Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

pavlisa
24. mar 2010

govin, vidíš a proto musí člověk chodit denně na koníka, aby mu někdo takhle vždycky zvednul náladu a uklidnil ho 🙂

simasla
24. mar 2010

Ahoj holky - pavlisa - myslím, že jsem někde četla, že 6-8 po prasknutí je schopno oplodnění.. teď jsem to hledala, jestli to ještě stihneme, nebo ne..
Podle teploty soudím, že ovulka už u mě byla, tak uvidíme, počkám na zítřejší a zítra volám Dr. ať si mě vezme na tu krev kvůli progesteronu..

pavlisa
24. mar 2010

Sim, tak to bych mohla stihnout, budu jim teď chvíli promlouvat do duše - no to jsem ale magor - promlouvat folílkům do duše...takže přátelé, jestli mě zavřou do Bohnic, tak se nedivte, jo? 😀
Snad tam budou mít internet, abych mohla na koníka 🙂

strouzek
24. mar 2010

no my se máme super, malá je hodná takovej flegmoš, moc nebrečí vzbudí se kouká možná zakŇourá , v baráku jsme vzbudili rozruch sousedky viděli že už nemám břicho ale neviděli ani neslyšeli plakat mimčo tak hned drbnili kde ho mám. jenže malá fakt skoro nezabrečí i koupání vzládáme bez velkýho křiku. v noci taky spíme v pohodě, ale je fakt že jen díky sunaru, nemám moc mlíka a tak musím dokrmovat, na noc dávám jenom sunar protože z kojení by se mi budila snad co hodinu ale po sunaru spí klidně i 5 hodin v kuse, takže asi jsem špatná matka ale pro mě je důležitější že budeme vyspané obě dvě. kojo zkoušíme přes den ale jak dlouho to tak budeme lepit to nevím, protože jí dám obě prsa tahá ale stejně má pak ještě hlad takže stejně dovařuju sunar.

jinak jestli chcete popis porodu hodila jsem ho na diskuzi neprokleté téma v sekci snažilky 😉 byl to děs běs ale horší se mi pak zdál ten pobyt v porodce, byla jsem vynervovaná, neměla jsem mlíko sestřičky mě deptali, připadala jsem si neschopná, malé nechtěli dát příkrm tak mi jí vyhladověli že měla hypoglykemii takže mazec.

a co jinak tady nějaký novinky??

govinda
24. mar 2010

stroužek, tak s tým kojením to máš náročné. Moja kamarátka takto s kojením a sunarom fungovala tri mesiace, deň aj noc a bola z toho hrozne zničená. A malá takisto 😒

strouzek
24. mar 2010

govi no já to zatím zvládám ale jak dlouho to nevím.je to boj hodinu kojit a pak stejně jít dovařovat sunar protože malá je hladná. dneska ráno jsem jí dala obě prsa, přitom jsem jí kojila naposledy odpoledne což by u jiné maminy znamenalo že tammá hektolitry mlíka za ty dlouhé hodiny a já? malá tahala ale pak nechtěla usnout tak jsem jí uvařila trošku sunaru ten vybzunkla jakoby týden nejedla a až pak teprve usnula takže je vidět že moje prsa stávkují 🙄

jééé koukám tady se ovulkuje a folíkuje ve velkém jo? 😀 no co já bych taky promlouvala folíkům do duše, když to pomůže tak proč ne 😉

pavlisa
24. mar 2010

Strouži, já jsem třeba byla nekojená a jaká je ze mě šikovná holka 😀 to neznamená, že jsi špatná matka, důležité je ta láska, co miminku dáváš, ne? Mateřské mlíko je samozřejmě fajn kvůli imunitě apod., ale na druhou stranu, neměj výčitky 😉
Teď to psali i v Betynce, takže já to mám nastudované 🙂

