Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

leamax
21. mar 2010

ahojte.
vendul, vsetko naj k narodkam, hlavne nech to zajtra vyjde a bude zdrave mimko v brusku 😵

ja by som tiez brala taku oddychovu dovcu 🙂

jerrymona
21. mar 2010

vendu, prajem ti vsetko najlepsie k dnesnym narodeninam. hlavne skore otehotnenie. 😉 a vela stastia pri dalsom iui. 😵 😵

sima, vdaka, ja sa mam dobre. brusko rastie, uz ho musim odfotit, niekedy pobolieva, tak dufam, ze bude vsetko ok. uz iba dva tyzdne a idem na skrining. som taka zvedava. potom to uz budem moct povedat ludom, ktori to este nevedia... 😵
a teraz v stredu idem na endokrinologiu. som zvedava, ako to vyzera s mojou stitkou.

govinda, necitala som stranky dozadu, tak neviem, preco si tak dlho na marodke. 😕 😕 ale verim ti, ja som clovek, ktory stale musi nieco robit, som zvedava co budem robit, ked budem doma predtym, nez sa narodi male.

estrellita, ty si uz v 12tt. kedy ides na skrining? alebo si uz bola? 😉

leamax, kde si si dala tvoju peknu fotku? 😕

jerrymona
21. mar 2010

baby, kto nas zaradil do tejto kategorie? 😕 ja som vas cely cas hladala v snazilkach...a az teraz som si vsimla kategoriu. 😠

estrellita
21. mar 2010

jerry: my to tam skocilo dnesk, tech 12 tt 🙂 na screening jdu pristi patek 2.4., bojim,bojim 😅 krev uz mi brali. a jak ty se citis? ja uz mam malo kdy nevolnosti, tak je to fajn, jen kolem me nesmi projit nejaky smradlavy clovek 😀

leamax
21. mar 2010

jerry, ja som nemala ziadnu fotku 😕 asi si si ma pomylila - neva 😉

joj, ja by som uz tiez chcela prezivat tie nevolnosti, rastuce brusko...sa neviem dockat 😵

govinda
21. mar 2010

jerrymona, som na marodke preto, lebo mám nohu v sadre. Tiež musím stále niečo robiť a bola som hrať squash, zle som stúpla a roztrhla som si väz v členku. Takže pekne mi dali sadru a poskakujem tu na barliach, nakoľko nesmiem došľapovať na nohu 😠

leamax
21. mar 2010

jerry, pozerala som tvoj album a - ty si otehotnela hned druhy cyklus, co si zacala uzivat euthyrox? wow, to je super 😵 😵 😵

govinda, to muselo teda fest boliet, ze 😒 tak nech sa ti to rychlo zhoji aby si nemusela poskakovat s barlami 😉

govinda
21. mar 2010

lea, no bolí to ešte stále, noha je stále opuchnutá, dlho sa to hojí a to som už skoro mesiac na marodke. Ešte si musím pichať aj Fraxiparín do brucha - teda pichá mi ho manžel, ale už mám brucho samú modrinu, samú hrču a kým mi nedajú dolu sadru, tak to musím vydržať. No vyzerá to tak, že športom k trvalej invalidite ... 😀

jerrymona
21. mar 2010

estrell, budem drzat palceky. ja idem na skrining 6.aprila. aj ja bojim bojim. len to musime brat pozitivne, ze bude vsetko ok.
mna rano bolia priserne prsia (ked si nedam podprdu) a pritom ich nemam az tak velke a brusko ma tiez zvykne rano pobolievat. dost rychlo som uz hladna a chuti mi papat. no zatial vazim okolo 53 kil. tak som pribrala asi iba 1 kilo. musim si to zapisovat. inak rano, ked mam prazdny zaludok tak mi je nevolno, no mam na nocnom stoliku stale par keksov, potom je uz lepsie. zaha ma uz tak nepali ako na zaciatku. inak sa citim fajn. 🙂

leamax, uz viem s kym som si ta poplietla. len teraz neviem, ako sa vola ta zienka. no nic. a neboj, aj ty to budes prezivat - brusko a nevolnosti. mozno to pride este skor ako sa nazdas.
a to, ze som otehotnela na druhy cyklus, ako som zacala brat euthyrox - neviem ci to bolo kvoli tomu, alebo som mala velke stastie. mm mal dost zly spg, tak by sme normalne museli len na umele oplodnenie. takze aj pre mna je zazrak, ze som tehulka. 😵

