Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

simasla
10. apr 2010

jo a založila jsem nové téma v sekci - společný termín - protože v prosinci je nějak moc holek - už skoro 40, že se tam chvilkama ztrácím, takže tě tam ráda uvidím 🙂

vendulak
10. apr 2010

Simi však mě by bylo taky jedno i kdybych u toho záchoda seděla s hlavou v něm od rána do večera, hlavně že je miminko v bříšku a je v pořádku 🙂.
Ale o tomhle by jsme si měli asi povídat spíš vedle. Ať tady holky nerozesmutňujeme 😉.
Kamčí jo jo na PCO mi dali jen Clostil. A evidentně asi stačil 😀 😔. Poprvý mi doktor slíbil ještě Metmorfin. Ale příště jsem měla jiného a ten mi ho nedal. A při dalším IUI mi bylo řečeno že když rostli folíky i bez něj, tak už ho dávat taky nebudeme 😉.

jerrymona
10. apr 2010

kkamca, vitam ta.

estrell, wau uz 15tt od zajtra. vies o tom, ze v 15tt uz babätko zacina pocut? takze uz mu mozes spievat uspavanky. 🙂

sima a vendulka, prosim vas, nesledujte si to hcg tak prisne. ak chcete, urobte si kazde tri dni testy ako ja. ale u kazdeho stupa hcg rozne rychlo, takze ak nespadate do tabulky, tak sa zbytocne nestresujte. hlavne je, ze ciarocky budu silniet, v 6 alebo 7tt bude vidno srdiecko, tak sa na to teste. 😵 velmi sa s vami dvoma tesim. 😵
dufam, ze vas ostatne kocky budu cochvila nasledovat s // ciarockami. 😵

estrellita
10. apr 2010

jerry: vidis a my to s manzelem pred 3 dny resili, dky uz miminko slysi, kdyz se na nej povida a zpiva mu, tak dekuju za info 🙂 manzel uz vcera zpival ukolebavku 😵 tak ji treb auz bude slyset 🙂

kkamca
10. apr 2010

vendulak:tak to si reagovala sakra dobře.. 😵 mě bohužel clostil nepomohl.Proto ta lsk..Jestli ke všemu budu pcoařka no to bude kombinace. ☹

simasla
10. apr 2010

kkamca - já sice měla divné dávkování clostilu - ale zabralo to - brala jsem 5 dní 1x denně a pak dalších 5 dní 2x denně 1 tabletku... nezkoušeli jste s Dr. nějaké takové dávkování - v každém případě je nutné u toho hlídat folíky
no a ptala ses na ten drilling vaječníků - to mi nabízel - když by se dělalal také laparoskopie

vendulak
10. apr 2010

Kamčí taky si myslím, že to může být tím že ty vlastně ani nevíš jak si na Clostil reagovala, že tě nikdo ultrazvukem nesledoval...no co....hlavně že se někam hýbete a tohle vám snad všechno udělají a pomůžou vám v CAR!!! 😉

kkamca
10. apr 2010

simasla:no já brala vloni 5 až 9 dc --2 tbl a další 2 cykly po 1 tbl.
No driling mi nenabízel--nebo teda nic o něm neřikal.Ale jelikož jdu na lsk tam kde dr sídlí tak za nim možná ještě zaběhnu a poptám se.Pokud tam teda bude.

kkamca
10. apr 2010

vendulak:první cyklus s clostilem mě sledoval..pak řekl že reaguju a neni třeba utz.. 😎

simasla
10. apr 2010

no ale to by bylo vidět i na teplotkách, ukazovala jsi mu graf BT? já ho nosila sebou na každou návštěvu lékaře....

kkamca
10. apr 2010

simasla:no ano s duphastonem a clostilem byly teploty supiš..pak sem měla jen clostil a teploty poklesly--ne o moc ..ale byly nižší místo 37 ..tak 36.8
Ted mám skoro cely cyklus 36.3 a jako by po ovu teploty 36.6 36.7 a nedrží se,vydrží den,dva a zas padnu dolu--jako kdyby folikul nepraskl...každy myslí že mám málo progesteronu.Jo a grafy ho nijak moc neberou.. 😒
JInak mám dr dobrého,nemám na něj výtku--až na to,že má na vše dost času..