govinda
24. mar 2010

strouzek, no ja som chodila trošku kamoške pomáhať s malou, keď sa takto trápili s jedením, ale je to o držku, presne ako píšeš. Pretože najprv kojíš, nechávaš odgrgnúť, kojíš a potom ešte dorábaš sunar a je to fakt ťažké 😒

strouzek
24. mar 2010

však já jsem taky nekojená manža to samé a jací jsme šikovní 😀 😀 no všude se říká jak je kojo důležitý pro imunitu, že nekojené děti mají víc alergií atd. ale je to podle mě blbost. znám kolem sebe plno případů kdy kojené děti měli atop. ekzem , alergie a nemocné furt a nekojené zdravé jak řípa takže bych řekla že je to spíš o genech jestli má někdo genet. výbavu že mají v rodině alergie tak to nezachrání ani kojení.

govi no přesně nakojím a pak jdu dělat sunar, ten taky není hned než se uvaří a schladí tak zase 15 min. v čudu malá neklidná takže dlouhodobě nevěřím že bych to vydržela takhle lepit a to ještě můžu být ráda že je malá celkem spáč že spí dlouho protože mít nějaký hyperaktivní dítko co celé noci prořve a ještě toto tak jsem v bohnicích.

strouzek
24. mar 2010

jinak holky musím se pochválit mám dole 10 kg, z toho jsou ty 3 kg těhotenské takže jsem vlastně o 7 kg lehčí než když jsem otěhu 😀 ještě bych chtěla dát dolů 5 kg a budu stejná jako před štítkou

pavlisa
24. mar 2010

to jsi ale šikovná 🙂 to se určitě za tebou otočí nejeden chlap, když si vykračuješ s kočárkem, co? 😉 jéé, já chci asi taky 🙂

govinda
24. mar 2010

strouzek, presne ako píšeš. Je to náročné.
A inak, čo sa týka kojenia a alergií a pod. - mám brata, ktorý bol kojený do 2,5 roka a má aj alergie, aj nejaký ekzémik má aj teraz (a to má 6 rôčkov) , takže nie vždy je to tom kojení 🙂

strouzek
24. mar 2010

pavli já nevím já jsem kočár vezla tak 3 minuty než mi ho vyrval z ruky manža, ten se nosí jak kohout, naschvál musíme jezdit kolem obchodu i když to máme delší cestu domů jen aby ho každej viděl 😀

carrie84
24. mar 2010

Strouzi, vitaj 🙂
Tak si konecne uzivas materstvo? Kojenie alebo sunar - hlavne, ze ma Nelus plne brusko a je spokojna 😀

Tym porodom si ma zabila (precitala som si to cele) .... ja to hovorim stale - ja maleho vynosim, ale nech ho porodi niekto iny 😀
Ja si prave opat "uzivam" v posteli, pretoze mi zacalo tvrdnut brusko - ale ked si to dobojovala do krasneho konca ty, tak ja musim tiez (snad nie som horsia, nie?! hehe). 😀 😀

amigaa22
24. mar 2010

Ahojte kocky,
mohli by ste mi prosim poradit, ktore uz mate za sebou nejake ivf? Buduci tyzden zacinam s prvym ivf, zacinam pichat "BRAVELLE". Chodim do iscaru a este som sa s tymto liekom nestretla ani tam ked som na chodbe prehodila par slov s kockami a ani tu. Vacsinou baby beru tusim nejaky gonal alebo menopur a este nieco som tu videla. Ale Bravelle som este nepocula. Budem si to pichat 3 dni -3 ampuly a 4 den si pichnem menopur a potom sono. Mate s tym prosim vas nejake skusenosti? som z toho trochu dost na nervy, kedze mam ine lieky ako vacsina a skoro rovnaky problem ako ostatne, to znamena, ze nic vynimocne mi nezistili, mam len zvysne protilatky na stitnu zlazu (to nie je ochorenie stitnej zlazy), ale samotne hormony stitnej zlazy su v poriadku a uzivam na to authyrox. inak som v poriadku aj manzel je v poriadku. Som teda dost nesvoja ze mam ine lieky ako ostatne, pokial sa porovnavam co sa diagnozy tyka. mam za sebou uz nejake potraty, tak o to viac som nervozna, ze som dostala lieky ktore zrejme nikto neuziva. nasla som tu asi 2 starsie prispevky tykajuce sa tohto lieku. Z toho mi vychadza, ze sa asi casto nepredpisuje. Ze by pre to, ze je z lacnejsej kategorie liekov?

