Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

pavlisa
7. apr 2010

sim, jasně, že zkoušela..14DPO a nic, tak proto jsem vysadila Utroš, přesně jako min. měsíc.
Já si nic nenamlouvám, vím, že to přijde a neva mi to, jsem s tím psychicky srovnaná 🙂

strouzek
7. apr 2010

pavli nic si z toho nedělej, ber to tak že pro tento měsíc jsou čárky vybrané od simči ale příští měsíc jsou volné tak šupky ať přijde mrcha a hurá do dalšího pokusu 😵 na jaře se prý těhotní podle statistik nejlépe 😉

strouzek
7. apr 2010

holky nevíte jak mám vysvětlit manžovi jaký je rozdíl v prášku na barevné a na bílé prádlo ??? 🙄 už mi zase domů dovezl blbej prášek, přitom jsem mu říkala kup persil na bílé a hádejte s čím přišel, s arielem na barevné 😠

carrie84
7. apr 2010

strouzi .... hehe. U nas pri takychto "narocnych" ulohach pomaha obrazova pomocka s presnym popisom 😀
Ale inak sa nemozem stazovat, u nas prevazne nakupuje chlap a ked si nahodou nie je isty, tak mi radsej zavola ako by mal priniest domov nejaku blbost 😉

strouzek
7. apr 2010

carie já si myslím že manža by to nepochopil, minule mi podle obrázků montoval skřínku a stejně mu to trvalo pěkně dlouho než to pochopil 😀

govinda
7. apr 2010

čaute kočky 🙂
Konečne mám dolu sadru 🙂 . Jupí 😀 . Teda až na to, že noha je dosť opuchnutá, ešte aj fialová a keďže som mala sadru 6 týždňov na nohe, tak aj dosť zoslabnutá a bolí to ako čert 😒 .

a tu čo nové? 😕
Ja už ťahám 43DC a ovu ani mrcha stále nikde 😠

jerrymona
7. apr 2010

ahojte kocky.

jej shandy a pavlisu konecne vidim. 😵 mozno su na nieco dobre tie pravidla na fore. 😝 😀

estrellita, zase si ma tromfla s datumom 😀 , no aspon budeme vediet u teba skor, ci to bude chlapcek alebo dievcatko. 😉

sima, tesim sa, ze ciarka silnie. a tiez si myslim, ze by si mala ist k stitkarovi. urcite. 🙂

som zvedava na vendulku... 😕

ja idem na kontrolu stitky 28.aprila.
zajtra musim zavolat do jednej nemocnice, ci maju pre mna miesto, pre porod. som zvedava, ci uz nebude vsetko obsadene. ze vraj som uz dost neskoro s prihlasovanim sa, povedala moja gynekologicka. a odporucala mi ine dve nemocnice. tak sa musim rychlo rozhodnut. 😒

jerrymona
7. apr 2010

kocky, mam uz fotecky mojho babätka v albume, tak si mozete pozriet. 😵 😵 😵

dnes som to uz povedala v skolke kolegyniam a detom. rodicom som napisala list. takze uz mi vela ludi gratulovalo. deti su uzasne. stale sa ku mne tulia a hladkaju mi brusko. 😵 😵 a pocuvaju pri brusku, co babätko prave robi. inak sa ma pytal
6-rocny chlapcek (ktory bol troska sklamany, ze uz bude v skole, ked sa babätko narodi), ze aky je to pocit, mat baby v brusku. 😵 az mi je smutno, ze coskoro idem prec. ostavam este zbytok aprila a maj.

simasla
7. apr 2010

jerry - ježiš to je krásné miminko 🙂 - máš nádherné miminko v bříšku jerry
jinak holky musím vám říct, co jsem měla k večeři - rajčatový salát místo cibule s okurkou pěkně se sladko-kyselou zálivkou - teda spíš kyselou a pak jsem to zajedla kinder tyčinkou :D no snad to kyselé ničemu nevadí, ale já na to měla takovou chut...

jerrymona
7. apr 2010

sima 😀 😀 😀 nech si pochutnat 😀

estrellita
7. apr 2010

simas: neboj, kysele vubec nevadi 🙂 jez na co mas chut 🙂

jerry: 😀 ja ti pak povim,ale to mrne je rostak, tak nevim, jestli nam to ukaze 🙂
deti jsou uzasne, co? jak jsou uprimne a spontanni 😵 😵 😵 neboj, urcite budou rady, kdyz se za nimi obcas prijdes podivat 🙂

shandy
8. apr 2010

ahojte dievcence, jerry krasne babenencko, gratulujem 😵 😵 😵
simi tak ty uz mas take chute? no pekne 😀 😀
govi perfektne, ze uz mas dve nohy 😉
len este to asi bude trvat, kym budes mat pocit, ze aj ta druha je tvoja, ale verim, ze coskoro budes behat ako srnka 😉
pekny den vam vsetkym 🙂

kingstonka
8. apr 2010

pekny den prajem.
nemam nic nove tak len vas chcem pozdravit., dufam ze ste vsetky ok a uzivate si krasny jarny den.

jerrymona
8. apr 2010

ahojte kocky.

