Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

vendulak
22. mar 2010

Baf holky! 😎
Já si byla teď v Plzni zamlsat, abych měla dobrou náladu a spermoňům se u mě dobře zabydlovalo 😀, a potkala jsem tátu a ještě se tedy zakecala 😀.
Simi super že folíky krásně narostli!!! 😉 To mám radost! Ale narostli tedy docela do velkých čísel, mě se myslím do takových ani nedostanou a prasknou dřív. Holky jak je to možné že každé praskají folíky při jiné velikosti? 😕
A jinak myslím že pokud Dr. viděl folíky hezké ještě nerozkrabatělé tak když posnažíte Simi zítra ráno tak to bude úplně v cajku!!! 😉 😀 Budu vám moc držet palce ať to je ta správná doba a kluci ať se činí 😀 😉.
Estrellito krásné máš bříško!!!! 😉
Ty jo, to mě jednou to moje asi nebude vůbec přes špeky vidět 😀.

leamax
22. mar 2010

govi, na otehotnenie je najlespie tsh pod 2. takze uz ti moc nechyba 😉 ostatne neviem

vendulak
22. mar 2010

govi norma pro TSH je 0,370 - 5,000 ale pro otěhu je prý ideál 2-3 a někdy chtějí i míň než dva spíš třeba okolo 1 😉.

shandy
22. mar 2010

govi u nas je to cca 0,5 az 5,0, plus minus nejake drobne....novsie normohodnoty pouzivane v zahranici /usa, nemecko.../ su 0,3 do 3,0. pri hashimotovi by sa TSH malo pohybovat okolo 1 a pri otehu by malo byt TSH do 2,0...
fT3 a fT4 by sa mali pohybovat v hornej tretine normy. ja som to myslim googlila, to by ti malo najst...

leamax
22. mar 2010

shandy a co je horna tretina normy pre tie ft3 a ft4?

simasla
22. mar 2010

vendul - taky to nechápu.. najednou se to rozjelo.. tak snad to bude OK - no a také by mě zajímalo jak je to s těmi velikostmi - myslíte, že je to až tak individuální.. do jaké velikosti musí narůst aby prasknul?

shandy
22. mar 2010

leuska to je, ze ked mas normu napr. od 1,0 do 9,0 tak by si mala mat hodnoty od 6,0 do 9,0 v idealnom pripade...nemam tu teraz tie hodnoty fT3 a fT4, ale zvykne to byt aj na vysledkoch z endokrinologie, lebo v kazdom labaku sa tie hodnoty trosku lisia.
simi je to individi, napr. ja som uz mala folik ktory mal cez 29 mm a nebol prasknuty, ale praskol, cize ovulka prebehla. dalsi som mala 24 a praskol...

vendulak
22. mar 2010

Holky stejně je to záhada to naše tělo a ty občas neskutečně protivný hormony 😀. Já už se teď předem děsím tich nálad po Utrogestanu ☹.
No a já to s tima folíkama tedy taky vůbec nechápu. Shandy má klidně skoro 30 😕, Simi přes 20 a mě nedosáhnou ani na 20 a prasknou 😕. Záhada záhada 😕.
Simi a můžu se zeptat, kdyby náhodou tenhle cyklus nevyšel (i když nejvíc bych ti z celého srdce přála, aby vyšel!!!) tak jak budete pokračovat dál? Pojedeš zase na Clostíku?

govinda
22. mar 2010

mne posledne praskol folík pri cca 24 mm

shandy
22. mar 2010

vendy nedes ma dopredu, lebo utros budem musiet aj ja davat po ET...uffff
vendy to mas tak, priroda...kazdy sme iny. ale zas to neznamena, ze ked niekto nespada to tabulkovych hodnot, ze je to nieco nespravne. proste to tak je a asi to tak musime brat. ja som sa tiez desila, ze ty jo, skoro 3 cm folik...ze to som este nevidela....ale gyndo sa tvaril v pohode, hlavne, ze praskol... 😉 , aj ked z neho teda nist nebolo.... 😒
ja sa ku vam s clostilom pridam hadam v maji 🙂

simasla
22. mar 2010

já bych ráda ještě alespoň jeden či dva cykly s clostilem... ale zatím na to nemyslím... uvidí se později 🙂

