Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

pavlisa
31. mar 2010

ne, žádné příznaky, já jsem 7DPO, takže to ještě ani tělo neví, jestli se něco hnízdí, nebo zase ne..

a neboj, teplota nemusí vůbec vystřelit, může to prostě takhle zůstat nebo narůst zase o jeden stupínek, takže v klidu 😉
u mě je teplota po ovu dost špatné měřítko, já mám v den MS ještě 37,1 normálně 😝
takže neměřím 🙂

vendul, prosím tě, ty bereš Utroš..mám takový dotaz. Já hlava děravá jsem si včera večer zapomněla dát 2tbl dávku, vzpomněla jsem si na to ve dvě ráno, tak jsem si ji vzala, myslíš, že to neva, když si zase dneska dám dávku normálně v deset, jak jsem zvyklá? Předávkování asi nehrozí, že jo 🙂 🙂 mám to brát jednou denně, no tak to prostě nebude po 24hodinách, ale po dvaceti no..je to ok, že jo?

vendulak
31. mar 2010

Pavli já myslím že to bude O.K. Já taky nedodržuju úplně přesně ty hodniy. A ani mi o tom nikdo nic neříkal. Prostě ránoí to vezmu kdy zrovna se vzbudím, odpolko tedy docela přesně v 15.30 a pak večer prostě než jdu spát.

pavlisa
31. mar 2010

já jsem si taky říkala, že pro jednou se nic nestane..díky 🙂

helisek84
31. mar 2010

ahoj kočky a koťata v bříšku i na svět 😉

byla jsem ráno na nehtech a pak u dr. odevzdat propouštěčku a pro lístek na peníze - to je lester skrz jednu nemocenskou 😲

funlucy, děkuju moc 😉 oni většinou pozvou na kontrolu po 3 měsících, protože tak dlouho trvá, že se hladina hormonů ustálí a dá se zkontrolovat 😉 neboj, bude to dobré 😉

lulu107
31. mar 2010

Ahojte, včera som zistila že mám zvýšené protilátky štítnej žľazy, pretože až teraz mi robili krv vyšetrenia, teda v 7 mesiaci tehu, nevyznám sa v tom mám písané v papieroch S-anti TPO 313,70 U/ml, je problém sa dostať k endokrinologičke, možno sa mi to v utorok podari a zoberie ma, mám strach, či to neovplyvní drobčeka. Doteraz som sa neliečila na štítnu žľazu, ani som netušila, že mám taký problém, ďakujem za odpoveď

helisek84
31. mar 2010

lulu, neboj, všechno bude ok 😉

katika1
31. mar 2010

ahojte kočky, možem sa pridať? Mne minulý týžden zistili hypotyreozu.. mala som tsh 8,4.. dostala som L thyroxin 50 🙂
potratila som v januari a aj som bola unavená a bolievala ma hlava, preto som si dala spraviť test na šž a vyšlo to 😝 🙄
no a mám to zdedené po mamine 😝

estrellita
31. mar 2010

lulu: muze to vzniknout / spustit se az v prubehu tehotenstvi, a je dobre, ze na to prisli a budou to resit urcite hoden rychle 🙂

estrellita
31. mar 2010

katika: to je mi lito :-/ dobre jsiudelala, ze jsi si nechala udelat ty testy. tak drzim palce, at se to srovna co nejdrive 🙂

katika1
31. mar 2010

Ďakujem 🙂 no veru, teším sa, že som si ich nechala spraviť. A to ešte dr sa to nepáčilo, že ked nemám príznaky, tak načo 🙄 ale cítim sa lepšie odkedy beriem thyroxin. Mám lepšiu náladu, viac mi chutí jesť a nechce sa mi tak hrooozne spať 🙂

estrellita
31. mar 2010

ach jo, nekdy je to na palici, ze v tom hraje roli jesitnost doktora 😔
myslela jsem si, ze TSH se dela plosne vsem tehotnym v 10 tt, teda aspon mne to Dr. delal, tak jsem si to z toho odvodila, ale co jsem ted za posledni tydny slysela, tak to tak neni a je jen na vuli Dr., ze to necha udelat, coz je skoda 😔

katika1
31. mar 2010

veru, nie je to bežné vobec 😝 nechápem to.. no ale vraj do 13tt je matkina štítna najdoležitejšia pre dieťa a ak dovtedy nefunfuje, može to mať naň vplyv 😔 takže po tejto stránke je dobre, že som potratila a radšej to preliečim a teraz ked o tom viem, tak snááád sa nám podarí 🙂

helisek84
31. mar 2010

estrel, to je fakt asi na dr. u mě to nikoho za celý život nenapadlo!!! a to děda měl šž vyoperovanou, babi je silný cukrovkář a mamině taky zjistili zvýšenou funkci 😖 neudělali mi na to testy ani po potratu, schválně jsem lezla do "zakázané krabice", kde jsem měla i propouštěcí zprávu.
no ještě že tohle už mám za sebou, fakt jsem ráda.

katika1
31. mar 2010

aké hodnoty tsh ste mali vy, ked to zistili? a ako rýchlo klesli? 🙂

estrellita
31. mar 2010

helisku: fakt me mrzi, ze se tim da spousta veci predejit a dneska ma problemy se stitkou snad kazda druha, ach jo.