sima, tak to sa s tebou velmi tesim, ze mas silnejsiu ciarku na testiku. prave som si to pozrela. tak sa tes aj ty buduca mamicka. 😵 😵 😵

estrellita, dufam, ze sa nam ti nasi drobci ukazu... 😀

shandy, vdaka. ty to uz mas tiez za par do maja co? 😉

kingstonka, ahoj 😵

estrellita
8. apr 2010

jerry: info pro tebe 🙂 vcera me tak tlacily knofliky u kalhot, ze jsem si cestou z prace zajela do tehotenskeho obchodu a koupila tehotenske kalhoty 😀 sice mam XS a jsou mi jeste trochu vetsi, ale to zuzeni gumickou je super, konecne muze bricho volne dychat 😀
ale jinak me dneska cely den ruzne picha, poboliva, tak doufam, ze je vse OK a jen se roztahuje 🙂

jerrymona
8. apr 2010

estrellita, tak aj na teba doslo 😀 , ze si si kupila tehotenske nohavice. ale je to lepsie, chudak babätko by sa tam tlacilo. mna vcera troska pichalo a brucho ma teda svrbi. vsak uz mam taku malu gulu. 😀
dnes rano sa mi inak zdalo, ze citim intenzivnejsie vone (hlavne, ked predo mnou smetiari tahali plne kontajnery 😀 ), tak ma troska napinalo. dufam, ze sa to nezacne teraz, ked zatial este nebolo nic.

carrie84
8. apr 2010

Tse! XS velkost tehu nohavic? Take ani neexistujuuuuuu! 😀 😀
Ak este (pride cas, ze ich neobleciete a nie, ze nie 😀 ) obleciete svoje nohavice, tak zapnut zips a na gombik gumicku, gumicku cez dierku a spat na gombik / neskutocne uzitocny patent .... mne to pomohlo urcite 😉

simasla
8. apr 2010

Holky hlásím se s hodnotou HCG - hodnota je 164 - mám přijít na kontrolní odběr příští týden a pak se domluvíme, kdy na ultrazvuk. 😵 😵 😵
Prý to odpovídá tomu - že jsem tak 4+3 tt - tedy mezi 4tt a 5tt.
Jsem strašně šťastná a už teď doufám, že příští týden to bude rozhodně vyšší. Jdu se juknout na nějakou tabulku - jaké jsou hodnoty HCG v jakém týdnu...

carrie84
8. apr 2010
simasla
8. apr 2010

carrie - nejde mi to otevřít :(

carrie84
8. apr 2010

Skus teraz, ak ti to zase nepojde poslem ti to ako IP 😉

simasla
8. apr 2010

už se povedlo.. a jsem někde v průměru.. uff hlavně, aby to rostlo... v úterý, nebo ve středu jdu na krev znova

carrie84
8. apr 2010

No - priemer je super, nie? Aspon nemusis nervacit, ze preco si nizsie alebo vyssie 😉
Hlavne si davaj pozor teraz na seba 🙂

jerrymona
8. apr 2010

sima, ked uz si 4tt+3, takze si uz vlastne 5tt. to sa pocita od 0-6. takze ak budes 5tt+0, tak to je uz 6 tyzden. 😉 nechces si to dat do pasu? alebo cakas na srdiecko?

simasla
8. apr 2010

jerry - čekám až na potvrzení srdíčka... 🙂 a to si ještě počkám, co?
tu je tabulka - vzhledem k tomu, že jsem dnes 17.DPO - ale vím, že úspěšné bylo opravdu milování až ráno po ovulaci - tak jsem vlastně spíš 16.DPO - takže mých 164 je celkem v pohodě

10 DPO: 10 - 50 mIU/ml HcG
13 DPO: 20 - 100 mIU/ml HcG
16 DPO: 40 - 200 mIU/ml HcG
19 DPO: 80 - 400 mIU/ml HcG
22 DPO: 160 - 800 mIU/ml HcG

doba od oplození (ovulace) doba od poslední MS hladina hCG (mIU/ml)
7 dní (1. týden) 3 týdny 0 - 5
14 dní 28 dní (4t) 3 - 426
21 dní 35 dní (5t) 18 - 7340
28 dní 42 dní (6t) 1080 - 56500
35 - 42 dní 49 - 56 dní (7-8t) 7650 - 229000
43 - 64 dní 57 - 78 dní (8-11t) 25700 - 288000
57 - 78 dní 79 - 100 dní (11-15t) 13300 - 253000
17 - 24 týdny Druhý trimestr 4060 - 65400
Od 25 týdne Třetí trimestr 3640 - 117000

govinda
8. apr 2010

kočky, neviete niečo o agnucastone? Resp. o prípadných kontraindikáciach s euthyroxom? 😕

estrellita
9. apr 2010

dobre rano holky 🙂
carr: oni to maji blbe oznacene 😀 ja mam jinak S, tak jsem koukala, jako co ze to 😀 ale nevyhoda byla, ze v XS meli fakt maly vyber ☹ ja naopak myslela, ze tehotenske budu muset kupovat o cislo vetsi, a ne mensi 😀
ale jinak ja vzdy nosila tricka tip top ke kalhotam, takze kdyz bych mela na noflilckach gumicku, tak nevim, co by v praci rikali 😀 ale uz musim vymenovat i tricka, no vecer se chystam do HM a Promodu nakoupit nejaka volnejsi, delsi normalni tricka 🙂 tak uvidime. ale jerry ano, i na me doslo 😀 😀 😀

simi: super 😵

jinak hlasim vysledky z odberu, ze TSH mam 0,75 a ft4 21, takze nemusim nic resit, mam radost 🙂

estrellita
9. apr 2010

no a za 3 tydny dalsi odbery 🙂 tak doufam, ze to bude podobne 🙂

kingstonka
9. apr 2010

ester- super vysledky
mna chytaju depky z vahy...opat som pribrala a to aj poctivo chodim cvicit :( kde su tie case ked som riesila 3-4 kila navyse ☹