Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

estrellita
9. apr 2010

kingston: a nemas horsi vysledky? nemohla se ti zhorsit stitka?

kingstonka
9. apr 2010

asi zo stitky to nebude.... prave teraz som mala vysledy pod normou- tak to by som minimalne nemala priberat.... 😒

simasla
9. apr 2010

kings a kojíš? nebo už jsi úplně přestala? ségra přibrala právě když přestala úplně kojit 😒
holky - strašně mě bolí prsa - např. jdu ze schodů a jak skáčou, tak bych si je nejradši urvala 😀 - to je normální, tohleto?

kingstonka
9. apr 2010

tie prsia...ano je to normalne... ja som mala tento problem od uuplneho zaciatku tiez...

no kojit som prestala v septembri (ked som mala to neuspesne tehotenstvo) asi od vtedy som zacala priberat..takze nie len ze som pocas kojenia ani deko neschudla - teraz priberam ☹

estrellita
9. apr 2010

sim: ano, to je normalni 😀 😀

simasla
9. apr 2010

estrel a kingst - ale to je celkem hustá bolest... občas mám vážně pocit, že bych si je nejradši urvala, mám pocit jako by mi je někdo zbil :D a protože jsem zvyklá spát na boko-břiše - tak hledám půl hodiny před spaním nějakou polohu, kde to zas až tak nebolí a můžu je mít zmáčklé..
estrell ? a přejde to?

estrellita
9. apr 2010

sim: ja jsem to moc nemela, a ted jsou prsa uplne v pohode 🙂 malinko se zvetsily, ale ne tak uplne vyrazne. takze ja verim, ze jo 🙂

kingstonka
9. apr 2010

sim- rslo to ale nepamatam si po akom case.... tiez som mala problem so spankom kvoli tomu a neskor sa uz na bruchu samozrejme nedalo spat tak som sa tesila v porodnici, ze konecne spim na bruchu 😀

strouzek
9. apr 2010

krásný pátek holky, nevím jak je u vás ale tady je hnusně, zima leje no hnus, chtěli jsme jít s malou na procházku ale jsme doma

copak se řeší? bolavý prsa? tak s tím jsem teda v těhu problém neměla, prsa neragovali na těhu vůbec ale spaní na břiše mi taky chybělo takže teď si to vychutnávám 😵

strouzek
9. apr 2010

kingst a nepřibrala si třeba jen svaly když chodíš cvičit? já jsem fakt přibírala dokud jsem měla štítku špatnou, ať jsem měla hyper nebo hypo přibírala jsem ale co mě konečně dostal dr. do normy tak od tý chvile pohoda nepřibírám ale zase nemůžu shodit ty stávající špeky.

kingstonka
9. apr 2010

no svaly vyzeraju inac 🙂 po porode som sa tesila ze aj ked vazim viac ale neostalo mi to typicke brucho ( aj sestricka v porodnici sa cudovala) no zato ho mam teraz- skoro 2 roky po porode... 😠
Nelinka uz ma viac ako 3 tyzdne? to to leti...

strouzek
9. apr 2010

king no jo to je fakt i já jak na sebe koukám si říkám že svaly vypadaj jinak a to jsem shodila porodem do mínusu své původní váhy ale stejně špekových zásob je ještě dost. ale co kašli na to hlavně že jsme zdravé a na miss se už hlásit stejně nebudeme, však jsme maminy 😵
no jo malá už bude mít v úterý 4 týdny letí to šíleně , hlavně je na malé vidět že fakt roste už mi nepřijde jako to novorozený mimišenko prostě už je větší vyrostla jak do váhy tak do délky třeba zrovna dneska jsem koukala že ty dupačky co v nich jela z porodnice už jí skoro nejsou 😅

