Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

shandy
23. mar 2010

teda nie alebo, ale stimulovat budem clostilom 2x1 a menopurom, pisem ako truli 😀 😀

pavlisa
23. mar 2010

já jsem na sliznici jen pila kontryhel, ten mi pomáhá 😉 normálně ji mám dobrou, ale bála jsem se po tom clostíku, že bude nízká, tak jsem pila raději bylinky.

Spermio jsme měli v září jen 25% dobrých, norma je tuším 35%. Nicméně potom se dostal do normy (to bylo v prosinci) a tak nám Dr. řekla v kombinaci zjištění mé štítky, ať zkoušíme přirozeně a v lednu že zkusíme první IUI. A tak se i stalo 🙂

Jako asi to není taková hrůza..vím, že vy to máte horší..

pavlisa
23. mar 2010

jo a ještě jsem si vzpomněla, včera večer jsem trochu zašpinila, spíš to bylo větší špinění..tak možná už se nějaký ten obřík uvolnil..nebo nevím, čím by to mohlo být, ale to bude ok, bylo to jen včera, v noci nic, ráno taky nic.

shandy
23. mar 2010

pavlis aj ja pijem alchemilku, aj mne pomaha. len teraz pijem raz denne a ked budem stimulovat, zvysim davku na dve denne a vecer k tomu pohar cervenho vinka, lebo aj to je dobre na sliznicu vraj 🙂
aha pavlis, cize morfologiu ste mali 25%, ci? no jo, my to teda mame horsie..my mame morfologicky dobrych len 9% a pohyblivost mate aku pavlis?
moze byt, ze ti jeden praskol, mozno ten 29 mm, pri ovulke mozes trosku zaspinit...tak verime, ze to bol prave ten obrik 😉 😵

vendulak
23. mar 2010

Holky já taky pila do IUI čajík, tedy takovou směs bylinek, ve které je i kontryhel a k tomu beru ještě vitamín E 400mg který je prý taky dobrý na nárůst sliznice a pokaždý mi ji doktoři chválili že sliznice je pěkná a to beru taky Clost že jo. 😉
No nic, jdu vařit 😀.

pavlisa
23. mar 2010

fakt červené zabírá? no to je moje oblíbené, tak to se mi líbí, takový recept 😀
jdu se dneska trochu prolít 😀
pohyblivost máme dobrou i množství, bohužel ti neřeknu takhle z hlavy kolik, ale až na tu morfošku to bylo super.
shandy, vem to takhle, že 9% je pořád 9x větší naděje, než kdyby měl jedno procento a i v tomhle případě se to spousta holkám povedlo 😉
Já pevně věřím v to, že se vám to ISCI povede. Ty jsi v pořádku a jeden bojovníček se tam prostě probojuje 😉

pavlisa
23. mar 2010

aha, tak to v příštím cyklu taky zkusím to "éčko", to cpu manželovi..

kingstonka
23. mar 2010

ahojte kocky- ako sa mate- nestiham citat- mozno vecer sa k tomu dostanem
ja nemam nove nic- v zasuvke zasoba ovulacnych testov ( chcela som zacat merat BT ale pri mojej malej by to nebolo mozne) tak uvidime ako dopadne tento mesiac ...

pavlisa
23. mar 2010

kings: ovu testy miluju..jediné testy, kde vidím konečně dvě čárky 😀

vendulak
23. mar 2010

Tak červené já taky můžu 😔 😀. Včera jsme tedy pili růžové, dostala jsem ho k narozkám, tak snad něco z toho červenýho v něm ale taky bylo 😀.
Pavli jo jo Ečko prý je "vitamín plodnosti" a u chlapů pomáhá spermiu a u ženckých nárustu děložní sliznice. Ale musí být prý větší dávky, tich 400mg. U nás ho bral taky nejdřív jen příťa, ale teď už ho zobeme oba 🙂. Kupuju ten od Generica, je tam 60tbl a stojí stejně jako 400mg od Zentivy, ale tam je jen 30tbl, a máme to tedy oba na celej měsíc, zrovna dneska jsem si ho byla takou dlouuuuhouu procházkou vyzvednout v lékárně 🙂.
Tak já měla na ovu testech // (tedy jednu slabší o maliličko) úplně celej cyklus a neměnilo se to 😀. Takže u mě jsou ovu testy zbytečnost 😀.