govinda, ty chudacik. dufam, ze sa ti to coskoro zlepsi. a ze vraj sport je zdravy. 😀 jedine, ked ho pozeras v televizore. 😀

leamax
21. mar 2010

no teda fakt 😖 ten fraxiparin - to mas nacvik na tehu. aspon si to potom budes vediet pichat. to sa vam asi podarilo trafit zilku, ked mas modrinu, nie?
mna zas strasne boli chrbat - asi som zle spala lebo co. sa nemozem ani otocit 😖

sme sa teda stretli 😀

estrellita
21. mar 2010

jerry: me zaha pali jen obcas, obcas je mi nevolno, a to treba kdyz rano musim hodne brzy vstavat. ale fakt je to tyden od tydne lepsi 🙂 tak to tak bude urcite i u tebe 🙂

govinda
21. mar 2010

jerry, to často tak býva - že vtedy keď to najmenej čakáš, vtedy sa to stane. Mám na mysli tvoje tehu 😵 . Držím palčeky 🙂
Šport je zdravý, no stávajú sa aj úrazy. U mňa dvojnásobne platí, že športom k trvalej invalidite - už mám operované koleno kvôli menisku 😀 . Teraz dochrámaný členok ... 😠

govinda
21. mar 2010

lea, ono sa to pichá do "šunky" na brušku, ale to, kde sú tam cievky, to veľmi nevidno, tak sa stane, že sa trafí aj cievka. Plus sa tam robia z toho aj hrčky a aj tie modriny a aj hrčky tam zostávajú cca 4 dni a keďže musím pichať každý večer, tak stále napichávam už aj tie modriny a aj tie hrčky, takže asi to nemá veľa šancí zmiznúť ... 😒 . A keďže žo už pichám mesiac, tak toho je fakt dosť. Drahý má z toho ale väčšiu traumu ako ja, ja sa hrdinsky tvárim, že to nebolí 😀

leamax
21. mar 2010

jerry, ty si taky povzbudivy pripad 😵 moj muzik tiez nema ktovieaky spg. a ako vidim, zazraky sa stale deju 😵 😵 😵

leamax
21. mar 2010

govinda, viem si to zivo predstavit - muzika to boli viac ako teba, ze 😉 😀

veru, ono to tak byva, ze tehu pride vtedy, ked to najmenej cakame 😉 tak ja ho nebudem cakat 😀

govinda
21. mar 2010

môj drahý má tiež taký "hraničný" spg, počty sú veľmi vysoké, pohyblivosť ukážková, ale patológia taká na hranici. A papajú vaši drahí niečo na zlepšenie spg?

leamax
21. mar 2010

ja som mojmu nasadila vit.E a k tomu uziva este macu. doki mu kazal vela vitaminov, tak sa napchava aj zeleninou a ovocim. uvidime, co to urobi. a tvoj nieco papa?

jerrymona
21. mar 2010

leamax, ak ta boli chrbat, daj si tam nieco teple nato. uvolnuje to svaly.

govi, no tak to ti nezavidim, pichat si injekcie. nech ti to uz rychlo prejde aspon s tou nohou. a vlastne preco si pichas ten fraxaparin?

estrellita, tiez si myslim, ze to bude lepsie. uz sa mi zda, ze ani nie som az taka unavena ako v druhom mesiaci. to by som prespala den a noc, ako medved.
ked si pomyslim na zienky, ktore vracaju kazdy den...tak mam este velmi pohodove tehotenstvo. napriklad jedna pisala, ze vracala 8x za den!!!!!!!!!!!!!!!!! 😲 😲 😲

govinda
21. mar 2010

no môj papá ACE selezin a vitamín E. Či to pomáha, neviem. Viem, že spg sa stále mení ... pred dvoma rokmi mal drahý veľmi nízku pohyblivosť, patológia bola na jednotku. No a teraz je to celé naopak, keďže patológia hraničná, ale pohyblivosť ukážková. No asi sa to mení príliš často.
O MACE som už počula, je to dobré? Dá sa to zohnať v lekárni? Lebo často, keď tam niečo zháňam, napr. FEMI kvapky, tak na mňa pozerajú ako na cvoka, že čo to pýtam ... 😀

govinda
21. mar 2010

fraxiparine si musím pichať preto, aby som nemala trombózu, keďže mám sadru - na riedenie krvi 😒

