Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

strouzek
12. mar 2010

vendul to neva že v tom máš zmatek,ono hodně dělá i to že ti moc doktorka nepoví, můj je naštěstí ukecanej řekne i víc než chci tak většinou vím co a jak s vitamínama aj. hlavně tam chodím déle jak ty a to samé shandy 😉 každopádně víš aspoň něco, to moje mamka má doktora neskutečnýho fakt hledím pokaždý, léčí jí štítku a přitom když mu řekne že přibírá a má i depky tak jí řekne že moc žere a že jí napíše papíry k psychiatrovi přitom je to příznak nenormalizované štítky jak vyšitej. krk jí nekontroluje vůbec přitom mamka přišla na štítku že začla mít pocit knedlíku v krku atd. teď byla na kontrole a zase přišla domů a neví nic. prej jí řekl že hodnoty má vyšší ale prášky jí nechá stejné!!! neřekl jí ani hodnoty prej je neříká nikdy takže fakt už jsem dožraná a rozhodnutáobjednat mamku ke svému štítkaři jenže mamka se bojí, ona je stará škola radši bude u divnýho doktora než by od něho odešla protože se bojí že by toho starého urazila.
co se týče vitamínů no je pravda že plno doktorů říká že před snažením stačí jen listovka a ty pravé těhuvitoše až po najití // ale já jsem brala femibion i předtím ono to neuškodí, je fuk jestli beru multivitamín nebo tohle, protože já se snažila bráti i horčík a vápník neboť jsem ho měla po operaci méně a tak jsem to prostě brala najednou.

shandy
12. mar 2010

fiha vendy, no to som nemala v plane ta takto nastartovat 😕 😕
ja ta chapem, ze chces mimi hned a ja som taka ista..len ti vravim, aby si zvazila urcite veci a sice, ze stitka potrebuje cas, aby sa zrovnala. ano na IUI mozes ist, aj na IVF, ale tie sance su tam o dost nizsie v tychto pripadoch. samozrejme je to na tebe. mne by bolo prijemnejsie este 3 mesiace pockat, ako mat za sebou neuspesne IUI. ale samoska, ak je ti cakanie neprijemnejsie, tak chod do toho a necakaj. ja som len pisala to, co je moj nazor a co by som urobila ja. pripadne sa v CAR na ten metformin spytaj, ak chces...jasne, ze pri stimulke sa dava to co ti dali. ale metformin je na liecbu PCO..cize podla mna ak by si sa pekne zaliecila, mohlo by to ist aj prirodzene. v inej teme sme taku dievcinu mali...
pozri ja nie som lekar, len ti vravim, co viem. vobec to nemusis brat do uvahy, precitaj si a zober si z toho co uznas za vhodne. kludne to aj ignoruj....je to tvoja slobodna vola, ako aj moja 🙂
len som chcela helfnut. mala som totiz aj podozrenie u seba na PCO, takze som nieco o tom studovala, ale ja ovulujem ukazkovo, takze som z toho von...
Tak fajn, ze ti este trosku zvysila, tak uvidis na dalsej kontrole.
strouzi tebe drziiiim palciska v pondelok a cakame na spravicky 😵 😵 😵
uz sa tesim na fotky nelinky 😅

shandy
12. mar 2010

To zvysenie asi aj postaci, lebo aj fT4 mas pekne, tak hlavu hore dievca 😉 🙂 🙂

vendulak
12. mar 2010

Shandy co mě bylo řečeno tak metmorfin PCO neléčí. Jen prostě může pomoct v tom že ty vajíčka mají tvrdou slupku nebo co a on to nějak usnadní. Nevím přesně. Vím že holce co znám a má PCO také tak dali nejdřív Clostilbegyt a když na něj nereagovala tak přidali Metmorfin. No nakonec nereaghovaly vaječníky ani s ním, až při injekcích.
Mě ho doktor v CAR dát chtěl. Měla jsem to tam napsaný v kartě. Ale příště jsem měla toho co mi řekne vždycky dohromady prd a ten mi ho nedal. A ten první co mi pak dělal IUI tak řekl, že ho dávat tedy ani teď nebudeme když vaječníky reagovali hezky i bez něj. Takže tak Metmorfinu.
Jinak já nevím co bych měla ještě srovnávat? Vždyť štítka se snížila a nic jiného mi nenašli. A já prostě radši i za cenu neúspěchu půjdu do IUI a budu to zkoušet a bojovat. Mnohem radši než zase nedělat nic ☹. Jasněže kdyby mi zjistili něco s čím bych věděla že otěhotnět nejde nebo je třeba počkat, muselo by se to léčit atd, tak bych taky byla důsledná a nehrnula se do toho. Ale tady nevidím důvod prostě proč.
Ale jasný že to je o názoru každého, každý se do určitých věcí hrne jinak a staví k nim jinak.
Já prostě teď a tady nevidím žádný důvod proč a na co dál zase znovu čekat.
Strouži to je fakt že ona toho zas až tak moc nenapovídá. Ale něco jo. A je taková že se fakt zajímá o všechno. Nevím no. No k doktorovi jako chodí tvoje máma by mě tedy nikdo nedostal ani heverem! 😒 Já si užila dost třeba se zubařem kterej svojí práci flákal a dneska už vím že bych si nic takového líbit nenechala. Ale vím že starší lidé se k tomu staví jinak. Prostě mají svoje věci tak nějak vštípené už. Jinak já ti na pondělí tak držím moc a moc palce!!! Budeme tady s pejskem na tebe moc myslet!!! 😵

