Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

vendulak
26. mar 2010

Estrel když mě právě Paralen absolutně nezabírá 😒. A jak sem řekla, myslím si odjakživa že Ibalgin je svinstvo, ale když je potom ta bolest tak velká tak to holt člověk spolkne 😒. Ale tedy asi se mu teď budu snažit vyhýbat ještě mnohem větším obloukem než dřív... 🙂

Pavli my budeme na Velikonoce na té chatě a tam budou taky i tchánovci a hlavně tam bude taky dost práce zase po zimě. Ale já se znám. Já ať bych měla práce sebevíc milionů tak já na to myslet budu 😒. Neumím na to prostě nemyslet ☹. No a hlavně já už budu fakt tich 14DPO.
No já se na Velikonoce taky moc těšila, ale včera nám bylo řečeno příťovo strejdou (starý jako příťa 😀) a jeho ženou že oni tam nemůžou na chatu (mají jí vedle nás), tak teď z toho mám spíš zase docela děs, znamená to být tam tak nějak sama, proti přítelkyni příťovo bráchy a vůbec proti nim ☹. Já z nich mam děs, nestojim o ty jejich hnusný pohledy, blbý poznámky, koukat jak jsou vlezlý, jak se umí jen chlubit ☹. Na jednu stranu si říkám že pokud bych našla ty // tak budu ten nejvíc nejšťastnější člověk na světě a zvládnu úplně všechno 😀, ale na druhou se bojím že pokud ne, tak budu mít dost práce sama se sebou, jen se prostě přinutit zase dál dýchat, zase znovu vstát a bojovat. A je k tomu? To už bych asi nedávala. Ale domluvili jsme se s Filipem že tedy budeme jezdit na výlety 🙂. Pojedeme zase i do Frantovejch ošahat Frantíka 😀.

estrellita
26. mar 2010

pavlis: ja uz se taky tesim na Velikonoce, to uz budu mit po NT screeningu, ktereho se bojim 😅

pavlisa
26. mar 2010

myslet na to můžeš, ale hlavně si neplánuj, jak budeš reagovat, až třeba přijde MS (jakože samozřejmě nepřijde 😉 )
proč teď myslet na slzy,ne??
Na kohokoliv na chatě se vyprdni, když tě budou hodně štvát, řekni: jéé, já musím s hafinem na procházku (nebo co já vím co za výmluvu - pardon, ale udělalo se mi z vás zle a musím vypadnout 😀 )
udělejte si čas pro sebe, bude určitě krásně, všechno se bude zelenat a kvést ... 😉

výlety jsou parádní, vždycky přijedu úplně hotová, unavená, ale spokojená, jak říkám..ať už jsou velikonoce 🙂

pavlisa
26. mar 2010

Estrelko, neboj nic, všechno dobře dopadne. Teď jsem nějaká mimoňka, vůbec jsem si nevšimla, kde píšeš kdy tam jdeš..takže kdy? ať můžu plivnout na monitor pro štěstí 😀

estrellita
26. mar 2010

pavlis: dekuju 🙂 v patek 2.4. a manzel ma volno, tak jde se mnou 🙂 plivej od 12:15, jo? 😀

strouzek
26. mar 2010

aho holky jak se máte?koukám tady se taky myjou okna, já jsem to dneska taky přetřela a co jsem koukala na jiné témata tak se okna dneska gruntili ve velkým všude 😀

vendulko neboj nějak chatu přežiješ třeba se ti tam bude líbit i tak, třeba opravdu tam najdeš ty vytoužené // a pak ti budou nějaký poznámky fuk 😉

estrel nic se neboj, já jsem se NT bála taky jak čert vzpomínám si jak mi řekli že mi dopoledne zavolají jak to dopadlo a nikdo nevolal tak jsem kolem poledne už propadala hysterii srdce mi tlouklo a říkala jsem že to nepřežiju no a šup už mám bobše v postýlce hrozně to uteklo a teď si říkám že prostě ty nervíky do těhu patří pak budeš i na ně vzpomínat 😉 určitě bude vše na jedničku a jinou verzi si vůbec nepřipouštěj 😉

pavlisa
26. mar 2010

šmankote, strouži, ty se pouštíš do úklidu? 😨
tak to já bych nezmákla, to tě obdivuju 🙂