Prosim dajte vediet ktore ste to uzivali a ci sa vam potom podarilo otehotniet. Som vdacna za kazde info.

shandy
24. mar 2010

caute bambule 😀
govi, presne viem o com pises. ja som tak minuly rok dolyzovala a sli sme do francuzska, tak som sa popri zjazdovkach prechadzala na peso a zavidela lyziarom. ked uz som tento rok mohla lyzovat a sli sme na to iste miesto, bolo zas take hnusne pocasie, ze sa proste lyzovat nedalo a ked sa dalo, tak to bolo trapenie 😠 😀, no ale nejako sme prezili, nejako prezijeme 😀
simi, tak pozeram, ze ste sa celkom pobavili rano 😀 , tak uz len nech to spermonici vypoculi a nech su vysledky 🙂
strouziiii, cau mamina 😀 , joooj chudiatko, tak taketo mas problemy s kojenim? to je skoda, no ale zas ako vravis, nezblaznis sa. ja som tiez nebola kojena a som tu 😀 a gratulujem k vahovemu ubytku. len tak dalej 😀 . no a inak co sa divis ze je mala taka kludna, ved ake stresy ste si zazili pocas snazilkovania a tehu, ved ta uz musi byt odolna voci vsetkemu 😀

shandy
24. mar 2010

pavlis, tak nech sa to stihne 😉 , sledujem, ze potom bude hromadne necakanie na mrchy....

strouzek
24. mar 2010

carie ahoj jj to si říkám i já teď, že druhé klidně ale musí ho porodit někdo jinej 😀 i když abych byla upřímná i otěhotnění je pro mě v tuto chvíli scifi, jsem tak pozašívaná a bolavá dole že nechci slovo sex slyšet hooooodně dlouho zdali ještě vůbec někdy. 😀

shandy ahojky jj váha šla dolů perfektně a asi ještě půjde, jak jsem byla těhu tak jsem si říkala že porodím abudu se dožírat abych dohnala to období kdy jsem byla na dietě kvůli cukrajdě ale ani ne, všichni mi nosili do porodky čokolády ale já neměla na nic moc chuť a doma jídlo teď taky flákám ne že by nebyl čas ale nemám ani chutě.

govinda
24. mar 2010

shandy, ja to nejako rozchodím 😀 . Teraz ešte síce nemôžem došliapavať na nohe a poskakujem na barliach, ale raz sa tá sadra dá dole a to bude 😀

pavlisa
24. mar 2010

amiqaa: tak já vůbec netuším, co vím, my tady s Vendul jsme jen po IUI, jinak holčiny otěhu přirozeně, shandy na IVF potažmo ICSI čeká..
Určitě vědí, co ti předepsat..
Já mám taky zvýšené protilátky.
Přeju hodně štěstí 😵

veruncik
24. mar 2010

ahoj holky,

tak se k Vám se taky přidávám, právě mně zjistili z hormonálního profilu zvýšené protilátky proti štítné žláze, mám jít na endokrinologické vyšetření. Jsem z Prahy, máte nějakého dobrého endokrinologa, kterého mi můžete doporučit? Díky.