strouzek
12. mar 2010

holky já jakonezávislý pozorovatel nevím , já když si vzpomenu jak jsem byla nedočkavá neustále v depce atd. tak bych čekat neuměla ale teď zase jako těhule už to vidím jinak tak bych čekala a snažila se doléčit atd. to je fakt těžký, mě taky dr. řekl že to chce čas, že prostě stejně asi neotěhu dokud se to nesrovná, že umělko by taky bylo zbytečný bez srovnané štítky a jsou tam i rizika ale já stejně hysterčila a chtěla jsem otěhulit hned a okamžitě. nakonec měl dr.pravdu otěhu jsem až se to srovnalo prostě tělo vědělo kdy je ten správný čas, teď vím že jsem otěhu hrozně rychle na to všechno ale v tu chvíli jsem myslela že je to věčnost a byla jsem zralá na psychinu.pak jsem ale na druhou stranu v těhu byla ráda že aspoň to tělo mělo rozum že si na otěhu počkalo až budu zdravá protože i tak jsem se moc bála aby se něco nestalo a utěšovala jsem se že jestli se něco stane tak už za to nebudu odpovědná já kdyby se to uspěchalo. takže tak no, fakt je to těžký když se ženské bouří hormony a touží po mimču aby uvažovala i hlavou a byla zodpovědná a uměla čekat.

vendulak
12. mar 2010

No já se omlouvám ale já pořád nechápu v podstatě na co bych to měla jako čekat??? 😕 Vždyť u TSH je norma 0,370 - 5,000 a pro otěhu ideál 2-3 a já mám 2,5. Tak na co čekat dál? 😕
Jasněže kdybych věděla že mám něco špatný, vysoký a tak, a mohla bych případnému miminku ublížit tak to já bych tedy mnohem radši počkala než to riskovat. Ale prostě já sem teď asi zabedněná nebo co, ale nevím v tomhle případě na co bych měla čekat? 😖

shandy
12. mar 2010

vendy nemusis cakat, mas to v pohode tie hodnoty, ak sa dobre citis 😉
len aj to male zvysenie davky co mas teraz sa prejavi az o nejaky cas. ale to bude mozno uz akurat ked pojdes na IUI 😀 ...a ano co pises je norma, ale ani jedna z nas nie je striktne tabulkova. dolezite je aj ako sa citis. ja co mam nastudovane z inych krajin (nemecko, usa), tak odporucane rozmedzie TSH pre otehu je medzi 1,00 a 2,00 a fT3 a fT4 v hornej hranici normy. pri hashimotovi sa odporuca udrziavat TSH okolo 1 (kvoli tlmeniu toho autoimunitneho procesu)...
vendy a na to PCO ti prisiel CAR ci gyndo? ono nechcem nejako znevazovat CAR-y ale vo vacsine pripadov im ide o to, aby zarobili na IUI, IVF a ostatnych technikach asistovanej reprodukcie. asi nie su velmi motivovani liecit tvoje PCO, aby si otehotnela prirodzene. ale tak tak za opytanie nic nedas...
a uz nedepkuj, na otehu mas hodnoty pekne a ked ti trosku zvysila, tak to bude fajn 😉

strouzek
12. mar 2010

vendul já si to taky myslím, na léky si zareagovala dobře TSH máš pěkné a taky vím že kdyby mě řekli že je TSH takový jako máš ty už bych na 100% šla kupovat rovnou kočárek jak bych byla navnaděná na snažení 😀 takže jestli tomu věříš že děláš dobře, nemáš zákaz od dr., a hlavně pomůže ti to psychicky ta naděje že je to na dobré cestě tak není proč čekat. 😉 já jsemnečekala ani po operaci a to jsem měla TSH 12 😅