vendulak
22. mar 2010

Shandy s Clostíkem v máji? 😕 Vždyť to si přece psala že budeš stimulovat na IVF, ne? 😕
Jinak Shandy už sem to tu psala, že souhlasím s Len že Utroš je fakt svinstvo, měla jsem po něm hodně vedlejších příznaků, jako první asi veliká únava, ospalost, pak bolesti prsou, děsná náladovost, v jednu chvíli jsem se smála a hned na to byla naštvaná a za chvilku na to zase brečela, taky bolesti hlavy a zvednutej žaludek a ještě něco, teď nevím. No ale prve jsem dva polykala a jen na večer zaváděla, teď mám všechno zavádět a při zavádění je prý vedlejších příznaků míň tak budu doufat aspoň v to 😀.
Jo už vím ten další příznak vedlejší z Utroše a to byli děsný návali horka, fakt hnusný 😒, na to se tedy vůůůbec netěším 😒. Ale pro miminečko všechno 😀.

vendulak
22. mar 2010

Simi já myslím že zkusit ject prostě chvilku na Clostíku bude v pohodě! Ono si to podle mě teď měla tak zmatený protože si nevěděla že už si na začátku nového cyklu a že už tělo začíná pracovat samo a dávali jste mu tak podivně ten Clostilbegyt. Když teď odmenstruuješ, jakože to určitě jo, když máš ovulku a folíky prasknou (tedy samo se teď pohybujeme v té rovině co by bylo kdyby si chtěla pokračovat po neúspěchu dál s Clostíkem, samo že nejlíp by bylo nemrchovat z důvodu otěhu 😀) tak ms 100pro dojde! No a pak by si začala baštit Clostík správně a bylo by to podle mě O.K.! 😉
Hele? A budeš brát nějakej progesteron? Přece ti ho doktor kontroloval a neměla jsi ho. Vím že když teď odovuluješ tak si ho tělo vytvoří tím, ale přece jenom když prve nebyl vůbec tak jestli ho doktor radši nepřindá, ve formě už toho zmiňovanýho Utroše, nebo Duphastonu, nebo Provery nebo Crinone nebo tak něčeho...?

simasla
22. mar 2010

vendulko - Dr. říkal, že pokud se budou teploty držet alespon 2 dny stabilně nahoře - mám přijít a vezme mi krev - zjistí, kolik mám progesteronu a podle toho případně nasadí léky

vendulak
22. mar 2010

Simi jo takhle! Tak to je super že si tě doktor tak krásně ohlídá! 😉 Nebude to do tebe kdyžtak cpát zbytečně a zase naopak kdyby tam fakt nebyl nebo tedy bylo ho málo tak ho dodá 🙂. To je super přístup tohle to smekám 😉.

simasla
22. mar 2010

No občas mi to už leze na mozek - jsem tam už jako doma.. alespon jsem potrénovala svůj syndrom bílého pláště :D a tohohle pana doktora už se tolik nebojím
Jo a dneska mi také poprvé řekl, že kdbych trošku zhubla, tak by to bylo jen dobře... taktně ale řekl.. no já to vím sama, takže jsem si dnes k večeři dala jen zeleninový salát a teď mě honí mlsná.. uff půjdu si asi udělat čajdu.

govinda
23. mar 2010

simasla, ozaj skvelý prístup lekára 🙂
Ja som už prešla toľkými gynekológmi a každý ma s grafmi poslal kade ľahšie ... 😠 . Že vraj to meranie nie je spoľahlivé a ani presné a oni sa tým riadiť nebudú. No môj terajší na to pozreá inak, tak som rada 🙂

shandy
23. mar 2010

dobre ranko dievcence 😵
Vendy suhlas, mam minimalnu stimulaciu, cize budem stimulovat Clostilom a este nieco dopichavat, vytvori sa sice menej vajok ale byvaju kvalitnejsie, to na telo mensia zataz ako plna stimulka a je to aj lacnejsie, tak to chceme skusit takto 😅
simi suhlasim s vendy, ze s tym clostilom to bolo minuly mesiac nejake zmatene, kvoli tej tvojej MS, teraz to snad bude dobre nacasovane 🙂 a super, ze ti takto pekne vysetri ten progesteron, klobuk z neho dolu 😀
vendy ufff, no to sa mam na co tesit 😒 , hmm a to crinone miesto toho Utrosa? skusim sa potom spytat dokiho, ci je aj tato alternativa...
govi ja som mala tiez taku kravu gyndu, ze az...teraz co mam tohoto to je uplny rozdiel. tiez som mu ukazala grafy a na viacerych cykloch sme odsledovali, ze graf mi suhlasi s ovulkou podla folikulometrie. takze aspon mne to fungovalo rovnako 🙂
pekny dnik babule