vendulak
24. mar 2010

Téééda holky! Chvíli tady člověk není a musí toho tolik dočítat! 😨 😀
Simi já myslím, že jste snážo zvládli perfektně! A myslím že za to že to ještě dneska radši pojistíte nic nedáte 😉. Budu ti držet palce! 😉
Pavli jestli půjdeš ty do Bohnic tak já s tebou! Myslím že už se chovám fakt jako totální blázen 😒. Už druhý ráno jsem dneska ležela hodinu po Utroši a domlouvala bříšku, ať už je tam pěknárychle dělící se buňka 😀. A chvilku mu i zazpívala 😀. Taky jsme byli včera na chvilku v Globu protože tam měli v akci ty úžasný Moldavský vína, tak jsme si jich koupili asi 5 do vinotéy na chatu, už jí tam máme pěkně prořídlou a když tam teď budeme na dovolenej...no a já se šla ještě jako vždycky podívat do regálu s mimi věcma, a já tedy sem pro nic moc předčasně nekupovat, ale něco jsem koupila ☹, takovej overálek béžovej se zebřičkou, krásnej. No a ráno ho ukazuju tomu bříšku a říkám mu že už tu na něj něco čeká a že ho budeme milovat nejvíc na světě a celej svůj život budu dělat všechno pro to aby bylo šťastný a tak. Prostě fakt zralá na Bohnice 😖.
Ale zase to je jen to ráno 😀, jinak přes den na to skoro nemyslím, teplotu neměřím, nestresuju se, ani tady u počítače nechci moc sedět, abych na to myslela, tak uklízím co můžu, chodím s pejskem na dlouhý procházky, vyšívám poslední obrázek do sady co chci vzít na chatu a ještě bych chtěla vyšít takový Velikonoční vajíčka. Prostě jinak si připadám dost v klidu a akční 😀. Asi komplex z minula, že to jsem tomu vůbec nevěřila a pořád na to myslela a stresovala se tak teď dělám přesnej opak 😀. Myslím že možná i ty Bohnice jsou na mě málo 😀.
Strouži je mi moc líto že máte s kojením takové potíže! ☹ Ale nebo určitě to bude O.K.! Jinak třeba já byla kojená mamkou víc jak do roka a měla jsem pak každou chvíli angíny, několikrát do roka, neustále do mě cpali Penicilin, později mi tedy zjistili že je to od alergií, který mám snad na všechno, tak nevím jestli to má s imunitou až tak moc společné. Ale třeba můj příťa tak právě taky nebyl kojenej a byl nemocnej za život tolikrát že by se to dalo spočítat na prstech jedné ruky a ještě by zbylo! 😉 Neboj určitě to bude dobré a s Nelinkou to zvládnete! Moc na vás myslím! 😉

govinda
24. mar 2010

vendulak, tak si aspoň precvišuješ spev 😀

strouzek
24. mar 2010

baf už jsem tu, dala jsem malé baštu a strčila jsem jí manžovi do kočáru ať jde jezdit že si půjdu lehnout ale nedalo mi to a utíkám za váma zase drbnit. 😀

holky koukám že je tady dračka o VIP adresu v Bohniciích jo? 😀 😀 nebojte holky v bohnicích neskončíte jedině že by tam byla nějaká porodnice, všecky tyhle stavy jsou normální (teda snad jsou normální) páč já jsem je měla taky 😅 . taky jsem přemlouvala bříško, vajíčka při ovuli, spávala jsem s dudlíkem a bodýčkem pod polštářem aby mimčo vědělo že má k nám přijít a zkoušela jsem různé kraviny jen aby se povedlo. jinak vendul doporučuju že jestli půjdeš něco koupit zase mimíšovi tak kupuj větší velikost, zrovna dneska jsem chtěla dát malé bodýčko co jsem koupila v dobách depkoidního období při snažení a ona ho neobleče 🙄

strouzek
24. mar 2010

vendul no s tím kojením si to myslím taky, dle mě jde spíš o prostředí v jakém mimčo žije a o geny, pokud má někdo rodiče alergiky tak má předpoklad na alergie a nezachrání to ani kojení. my s manžou nejsme oba kojení a nemáme jedinou alergii zato švagrovka ta svoje děcka kojila 2 roky a děcka mají atop. ekzem, alergií plno a každou chvíli jsou nemocní.