vendulak
10. apr 2010

Baf děvčata!!! 😀
Tak jsme se měli z chaty vracet až zítra, ale byla tam děsná zima (starý kamenný zdi) a já nastydlá ☹. A sice normálně bych se na to vybodla a nenechala si tím kazit dovču, ještě to není až tak hrozný, ta bolest v krku a rýma, ale teď sem trochu plašan a bojím a nechci ohrožovat // 😔 🙂. No a dneska ráno jsem si říkala že ještě štěstí že jsme fakt odjeli, dneska se to v tom krku rozbolelo ještě víc 😨 Tak příťa teď jel do Plzně do lékárny pro Vincentku na kloktání, vitamín C a ještě prý má i něco co lékárnice říkala že těhulky na bolest v krku můžou 🙂. Tak sem zvědavá, už aby tu s tou pomocí byl 😀.
Jinak jo jo mám // 😨 Měla jsem je už v ten pátek kdy jsem vám tu psala. Tedy ten pepíno test byl negativní, na mamatestu byl dušík, a pak sem byla koupit ten Raid Clear a na něm nejdřív nic, ale pak se ta druhá ukázala už krásná! Světlounká ale krásně viditelná. Pak další test byl v neděli (GS mamatest) a sice pořád dušík, ale silnější! Další test v úterý a to už byla čárečka hezoučká!!! 🙂 A já si připadala jako nejšťastnější člověk na světě 😵. Ten den jsme měli zrovna naplánovaný výlet do Františkových Lázní, tak jsme tam Frantíkovi poděkovali a cestou v CGebu si koupila pro miminko Femibion 🙂. Další test jsem dělala ve čtvrtek, ale to už jsem mamatest neměla takže Gravitest a čárka byla slabší, takže sem začala děsně vyšilovat a mě nebylo už dobře takže příťa jel sám do Planý u Mar. Lázní pro Mamáč 😀. Ale tedy ten jsem dělala až z pozdější moči takže čárka byla stejná jako ta předtím. Pak sem se tedy přemlouvala ať netestuju v pátek, a testla až dneska a zase je čárečka o malinko silnější 🙂. Mám děsnou radost. Na jednu stranu se moc bojím, ale na druhou jsem hrozně moc šťastná a pořád bych si zpívala 😀.
Jinak Simi tebe jsem viděla už včera a bezva!!!!!! Mooooooooooooooooooooooooc gratulujuuuuuuuuu!!!!!!!! 😵 😉 (a asi se u mě už začínají nějaký ty hormony projevovat protože když sem na ty tvé testy koukala tak sem si říkala že jsou jiný než moje a bulela a bulela 😒 , no blbá no... 😒 )
Pavli je mi moc líto, že vám IUI nevyšlo ☹. Ale my ti budeme dál hrozně moc držet palce a koukám že tady přibývají těhulky vždycky po dvou tak příště v nich budeš ty!!! Moc sem na tebe myslela a držela ti palce, fakt mě to mrzí kočko ☹ 😉.
Jinak jsem zahlídla ještě nějaký přání k svátku, tak tedy děkuji 😀 , ale j´á slavím svátek v září na sv. Václava 😀.
Holky všem co jste na mě byli zvědavý a drželi mi palce moc děkuji! 😉 Připadám si po tich dvou letech snažení jako bych se vznášela na nějakým lehoučkým obláčku a sem moc šťastná, ale přijde mi to tak moc křehký a tak moc se bojím ☹.
Jinak vác asi budu muset úplně dočíst až trochu dýl 😉.

estrellita
10. apr 2010

vendul: supeeeeeeeeer, potichoucku gratuluju 😵 😵 😵 😵 no to se tu krasne roztrhnul pytel s tehotenstvim 😵 😵 😵 jsem rada, ze jsem to rozjela 😀

jerrymona
10. apr 2010

vendulka, tak som na teba myslela. aj ja gratulujem. 😵 😵 😵 😵 😵 velmi sa s tebou tesim. 😵 a kde mas testiky?

vendulak
10. apr 2010

Holky moc vám oběma děkuju 😉. Pořád si ještě ani nějak neuvědomuju že je to skutečnost 🙂.
Jerry testíky jsme se pokoušeli ráno vyfotit, sice to není vidět tak jako ve skutečnosti, ale snad nějak jo, tak je musím jen stáhnout z foťáku do počítače 🙂.
Jinak do CAR jsem volala v úterý, kdy byla čárka už docela hezká a byla jsem 15dní od IUI, čili tak ty dva týdny jak mi doktor říkal. Čekala jsem že mě zatím jen pozvou na krev nebo tak něco. Ale objednala mě jako normálně na UTZ, na úterý 13.4. na 7.45 🙂.No bojím se že je dost brzy a na UTZ nic vidět nebude, ale oni jsou odborníci 😀.
A další den jsem tedy volala i na endo a tam mě objednala taky na úterý, ale až to další čili 20.4. a den předtím tam mám nechat v laboratoři krev 🙂.

