 2v1 ale v pondělí už to snad bude jdu na vyvolávajdu

vendul koukám že máme ty naše zvířata rovnou z ďáblovy nory obě co? my máme to samé doma akorát v kočičí verzi, systematicky zlobí a ničí nám byt, jsou dny kdy je hodnej a z toho ho popadne ďábel a je na zabití. dostane na zadek ale účinek nikde 😔 každopádně závislák to je taky a pořádnej už se úplně hrozím co bude dělat až budu v porodce.

strouzek
11. mar 2010

holky takové smutné téma tady? je to fakt hrůza, já tě len moc obdivuju že na ty všechny průšvihy a problémy co máte jseš nad věcí a v pohodě. já už bych si dávno hodila smyčku hold jsi mnohem silnejší človíček než já. o těch potratech později holky to mi ani neříkejte, já toho mám kolem sebe až moc, jedna koníkovka se kteoru se znám teď přišla o bobše v 5. měsíci. manžově sestřence umřelo mimi asi týden před porodem, mojí tetě umřeli dvojčátka když byla v 7 měs. atd. takže já z toho mám paniku a jak někdo tvrdí když si za 1. trimáčem a máš vyhráno buď v klidu tak u mě to nezabírá právě proto že znám tyhle případy

shandy
11. mar 2010

Len asi to proste treba neriesit a nechat to tak. asi vzdy je sanca, ze sa moze nieco stat, co neovplyvnime. len my co vieme, kde je problem, sme na tom horsie oproti tym, co otehotneli hned bez nejakych vysetreni. a pritom mozu mat rovnaky problem len o nom nevedia. ak to ma dopadnut, tak to dopadne.
treba to asi brat tak ako to pride, aj ked je to tazke. oni tie pripady asi boli aj v minulosti, aj ked menej a hlavne, kedysi zeny nerobili testy par DPO a nesledovali sa tak, takze mozno to aj bolo rovnako ale prisli o to a ani nevedeli, ze boli tehu...
hlavy hore baby, my to predsa nevzdame. hlasim, ze v juni budem uz tehulka 😀, som sa prave rozhodla 😉
na pohlavi a pocte nezalezi 😉

shandy
11. mar 2010

a teta akupunkturistka mi povedala, ze z hladiska prirody su najlepsie mesiace na otehu maj - august 😉 , tak sup sup

strouzek
11. mar 2010

shandy mě se nejlíp těhulilo v červnu a červenci 😀

kingstonka
12. mar 2010

ahojte- rychlo z tretej strany na prvu 😀

tak konecne je piatok a blby tyzden za nami- dcera mala crevnu chripku- ja som to vcera chytila od naj ale len v takej lahsej forme ☹

shandy
12. mar 2010

ahojteeee,
kingst, tak nech ti to rychlo prejde. este ze to mas len v tej lahsej forme...chodi teraz taky daky virus, lebo aj v mojom okoli su podobne pripady...
strouzi, tak vidis, no ja planujem, ze v juni (cervnu) uz budem tehulka, tak sa na to pripravte 😀 😀 😀

strouzek
12. mar 2010

ahoj holky hlásím se z gyndy, kontrola klasika čípek beze změny, ozvy zase jako vždy s problémama, naše hvězda pořád spí a nevzbudí jí totálně nic,skáču tam točím se manža jí zkoušel pouštět hudbu s telefonu no byli jsme všem za blázny ale prostě ona se maximálně otočí a zase spí 😅 doktor už na to pak neměl nervy a řekl že tak ospalé dítě ještě neviděl prortože my neměli snad nikdy ozvy aby malá byla vzhůru a když už náhodou je tak má škytavku takže zase neobjektivní záznam. jinak já mám v pondlěí ráno nástup do porodky 😅

kingst tak se s dcerou brzo uzdravte, střevní chřipka je hnus já jí měla jen jednou v životě a byla jsem z toho pořádně vyplivnutá

pavlisa
12. mar 2010

ahoj holky,
hlásím dnes 14DPO a už špiním, takže doufám, že se to dneska pěkně rozjede a hurá začít papkat Clostík a jedeme do dalšího kola 🙂
ať tu vendulku rychle doženu 🙂

