Štítna žľaza a otehotnenie. Viete niečo bližšie?

l7067
27. feb 2007

Mam autoimunitné ochorenie štítnej žlazy,chýba mi neviem koľký chromozom a to znamená,že moje telo si vytvára protilátky voči štítnej žlaze.Takže mám v tele moooc protilátok a nemôžeme preto otehotnieť.Chodíme do gyn-fivu,ale zatiaľ sú všetky testy ok.Ak niekto niečo o tom vie bližšie prosím o radu.

krista
27. nov 2007

Freyadee to víš že jo, utíkej, nebudu tě držet v práci 😀
Měj se hezky, ahojky 🙂

PS: Já vlastně to Calibrum Babyplan hodně dlouho brala, od 1.2.2007 do nějakýho září/října a nic mi to neudělalo i výsledky na ŠŽ jsem měla dobrý, ale pak jsem ho vysadila, protože mě taky někdo nahlodal 😝

Mimochodem když jsem tady - dneska jsem byla na krvi tak uvidíme co za týden, ale během těhu mám léky vysazený a na poslední kontrole jsem měla ŠŽ krásnou, buď na to má vliv malá nebo jsem vyléčená a neni to tak hrozný jak Dr. povídá 😀 😅

delfi07
27. nov 2007

Kristi, dík, taky na vás myslím, je moc fajn, že je u vás všechno v pořádku.
Doufám, že to Niikyy taky co nejdřív vyjde.
Moře jsme letos vynechali, kvůli opalování a vůbec, na jaře bychom to už ale snad mohli stihnout. Snažilkování je teď takové opatrné, protože jsem se dala na cvičení podle paní Mojžíšové a tam se doporučuje snažit se až po třech měsících cvičení, jinak by to prý bylo spíš k horšímu.. No ale to se zvládne. Snad už tím dám všechno do pořádku, jinak by mě asi kleplo 😀

krista
27. nov 2007

Ty jo, to jsi dobrá, je vidět že pro miminko děláš fakt maximum, mě by asi nedonutilo nic cvičit 😀 Ale né kecám, pro mimčo všechno že 😵

Niky taky držím palečky už bych byla ráda kdyby se to tu plnilo těhulkama, aby všichni viděli, že ta štítná žláza neni zase taková překážka 😉

Delfi a jak ti to teďka léčí? To bereš Letrox nebo Eutrox - nevím přesně jak se ty prášky píšou 😅

delfi07
27. nov 2007

Kristi, beru Letrox 50 - 1 ráno. Endokrinoložka mi ho dala spíš preventivně kvůli případnému mimču, ale myslím že nějakou nízkou dávku asi opravdu potřebuju. Tak měsíc po operaci, když jsem Letrox teprve začínala brát, jsem měla podle všeho typické příznaky hypo - brněly mě prsty, suchá kůže a tak. (prý snad tyhle hormony celkem dlouho zůstávají v těle, tak to nějaký ten týden trvý, než se srovnají) Při první kontrole jsem taky měla hodnotu jednoho hormonu mírně pod normou, teď už je to ale všechno srovnané. Ono je možná taky lepší tu zbylou půlku nepřetěžovat 😅 a jinak v poho 😎 Jenom mě mrzí, že se na tu sž díky mojí vtipné doktorce nepřišlo dřív, možná by to ale dopadlo stejně.
Jestli tu svoji sž nemáš zvětšenou, tak se, až bude miminko na světě, v klidu rozmyslíš, co dál. Jestli nemáš problémy, tak myslím, že ti nic nikam neuteče a třeba se ti pak sž opravdu zlepší 🙂

krista
27. nov 2007

Jj Delfi nebo zhorší, jak mi pořád říkal Dr. už před těhu, ale uvidíme, já na sobě teda žádný příznaky nepociťuju nebo to mám už tak dlouho, že jsem to nikdy nestihla zaregistrovat 😲 Teda mám často studený končetiny a taky suchou pleť, což je jak ty říkáš příznak hypo, tak nevím jak to je 😀

Delfi tak ať se ti daří a jsem ráda, že se občas stavíš povyprávět jak jsi na tom, určitě to hodně holkám pomůže 🙂

krista
27. nov 2007

Delfi teď my cvaklo, že jsem ti neodpověděla na ten kočárek 😀
Tak kočárek je vybraný, ale prašulky nejsou, takže se bude kupovat až po porodu, do porodu koupíme jen vajíčko na přenos z nemocnice 🙂 A náš favorit je tenhle, ještě donedávna jsme chtěli modrou barvu, ale vypadá to že budeme mít "jen" jedno mimi, takže to sladíme víc do holčičky a bude to vínovo-béžová 🙂
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer...
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer...

krista
27. nov 2007

Bože ta hrubka, docvaklo mi že jsem zapomněla na kočárek a vycvakl mi asi pravopis či co 😅 😅 😅 Takže se omlouvám 😔

delfi07
28. nov 2007

Ahoj Kristi,
no o té suché kůži, brnění prstů a dalších příznacích se právě píše na stránkách
http://www.lesters.estranky.cz/clanky/stitna-zl...
a http://mladazena.cz/scripts/detail.php?id=304134 (to je myslím článek, kterýs našla právě ty 🙂