govinda
24. mar 2010

strouzek, tak tu trošku môžeš relaxovať, nie? 🙂 Teiž príjemná forma oddychu 😀

groka
24. mar 2010

strouzek,velmi ti gratulujem a chcem vidiet malinkuuuuuuuuuuu 🙂 ako sa mas?co porod?ako si to rodila a co pocity z porodu?
inak na endo som dopadla vyborne hodnota bola tsh 3 nieco ale mi zvysil na 100 davku a mam prist aj v maji a bola som vo februari a ze v maji ako mi dopadnu vysledky sa zariadime,takze ak dobre dopadnu tak potom az po porode mam prist 😕

vendulak
24. mar 2010

Govinda no nevím zjistila jsem že si nepamatuju snad ani jedno písničku 😀. Tak asi je třeba to fakt cvičit 😀 .

Strouži, no naši nemají alergii ani jeden na vůbec nic. A já prostě byla věčně nemocná, věčně dopovaná penicilinem 😒. Pak teta dělala na alergologii tak jí to napadlo a tedy udělali mi testy a jsem alergická snad na všechno co to jde 😒. Dost dlouho jsem tam chodila na takový šíleně drahý vakcíny z Francie, a co? Nic, pořád stejný, takže doživotně brát brášky na alergii 😒. Tak nevím fakt čím to je. Ale prostě Určitě to neznamená že kdyby si nekojila Nelinka bude mít slabou imunitu nebo naopak že když kojit budeš že bude jen dravá jako řípa. Prostě se to někdy vyvyne tak nebo tak, a hlavní že pro mimča už dneska jsou skvělý stravy a příkrmy a vy jí je budete dělat s láskou a ona bude zdravé a milované dítě!!! 😉
Jinak tedy já už rozhodně nemám v plánu nic kupovat předčasně 😀. Jeden skrat stačí zase na nějakou dobu 😀. I když uvidí se...příťa byl taky pro nic předem nekupovat a když tam pak vidí to krásný tak taky neřekne ne 😀. A ono tohle bylo tááák krásný a skoro vyprodaný už tedy takže měli na výběr jen dvě velikosti, jedno mi přišlo až moc velký a to druhý byla až ta druhá nejmenší velikost tuším 60něco asi 62 a mělo tam napsáno 2měsíce+. Já to taky říkala že nechápu jak se pozná jaký obleční kupovat, jestli nebudeme pak mít cvalíka 😀.

strouzek
24. mar 2010

ahoj groky pár fotek malé mám v albíčku, máme jich kupu ale nejsem schopná to stáhnout do počítače. porod mám popsaný na jiným tématu tak jestli chceš mrkni tady

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/neprokle...

vendul já se snažím to zatím střídat aby malá měla i to kojení ale jak říkám je to šílenost, nestačí jí to, má z toho víc prdíků a budí se mi co chvíli takže jsem z toho na rozpacích jestli co dělat dál, nechci aby byla o něco ochuzena ale na druhou stranu jí to kojení nedělá moc dobře a já jsem z něho dost unavená protože nám to trvá kupu času než něco vytáhne a stejně pak jdu dovařovat sunar protože jí to nestačí. no uvidíme hlavně jsem se bála aby neměla alergii na kocoura protože bychom ho museli dát pryč ale zatím to vypadá že vše v pořádku tak jsem si oddechla.

jinak s těma hadříkama jj to znám a počkej až budeš těhule, já jsem byla jak nesvéprávná, něco jsem viděla a musela jsem to mít 😅 hlavně když to bylo v akci, někdy jsem koupila i věc o kteréjsem věděla že to malá nevynosí třeba takovou soupravičku kraťásky a tričko ve vel. 56 tedy novorozenec a i když vím že malá bude narozená v březnu tak to v životě nemůže nosit protože je to na ryze letní mimčo tak jsem to prostě musela mít i kdyby na chleba nebylo 😀

govinda
24. mar 2010

vendul, no tak kým sa mimi narodí, natrénuješ 😀