strouži, doufám, že si někomu z holčin dala tvoje tel. číslo, ať víme jak si to bravurně s Nelinkou zvládla 😉

shandy: tak to se teším, že budeme v júni těhulky spolu 🙂

kings: střevní chřipka jak rychle přišla, tak odejde, takže za dva dny je dobře, fuj, teď jsem to měla nedávno.. 😝

len, tentokrát se budu snažit pohlídat, aby to neflákali ani doktoři ani manžílek! 🙂 nevím teda jak, ale budu se snažit..

vendulak
12. mar 2010

Ahojte holky!
Já se hlásím po návštěvě endokrinologie. No mimochodem na řadu sem přišla o víc jak hodinu dýl 😒. No ale tedy doktorka prohmatala krk a myslím že s tím byla spokojená. Pak se mě hned ptala jestli hubnu. Tak sem řekla že myslím že spíš přibírám jak sem tady psala. No poslala mě na váhu a já málem omdlela 🙄, no naposledy sem se vážila po Vánocích a teď tam bylo o dalších 5kg víc!!! 😕 😠 ☹ No takže mám zapracovat na redukci váhy 😒, a to jsem už měla v plánu já sama, protože už se prostě na sebe koukat nemůžu a už včera jsem si zase nakoupila zeleninku 😀. A dneska si tedy udělala i když nedobrovolně pooooořádnou procházku. Tak teď sem jen zvědavá jak mi to půjde.
Ale tedy výsledky z krve říkala že jsou výborný a že ona je moooc spokojená. TSH sem měla když sem k ní šla 5,32 a teď 2,53. A na papíře mám ještě fT4 - 17,2 Ca - 2,38 P - 1,14 TPO - 24 aTG - 40 ale to vůbec nevím co je 😀.
Taky sem se jí ptala na ten jód jestli ho smím. A vykulila oči 😀 a povídala že Nééé! Že to jedině až budu těhotná tak pro miminko. Ale sobě ho dávat nemám.
Taky sem jí říkala že s tou váhou můžou mít něco společnýho hormony z CAR tak se ptala jaký tak sem říkala jakože Clostilbegyt a Utrogestan a ona se strašně divila, proč taková "mladinká" do sebe tohle cpu 😒. Tohle mi vadí. Prostě to miminko chceme už teď a sem i za to ráda když máme už teď takov=hle problémy tak jaké by jsme měli za několik let??? 😕 To radši ani vědět nejde. A jako když mám PCO tak bez stimulace asi moc šancí nemám 😒 ☹.

estrellita
12. mar 2010

vendul a ty mas Hashimotu? promin, nepamatuju si. protoze mne doktorka nerikala nic o tom, ze bych mela brat v tehotenstvo jod, kdyz mam substituci. ono je to pry nejak jinak u ruznych chorob sž, ale ted jsi mel vylekala.

vendulak
12. mar 2010

Estrelito co to je??? 😕 No jestli to mám tak o tom nevím a nikdo mi o tom nic neřekl 😀. Co vím tak mám prostě sníženou fci štítný žlázy 😀 a víc v podstatě nevím 😀.

estrellita
12. mar 2010

vendul to je autoimunitni zanet stitne zlazy, je to taky jedna z pricin snizene fce .

vendulak
12. mar 2010

Aha, tak to se přiznávám že o tom nic nevím. O tom mi doktorka fakt vůbec nic neříkala 😒.