govinda
23. mar 2010

kočky, keď sa tu už bavíte o vitamínoch.
ja drahému dávam ace selezin, tam je E 150 mg. Mal teraz ešte E 200mg k tomu. Mám mu dávať tu 400? Nepredávkujem ho?
A aká dávka by mala byť pre ženu? Tiež 400? Lebo ja beriem femibion - kyselinu listovú a v tom je 130 mg E

vendulak
23. mar 2010

Govi můj bere taky přesně Selezin ACE a k tomu bere ten Vitamín E 400 od Generica. A předávkovanej mi nepřipadá 😀. A měli jsme horší spermio - asthenospermie, když jsme byli poprvé na spermiogramu a teď měl při obou IUI spermiogram v pořádku - normospermie a to jsem ani úplně nevydrželi tu abstinenci 😔 😀. A právě u holek vím že aby to zabíralo na tu sliznici tak má být aspoň tich 400mg a i u chlapů jsem to četla, myslím přímo tady na koníkovi v nějakej diskuzi tuším mužská neplodnost nebo tak něco, že aby ten vitamín E měl efekt léčící né jen udržovací tak musí být aspoň tich 400mg. Tak mi prostě kupujeme ten jeden a zobeme ho oba 🙂. Ale já tedy neberu žádný těhu vitamíny jako je Femibion, protože dokud nejsem těhulka tak mám zákaz sama sobě dávat jód, který v tichhle vitamínech je, takže já k tomu beru jen kyselinu listovou 400mikrogramů 😉.

govinda
23. mar 2010

vendulak, a ako je to s tým jódom a štítnou žľazou? O tom teda veľa neviem, nakoľko som začala Euthyrox brať len tento víkend.

vendulak
23. mar 2010

Govi s tím jódem je to těžké. On totiž každý doktor říká něco jiného. Laicky je asi známo že při snížené funkci by se jód brát měl a při zvýšené funkci že se naopak jód nesmí. Ale každý doktor fakt řekne něco jiného. Já mám sníženou funkci a tedy holky mi říkali že bych jód mohla. Ale stejně jsem se na to endokrinoložky zeptala a ta mi řekla že pro sebe ho v žádném případě brát nemám, že to až budu těhotná tak jenom pro miminko. A to už se tu myslím řešilo hodněkrát. Některý doktor je prostě pro jiný ne, tak je asi lepší se přímo na sebe zeptat svého endokrinologa 😉.
Ale tedy dokud bych si nebyla jistá tak bych ho být tebou asi radši zatím nebrala... no nevím. I když ty máš TSH v pořádku a máš rozházené jen to další viď? Když já se v tom právě taky ještě moc neorientuju a cokoliv mimo TSH je pro mě španělská vesnice 😀. Snad ti poradí zkušenější holky 😉.

govinda
23. mar 2010

vendulak, ďakujem za vyčerpávajúce odpovede 🙂
Ja som doma na PN, drahý ide do lekárne, tak som mu vypisovala do mailu, čo má kúpiť, lebo dnes nám všetky vitamíny došli 😀

vendulak
23. mar 2010

Govi a můžu se zeptat co všechno za vitamíny zobete? 🙂 Jinak já když nemám cestu nikam tak taky píšu seznam příťovi a kupuje je občas on 😀.

govinda
23. mar 2010

No ja som papala len ten Femibion a vitamín E (ale len 100) a drahý ten ACE selezin a tiež vitamín E (tiež len 100). Inak nič. Ale dnes to všetko došlo 😀
Jo a ja ešte beriem FEMI kvapky 🙂

vendulak
23. mar 2010

Govi tak to jo, my to bereme tedy hodně podobně, taky zobeme oba ten vitamín E (ale tedy tich 400mg) a příťa ten Selezin ACE a já kyselinu listovou (dřív jsem taky brala Femibion, ale po zjištění štítky už jen tu listovku). A tedy beru ještě Bioaktivní karoten, ale to nemá nic se snažením to beru na oči, abych nebyla za chvilku slepá 😀. Bo mám brýle na dálku a zhoršovalo se mi to 😒, a můj táta je má taky na dálku a už má dost silný, tak chci prevenci malinko, abych neměla nakonec taky tolik ☹. A kámošce ho právě poradil očař, ale prý je to hodně dlouhodobá záležitost, jí se zlepšili oči po roce braní o půl dioptrie. Já bych byla šťastná i kdyby se mi to prostě jen víc nezhoršovalo 🙂.
No nic. Jdu zavést Utroš a po něm nějakou dobu hajat na což se vůbec netěším, bo to mě neba 😀 (tý jo že by mi zmizela lenora vyléčením TSH 😕 nebo jen hezkým počasím 🙂 ) asi si k tomu pustím nějakej filmík, já myslela že po tom stačí ležet tak 15 min a holky na témě IUI povídali že aspoň hodinu 😒. To by mě zajímalo jak to tedy praktikují normálně pracující holky 😒.
No nic, tak se zatím mějte holky moje! 😉