Estrel: tak já si pořádně plivnu,no? 😀

strouzek
26. mar 2010

no jasně doma musí být čisto, si měla vidět jak jsem gruntila po návratu z porodky, manža sice uklidil ale znáte to úklid chlapa je dost rozdíl oproti úklidu ženský, hlavně plno prádla takže jsem prala ve velkým a do toho mi měla přijít domů dětská sestra na kontrolu tak já z děsu že si řekne že jsme čuňátka jsem převlíkala povlečení 😀

vendulak
26. mar 2010

Estrel taky ti budu moc držet palce! Tedy vlastně vám!!! 😉
Jinak holky já se pokusím na ně vyprdnout, na Velikonoce a dovolenku jsem se moc těšila, takže si to nehodlám nechat zkazit! 😀
Strouži tééédy ty si akční matka 😀. Já bych tedy s čerstvým miminkem doma okna asi nemyla. Bych se na ně pěkně vyflajzla i kdyby na nich bylo Bůh ví co 😀.
Jé to sem si vzpoměla, to jedno v ložnici jsem dneska myla poprvé po tom co nám tu sundali lešení po zateplování baráku ana tom okně v té špíně bylo namalovaný zvenku srdíčko 😀. filip mi na to řekl, že sem se asi nějakýmu zedníkovi líbila 😀, vůl 😀.
Ale mám radost že jsem ty okna umyla a tady jsem ho otevřela i teď dokořán a dala do něj vyvětrat peřiny, to miluju, v tom se bude večer krásně usínat 🙂.

pavlisa
26. mar 2010

ty jsi teda akční 😀

já musím říct, že já mám teda doma pravý poklad..pere, teda jako narve pračku, pověsí prádlo..umývá nádobí, ano, my jsme předpotopní domácnost a nemáme myčku 🙂 ..taky luxuje...co já bych si bez něj počala 🙂

holčeny krásný víkend vám přeju, má pršet, takže to vidím celý víkend na pelech. Musím si to užít, dokud mě ještě netahá někdo z postele: "Mamííííííí, pooojď vééén, mamííí, co budeeeemeee dělááát" 😀 😀
ale už aby to bylo, že? 😉

vendulak
26. mar 2010

Tý jo Strouži to takhle chodí ještě kontrolovat domů??? 😕 Tý brďo, asi jsem o mateřství málo informovaná 😀.

vendulak
26. mar 2010

Pavli můj tedy pračku nenarve ani nepověsí, to po něm ani nechci protože to mě moc baví 😀. Ale jinak je to taky zlato a pomůže mi s čím může! My taky nemáme myčku a mytí nádobí já jako nejvíc nesnáším asi ze všech domácích prací, takže na to se poslední dobou sehráváme a příťa myje a já hned utírám 😀. Máme my to hodné chlapy, co? 😵

Pavli taky ti přeju hezký víkend a v pelechu si to užijte!!! 😉

strouzek
26. mar 2010

ale ono to ani mytí nebylo, prostě jsem to přejela hadrou nový okna se myjou dobře.manža mi pomáhá to jo, ale některý věci si radši udělám sama. jsem sice taková pomalá bolavá všude ale dá se to.

pavli my taky nemáme myčku a ani bych jí nechtěla i kdybychjí měla kam dát, máme malou kuchyň. jinak přeju krásnývíkend i tobě škoda že se má pokazit to počasí dneska je fakt krásně úplný jaro

vendul no jo chodí ale záleží na doktorovi některý si tě pozve ale většinou ty sestřicky chodí domů zkontrolovat mimčo, mě dala nějaký informace o očkování a o tom kdy máme další poradnu, co můžu první týdny čekat, malá se mi začla hrozně loupat tak mažu olejíčkama aleloupe se furt tak jsem se bála jestli nemá nějakou alergii na vodu ale prej je to normální u novorozenců je to prej reakce organizmu po porodu. jinak ale je jasný že si i dívá jak dítko žije, vím že jsem si jednou prohlížela svojí vlastní kartu od obvodní dr. a tam jsem měla svou vlastní zprávu o návštěvě dětské sestry když k nám přišla kontrolovat mojí mamku, normálně tam byli známky jak ve škole jak se matka chová k dítěti, jaký to doma máme atd. teď už to asi nebude tak horký jak za komunitstů ale kontroluje se to trošku pořád. i v porodce jsem já osobně vyplňovala divný dotazníky typu jestli máme doma topení jestli bydlíme v bytě domě a když jsem se ptala proč se ptají na takový ptákoviny tak mě řekli že to mají nařízené ptát se všech ale že bych se divila kolik chodí rodit holek které přijdou nemají ani výbavičku pro mimčo nemajíbydlení atd. no a je fakt že jsem se sama přesvědčila,ve vedlejším pokoji byla holka takovej zjev od pohledu, když rodila přivezla jí záchranka na sobě měla špinavý svetr s dírama, když porodila tak se tam do porodky přihnal otec dítěte vypadal jak nějaký alkoholik s partou ožralých kamarádů museli na ně volat policajty.