estrellita
12. mar 2010

vendul: tak kdybys to mela, tak si myslim, ze ti to rekne 🙂

vendulak
12. mar 2010

snad jo 😀

simasla
12. mar 2010

čau holky - musím si dát na chvilku pauzu, tak se jdu podívat, jak se tu máte..
ty jo stroužinka jde v pondělí do porodky, jo? téda... tak to držím palečky.. ať to má krásný průběh.. 🙂
No já? Já nestíhám.. spousta zařizování kvůli svatbě.. papám ten clostil a jsem tak nějak mimo ☹ a tím vás tady nebudu rozesmutňovat.. takže spíš povím jen, že máme už objednané oznámení, pozvánky, zamluvenou restauraci, šaty mám zamluvené.. budou moje nakonec 🙂 no a objednala jsem si nějakou bijou.. na krk a naušničky.. takže z toho mám dobrý pocit, že jsme se pohli..
Nicméně doma jsem pořád divná.. buď plánujeme a nebo něco děláme a nebo spíme... mám takový menší pocit jakože odcizení.. je to spíš jen můj pocit.. nebo nevím.. asi rozpoložení...
Tento víkend např. naplánuje návštěvu skoro tchýně.. tak vám mě to tak naštvalo.. ví jak se budu muset přetvařovat.. abych jako byla v poho.. a stejně to na mě ušije.. chjo.. a už zase fňukám.. takže dost.. hlavy vzhůru.. ono to brzy vyjde

shandy
12. mar 2010

ahojteee
pavlis, to je skoda toto 😠 , ale zasa sa tesim, ako budeme tehulit spolu 😀 😀
vendy a nezvysila ti este davku? ak priberas, este by som ju zvysila...kolko beries a ako dlho? pri autoimunitnom ochoreni stitnej je babulky jod nie dobry, az ked si tehula, tak vtedy sa moze, lebo ten jod si berie mimi a matka si berie tyroxin.
vendy ja suhlasim ciastocne s tvojou lekarkou. neviem teda kolko mas rokov, mozno sa to tu spominalo..ale v prvom rade by si mala mat stabilizovanu stitku a potom riesit stimulaciu...ake si mala hodnoty fT4 aTPO a aTG pred touto kontrolou?
ono az ked je stabilizovana stitka ustalia sa aj ostatne hormony v tele, ja viem o babach, co na PCO brali metformin...tak ci tak by som si pockala nejaky cas, kym sa stitka zastabilizuje a az potom by som riesila nerovnovahu hormonov...a neviem ci ti robili OGTT, tiez by mozno nebolo zle ti ho urobit (to je glukozovy tolerancny test)...
no vzhladom k pritomnosti tych protilatok proti stitnej (aTPO a aTG) by mohlo ist o hashimota 🙂, predpokladam aj vzhladom k tomu, ze ti zakazala jod, inak by si ho totiz mohla...on vadi len pri autoimunite.

shandy
12. mar 2010

simi no jo, tak to poznam. ja som taku depku mala cez tyzden. jedine, co je na tom pozitivne, ze to raz konecne prejde. tak hlavu hore 🙂

strouzek
12. mar 2010

ahoj holky omlouvám se dopoledne jsem utekla ale musela jsem dělat oběd a uklízet, snažím se nahonit čas abych v nedělu už jen odpočívala a nabírala síly na pondělí

telefony mám na jerry a ještě kohosi už nevím ale mám to v telefonu a jak budu rozesílat smsky tak postupně tak budu informovat 😉 každopádně manža slíbil že bude dávat zprávy i na koníka takže nebojte neztratím se vám 😉

vendul to je super že hodnoty tak krásně klesnuli ale co já si takmyslím že tvojedr. by měla přihlížet k těm práškům na iUI že přibíráš z tohoto takže ten přírůstek váhy rozhodně není objektivní
co se týká toho jodu tak já nevím mě dr. řekl že když jsem v normě tak se ho nemám přejídat tzn. nemusím ho zvlášť brát ve vitamínech ale zákaz to určitě jsem neměla.

pavli škoda no snad mrcha brzo doleze když už nicjinýho a můžete pěkně vkročit do novýho kola.