vendulak
10. apr 2010

No Kamčí stejně mi to přijde divné, že dál už to nesledoval.
Jinak já taky brala Clostík a Utroš a měla jsem stejný teploty jako v cyklech bez nich. Tedy pokud zrovna se teploty zvedli.
Ale pokud nemáš ke svému doktorovi výtku a věříš mu tak to je myslím základ úspěchu.
Já svému Dr. nevěřila. Moc nepomáhal. Ale doktorům v CAR jsem fakt věřila a spoléhala 😵.

lusye
10. apr 2010

vendy, gratuluji moc ke //!!! Jsem moc ráda, že se zadařilo. 😵 😵 😵

govinda
10. apr 2010

vendul, gratulujem ti k // 😵 😵 😵

strouzek
11. apr 2010

ahoj holky jsem tu na skok pogratulovat vendulce, kočko moc moc gratuluju je to bombaaaaaaaaaaa, tento měsíc byl veleúspěšný jen tak dál holky, vidíte vendulka pěkně depkovala až si vydepkovala mimíška 😀 však jsem to říkala že se nesmí házet flinta do žita 😵

strouzek
11. apr 2010

jo a holky hlavně fakt neřešte ty jednotky hcq protože to fakt u každý holky nebo i vlastně u každýho těhu stoupá různě. jinak kdyby vás bavilo testovat do úmoru tak jako mě tak se pak nelekněte že vám po čase začnou testy slábnou, mě kolem 6 tt zeslábli z těch super silných dálnic skoro na bílé pomalu ze dne na den, letěla jsem na pohotovost a tam mi udělali utz a vše v pořádku a kroutili hlavama co jsem to za cvoka co testuje když má těhu už dávno potvrzený 😅 pak mi dr. řekl že testy umí naměřit jen určitý stupeň hcq a pak když je ho už moc jsou zmatené a ukazují bílý test. no každopádně myslím že bylo jenom dobře že testy zeslábli protože jinak bych určitě testovala až do porodu 😀

simasla
11. apr 2010

strouži - já testla ještě dneska a už na to kašlu, teplotu taky už neměřím - dneska je čárečka moc krásná a v úterý jdu na krev, takže budu vědět přesně kolik mám HCG....
ale strouži je mi tak krásně, už se těším až budete všichni těhulit a i ty si toho jedináčka určitě ještě rozmyslíš...

strouzek
11. apr 2010

simi to je paráda, já jsem se na ty čárky pořád nemohla vynadívat hlavně když to pak byli supersilný dálnice to jsem je měla i v práce na stole pod papírama a koukala jsem na ty testy jak zjevení a pořád jsemkupovala jak trhlá testy a pozorovala jak se čárka vybarvuje do syté barvy. byla to jako droga. v úterý už budeš mít krásný veliký číslo hcq neboj 😵
co se týče jedináčka no asi jo, jak koukám na Neluš a hlavně na manžu jak je z ní poprděný tak si říkám že asi do toho druhýho mimča ještě půjdu ale hned tak asi ne, nejdřív za 2-3 roky hlavně kvůli toho aby si tělo odpočinulo, protože od chvíle co jsem vysadila prášky jenom se pořád něco řešilo, těhu, potrat, štítka,zase těhu, cukrovka, .... takže tělo si fakt zaslouží odpočinek

vendulak
11. apr 2010

Lusy, Govi i Strouži ještě jednou děkuju! 😉
No a Strouži já myslím, že na otěhu mohlo mít právě i vliv že tenhle cyklus jsem nedepkovala, nestresovala. Tedy po IUI. Pak až když začali ms bolesti tak jeden den mi bylo děsně. Ale předtím ne. Až sem se tomu já sama divila. A možná právě to se miminku líbilo a zabydlelo se 😵. Ale kdo ví...
Jinak já testuju ob den, protože vím že kdybych testovala každý den tak se budu akorát nervovat že čárka nesílí. Takhle je vidět že sílí 🙂. A testů mám ještě dost. Do Natalu jdu v úterý a do tý doby je tedy počůrat rozhodně nestihnu 😀.
A já taky na čárky koukala jak na zjevení. Pořád. Na chatě jsem je měla položený v ložnici na stole, nahoře v patře. A pořád sem běhala do schodů a pořád se na ně běhala koukat. Ujišťovat se že tam fakt jsou 😵. A i když teď už tomu nějak věřím víc tak na ně stejně chodím koukat dost často 😀.
Simi však já se taky teď cítím tak hrozně šťastná a hrozně moc bych tohle přála všem snažilkám!!! 😵 😉
Stroužinko, však ono je podle mě dřív jak za 2 roky brzo! Taky plánujeme druhé udělat až tomuhle budou 2 😀. To už mám plány dopředu, co? 😀 A máš pravdu, tělo si určitě zaslouží odpočinek! 😉