vendulak
12. mar 2010

Já se tedy cítím fajn, nevím kolik to má dočinění se štítkou, ale jsem mnohem míň unavená než dřív, i dřív sem pořád myslela na šílený věci a měla depky, pořád si něco vyčítala a tak. A teď jako neříkám že to není vůbec. Někdy mě smutek taky přepadne, hlavně díky mojí rodině 😒, ale prostě je to v mnohem menší míře než dřív. A zrovna dneska ráno když sem si myla hlavu tak mi najednou došlo že v podstatě ani vlasy mi už tak moc nepadají jako dřív 😕 z toho sem byla překvapená hodně. Takže budu věřit tomu že mě je mnohem líp a že doktorka to považovala za "vynikající" a tečka 😀.
Jinak jo na PCO mi přišli v CAR. Na všechno mi přišli v CAR, můj gyndr byl v tomto ohledu docela neschopnej 😒, jediný co udělal když sem k němu přišla s tím že se víc jak rok snažíme a nic tak mi napsal na jeden cyklus Clostil, ani sem tam nebyla při jeho braní na UTZ. A o nějaké folikulometrii nebo hormonální profilu u něj nemůže být ani řeč 😒. On se ani nezajímal o to a nebylo mu divný že tam sem věčně s tím že mi sama vůbec nechodí ms 😒. A jasně vím, že CARy chtějí vydělat. Ale já mám tak nějak stejně všechny příčiny PCO a i sama jsem to viděla na tom ultrazvuku né jednou, že tam vždycky byli jen ty malinké hrášky. A on doktor i při první návštěvě nevypadal že by mě nebo nás chtěl do něčeho hnát. Rovnou nám řekl jak se postupuje, všechna vyšetření a inseminace pak kdyžtak další vyšetření a IVF až kdyžtak úplně nakonec. I mi doktor sám říkal o možnosti operace při PCO že se tam něco seškrábne na vaječníkách. No nevím přesně to už si moc nepamatuju.
Strouži ty dokážeš člověka vždycky tak potěšit 😀 😵

vendulak
12. mar 2010

Jinak holky se pro dnešek loučím. Dorazil mi příťa tak se mu jdu věnovat 😀. Tak zatím pic! 😉

strouzek
13. mar 2010

ahoj holky

vendul jj vím jak to myslíš, já jsem se cítila stejně, jak mi šlo TSH dolů začla jsem se cítit lépe i když depky ze snažení zůstávali ale prostě to už bylo jiný takhle jsem si odepkovala mrchu nebo negatest ale předtím jsem depkovala celýměsíc a někdy jsem ani nevěděla proč. prostě jsem seděla doma nic se mi nechtělo, nejradši jsem spala, měla jsem nálady šílený takže ono to fakt člověk hned pocítí když se hormony začnou dávat do pořádku a sama vím jak jsem šla veselá od štítkaře když mi řekl hodnotu TSH 2 to jsme šli s manžou na oběd já si dělala srandu jak budu za chvíli těhule atd. (no druhej den mě to zase přešlo zase jsem začla přemýšlet že co když ne co když nepomůže ani ta štítka, ale prostě tak nějak vnitřně jsem byla na tom lépe a víc odhodlaná do dalšího snažení ) takže co se mě týče z vlastní zkušenosti ti říkám jdi do toho protože kdybys nešla je tomnohem horší ta nečinnost než neúspěch

shandy
13. mar 2010

ahojte dievcence 🙂
no o depkach mi hovorit nemusite, tot vcera jedna na mna prisla a to riadna 😔 😔
vendy hlavne je, ze sa citis dobre, to je super priznak, ze lieky zaberaju a ze na mimco je spravny cas. 😉
no je mi luto, ze si mala takeho gynda, ja som na tom bola podobne. nerobila so mnou nic, ani len hormonalny, proste nic...len chcela cakat rok a potom ma poslat do CAR-u...🙄 , nastastie som ju zmenila a teraz mam super gynda, klobuk z neho dolu 😀
vendy, zeby drilling vajecnikov? tam sa totiz urobi taka korka na tych vajecnikoch a tu treba prederavit. citala som, ze aj to je dobre...inak nasla som ti temu ohladne toho metforminu, tak si skus precitat 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
pekny vikend vam 😵

jerrymona
13. mar 2010

ahojte baby. co je nove? nechce sa mi citat tak vela dozadu. som kazdy den tak unavena, ze tu uz ani casto nechodim, lebo zaspavam so sliepkami. 😅

estrellita
13. mar 2010

jerry: jako bych to psala ja 😀

taky septam, copak je noveho? 🙂

leamax
13. mar 2010

ahojte babule 🙂
som tu tiez dlhsie nebola. co nove? strouzek je este stale 2v1? kedy to bude?
inak ja som dostala mrchu o den skor ako som cakala. zeby uz ucinkoval thyroxin 😀