pavlisa
23. mar 2010

ahoj holky,
tak jak jste tady polemizovaly o velikosti folíků..já jsem včera byla 11DC, na UTZ jsem měla jeden 29mm, což prý může být cysta ☹ a další byl 24mm, před prasknutím a pak další nějací malincí rarášcci, kteří nevím, co tam pohledávali (ti měli kolem 10mm)
Takže vajec jak od slepice, ale kvalitní jen jedno.
Sprdla mě, že jsem měla přijít dřív, že jsou přezrálé. Hned mi píchli Pregnyl a ve středu jdu na to. Bohužel, vezmou mě až skoro ve dvě odpoledne a to už budu na sto pro po ovulaci. To je skoro 45hodin po injekci a hlavně, počítám, že ovu proběhne už dnes.
Včera jsme to posychrovali, dneska ráno pro jistotku taky 😉 ale to je stejně jedno, takhle už to zkoušíme rok a stejně nic..

Taky říkala, že minule při IUI spermio nebylo nic moc. 😒

Prostě, můj názor je, že mi měli to druhé IUI udělat už dnes, ve středu bude pozdě. Ale co, stejně do toho jdu, náhoda je blbec, že jo. 🙂

Sim, držím ti pěstičky, ať ti to tento cyklus vyjde 😉

govinda
23. mar 2010

pavlisa, a stimuluješ niečím? Ja som aj pri clostile mala ovulku až 19DC 😒

pavlisa
23. mar 2010

govi: já právě nepotřebuju nějak stimulovat, ovuluju krásně a přirozeně, nicméně Dr. rozhodla, že v tomhle cyklu zkusíme Clostyl, abych měla víc vajíček a víc šancí. No a asi tím, jak jsem to do sebe nacpala, tak jsem všechno uspíšila a už mám 11DC přerostlé folíky 😒 a to jsem normálně mívala ovulaci taky tak 19DC, jednou až 21DC, takže jsem se právě včera divila, že tam mám takové obry 😝

govinda
23. mar 2010

no tak to clostil ozaj pekne zabral 🙂 . Tak teraz pilne snažilkujte 😉

pavlisa
23. mar 2010

no právě zabral tak, že z něho mám asi cystu..ale jo, snažíme se, ale..já už měřím BT, ovu poznám podle bolesti, hlenu a stejně nic. U nás to je možná i to, že nemáme moc extra spermie, tak jsme doufali, že při IUI nám vyberou nějaké ty "bojovníky" kteří to konečně dokážou 🙂

vendulak
23. mar 2010

Dobré ráno holky!
Pavli téééda! Koukám že tentokrát ho budeme trochu dýl mít obě 😒. Ale kdo ví třeba právě to bude to správně! 🙂
Pavli a nemůže být ten horší spg z toho že sexíkujete takhle tolik předtím??? Nám ten můj oblíbenej Dr. z CAR říkal že před IUI má být 4 denní nejmíň 3denní abstinence, aby stačilo dozrát dost kvalitních spermijek. Sice jsme to taky nedodrželi úplně, ale třeba to tím u vás být může... 😉
A tedy ty velikosti tich folíků jsou fakt dost zvláštní 😕. Nechápu kde berete holky takový velký vajca 😀. Já mám při Clostilu 1-0-1 folík jeden na každej straně a doktoři to berou jako O.K. a rozhodně dávku nenavyšují. A tedy nechápu když ty máš takovéhle folíky hezké normálně proč to tobě ještě takhle přidělávají. Kord když tam máš teď riziko té cysty ☹.
No ale stejně dál věřím že vše bude O.K. a my teď obě otěhulíííííme 😀. Já když sem ráno ležela po zavedení Utroše tak sem jim zase domlouvala, ať se koukají pořádně zakousnout 😀.
Shandy jo takhle...no na jednu stranu to vidím taky jako pěkné řešení, že tělo nebude mít takovou zátěž, vajíčka budou kvalitnější a lepší cena...ale možná bych se trochu bála...nevím jak to formulovat, že když by potom vajíček bylo málo a náhodou hned první pokus nevyšel tak budeme zase na začátku, zatímco s plnou stimulkou a více vajíčkama by jsme měli třeba ještě mrazáčky na KET a tedy další novou naději. Ale samo že u toho taky jistota není a že i po něm se může být zase na začátku. No ono tohle je asi těžké rozhodování, IVF je velký krok a je to na vás a věřím že jste se rozhodli správně a budu ti v tom květnu moc a moc držet palce, a ty silná vajíčka to určitě zvládnou!!! A budeš těhulka z toho nejkrásnějšího měsíce - máj lásky čas 😵 😉.
Jo a ten Crinone gel. O tom já nic moc nevím, nedává se asi tak často jako Utrogestan, ale tedy jsem na něj asi neslyšela ani nic moc špatného. Ale ona ti poví Len, podle mě ta psala, že ho měla 😉. Nebo ještě co vím tak holky píchali progesteron jakože Agolutin a po tom vůbec nevím že by se někdo zmiňoval o vedlejších příznacích 😉. Ale zase dobrovolně do sebe ještě víc ďobat...co? No i když my jsme silné baby a pro to miminko by jsme to jistě udělali 🙂.