shandy
23. mar 2010

vendy cervene je lepsie na tu sliznicu ale aj ruzove je dobre 🙂
baby na ten vitamin E pozor, hlavne na tu 400vku, myslim, ze v poho staci 200vka, kedze ten vitamin E zobeme aj z potravy. opatrne budte ak mate problem so zrazanlivostou krvi alebo ak beriete lieky na riedenie krvi (anopyrin a pod.). ak beriete 400vku, tak by ho odporucila obden...co som si ja vsimla za tu chvilu, co som brala 400 a ze som asi predavkovala 😀 😀 , viac mi krvacali rany a dlhsie a dooost ma boleli didky po ovulke. ale tak, ze som sa v noci budila, ked som sa otacala....
drahy papa 200, lebo nejaky je aj v profertile...
govi co sa tyka jodu, ak mas autoimunitne ochorenie, tak urco nie, podnecuje to ten autoimunitny proces. iba ak budes tehu, vtedy mozes pre miminko. inak by si nemala...este je mozno davat si tekvicovy olej s organicky viazanym jodom. to mi odporucila svagrina, vraj jej to zabera. ze organicky sa moze, ale nemoze sa anorganicky (ten co je vo vitaminovych preparatoch), treba to asi skusit, ze co funguje....ja som zistila, ze mne ten vo vitaminoch dobre nerobi....ja beriem teraz len cistu kyselinu listovu, lebo v tom femibione je jod....

govinda
23. mar 2010

No ja tiež mám dioptrie do diaľky 😒 . Tiež sa mi to mierne zhoršuje, ale ja som zlý pacient v tomto a nechodila som poriadne k očnej, tak sa ani nedivím 😒 . A to ten Utrogestan si dávaš koľkokrát denne?

govinda
23. mar 2010

shandy, ďakujem za info ohľado toho jódu. Akurát mi femibion došiel, drahému som nakázala kúpiť mi čistú kyselinu listovú.
A čo sa týka Ečka, mnohé názory sa rôznia, už fakt neviem, čo je najsprávnejšie 😒

pavlisa
23. mar 2010

vendul: normálně pracující holky si vezmou raději volno, aby nemusely nikomu nic vysvětlovat 🙂
mimochodem, hodinu mě tam ležet teda určitě nenechají, tak to jedině, že bych si jim tam lehla někde na trávu před budovu 😀
já zaváděla Utroš na noc.

Govin, nejsprávnější je pokus/omyl anebo zlatá střední cesta, takže papkej 200 a je to 🙂 moc se s tím netrap, listovka je fajn, s jódem opatrně a hlavně, být v pohodě, jinak ti nepomůžou žádné vitamíny - bohužel hezky se mi to píše, ale hůř se to praktikuje 🙂

govinda
23. mar 2010

pavlisa, ja som v pohodičke pohode, ani nestresujem, ani to nejako extra neriešim. Hlavne teraz, keď som už mesiac na PN so sadrou na nohe, tak teraz zisťujem, ako krásne sa žije bez stresu 😀 .Ale ak môžem dopomôcť vitamínkami, tak dopomôžem 🙂

pavlisa
23. mar 2010

no u mě byla první fáze vitamíny, pak babské rady, pak šílené rady a teď bych klidně strčila hlavu do mraveniště, kdyby mi to pomohlo otěhu 😀
Ale snažím se to moc nehrotit a myslet na jiné věci, já jsem v podstatě moc spokojený člověk 😉

govinda
23. mar 2010

pavlisa, pekne si to napísala - babské rady, pak šílené rady ... čo to sú tie šílené rady? 😀

pavlisa
23. mar 2010

chceš je zkusit, jo? 😀 no jakože dělat stojky po styku, nosit amulet plodnosti, dát si pod polštář nějakou miminkovskou věcičku a tak podobně 🙂
upozorňuju, že jsem nevyzkoušela ani jednu, protože už jen po té stojce bych se nikdy nenarovnala nazpátek a já svoje tělo teda potřebuju 😀
já raději jen ten kontryhel a listovku..
mějte se tady hezky, já si jdu užívat zbytku sluníčka a jdu se projít z práce pěkně domů.

govinda
23. mar 2010

pavlisa, pobavila si ma 😀 . O takýchto radách som už počula, napr. aj o tom, že voda v akejkoľvek podobe nesmie byť v spálni, teda že by tam nemal byť ani kvet, pretože ten zalievaš a voda tam je. 😀 😀 😀. No tak to potom ani kvapky do očí 😀
Ja som tiež na iné, napr. FEMI kvapky a bylinky 😉 .

carrie84
23. mar 2010

Caute babule, som vas sem nakukla pozriet 🙂
Tie rady na otehu su fakt skvele - paci sa mi najma ta stojka (mna by potom mohli zoskrabavat zo steny) 😀
Raz som skusila tzv. sviecku a vam poviem - esteze to bolo uz po, pretoze sme sa s drahym nemohli potom dosmiat 😀

A teste sa na rady, ked budete tehu - to budu vsetci najlepsie vedie, co vam je, ako sa citite a hlavne co by ste mali robit 😉

govinda
23. mar 2010

carrie, tak povedz nejakú radu, ktorú si dostala, nech sa zasmejeme 😀 😀

o sviečke som aj ja počula, ale o stojke nie. To by som asi nezvládla 😀

shandy
23. mar 2010

tak baby o tych sialenych radach by vam vedela rozpravat strouzina 😀 😀
ale ta teraz v praxi skusa skor tie maminkovske babske rady 🙂