simi jééé já už se těším na fotečky ze svatby 😵 dneska byla v novinách nějaká svatební příloha tak jsem si zavzpomínala na ty přípravy. to "odcizení" jak píšeš je asi normální, přesně to samé bylo u nás začli jsme se víc hádat a postupovalo to tak že 2 dny před svatbou jsme se zhádali tak že jsem si sbalila tašku že ruším svatbu a odcházím. 😀 hlavně mě štvalo že manža tu svatbu neprožívá jako já, ne že by mu to bylo jedno ale prostě já to chtěla mít ťip ťop a manža prostě chlap času dost, na co je tahle věc, zbytečnost.... ale nakonec po svatbě mě moc chválil jak jsem to měla zařízený že až pak si uvědomil kolik práce to dalo. A co se týče víkendu u tchýně? joj tak to není předsvatebním stresem, páč já se hádám s manžou kvůli tchánovcům a víkendům u nich doteď 😀 štvou mě ale manža chce mít klid v rodině, teď hlavně má výmluvu že rodiče se těší na malou a že jí nemůžu odepřít dědečka a babičku a bla bla jenže já se tam prostě necítím, nesnáším to tam a hlavně mi vadí jak se musím přetvařovat protože být na mě řeknu jim hezky od plic co si myslím ale to by asi nerozdýchali 😔

strouzek
12. mar 2010

každopádně holky hlásím se do klubu depkařek, neměla bych já vím jsem těhu štítka v pořádku tak co depkuju ale prostě asi to počasí zima už je dlouhá co já vím ale jsou dny kdy mě nic nebaví a sedím jak pecka a lituju se ale včera mi psala kámoška že má to samé tak mě to hned potěšilo že nejsem sama tak divná.

vendulak
12. mar 2010

Jéjej Shandy já už v tom má úplnej maglajz 😀. Tak popořadě 🙂, beru Letrox 50 a to od 8.ledna kdy jsem byla na endo poprvé. Brala jsem přes týden celou tabletku a o víkendu půlku. A td mi řekla že mám brát každý den jednu tabletku. Takže v podstatě zvýšila ale jen o to malilinkato. Jinak je mi 21, tedy ale už jen 9 dní 😀. A ty ostatní hodnoty krom TSH tak nevím. A nevím ani jestli mi je dělali. Mě dělali prostě obyč hormonální profil v CAR a pak mi tam řekli že ten hormon štítné žlázy - TSH vyšel zvýšený a odeslali mě tedy na endo. Tam sem šla a doktorka napsala Letrox opřená jen o to TSH na papíře z CAR a asi tedy o sono, na které mě poslala. U ní sem teď byla na krvi poprvé. A příště mám jít až na konci července a to i přímo k ní pak na sono.
A tedy ten glukózo něco test mi nikdy nikdo nerobil, ani nevím přesně co to je 😒.
A k tim hormonům. Kdybych měla nějaké špatné tak to z krve zjistili, ne? Ale oni řekli že je HP v pořádku krom té štítné žlázy a potvrzení PCO. Já jim věřím, doktorům v CAR. A jistě ví co dělají. A léčbu a stimulaci na IUI které podstupuju já podstupuje i většina ostatních holek. To se mám honit za něčím co mi nezjistili jen protože sem mladá??? Ne. Já už nemůžu. Už toho mám dost. Neustálého čekání na něco. Vždyť poslední roky nedělám nic jiného než že čekám a čekám a čekám a zase čekám. Ne. Já už nemůžu. Chci to dítě a udělám pro něj cokoliv. A doktorka na endo řekla, že mám krev vynikající a že z její strany je pro otěhotnění všechno správné a když sem jí řekla o PCO tak řekla že mám i dál brát ten Clostil a Utroš že v tom případě to jo. Prostě věřím jim. Hlavně doktorům v CAR jsou to odborníci přes tohle. A na HP a všechny jeho výsledky a na to než začne léčba na endo sem čekala dost dlouho a oni zatím mi nic jiného nedávali a nedělali že nejdřív se musí tohle všechno vyřešit. A to už je. Tak nevím na co bych měla dál čekat? Na zázrak? Na ty já už nevěřím.
Se omlouvám, že jsem to tak protáhla a rozčílila se ☹. Ale taky mám nějakou depku, dost prázdnýho bytu, dost čekání neustálýho ☹.
Strouži ona mi taky vyloženě neříkala, že bych se měla jódu vyhýbat. No já se v podstatě ptala rovnou jakože na jód ve vitamínech. A to ona řekla že já nemám, že to až v těhotenství pro miminko 😉.