govinda
23. mar 2010

ale to s tou cystou ešte nemáš isté, že? Aj keď je folík veľký, možno je osud prasknutia ho ešte len čaká 😉 . A ani sa necítiš na ovulu?

pavlisa
23. mar 2010

Nám naopak doporučili při horším spermiu pořád zkoušet, nám stejně nepomohla minule ani abstinence. Tak prý máme raději pořád snažílkovat, co kdyby 🙂 a na IUI prostě pár kvalitních mršek najdou v tom množství 😉 Množství máme nadprůměrný, jen tak kvalita je lehce podprůměr.

Jen že, to IUI mi udělají až po ovu, tak to mě teda štve.

Nicméně, Vendul, asi je to jiné u té velikosti, když máš PCO, u tebe je úspěch už to, že se tam urodí a já doufám, že tento měsíc tohle budeš řešit naposledy 😉

Shandy, já bych taky první zkusila jen stimulku Clostylem, ty ovuluješ jako já přirozeně, je to tak?

govinda
23. mar 2010

no ako vás tak čítam, tak každý lekár odporúča niečo iné. Ono je to ako s tým, že ako často sexíkovať - či každý druhý deň, či každý deň .... každý lekár má iný názor 😒

pavlisa
23. mar 2010

já to raději pojistím, než prošvihnu, takže asi tak 🙂

govinda
23. mar 2010

pavlisa, aj ja by som to poistila. Veď nemáš čo stratiť 😀

shandy
23. mar 2010

jej babule vy ste tu toho popisali 😀 😀
pavlis, tak to je v prd... 😖 , no dufam, ze keby nahodou to nestihli spermonici z IUI, ze ti z vasho snazenia to isto stihnu 😵 , verim, ze hej 😉 a drzim vsetky palciska co mam, aj tebe aj vendy 🙂
pavlis a aky zly mate spg?
inak ja som mala raz foli 29,7 mm a nebola to cysta. normalne pekne praskol...takze vobec to nemusi byt cysta pavlis...proste niekomu praskaju take velke...
no neviem ako je to s tou abstinciou ale co ja viem, tak pri horsom spg stacia aj menej dni. Napr. nam doki povedal, ze pred IVF stacia 2 dni...ale my ideme na ICSI tak tam je to asi trosku ine, lebo im staci len par dobrych spermonikov 🙂
vendy citala som si celu temu ohladne nasho CAR-u a vacsina bab, su uz tehule a to z minimalky 😉
takze ano, je tam to riziko, ze ich bude menej, ale ked budu kvalitnejsie...radsej skusim x minimalok, ako do seba pchat tolko hormonov a riskovat OHSS. a ja KET nechcem, je mi to nejako proti srsti, ak nejake embrijka budu, chcem ich zaviest hned....inak jedna kocka mala z minimalky 27 vajicok a take mnozstvo nemala ani po riadnej stimulke...
takze my sme si zvazili a doki navrhol tento postup, takze suhlasime....
pavlis presne ako pises, ja ovulujem pravidelne. za 15 cyklov som nemala este ani jeden anovulacny. ale stimulovat nebudem len clostilom 2x1, alebo od 2.DC budem pichat menopur 75iu, lebo aj sliznica je lepsia ked sa picha, keby som mala len clostil tak sliznica je asi dost nizka....
no ved uvidime ako ja si nic neslubujem, ide o prvy pokus, takze tak, ale som rada, ze idem do minimalky a ze take nieco existuje 🙂