govinda
26. mar 2010

ja som prišla domov z vychádzky, konečne som sa bola "vyvenčiť", keďže som bola na PN. Aj ja by som umývala okná, ale so sadrou na nohe to ide ťažko 😀

vendulak
26. mar 2010

Strouži bože můj 🙄, nechápu. Jako budiž ať si je v otrhaným špinavým svetru ale ten chlap že si tam přitáhne do porodky s ožralýma kamarádama 🙄, no fuj. Ale co naděláme, vždycky prostě budou lidi kteří jsou "jiní" 😒.
Jo my máme taky okna celkem nový plastovky a taky se mi prve myli dobře, ale tedy teď tam byli cákance od barvy a tak, jak nám dělali tu fasádu a na to sem normálně musela brát drátěnku 😕, jinak by to fakt nešlo.
Já taky viděla svoji kartu, když sem si jí přenášela od dětské Dr. pak k praktické dospělácké. A taky myslím že tam bylo něco napsané od té sestra co tam za mnou chodila. A vlastně ona teď ta sestra začala pracovat jako sestřička na alergologii 😀, já bych to že jo ani náhodou nevěděla, ale ona sama mi říkala, že za mnou chodila jako za miminkem 🙂. Taky myslím že teď to nebude tak horký jako za komunistů. Ale na jednu stranu se nedivím, že se ptají a zjišťují, protože co někdy vidím ty cikány s dětma tak je mi jich šíleně líto ☹.

simasla
26. mar 2010

Ahoj holky, tak jsem si teď pobrečela - to bylo krásné..
http://rtl-now.rtl.de/baby.php?film_id=23270&pl...
Jdu uklízet a pak se na vás přijdu podívat.. jakpak jstee se měly 🙂

govinda
26. mar 2010

sim, krásne video 😵

estrellita
26. mar 2010

pavlis, vendul: dekuju za plivance 😀 ja vam taky budu moc drzet palce 🙂

strouzi, ty jsi matka cinu 🙂

dobrou holky.

govinda
26. mar 2010

strouzi, pozerám a pozerám a ty si stále v 42tt 😀 😀 😀

kingstonka
27. mar 2010

ahojte...pekny vikend vsetkym...ja prave kavickujem po upratovani a idem sa pustit do zehlenia 😒

jerrymona
27. mar 2010

ahojte baby. na chvilku sem zavitam aj ja, aj ked som taka unavena, ze by som prespala cely den. neviem ci je to tehotenstvom alebo pocasim. vyzera to, ze bude prsat. 😖 no mne aspon dazd pomoze s oknami. 😀 su tak spinave, ze hruza. ale kedze byvame pri ulici, musela by som ich cistit asi kazdy tyzden. ach kaslem na to, co ma je po oknach. pockam si, ked bude pekny tyzden a az potom vycistim.

vysledky od endokrinologa mi este nedosli, asi v pondelok. som uz zvedava.

strouzi, myslim, ze to je normalne, ze nelinka sa lupe, mne mama povedala, ze som sa tiez hrozne lupala par dni po porode.

vendu, sima ako?
a ostatne baby?

estrellita, kedyze to ides na skrining? drzkam palceky, aby to dobre dopadlo. a potom drz ty mne. o tyzden 6.aprila som ja narade. aj mne uz lepi, ci je vsetko v poriadku.

estrellita
27. mar 2010

ahoj jerry, na okna kasli 😀 pockej az bude lepsi pocasi, ted stejne bude prset a je to pak prast jako uhod 🙂
jduted v patek, tak jsem zvedava. na jednu stranu se tesim, ze zas miminko uvidim a na druhou stranu je ve mne jeste i ta mala obava, ze je to screening 😝
no to jdes hned vikend po mne. ja jdu 6. do poradny. urcite na tebe budu myslet! verim, ze u ubou to bude v poradku 🙂

simasla
27. mar 2010

čau holky... pěkný večer.. dnešek by byl fajn.. ale nějak to nedopadlo.. ráno jsme zasadily kytičky.. uklidili a pak jsme jeli na Matějskou.. jenže jsme bourali, naštěstí to odneslo jen auto.. ale i tak je to síla.. je pěkně poničené..
jinak já zatím takhle: http://www.fertilityfriend.com/home/2a75a9
a bradavky mě pořád bolí...