kingstonka
12. apr 2010

dobre ranko= pekny tyzden vsetkym prajem
konecne aj slniecko vykuklo-vikend bol otrasny a aj to malo vplyv na moje nalady- raz si myslim, ze uz to urcite vyslo- potom ze urcite nie 🙂- vobec by som na to ani nemala mysliet- ved je este tak kratko po ovulacii... hmmm....

pavlisa
12. apr 2010

Vendul, gratuluju 😵 😵 😵
jak asi víš, já nic ☹ a taky víš, že mi nepomůžou řeči - však ono to přijde..

Tak budu držet pěstičky 🙂

jinak zdravím všechny, dočtu vás, až trošku popracuju, ať to hned při pondělku neflákám 🙂

shandy
12. apr 2010

jeeeeeeeeeej vendul, co to tu citam, velke gratulaaaaaacie 😵 😵 😵
tak toto bol fakt uspesny mesiac 🙂 .
pavlis, no ja ta chapem, neboj...tiez mam pocit, ze to pride na kazdeho, len nie mne 🙄
pekny zaciatok tyzdna vsetkym babulkam.
inak mne mrcha konecne v piatok dorazila a cele mi to poposuvala potvora 😠 ...

estrellita
12. apr 2010

pavlis: kdy jdes do dalsiho kola? budu ti moc drzet palce!!!

vendulak
12. apr 2010

Holky takovýhle pocity jsem měla i já a rozumím vám 😉. A vím že ať řekne člověk cokoliv v jakkoliv dobře myšlené víře tak že to nepomůže. Ale oboum vám moc držím palce!!! A pořád budu! A já věřím, že když to štěstí sedlo i na mě tak na vás musí taky!!! 😵
Pavli taky jsem se chtěla zeptat kdy jdeš do dalšího pokusu? Budu si tu umačkávat palce a posílat strááášně moc pozitivní energie! A to samé i pak v květnu Shandy!!! Tý jo! vlastně květen už tu bude za chviličku, co? 🙂 Utíká to.

kingstonka
13. apr 2010

ahojte kocky-
nejak nam to tu stichlo.... asi mal kazdy namahavy pondelok, ...

marti84
13. apr 2010

venduuuu tak jaaaak? ja jsem tady natesena na vysledky 😀

shandy
13. apr 2010

ahojteee 🙂
veru je tu nejako mrtvo 😒
pavlis zijes? govi? co ostatne kocky? 😉

govinda
13. apr 2010

som tu 😀 😀
Čo je tu nové?
Ja sa vytešujem, že som mala nečakane ovulku 😀

http://www.fertilityfriend.com/home/1839d4

vendul, a čo ty? Bola si u lekára?

shandy
13. apr 2010

ty jo govi, ty mas ake megacykly 😕 😕
ako si na tom so stitnou? ale tak super, ze si pani dala nacas ale predsa prisla 😀 😀 😀 , gratulujem 🙂
vendy, no tak nas uz nenatahuuuuj 😉

barce
13. apr 2010

muzu vas poprosit o radu jake hodnoty stitky sou nejdulezitejsi k otehotneni? T4 mam142,9, horni hranice je 142, TSH mam 0,1 dolni hranice je 0,4. moje endokrynolozka mne prijde to nejak extra neresi, akorat me vzdy upozoni kdyz otehotnenim at hned prijdu, ale ze sem neotehotnela ani po 2.IVF nejake nekomentuje v souvislosti s hodnotama me stit.zlazy. diky vsem