Jinak kočárek je krásný 🙂 Budete ho kupovat v obchodě nebo přes internet?

niikkyy
28. nov 2007

Ahojky holkiiii 😵

krista
28. nov 2007

Ahojky Niky tak co jak je? 🙂

Delfi díky, ty články pak projedu 🙂 Kočárek určitě budeme kupovat přes net, sice z toho nemám nejlepší pocit, ale ušetříme kolem 3tis. (kdo by to nebral že) a už mám i ověřeno, že ten obchod je normální fungující, vedou ho příjemní lidé a i jedna těhulka odsud si tam objednala kočík - přišel jí do druhého dne 🙂 Tak doufám, že já nebudu zase nějaká vyjímka 😀
A co ty? Pokukuješ co by se ti tak líbilo? Já ho měla vybranej ještě jsem těhu ani nebyla 😅

niikkyy
28. nov 2007

Ahojky Kristo!!!jojo celkem to jde,kdybych nemusela do práce 😝 a jak se vede Vám holkííí 😀 😵

niikkyy
29. nov 2007

tady je nějak mrtvo ☹

krista
29. nov 2007

Nazdár, každej nemusí mít pořád problémy se štítnou žlázou ne? 😀 😎

Mě se daří dobře, malá akorát zlobí hrozně ráda v noci, takže to je sranda s ní 😀 A dneska se mi zdálo, že už se narodila, tak jsem se dost vyděsila, ale byla v pořádku 3200g a 48,5cm 😝 Akorát co bylo horší, že jsem pro ní nic neměla ☹
A co ty jak jde "snž"? 🙂

niikkyy
29. nov 2007

Jůů čauky!!!!no nemusí,ale tebe jsem tu dlouho neviděla ☹

snažení dobrý!!!!ovu byla a příší týden má přijít mrcha tak uvidíme no 😵

Zlobí jo???buď ráda že jí cítíš,to musí být super!!!

Teda dobrý sny no 😀

len
29. nov 2007

Teda holky, v pondělí jsem si byla nechat sebrat krev na štítnici a přede mnou bylo 60 lidí 🤐 Se normálně zbláznili, asi se jim nechce platit v lednu 30,- nebo já nevím 😝

niikkyy
29. nov 2007

Len asi jo no! 😀

A co výsledky?máš?

krista
29. nov 2007

Len tak to je síla 😀
Já byla na krvi v úterý a taky nás tam bylo hodně, ale to je u mého Dr. normální a ještě víc mě dostává to, že si volá do čekárny lidi co přišli až po mě, všem je jedno že jsem těhotná a nachcípaná 🙄

Já teda výsledky ještě nemám 😝 Ukaž grafík Niky 🙂

len
29. nov 2007

Nene, na kontrolu jdu až za týden, ale chtěla jsem si nechat vzít tu krev, než mi pak za hodinu píchli tetanus a encefalitidu 😀
Jo, jinak jsem si všimla, že v červnové zprávě mám diagnózu "euthyreoidní infertilita" 🤐 To zní stejně blbě jako idiopatická neplodnost 😀

krista
29. nov 2007

Niky hezkej kopeček 😀

Len ty jo to bych se tam složila, párkrát mi takhle vzali krev, píchli injekce a už jsem ležela 😀

niikkyy
29. nov 2007

len 😀 😀 dobrá diagnoza,teda ta tvoje 😀 😀

já jdu na kontrolu myslim v lednu,tak jsem zvedava co mi zas rekne!!opet urco nic jako vzdy 😕

len
29. nov 2007

Dobrý 🙂 Máš podobný teploty jako já, taqky taková podchlazená 😀 Akorát já už bych 19.DC pomalu menstruovala 🤐

krista
29. nov 2007

Jo já na kontrolu jdu až po porodu 😲 No třeba tam budeš muset dřív Niky 😵

len
29. nov 2007

Kristo, já to hodlám všecko stihnout před otěhotněním 😉 Proto tak děsně spěchám 😀 Jinak mi dr. většinou jenom řekne, že všecko je naprosto vzorný, napíše další léky a na půl roku zase klid...

niikkyy
29. nov 2007

no jsem podchlazená 😀 porad mi je zima a mam zmrzle nohy,to bude tim 😀 😀

Kristo kez bych tam sla driv!!!! 😵

krista
29. nov 2007

Len tak to věřím, manžel má taky hypofunkci, takže u něj to probíhá podobně, akorát že se na to nějak vyprdnul a já ho nemůžu dokopat aby si tam koukal dojít 😒

Niky třeba za týden 😝

len
29. nov 2007

Tak to mě taky 😉 Jediný, co vybočuje z příznaků mé diagnozy je zhruba poloviční délka cyklu než bývá obvyklé 😀

niikkyy
29. nov 2007

Kristo tak brzo me neveme!!!!to vidim tak na ten leden i kdyby se povedlo 😅

niikkyy
29. nov 2007

Len ty máš krátké cykly???ja tech 28 dni

len
29. nov 2007

Niikkyy, poslední 3 měly 22 dní 😝