jerrymona
21. mar 2010

baby, maju vasi muzici nejake diagnozy? moj mal oligoasthenozoospermiu - takze vsetko zle, co len mohlo byt.
a tiez mal brat profertil, no uz nestihol. babätko ho predbehlo. 😀
som rada, ze som povzdbudivy pripad. a pre vsetky babenky, ktore si meraju bazalnu teplotu mam aj povzdbudivy grafik. to som si nemyslela, ze tehotensky vyzera takto. kuk album. 🙂

jerrymona
21. mar 2010

govi, aha.
a ked chces femi kvapky, mam doma jedny este vobec neotvorene. druhe som uz uzivala, tak tie ostanu doma. 😅 a mam aj 50 ovulacnych testov, ak by mal niekto zaujem.

leamax
21. mar 2010

jerry, vdaka za radu, dala som si nahriat uterak. snad to pomoze 😉

govinda, ja som macu kupila cez net. je to dost drahe. je tam napisane, ze 2-6toboliek denne, moj muzik zacal uzivat 1 a chut na sexik ma stale 😉 😀 tak snad to aj nieco robi so spermoskami 😉 uvidime

jerrymona
21. mar 2010

leamax, aj ja som to citala o mace, ze muzici su sexuchtivi po uzivani. 😀 😀

leamax
21. mar 2010

no uterak nepomohol, kedze som ho skoro spalila 😀 😀 😀 to ste este nezazili taku trubu ako ja, co 😀 😀

jerry, moj ma presne taky isty spg ako mal tvoj...idem si pozriet este ten tvoj grafik 😉

leamax
21. mar 2010

jerry, mozem len potvrdit 😉 😀 len neviem, co bude robit teraz tie 2tyzdne, co nebude doma 😀 chuda moje.
a ty si mala ako neskoro ovu - v tom vitaznom grafe. to si normalne mavala take nemozne dlhe cykly?

jerrymona
21. mar 2010

lea, ty si pripad. 😀 to mas taky horuci radiator?
a ty mas tiez nieco so stitkou? to by sme boli rovnake pripady? a kvoli diagnoze oligo... neodporucali vam umele oplodnenie?
no chudacik, musi si ho lestit sam... 😀 😀 😀 sorry, ja som priama... 😀
ano ja som mala take dlhe cykly. cudujem sa, ze sme sa strafili do ovulky vobec. mne sa to ani nezdalo, ked mi tak klesali teploty. uz som myslela, ze nic z toho a vypocitala som si, ze nasledujuca ovulka pride na dovolenku. a na dovolenke uz s nami bolo babo. 😀
inak moj rekord - 64 dnovy cyklus bez ovulky.

leamax
21. mar 2010

jerry, nie, my nemame ani radiatory, mame podlahovku. ja blba som ho strcila do mikrovlnky - niekde som citala, ze sa to tak da a ko to dopadlo 😀 esteze som dala taky malinky 😀 😀 😀
ano, ja mam hypothyreozu 😝 zatial sme sa s dokim este nijako nedohodli, ale asi nam bude odporucat IUI...uvidime. uz nam to raz tiez tak povedali, potom uzival profertil, ten mu spg zlepsil o viac ako 60% a teraz ho ma zase taky na figu...uvidime, co urobia tieto vitaminky 😉 ale aj tak musime cakat, kym sa mi zrovna stitka

a kolko ste sa snazili ak sa mozem spytat?

jerrymona
21. mar 2010

lea 😀 😀 😀 😀 tak toto som ja este nepocula. stastie, ze ste nevyhoreli. 😅
a preco tvoj muzik neuziva znova profertil, ked mu tak zlepsil spg?
no to si rovnaky pripad ako ja. dufam, ze budes mat aj ty taky stastny koniec ako ja. (alebo zaciatok? 😵 )

leamax
21. mar 2010

jerry, vidis o co by si prisla, keby k vam nezavitam 😀 😀 😀 taky exemplar ako ja len tak lahko nenajdes 😀 😀 😀

no chceme skusit tu macu, ten profertil je uplne to iste, ale je ovela drahsi. ked ho uzival, tak to s nim robilo presne to iste ako s nim robi tato maca.

a ty mas autoimunnu tu hypotyreozu, ci nie?

ja tiez dufam, ze budem mat taky isty vysledok ako ty 😵