olienka12
27. mar 2010

Ahojte,troska sa Vam tu votriem chcem sa spytat tie co mate autoimunitne ochorenie a znizenu funkciu stitnej zlazy a beriete euthyrox ako ste na tom s vahou? Ako som zacala brat lieky,tak to islo za rok hore o 10kg. Nemala som problem otehotniet,islo to na prvy sup, ale pocas tehu akonahle mi zvysili davky liekov islo hore za tyzden-dva 5kg. Teraz sa to snazim zhodit,ale vaha sa nehybe. Tak ci s tym nemate skusenost. 😉

helisek84
28. mar 2010

ahoj olienka, já přibrala za rok 15 kg, střídala se mi snížená funkce se zvýšenou a mohla jsem se pos.at a váha lezla nahoru. udělala jsem pro to ale maximum - změnila jsem jídelníček, stravovací návyky, přístup sama k sobě a od prosince jsem na sobě tvrdě dřela ve fitku. teď mám dole 6 kg - poslední 2 kg jsem nechala v tomto týdnu v nemocnici. v úterý mi štítnou žlázu vyoperovali.
teď čekám, co se bude dít, ale v pondělí už jdu zase do fitka. stalo se to pro mě drogou a ty výsledky jdou dost vidět. nikdy jsem neměla tak hezkou a pevnou postavu 😉 akorát nemám prsa 😅 jestli chceš, písni mi do IP, mohla bych ti poradit s tou stravou. je to ale běh na dlouhou trať.
u mě je třeba paradoxní to, že byť mám teď vyšší váhu, mám míň na objemu, ale říkal Garfield - svaly váží víc než tuk 😀
brala jsem euthyrox 50 od listopadu, do té doby thyrozol 10 a ze začátku ještě vasocardin.

govinda
28. mar 2010

mne najprv zistili zvýšenú funkciu ŠŽ v roku 2003 - to som v preiebehu 2 mesiacov schudla asi 12 kg - lieky som brala do 2005, kedy sa to upravilo a odvtedy až doteraz som mala v podstate pokoj.
Tak som zvedavá, ako zareagujem na euthyrox. Každopádne, teraz mám váhu v podstate ok, ale samé šunky mám na bruchu a toho sa absolútne neviem zbaviť. Absolútne. Pravdou je, že ja sa neviem nejako obmedzovať čo sa týka jedla 😀 . Ale keby to všetko nešlo do brucha, bola by som spokojnejšia 😀

helisek84
28. mar 2010

govinda, jak je to šunka, je to dobré, kdyby to byl špek, bylo by to horší 😀

estrellita
28. mar 2010

oli: ja mam autoimu. snizenou fukci. prisli mi na ni nadhodne a ackoliv jsem mela TSH nad 100 tak mi rikali, ze se to muselo spustit nedavno (pred zjistenim) diky stresu a vycerpani. Co se tyce vahy, tak jsem pribrala pred tim jen par kil, ale jakmile mi dali leky, ze 4 kg sli 2 hned dolu, ty dalsi dve uz jsem si ponechala a nejsou dolu 🙂
ted v tehotenstvi jsem pribrala zatim jen 1 kg, uvidime, jak to pujde dal. a jinak beru authyrox 150.
prijde mi zvlastni, ze jsi zacala tak hodne pribirat pri praskach, to by nemelo byt. konzultovala jsi to s lekarkou?

olienka12
28. mar 2010

estrellita mam kontrolu teraz v aprili,budem konzultovat s lekarkou v tehu som pribrala 25kg a ako som pisala 10 dokopy islo hore po zvyseni davky lieku, nechapem to,pretoze som sa neprejedala,chodila cvicit v tehu... no proste asi kazde telo inak reaguje.

estrellita
28. mar 2010

oli: urcite, kazde telo raguje jinak, ale urcite to s ni radeji zkonzultuj, trena ti da jine leky, napr. letrox, tak uvidis. 😉