jerrymona
10. apr 2010

vendul, lekari urcite budu vediet, kedy ta maju objednat, aby tam bolo nieco vidno. pravdepodobne to bude iba dutinka a na srdiecko si budes musiet pockat tak do 6 alebo 7 tt ako ja.
a na endo ides v den mojich narodenin. dufam, ze ti to prinesie stastie a ty budes mat dobre vysledky zo stitky. 😵

carrie84
10. apr 2010

Vendul 🙂 Tak to je super, ze test nebol pokazeny 😀 Gratulujem 😵

vendulak
10. apr 2010

Jerry já právě chtěla jít na UTZ až bude srdíčko, abych se předtím nenervovala, ale co. To vydržím, když už jsme došli až sem 🙂.
Carrie děkuju 😔 😉.
Jinak už sem nějaký fotkys testíkama přidala https://www.modrykonik.cz/fotoblog/vendulak/alb...

kkamca
10. apr 2010

ahoj..
vendulko gratuluji.. 😵 😵 😵
přidávám se k vám..i když koukám vy jste tady skoro samá těhu..Začínám brát letrox 50--- 😔

kingstonka
10. apr 2010

vendulak- blahozelam 🙂 tesim sa...

simasla
10. apr 2010

vendulko.. ježiš to je úžasná zpráva - normálně bečím :D to jsou ty hormony - moc, moc, moc, moc, moc, moc, moc,moc ti to přeju - budeme těhulit spolu 🙂... jééééé paráda no moooooc gratuluju maminko - budeme mít vánoční miminka 🙂

estrellita
10. apr 2010

kkamco: ahoj, vitej. a jak dlouho Letrox beres? zjistili ti stitku az ted, neo uz to mas dyl?

helisek84
10. apr 2010

vendulko, potichounku gratuluju 😵

u nás spíš krize...středního věku (haha). a ještě jsem dneska fotila svatbu, tak to se mnou dobře mávalo.

estrel, už 14 tt? tý bláho, to letí jak blázen 😉

vendulak
10. apr 2010

King a Heli moc vám holky děkuju za gratulace! 😉 Jak já bych tohle štěstí přála všem snažilkám... 😉
Simi já u tebe včera taky brečela 😀. A to si říkám jaká sem pitomá, že na takový nálady mám přece ještě času dost 😀. No jo no asi holt hormony...Ale ještě jsem na tom dobře, já se divím že už brečím a příťa se diví že ještě nezvracím 😀 😀 😀. No si piš že budeme mít Vánoční miminka! Já jako bych až tím že sem vám to řekla tomu začala až teprv teď věřit... 😵. Ale jsem tak moc šťastná a pořád mě děsně dojímá představa že na Vánoce už budeme tří 😵. Nějak tomu našemu štěstí prostě pořád nemůžu uvěřit 🙂.

kkamca
10. apr 2010

estrellita:ahoj,děkuju za přivítání..
No první poznatek špatné štítky jsem měla už před 3 roky.. 😲 ,ale i přesto jsem otěhotněla--pak nasledoval MA 6tt cca.(bez léků)
No a po neděli mě čeká laparka-a jelikož mi dr dělal různé krevní testy,tak udělal i štítku--a zhoršila se mi .Tak nasadil letrox 50--1 tbl ráno na lačno.Po 3 měs kontrola.Tak uvidíme.
Já budu asi ještě ke všemu pco--mám hodně nízkou bz skoro cely cyklus (takže asi anovuláky).
No je toho víc.. 😔

estrellita
10. apr 2010

heli: zitra tam skoci 15 tt 😵 😵 leti, leti 🙂

estrellita
10. apr 2010

kkamca: to je mi lito. drzim palce, aby se vse co nejdriv vylecilo / upravilo 🙂

simasla
10. apr 2010

vendulko užívej si to a nemysli na nesmysly - také mě napadaly, když bylo HCG v úterý tedy 2 dny po vynechané mršce 164 - říkala jsem si, že je málo - ale pak jsem si řekla, že co se má stát, tak se stane - neovlivním to... a budu si užívat každou, každičkou minutu svého těhotenství - takže jsem to hodila za hlavu a teď si hladím bříško a bečím kde můžu a špatně mi zatím také ještě není - ale na to máme ještě čas - prý začíná být zle až později až HCG ještě vzroste... jen mě bolí prsa.. ale to nevadí - vlastně ani kdybych 3x denně seděla u záchodu s hlavou v míse - tak by mi to nevadilo - protože vím, že mám v bříšku miminko a to mě naplňuje tak krásnými pocity

kkamca
10. apr 2010

vendy jak ti lečily pco ?jen clostilem? 🙂