katika: no mne na to prisli na zacatku minuleho leta a jsem trochu exot, ja mela TSH nad 100 😝 ale telo reagovala na leky hodne rychle 🙂

helisek84
31. mar 2010

katika: já měla asi nula nula nic, pak nula nula nic....a tak to šlo dál 😅 pak zase mooooc, pak zase níííííc....

estrel: mě udivuje, že si toho nikdo nevšímá, je to sice malý, ale zatraceně důležitý orgán, ovlivňuje to tolik věcí v těle a dokud se něco nevy.ere, tak to nikoho ani nenapadne 😠 přitom jde o to, vzít ampuli krve...ale snad prý co jsou ty lékařské prohlídky, preventivní, tak tam by se mělo dělat. jenže takovou já měla naposledy snad v 19 a to je krapet dávno 😅

estrellita
31. mar 2010

heli: no ja jsem mela lekarkou prohlidku 3 mesice pred tim, nez mi to zjistili a kdyz jsem jim tam volala, ze jestli by mi pro porovnani mohli rict, kolik jsem mela TSH, tak mi rekli, ze tohle mi nebrali 😅 takze to asi bude taky o jednotlivcich, bohuzel 🙄

katika1
31. mar 2010

ja som mala takú v decembri a nič nezistili.. 😉 takže to tam neberú
no že 100 😲 wow 😅

helisek, ty máš hyper?

helisek84
31. mar 2010

katika, já nemám nic 😀 já měla hyper, hypo...jak kdy, mně se střídala. takže já byla v depkách a na zabití, střídavě s workoholismem a hyperaktivitou mně vlastní. teď nemám nic bo moje štítná žláza byla vypreparována (tak mi to napsali do lékářské zprávy) a jsem bez ní. minulý týden jsem byla na operaci 😉

estrel, tak si pak vyber 😖

katika1
31. mar 2010

aha.. no to je sila, že ti to tak skákalo 😕 ale už bude lepšie 🙂

helisek84
31. mar 2010

vyhrabala jsem papíry, nemám uplně ty první (ale dalo by se to tady dohledat v diskuzi v červenci a srpnu)

8.9. - TSH <0.010, FT3 6.47, FT4 15.4
11.11. - TSH 2.5, FT3 7.83, FT4 8.21
11.2. - TSH 8.22, FT3 8.05, FT4 10.7

červenec a srpen bylo TSH pod 0.010, mně se hodnoty a příznaky bily navzájem 😖

helisek84
31. mar 2010

a když mi dělali na začátku března testy, tak mi to vyšlo jak zdravému člověku 😀

estrellita
31. mar 2010

helisku, no taky "hezky". tak hlavne, ze uz je pryc. a jakou davku mas ted?

helisek84
31. mar 2010

estrel, teď žádnou 😅 čekám na výsledky histologie šž a potom jdu na endokrin., tak pak se uvidí, čeho si moje krev bude žádat 😉

estrellita
31. mar 2010

helisku: aha, no tak to drzim palce a kdy tam jdes a jak to ted vlastne zvladas, kdyznemas zadne leky? jsi unavena?

helisek84
31. mar 2010

překládám životopis do angličtiny, to je hnus....

estrel, unavená já nebudu snad ani na márách 😀 já jsem hyperaktivec, takže já únavu na sobě nikdy nepocítím. cítím se naprosto skvěle, vůbec nemám pocit, že by mi něco chybělo (fitko, protože jsem dneska zase nebyla), ale je mi dobře 😉 především nemám depky, nebrečím, nehysterčím...naopak mám hubu od ucha a je mi dobře.

estrellita
31. mar 2010

helisku, ty jsi ukaz 🙂 a to je jedine dobre 😉

helisek84
31. mar 2010

áno, těžko někoho takového najít pod Sluncem 😀 přítel mi říká "ty jsi prostě neuvěřitelná" 😀

terinka78
31. mar 2010

hezký večer, hlásí se zase jedna s problémem.. Koukala jsem, že Stroužek měla podobnou výchozí pozici, jako já.. Jsem po totálním odstranění štítné žlázy, před otěhotněním jsem brala Letrox 150 denně, v 5 týdnu těhotenství mi byla dávka lehce zvýšena na 150 6 x týdně a 225 1x týdně. Chodím pravidelně na odběry a až doteď mi dávku nezvýšili.Což je pro mimi jednoznačně plus, známka toho, že jsou hodnoty stabilní. Nyní jsem v 21 týdnu a po dalším odběru mi dávku zvýšili na 150 5x týdně a 225 2 x týdně. Jak je to v tomto období s vývojem štítné žlázy u plodu a nemůže mít nerovnováha hormonu štítné žlázy negativní vliv na vývoj i v tomto období?Jde mi o poruchu štítné žlázy u miminka v budoucnu. Doktor se mnou dávkování konzultuje po telefonu, což chápu, nemusím tam ted v těhotenství tak často chodit, ale otázky mě napadají pozdě..Jo a zapomněla jsem, že jsem byla na amniocenteze, která naštěstí dopadla v pořádku, z důvodu špatných triple testů (riziko DS).

helisek84
31. mar 2010

terinka ahoj, po včerejší konzultaci na gyndě bych řekla asi tolik, že momentální léčba mimi neohrozí, ale spíš genetická dispozice k tomuto onemocnění...osobně si myslím, že v těhotenství se u mimi dá zjistit dost, ale funkce šž ne.
myslím, že máš zodpovědného dr., jak to tak píšeš 😉 snad střouži poradí líp. držím pěsti 😉