strouzek
14. mar 2010

ahoj kočky hlásím se jen na skok, naposled jako těhulína a od zítra snad už jednou provždy jako mamina, ráno mám nástup, je to divný pořád mi to nedochází , manža už je v těžkých nervech, leží na hlavě deku a lítá na záchod ale já mám běžnou neděli uklízím vařím a nemám vůbec pocit že jdu zítra rodit 😀 dneska se snažím všecko dohonit, uklízím koupelnu převlíkám peřiny abychom s neluš přišli do čistýho.
budu na vás holky myslet a průběžně informovat, doufám že než přijdu z porodky budou tu aspoň jedny nové // na testíku nebo aspoň nějaká pořádná proběhlá ovule protože je třeba předávat těhuštafetu 😵
tak se mějte kočenky a zítra na mě myslete 😉

kingstonka
14. mar 2010

strouzek- zajtra nech to vsetko prebehne co najlepsie. a dnes uz oddychuj

estrellita
14. mar 2010

strouzku, zitra moc drzim palce 😵
jako ze lita zvracet z nervozity?

carrie84
14. mar 2010

Strouzi - drzim paste, nech vam to dobre vsetko dopadne 😉

leya
14. mar 2010

strouzek....aj ja drzim zajtra palce.....!

jerrymona
14. mar 2010

strouzek, velmi drzim palce aj ja a myslim na vas. 😵 😵

baby, ja som este zajtra doma, ked stihnem, pridem vecer na konika. a v utorok ideme na dovolenku s mm. pridem potom az v nedelu spät. uz sa strasne tesim. 😉

estrellita
14. mar 2010

jerry a kam jedete?

jerrymona
14. mar 2010

estrell, ideme na wellnesovu dovolenku. uz sa neviem dockat. len ma uz jedna kamoska, ktora je tiez tehulka, varovala, ze ak pojdem do termalnej vody, mam si vziat tampony, aby som tam nechytila nejake plesne. neviem o tom, zeby som bola nachylna, ale clovek nikdy nevie.

estrellita
14. mar 2010

jerry: mne sestricka u doktora taky rikala, ze kdybych sla plavat, tak at si ho radeji vezmu, ze v tehotenstvi, jak je vse prokrvene, tak to asi muze mit vesti tendence. a preci jen je trochi snizeni imunita atd. nekdo mi snad rikal, ze specialni tampony pro tehule jsou v DMku, ale nidky jsem to nehledala, takze nevim. dovolenku si uzij 🙂

jerrymona
14. mar 2010

no urcite sa pojdem pozriet, alebo sa spytam v lekarni.
pre dnesok sa lucim, pa. 😵 a vdaka

carrie84
14. mar 2010

Jerry - o tehu tamponoch som sice nepocula, ale mne moja dr. zakazala termal. kupele aj masaze pocas tehu. Masaze kvoli tomu, ze neodborny zasah moze vyvolat stahy maternice a termal. vodu a saunu - presne kvoli bakteriam a plesniam a este nevyse kvoli vysokej teplote - tehulky sa nesmu prehrievat - cize telesna teplota by nemala stupnut nad 38st - preto su aj nebezpecne choroby (nie kvoli bacilom, ale prave kvoli teplotam) - babatku to vraj skodi viac ako cokolvek ine - tak opatrne 😉

marion
14. mar 2010

strouzek aj ja prajem rychly a bezbolestny porod 🙂

leamax
14. mar 2010

ahojte 🙂
strouzi, zajtra budem na teba mysliet a drzim ti silno paste 😵

jerry, s tymi termalnymi vodami fakt bacha. mas teraz aj znizenu imunitu, takze plesne a podobne mozes lahsie dostat. radsej nic neriskuj. ale inak ti prajem prijemnu dovolenku. uzite si to 😉

pekny zvysok nedele vsetkym

strouzek
14. mar 2010

ahoj kočeny tak hlásím stále jsem v klidu a nedochází mi to, jsem fakt schíza 😀 zato manža je v těžké krizi, nejí, sedí kouká a klepe se jak ratlík 😅 už jsem mu vařila dva čaje na nervíky, myslím že dneska se vyspím asi jen já, manža ten neusne určitě. díky moc za držení palců snad pomůžou a bude neluš venku cobydup a v pořádku 😵 tak papa a já jdu rodit 😀

viva1
14. mar 2010

ahojte, chcem sa vás, prosím vás spýtať, či môžem užívať Femibion, keď mi na začiatku tehotenstva boli zistené problémy so štítnou žľazou a užívam Euthyrox 50. Femibion mi odporučila gynekologička, ale v letáčiku je napísané, že obsahuje jód, tak neviem, či je to vhodné a či nemám radšej brať len samotnú kyselinu listovú. Vy tu máte určite viac skúseností, tak budem rada, ak mi napíšete váš názor. ďakujem